Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, пичове!
Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

Редактирано от Никола014 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Количката ви е празна". Направи скрийншот. 

Периферия ще трябва ли ? Горе долу на какви настройки и какво ще играеш ? Каква резолуция ? 

А за малко от горе, ако целиш да я ползваш възможно най-дълго време, бих препоръчал да вземеш GTX 1080. (цената на 1070 се върти около 1000 лева, на 1080 около 1150)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, линкът не работи. Явно след 20:30 ч. ще опитам отново.
Направо ще напиша компонентите:
Процесор: I7-7700, Kaby Lake, 3.6 GHz, 8 MB, LGA115, box
Карта: GeForse GTX 1070 Strix, 8 GB GDDR 5, 256 bit
Дъно: предложете нещо до 150 лв.
Памет: Тук пак чакам предложения до 400 лв. - 16 GB
Кутия: Fractal Design Focus G, middle tower, без захранващ блок
Захранване: дайте нещо подходящо
ССД: Samsung Evo 250 GB
Диск: някой Seagate 2 TB

Във връзка с горния коментар - периферия няма да трябва, настройките ще са каквито ги позволява картата, резолюцията - също.
Бюджет писах, че няма да посочвам, но с монитора (нещо до 300-400лв.) е хубаво да не прехвърля 3500 лв.

Всичко търпи промяна, но предпочитам карта nVidia и процесор Intel. Бюджетът ако падне под 3к с монитора ще е още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по скоро бих предложил това:

image.thumb.png.46a981df5984d4a0531a9c5486c08847.png

В комбинация с тази видеокарта и този монитор.

Видях, че предпочиташ Intel, но за мен този процесор е далеч по-добър. Подбрал съм ти и по-висок клас видеокарта - Nvidia GTX 1080, не 1070. Ако нещо не ти допада по конфигурацията - кажи, ще го променим.

image.png

Моля, не обръщай внимание на втория скрийншот. Само на първия.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос за дъното, понеже до момента каквито и дъна да са ми слагали, не е имало проблем. Нужно ли е дъно с възможност за две карти. И няма ли да е проблем, че чипсета е АМД, а картата ще е nVidia?
А процесора - да, четох, че в момента Райзен серията са по-добри от Интел-ите, но все пак предложете Интел.
Кутията, която аз съм избрал е най-вече заради цвета - компютърът е за малкия ми син, а той харесва червени неща :).
Със захранването, ССД-то, паметта и твърдия диск съм съгласен с посочените. А ако наистина може да се намери 1080 на такава цена, ще взема нея.
Мониторът може би ще е този Монитор Gaming LED LG 24", IPS, Full HD, 1ms, HDMI, DP, FreeSync, Черен, 24MP59G-P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво не му харесвате на Ryzen 1600 ? За парите и възможностите е идеалния процесор в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това дъно можеш да сложиш само 2 AMD видеокарти и да ги свържеш в CrossFire. Но не поддържа SLI. (за нвидиа видеокарти)

Не, няма абсолютно никакъв проблем с чипсета. Монитора който съм ти предложил е по-хубав - на 144Hz. 

Кутията без проблем можеш да си я избереш друга. 

А много сериозно ти препоръчвам Ryzen - има възможност за овърклок - случайно ако решиш в бъдеще. И понеже сина ти харесва червеното - охладителя на райзъна свети, можеш да го настроиш да свети червено. Има повече ядра, а AM4 сокета ще се поддържа доста дълго. 

BTW имам същото дъно, свети в червено. ;)

преди 12 минути, Can Oa написа:

какво не му харесвате на Ryzen 1600 ? За парите и възможностите е идеалния процесор в момента.

Предложил съм му 1700 даже.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Can Oa написа:

Сигурно си прав. Но няма ли да иска да съобразяваме с него и други компоненти? Ако не - нека да е Райзен-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А относно видеокартата - цък.

Просто заради биткойн mining-а цените на видеокартите са скочили доста драстично и за малко от горе доста по-смислена покупка е 1080 пред 1070. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - i5 - 8400 - 410лв.

Дъно - Asus TUF z370 plus gaming - 310лв

Още не са пуснали от по-евтините дъна H/B и за това е толкова скъпо(предназначено е по-принцип за отключени процесори)

Памет Team Group Elite DDR4 8GB 2133MHz, CL15-15-15-36 1.2V - 140лв.

SSD диск Crucial MX300 275GB - 199лв

Твърд диск Toshiba P300 2TB Bulk  - 138лв.

Захранване  - Seasonic focus 650 gold - 180лв.

