Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем с USB Floppy


boombap

Препоръчан отговор

Здравейте, незная дали това беше правилното място но сметнах че в този раздел подхожда най-добре на темата. Моля да ме извините ако темата не е за тук.

Преблемът е следният. Става дума за USB Floppy на TEAC. Флопито се свързва, операционната система го разпознава, видимо е, проверих за най-новите драйвери, всичко както си му е реда. В момента в който обаче се опитам да отворя дискета на която със сигурност има съдържание, излиза съобщение за това че е необходимо форматиране. Същото се получава когато дискетата е празна. При опит за форматиране се появява съобщение че windows не може да форматира дискетата. Пробвах през WIN7 както и XP. Разлика няма. Съобщенията са идентични.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1 - Повредена дискета.

Вариант 2 - Повредено флопи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Емил Костов написа:

Вариант 1 - Повредена дискета.

Вариант 2 - Повредено флопи.

Здравейте,

Вариант 1 отпада, защото дискетата която се опитвам да отворя през windows се отваря през флопито на устройството, зареждат се нещата и тн.. Пробвах с доста дискети, взех и чисто нови (празни) разлика няма.

Вариант 2 е възможен, все пак флопито е в гаранция и може би точно това е проблема. Въпреки това видях че има няаккъв генерален проблем с този тип устройства и това ме накара да пусна тема тук ако случайно някой се е сблъсквал с нещо подобно.

Разбира се благодаря за отговороа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък има и генерален проблем то няма какво да се говори повече. Освен това времето на флопитата отдавна мина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Ако пък има и генерален проблем то няма какво да се говори повече. Освен това времето на флопитата отдавна мина!

Това не е много градивен коментар :) Под генерален проблем имах предвид че WIN7 да кажем изисква малко по специфични настройки за да подкараш такъв вид устройство. Тоест различните операционни проблеми се нуждаят от различни и специфични модификации при даден проблем :) Отминало или не на мен ми се налага да ги използвам :) Не виждам какъв е смисълът от този удивителен знак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвам съм няколко пъти USB флопи. Не съм имал никакъв проблем, нито пък ми се е налагало да правя настройки. Я провери да не си сложиш флопито в порт USB 3.0 за всеки случай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Използвам съм няколко пъти USB флопи. Не съм имал никакъв проблем, нито пък ми се е налагало да правя настройки. Я провери да не си сложиш флопито в порт USB 3.0 за всеки случай!

Не, не е това, прочетох някъде че трябва да се върже към USB на дъното а не към тези USB хъбовете но не е от това. Според мен има някакъв проблем с windows-a. Искам да кажа, връзката я има, виждам го, разпознава се, реагира когато се опиташ да го отвориш но всеки път при този опит излиза съобщението за това че е необходимо форматиране на дискетата и когато се опитам да я форматирам излиза съобщение че windows  не може да я форматира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, boombap написа:

Не, не е това, прочетох някъде че трябва да се върже към USB на дъното а не към тези USB хъбовете но не е от това. Според мен има някакъв проблем с windows-a. Искам да кажа, връзката я има, виждам го, разпознава се, реагира когато се опиташ да го отвориш но всеки път при този опит излиза съобщението за това че е необходимо форматиране на дискетата и когато се опитам да я форматирам излиза съобщение че windows  не може да я форматира. 

Закачи флопито отзад към USB на дъното. Никакви USB суичове, преходници и прочие. На това животно му трябва ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Закачи флопито отзад към USB на дъното. Никакви USB суичове, преходници и прочие. На това животно му трябва ток.

именно това, казах и аз в предният коментар. Точно там го закачих и изключих всички други USB "потребители" няма ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, boombap написа:

именно това, казах и аз в предният коментар. Точно там го закачих и изключих всички други USB "потребители" няма ефект.

Тестваш флопито със здрава дискета на 2 различни машини. Ако резултата е един и същ го хвърляш в коша!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Тестваш флопито със здрава дискета на 2 различни машини. Ако резултата е един и същ го хвърляш в коша!

Да възможно е да са ми пробутали дефектно но все пак благодаря наистина за предложенията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, boombap написа:

Да възможно е да са ми пробутали дефектно но все пак благодаря наистина за предложенията!

Никой, нищо не ти е пробутал. Това е морално остаряла техника. Тя вече се разваля даже от седене. Не ми е работа да ви се бъркам в бизнеса, но си изменете начина на предаване или на използване на информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Никой, нищо не ти е пробутал. Това е морално остаряла техника. Тя вече се разваля даже от седене. Не ми е работа да ви се бъркам в бизнеса, но си изменете начина на предаване или на използване на информация.

