Премини към съдържанието
BlazyAce

Как до променим визията на Windows 10 да е като на Windows XP, без да се повреди компютърът.

Препоръчан отговор

Здравейте. Това е втората ми тема в този форум, в който не съм влизал от много-много време...

Днес ми се доиска отново да видя Windows XP, поради носталгия, обаче аз съм на Windows 10, и просто няма смисъл да се тормозя да инсталирам нова операционна система, само и само да видя отново тази велика за мен операционна система. :)

Та забелязах, че не съм единствения, видях много хора, които не са българи и искат и те да си припомнят тези времена с Windows XP. Сигурно знаете, че да промениш визията си на Windows, е доста рисковано, понеже може да доведе до проблеми до системата. Но няма значение! Днес открих една програма, която е абселютно безвредна, а дори ако положиш труд, може да направиш компютъра и да прилича на Windows 7. Урокът не се препоръчва за други операционни системи, понеже нямам идея какво може да се случи! Това съм го правил на Windows 10, не знам да ли ще се получи за друга операционна система. Нека да започваме, и понеже не съм кой знае колко компетентен към правилата (моля да ме извините за това, просто отдавна не съм идвал тук, и съм забравил много неща за форума, дори не можах да ги открия отново, за да ги прочета), има възможност темата ми е да е в грешен раздел, моля да ме извините за това. :ohmy:

Инсталация:

1.  Отваряме опциите за персонализиране чрез десния бутон на мишката.
  2. Отиваме на ''Лента на задачите'' и включваме ''Използване на малки бутони на лентата на задачите''.

9201963m.png

3. Отиваме на ''Цветове''. Най-желателно е да изберем първия син цвят отляво, на третия ред. След това трябва да отидем надолу, за да включим настройките '',,Старт'', лента на задачите и работен център'', както и ''Заглавни ленти''. ''Ефекти на прозрачност'' трябва да е включено, в случай, че не е.

9201968Z.png

9201973e.png

4. След това отиваме на ''Фон''. Това е по ваше желание, но ако искаме да предадем носталгичен образ за Windows XP на нашия Windows 10, защо не изтеглим някой от фоновете на работния плот на Windows XP и да го зададем? Аз предлагам да сложим иконичния ''Bliss''. Ако не може да го намерите с добро качество, след малко ще го изтеглим, заедно с други важни неща.

5. Изтеглете ''Classic Shell'' от тук.

6. След като го инсталирате, натиснете с десния бутон на мишката върху вашето старт меню и отидете на ''Настройки''.

7. Изберете ''Classic with two columns'' и натиснете на ''Select skin'' отдолу, щом го изберете.

9201976i.png

8. Горе от ''Skin'', изберете ''Windows XP Luna'', и след което махнете тикчето от ''No icons in second column'', а после сложете на ''Show user name''.

9201980q.png

9. В случай, че горе нямате тикче на ''Show all settings'', сложете едно и отидете на ''Taskbar''.

10. Сложете тикче на ''Customize taskbar'', после на ''Opaque''. Натиснете на ''Taskbar texture:'' и натиснете на бутона ''...''. След което, изберете файла ''xp_bg.png'', който може да изтеглете от тук. (Заедно с фона ''Bliss'' и още един файл, който ще ни потрябва всеки момент)

11. След това, на Horizontal stretching, сложете тикче на ''Stretch''.

9201985m.png

12. Отидете на опциите ''Start Button'' и сложете тикче на ''Replace Start Button''. След което натискате на ''Custom button''. Натиснете на ''Button image'', и отново натиснете на бутона ''...''. Изберете файла ''XPButton.png'', който също ще намерите в архивирания файл, който изтеглихме преди малко. Сега натиснете ''ОК''.

9201988I.png       

13. Поздравления! Не прилича точно на безценния за нас Windows XP, но все пак придобива леко вида на тази операционна система.

