Премини към съдържанието
beerr

Въпрос относно HDMI на повреден лаптоп и опити за преинсталиране на ОС.

Препоръчан отговор

Имам един стар лаптоп Acer Aspire, на който или му е изгоряла матрицата или е нещо друго (вижда се само когато се светне над него с фенер). Ползвам го закачен с HDMI към телевизор. Искам да му преинсталирам Windowsa, обаче когато го рестартирам на телевизора пише, че няма сигнал. Опитах да му сменя резолюцията и да го вържа към друг телевизор, но нищо не става. Въпроса ми е има ли как да му влезна в Bios-a и по нататък да преинсталирам Windowsa? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Bios-a и светваш над него с фенер, настройваш ако ти трябва нещо там, ако не ползваш F12 (предполагам) и извикваш boot menu.

Най-интелигентно ще стане ако го занесеш на сервиз да му сменят подсветката на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, beerr написа:

Имам един стар лаптоп Acer Aspire

Бъркате ми в здравето(и не само на мен) като кажете "един стар", "един еди какъв си" и т.н. НУЖЕН Е ТОЧЕН МОДЕЛ!!! Това, че трябва да си светиш с фенерче, значи че подсветката не свети, а това най-вероятно е причинено от неподходящ драйвър! Време е да ни кажеш за кой от всичките Aspire-и на Acer става дума и кога е на лице проблемът с дисплея - постоянно или само при нормално зареден windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire 5738 е модела. Проблема с дисплея е постоянен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е постоянен, значи не зависи от драйвър(софтуер) и проблемът ти на хардуерна основа. За сервиз си. Ако имаше малко повече късмет, щеше да минеш с един драйвър от сайта на Acer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.