Флопито е произведено в края на миналата година, колкото и странно да звучи все още има хора които ги използват по една или друга причина. В моя случай става дума за оборудване в звукозаписно студио.  Това е цялата философия :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, boombap написа:

Флопито е произведено в края на миналата година, колкото и странно да звучи все още има хора които ги използват по една или друга причина. В моя случай става дума за оборудване в звукозаписно студио.  Това е цялата философия :) 

Намерете друг начин за пренос. Да не говорим, че дискетите са доста лесно се повреждат. А и флопито просто си е стара технология. Това е все едно да искам да карам парен локомотив и да се чудя защо парния му котел не вдига налягане и тече.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Емил Костов написа:

Намерете друг начин за пренос. Да не говорим, че дискетите са доста лесно се повреждат. А и флопито просто си е стара технология. Това е все едно да искам да карам парен локомотив и да се чудя защо парния му котел не вдига налягане и тече.

Емилейй, няма друг начин!! Старите синтезатори работят с дискети бе!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, simtech написа:

Емилейй, няма друг начин!! Старите синтезатори работят с дискети бе!!!

Има начин, но няма значение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Има начин, но няма значение. 

Тоя синтезатор като записва на дискети, как смяташ да излъжеш хардуера? А нов синтезатор имаш ли си идея колко струва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, simtech написа:

Тоя синтезатор като записва на дискети, как смяташ да излъжеш хардуера? А нов синтезатор имаш ли си идея колко струва?

Ами взема се нов. В един момент колкото и да се мъчиш ще трябва да минеш към новия хардуер. В момента в Плевен едната от фирмите беше с плетачни станове с дискети. Ужаса беше пълен. Извикаха си фирма, тя дойде и ги модифицира.  Ти защо не използваш дискети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, simtech написа:

Аз имам в чекмеджето на бюрото 20 дискети и 2 флопита... :)

Ами току що отговори на въпроса на постващия. Аз пък все още имам машина със стандартно флопи с XP и все още мога да прехвърлям информация на нея от дискети. Флопито е умопомрачителен NEC, който не мърда и е железен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем. Висчко се реши с покупката на ново, но колко дискети отидоха в коша не е истина. Просто новите флопита ги правят еднодневки, тъй като вече почти никой не ги ползва и контрола при тях е по занижен. Затова съвета със закачане на флопито на друг компютър, въпреки че предполагам какъв ще е резултата и отиваш на ново. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.10.2017 г. в 8:46, Стойко Цонев написа:

И аз имах същия проблем. Висчко се реши с покупката на ново, но колко дискети отидоха в коша не е истина. Просто новите флопита ги правят еднодневки, тъй като вече почти никой не ги ползва и контрола при тях е по занижен. Затова съвета със закачане на флопито на друг компютър, въпреки че предполагам какъв ще е резултата и отиваш на ново. ;)

Да, именно доста хора се оказа че имат същият проблем. Благодаря за отговора! 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да поддържаш стар хардуер, намери си лаптоп с флопи дисково устройство(Acer, Dell, IBM до 2006 г), ъпгрейдни ги до 1GB RAM и си ги ползвай за тази цел. USB флопи дисковите устройства не се поддържат от по-стария софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@boombap
Един съвет: след като флопито е гаранционно, а изглежда, че работи (независимо, че не чете дискети), възможно е да имаш проблеми с признаването на гаранцията. Могат да започната да се оправдават, че техните дискети се четели, че проблемът бил в твоята и т.н. За да си спестиш всички тези главоболия, за препоръчване е предварително да изгориш флопито. Просто допри адаптер с 24V до крачетата ан USB-кабела му и си готов. Като не реагира по никакъв начин, няма никакви съмнения, че е развалено и просто ще ти го сменят с ново (такава техника не подлежи на ремонт).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, simtech написа:

Ако искаш да поддържаш стар хардуер, намери си лаптоп с флопи дисково устройство(Acer, Dell, IBM до 2006 г), ъпгрейдни ги до 1GB RAM и си ги ползвай за тази цел. USB флопи дисковите устройства не се поддържат от по-стария софтуер.

Благодаря за съвета! 

 

преди 4 часа, Win_user написа:

@boombap
Един съвет: след като флопито е гаранционно, а изглежда, че работи (независимо, че не чете дискети), възможно е да имаш проблеми с признаването на гаранцията. Могат да започната да се оправдават, че техните дискети се четели, че проблемът бил в твоята и т.н. За да си спестиш всички тези главоболия, за препоръчване е предварително да изгориш флопито. Просто допри адаптер с 24V до крачетата ан USB-кабела му и си готов. Като не реагира по никакъв начин, няма никакви съмнения, че е развалено и просто ще ти го сменят с ново (такава техника не подлежи на ремонт).

Проблема с флопито както казах явно е често срещан, защото когато го върнах за да го сменя ми зададоха въпроса "не ги чете нали?", казаха че просто ще ми дадат друго друг е въпроса че все си мисля че трябва да проверяват компонентите които предлагат. Както и да де, смених го.

Благодаря на всички за отговорите и затова че се включиха в дискусията (ако може да се нарече така). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...