Деинсталиране:

Това изобщо не би трябвало да ви затрудни. Просто правите обратното при настройките за Персонализиране, а за програмата Classic Shell, трябва единствено да отидем пак при настройките ''Start Menu'' и да махнем тикчето от ''Replace Start button'', после при другите настройки ''Taskbar'', трябва да махнем тикчето от ''Customize taskbar''. След като направите това, натискате ''ОК''. За съжеление не знам как да върна нормалния вид за старт бутона на Windows 10, освен ако не деинсталирам програмата. Сигурно се питате - тогава защо трябваше да махам тези тикчета? Отговора ми на този въпрос е следния - просто за сигурност, за да не се запазят тези настройки след деинсталацията. Също така, желателно е да запазите работата си, преди деинсталация.

Това беше от мен! Надявам се да ви е харесало урочето, което не е кой знае колко полезно, но пък добра новина, за хора които искат да видят Windows XP отново, а са на Windows 10, и най-важното - не създава проблеми със системата, както обикновено правят много други добавки към компютъра, за да промениш визията му! ;)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да изглежда като 3.11

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е дотам ли стигнахме!!! Няма такава помия като 10, просто няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да се прави Windows 10 е далеч от Windows XP.

А между другото повечето ми познати ползват Windows XP с визия на Windows 98.

Иначе браво за усърдието!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, и аз не съм особено доволен от Windows 10. Но така си купих компютъра, не мога да го върна с backup файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, plamen_petrov_80 написа:

Каквото и да се прави Windows 10 е далеч от Windows XP.

А между другото повечето ми познати ползват Windows XP с визия на Windows 98.

Иначе браво за усърдието!

Радвам се да видя един човек, който мисли и знае как стоят нещата!! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Радвам се да видя един човек, който мисли и знае как стоят нещата!! 

Доста остро изказване. И на мен не ми харесва W10, но UI е на съвсем различно ниво в сравнение с предшествениците си. Главно заради визията и възможностите за къстъмизация, и 2-3 програми, които не работят добре в други ОС съм с него. Удовлетворението от това, че си с XP през 2017 едва ли може да се сравни с последващите го главоболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, A.Oc. написа:

Доста остро изказване. И на мен не ми харесва W10, но UI е на съвсем различно ниво в сравнение с предшествениците си. Главно заради визията и възможностите за къстъмизация, и 2-3 програми, които не работят добре в други ОС съм с него. Удовлетворението от това, че си с XP през 2017 едва ли може да се сравни с последващите го главоболия.

Много пъти съм го казвал, ще го кажа и сега. Нямам нищо против Windows 10, но МС продължават да се осират постоянно. И сега идва поредния малоумен update от който няма никакъв смисъл . Вместо да направят 10 универсална, те извиват ръцете на потребителя още откакто се е появила. В момента си страдат затова и се убиват.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ExaFlop написа:

Е нали се сещаш, че това е тъпо. Имам порше ама как да го направя така, че да изглежда като москвич. Проблема е, че производителя на поршето не иска да го направи наистина да е порше. Пуснал е нещо за което тръби, че е порше, но след това има 20 модификации на бъгове и грешки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, до кога ще се тъпче на едно място? Посочи ми една ос, която да е излязла и да няма промени по нея в целия й жизнен цикъл. Трудничко ти е, нали?
Ай стига с тоя хейт...започва да става меко казано досадна мантрата ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо в подобряването на ОС, драйвери и програми.

Конкретно за Windows 10 личните ми наблюдения са, че потребителите й го играят малко като бета тестери.

Аз безплатен бета тестер не обичам да съм.

Такива неща като кога да ми се ъпдейтва машината ми и аз да не мога да управлявам за мен е безумие. Аз ли притежавам и съм платил хардуера или някой друг, че той да определя кога и какво да се случва с моята машина. Нямам нищо против автоматизирането, но когато ТЯ (машината ми) може да мисли и да знае дали ъпдейтите ми трябват наистина (и кога най-скоро), може да прецени спрямо моя работен график и/или навици кога е най-удачно да ги пусне и най-важното след прилагането им да не се чупи ОС, програми и т.н. тогава ще съм с две ръце ЗА!

