Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Забелязах от скоро че newegg имат сайт и на български, с цени в лева и доста по-евтини. 

Ако се поръча от там ще се начислят ли някакви такси, мита и т. н. с които да стане по-скъпо от например емаг или все пак си заслужава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лесно може да провериш, като напълниш количката и си напишеш след това пощенския код. Примерно на мен ми показва за една видеокарта, която струва 750 лева, 65 лева доставвка. 

2017-10-19-09-34-39.jpg

Това с доставка 3-5 дена. По-бързата струва 80 лева.

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което не включва митническите такси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах някакво SSD и лаптоп ей така просто и какво излиза:

Subtotal: лв1,985.02

Shipping: лв838.48

Така че с този "shipping" незнам колко са евтини работите. Също пише, че компонентите, които се пращат извън USA може да са без гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:

Което не включва митническите такси.

Искаш да кажеш, че поръчваш на една цена, а не ззнаеш на каква ще пристигне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че като ти пристигне стоката на митница, е се знае как ще я обмитят, т.е. ако поръчваш и платиш стока за 1000лвв. какво ще ти добавят митничарите. Да се има предвид, че на обмитяване подлжи и транспортният разход!!!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Радослав Матев написа:

Пробвах някакво SSD и лаптоп ей така просто и какво излиза:

Subtotal: лв1,985.02

Shipping: лв838.48

Така че с този "shipping" незнам колко са евтини работите. Също пише, че компонентите, които се пращат извън USA може да са без гаранция.

Не само това, мярнах един NAS с цена 50% отгоре в сравнение с немски магазин (без да смятам транспорт и мита и такси)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадовете от митницата в София те пращат на пощенски гише 13 /играят го митнически агенти/, там ти оформят документите срещу 12 и нещо лева. Искат да им се представи копие от платежното нареждане, инвойса на фирмата (Newegg.com в случая) и скрийншот от компа за да проверили те, милите дали описаните документи отговарят на истината. 

След това те помотват 20-на минути и ти нах.....ят едни 10% мито и след това на цялата стойност 20% ДДС, които следва да платиш.

Иначе аз лично съм си поръчвам от сайта, докато се подвизавах по онези географски ширини, всичко е качествено и още работещо след тежка експлоатация. Има разни теми за фирми, които купуват желаните неща от електронни магазини и ти ги доставят на по-ниска цена с оформени изрядни документи, но аз съм малко скептичен. От един друг форум за хардуер има хора, които са си купували и не са ги прецакали, НО....

Поздрави....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена. Ако сте плащали мито, значи сте подпомогнали семейството на митническия агент. 

За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.

За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.

За пратки над 150 евро се дължи както мито, така и ДДС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.