Компютърна кутия Fractal Design Focus G - 100лв.

Монитор - Acerr XF270HUAmiidprzx 27" ips,2560x1440 -1050лв

Втория вариант за монитор LG 34UC79G-B, 34" Curved LCD AG, IPS, 2560 x 1080(вижте дали игрите които играете подържат тази резолюция) - 935лв.Обаче при този има проблем с response time като е на 144хз.При пусната fast фунция има леко замазване на картината ако е на 144хз  при 120хз е добре.Един мой приятел го има и е точно така.

Ако играеш предимно FPS игри бих ти препоръчал да вземеш acer-a.Макар че LG-то с тая широчина на екрана е много удобен за racing и fps игри.

Подробнo ревю на LG монитора може да прочетеш в tftcentral.co.uk.

С по евтиния монитор цената е 2415лв. с acer-a e 2530лв.

Ако рам паметта 8гб са ти малко взимаш по-евтиния монитор и добавяш още една плачка рам и горе-долу сме в бюджета.

Видео карта може да си намериш втора ръка с остатъчна гаранция gtx1080 за 1000-1100лв.

Ако за монитор не ти се дават толкова пари взимаш по-евтин ips/60-75hz и имаш пари за чисто нова 1080 или 1080ти пак втора употреба(1300-1400) с остатъчна гаранция.

Редактирано от Lpool (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички варианти са сполучливи ще ти дам и един мой вариант който прехвърля с 55лв бюджета с новия процесор ако ти се чака да пристигне разбира се. Избрал съм всичко от един магазин за да може гаранцията на всички части да е към един магазин. Но нищо не пречи някои неща да си ги купиш от друг. Монитора който ти си избрал също е хубав можеш него да си вземеш. Картата е най добрата, има по ниска версия на Aorus която е по евтина.

3555лв.

59e6fe223b50e_pcconf.thumb.jpg.2aeb90e85943ed728404783f346c0dc6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности, пичове!
Прави ми впечатление, че предлагате относително скъпи дъна и среден клас отключени процесори. Няма ли да е по-добре да се вземе евтино дъно и по-скъп процесор? Бях писал, че няма да се клоква.
За картата вече реших да е 1080 нова, сега коя точно модификация... ще видим.
Ще ми се Roujin Z да ви направи една ревизия на предложенията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най сходно предложение е със ryzen 1600, ASRock AB350M Pro4,  G.Skill Aeges kit 16gb 3000MHz 16CL които съм предложил, както и SSD-то. Ако искаш и видеото което предложих също е най добрия вариант, по твоя преценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.10.2017 г. в 17:20, Никола014 написа:

Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти.

I3-8350K реално ти е I5-7600K но със сто лева по-евтин. Процесор напълно достатъчен за игри а казваш че ще се използва само за игри.

По-висок клас (I5/I7 тоест 6 ядрен с и без ХТ) едва ли си струва парите за целта щом няма да има видеообработка.

А дали ще е R5 1600 или по-евтиния 1500Х е без значение за игрите и е по-слабия вариант (по-скъпия 1600 е няква опция при стрийм).

Клока не е проблем а едно + 500-600MHz не е за пренебрегване така че да не се възползваш е голяма грешка. 

От там насетне каква ще е видеокартата е въпрос единствено на пари. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Roujin Z написа:

I3-8350K реално ти е I5-7600K но със сто лева по-евтин. Процесор напълно достатъчен за игри а казваш че ще се използва само за игри.

Roujin Z, ценя високо мненията ти, защото никога не предлагаш безсмислени неща. Това ми е идеята - не да похарчим едни пари, защото бюджетът е някакъв, а да изберем нещо, което да работи. Наистина не разбирам достатъчно, за да комбинирам умно отделните компоненти. Предложи ти някаква конфигурация с твоя процесор и карта 1080.
П.С. Предният път правихме конфигурация с 780ti, която за няма и година започна да дава дефекти (картата). Добре, че от Мост излязоха свестни (моя сервиз от там я бяха взели) и направо изпратиха нова. Сега, след още година, пак започва да прави същите номера и ще трябва и тя да се сменя :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Lpool написа:

I3-8350K е 370лв. + добър въздушен охладител 130-140лв. = 500лв

i5-8400 е към 390-400лв.

A тоя с това клипче показва само че е тествал с кофти настройки и бавна карта за процесорите. С 2 думи нищо не показва...