А за програмите какво да кажа - не разбирам с какво постоянното променяне на интерфейсите се подобрява работата на приложенията още по-малко пък сигурността им.

Бързите темпове на промяна на каквото и да е не е гаранция за прогрес, по-добре малко по-бавно, но обмислено и тествано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Такива неща като кога да ми се ъпдейтва машината ми и аз да не мога да управлявам

А кой е казал, че не може? При мен що само проверява и казва има ли, няма ли актуализация. И аз решавам дали и кога.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с промяна в груповите политики, или с помощта на dism++, или с помощта на Windows update minitool, или с помощта на Winaero Tweaker, или с помощта на ....още много знайни и незнайни ( :) ) инструменти за модифициране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не си ме разбрал. Аз, ти и всички които знаят как да си преправят идиотщините на M$ от край време не ги включвам, защото на база световно потребление не сме толкова голям %.

Говоря за обикновения потребител - тип "отивам да си купя лаптоп от денонощния магазин". Говоря за опция сложена в самата ОС с възможности за изключено, включено и различни варианти кога и как да се случват нещата. Може да те пита какъв цвят харесваш и искаш да бъде, а това не може да те попита (по скоро не иска).

Някой ден може би ще го ползваме само него (Windows 10), то нали друг няма да има уж. Дано до тогава си изчистят замисъла му и реализирането на същия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали идеята е - "сядаш и караш". Не те интересуват ъпдейте, не те интересуват фиксове. Защо тогава това превключване да е на челно място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен пък визията на 10 най ми харесва

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво беше това дървено меню на XP...?    :eek:    :no-no:

В тази връзка ми хрумна, че би трябвало някой да иска визията на Windows 10 върху XP. Даааа, ама няма как да му се случи! И само ще скърца със зъбки и ще се облизва като гладен котарак. Темата се разисква така, защото е намерил! Искаш XP с функционалност на Windows 10 или автентичен XP? Кое от двете те удовлетворява? Въпроса е насочен към всеки мрънкалник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим чисто за визия и Windows 98, XP могат да се направят с конкурентна на Windows 10, но тук главното е, че всеки има различно предпочитания. А и визията си е просто визия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2017 г. в 23:19, ExaFlop написа:

Оф, до кога ще се тъпче на едно място? Посочи ми една ос, която да е излязла и да няма промени по нея в целия й жизнен цикъл. Трудничко ти е, нали?
Ай стига с тоя хейт...започва да става меко казано досадна мантрата ти.

Не тъпча на едно място. Фактите са си факти. Всичко се отказва от 10. Я ми покажи коя ОС има над 20 updates от по няколко гигабайта и продължава да дава бъгове ами на всичко отгоре не си решава основните проблеми. Няма да харесам едно лайно колкото и това да не се харесва на някой хора, Ако лайното беше толкоз добро Никия нямаше да се откажат от него. Сега правят чудеса от храброст да си върнат пазара. Аз съм израсъл с Windows и много добре познавам всяка една версия. Последната просто е без думи.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеква ли ти като си витаминизираш постовете?
Не изглеждат никак добре...

И на кое викаш факти?
И нещо мноого си се объркал за Нокия. Там интригата я знаят много малко хора. Останалите можем само да градим предположения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/20/2017 в 23:44, plamen_petrov_80 написа:

по-добре малко по-бавно

особено за откритите дупки, нали? (Докато умните се наумуват, лудите ще се налудуват и резултатите...)
А играта на котка и мишка не е спирала.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре ли е в бързината за запушиш една дупка (която дупка е там пак от бързане) да постигнеш срив на половината машини при конкретни условия, да отвориш друга дупка и т.н.

Сложи си ръка на сърцето и кажи, че никога нито един ъпдейт на ОС-а не е чупил нищо по системата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за изключение, което, пък, доказва правилото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.