Иначе по темата - при моментната ситуация с дъната и процесорите на Интел, един чудесен бюджетен процесор като 8400 се обезсмисля, след като трябва да изсипеш камара пари за дъно и да отрежеш друго. И накрая не можеш и да клокнеш с клокърското си дъно...Всички знаем и колко нелеп е аргумента за ъпгрейд с по-бърз процесор, след като, докат стане нужда за ъпгрейд ще са минали поне 3 поколения дъна.Ryzen 1600/1700 си остава по-атрактивния пакет според мен, който ще даде по-ниски абсолютни кадри от 8400, но в никакъв случйа няма да ботълнеква дори и 1080.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.10.2017 г. в 15:41, Никола014 написа:

Ще ми се Roujin Z да ви направи една ревизия на предложенията :)

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Pro4/index.asp - Към 250 лв. но е изчерпано навсякъде дори в фирми където надценката е неизгодна. 

Визирам тия "приятели" дето ги спомена не че бих ти препоръчал да плащаш +50 лв. - https://most.bg/asrock-z370-pro4.html 

http://hardwarebg.com/39773-deepcool-lucifer-v2/ - Към 70 лв. но ситуацията е същата иначе доскоро го имаше наличен в Скай.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=11701&sort=p.price&order=ASC - Също много добър охладител но по-скъп.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=13674&sort=p.price&order=ASC - Същата кутия но по-евтино (има ги и другите разцветки).

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_8&product_id=15396&sort=p.price&order=ASC - Процесора.

http://www.vario.bg/evga-b3-serie-550-b3-550w-220-b3-0550-v2 - Тихо, модулно с 5 години гаранция. Чака се 5 дни.

Ако ще се отделят повече парички и се гони тишина (по-ячко) - http://www.vario.bg/seasonic-focus-plus-gold-650w-ssr-650fx

http://www.vario.bg/teamgroup-dark-pro-dimm-kit-16gb-tdpgd416g3000hc15adc01 - Цената няма да я коментирам понеже явно още ще се дига...

http://www.vario.bg/adata-xpg-sx8000-256gb-asx8000np-256gm-c - По-добър избор от ЕВО-то. Ще излиза още по-добро кога обаче не знам.

За това става въпрос - http://hardwarebg.com/42036-adata-представя-xpg-sx9000-pcie-gen3x4-nvme-1-2-ssd/

HDD-то както ти допада без значение е. 

п.с. Изкараха 1070TI и е възможно да има някво дребно разместване на цените...

Колкото до 1080 ето вариант на ниска цена които е с 2 години повече гаранция от конкуренцията - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1080-mini-zt-p10800h-10p

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха!
След седмица или малко повече (знаете как е - някои неща ще са налични, други ще се чакат), живот и здраве, ще пиша пак, за да кажа какво са ми сглобили и как се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z370 KILLER SLI/AC 302лв. Аз бих взел ASROCK FATAL1TY Z370 GAMING K6 щом имам възможност да клоквам защо да не дам 70лв отгоре за по надеждна платка съобразена за гейминг, с по качествени компоненти по нея които позволяват по добра работа на системата. Ако ще е гарга то нека да е рошава. Знам че автора няма намерение да клоква, но ще дойде и този момент. Иначе ако няма намерение да клоква изобщо да забрави за тази платформа на intel ами да си вземе дъно и процесор на AMD. Това е просто смешно, все едно аз да си купя кола с 300к.с и да я карам с 80км по магистралата просто няма как да стане. Като не искаш да клокваш при AMD спестяваш 250лв от пари за платка и за охладител. Едва ли интел ще искарат дънни платки за сегашните си процесори че и евтини като при амд. Няма да е скоро.

Едит

Като искаш без клок AMD 1500x, ASRock AB350M Pro4. Плюс останалите части без охлаждането предложени от твоя идол.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!
Машината е сглобена и вече е в употреба. Процесорът - I3 8350 K, захранването, кутията, водното, дъното и видео картата се виждат. Паметта отиде на Team Delta 3000 Mhz 2x8 GB, a ССД-то стана Samsung EVO 960 М2 PCIe NVMe 250 GB. Тих е като нещо много тихо :) , дори и в игра. 
Още веднъж Ви благодаря за помощта!

with-boxes.jpg

case.jpg

turn-on.jpg

• Харесва ми 5
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито, изглежда страхотно! :)) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от AnonymousGamer
      Предложете някви игри за лаптоп с следните характеристики 
      ProBook 6475B ; 
      AMD A6-4400M 2.7 GHz ;
       4GB DDR3 (RAM)
       AMD Radeon HD 7520G - 512 MB, Core: 686 MHz

П.С извинявам се ако темата ми не е в правилният раздел нов съм 
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.