Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 2 месеца си закупих лаптопа Acer Aspire VX 15 от Технополис.В момента съм с една плочка 8гб и със един бавен хард,но мисля да си добавя още 8 рам и едно M.2 nvme ssd.

Та въпросът ми какво SSD да си взема(250GB) и дали ако отворя лаптопа да сложа тези чаркове ще ми падне гаранцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Go0dLike написа:

Здравейте,преди 2 месеца си закупих лаптопа Acer Aspire VX 15 от Технополис.В момента съм с една плочка 8гб и със един бавен хард,но мисля да си добавя още 8 рам и едно M.2 nvme ssd.

Та въпросът ми какво SSD да си взема(250GB) и дали ако отворя лаптопа да сложа тези чаркове ще ми падне гаранцията?

SSD може да монтираш на мястото на DVD устройството. Може да си вземеш всяко SSD което да е поне MLC. И да, ако смениш хардуера ще ти се наруши гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж тази тема и тогава решавай дали да инвестираш така:
https://community.acer.com/en/discussion/394275/why-is-the-m2-pcie-slot-speed-capped-to-1-5gbs-vn7-592g-71zl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емил Костов написа:

SSD може да монтираш на мястото на DVD устройството. Може да си вземеш всяко SSD което да е поне MLC. И да, ако смениш хардуера ще ти се наруши гаранцията.

Нямам DVD устройство и такова място.

преди 14 минути, ExaFlop написа:

Първо виж тази тема и тогава решавай дали да инвестираш така:
https://community.acer.com/en/discussion/394275/why-is-the-m2-pcie-slot-speed-capped-to-1-5gbs-vn7-592g-71zl

Тоест няма смисъл от Nvme?Тогава едно m.2 sata ssd.Те нали са по 400-500мб read and write.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма да можеш да ползваш максималната декларирана скорост на nvme disk. Е, може би ще е над тази на стандартното ssd. Зависи от възможностите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ExaFlop написа:

Ами няма да можеш да ползваш максималната декларирана скорост на nvme disk. Е, може би ще е над тази на стандартното ssd. Зависи от възможностите ти.

Аз съм се насочил към Samsung.250GB Sata SSD e 200л,а на същата марка само,че nvme е 260лв което не е кой знае колко,но дори лимита да е 1.5гб пак е 3 пъти по-бърз.

Също така още остава въпроса дали ще ми падне гаранцията ако добавя SSD и рамта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е nvme

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То каквото и SSD  да се добави, разликата ще е огромна спрямо тоя диск на 5400 об/мин. Проблемът е, че 250 GB, който всъщност няма да е 250, а по-малко, стига за една инсталация на Win 10  и две до три касови игри от рода на GTA 5. Предполагам лаптопа е за игри, защото така е рекламиран. И тук вече се стига до другото гадно - SSD  влия много малко на игрите, освен при някои конкретни ситуации и заглавия. Но пък Windows  живва доста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Go0dLike написа:

Как така преди 2 месеца си купил лаптопа и хард диска е бавен ? Я провери с програма да видим за лоши сектори , колко е бавен този хард диск .

А мисля , че гаранцията включва подмяна на хард диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма лепенки някъде по болтовете отдолу може да се пробваш:

https://www.youtube.com/watch?v=TVtlbYAbqGc

Ако не, намираш най-близкия сервиз или говориш с магазина, от който си го купил, как може да стане работата като им дадеш лаптопа и компонентите.

преди 13 минути, whitepixel написа:

Няма да можеш да извлечеш максимума от NVMe като скорости. Обаче пък ще имаш проблеми с охлаждането му в лаптопа си.
Аз бих си взел по-голямо по размер М.2 SSD в случая за същите пари предвидени за NVMe.

То така или иначе с всеки лаптоп има проблем с охлаждане на компонентите, така че не вярвам това да му е голям проблем :)

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, adersa написа:

Как така преди 2 месеца си купил лаптопа и хард диска е бавен ? Я провери с програма да видим за лоши сектори , колко е бавен този хард диск .

А мисля , че гаранцията включва подмяна на хард диска

Няма никакви щети по харда просто е ужасно бавен както на всеки лаптоп.

преди 41 минути, whitepixel написа:

Няма да можеш да извлечеш максимума от NVMe като скорости. Обаче пък ще имаш проблеми с охлаждането му в лаптопа си.
Аз бих си взел по-голямо по размер М.2 SSD в случая за същите пари предвидени за NVMe.

Смисъл M.2 SATA?

преди 38 минути, Радослав Матев написа:

Ако няма лепенки някъде по болтовете отдолу може да се пробваш:

https://www.youtube.com/watch?v=TVtlbYAbqGc

Ако не, намираш най-близкия сервиз или говориш с магазина, от който си го купил, как може да стане работата като им дадеш лаптопа и компонентите.

То така или иначе с всеки лаптоп има проблем с охлаждане на компонентите, така че не вярвам това да му е голям проблем :)

Лаптопа е взет от Технополис те не предлагат такива ъпгрейди.Няма аз да го отварям и след месец ще го занеса в един сервиз да го почистят и те ще ми сложат частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш гаранционна карта, на която са дадени сервизите, които поддържат Acer. Ако не искаш да имаш проблеми с гаранцията в бъдеще, намираш най-близкия сервиз и го носиш там или се обаждаш по телефона и питаш как може да стане добавянето на компонентите и дали ще има проблем с гаранцията, ако ти или друг сервиз отваря лаптопа, в краен случай го пращаш с куриер до централния сервиз те да направят манипулацията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:
Цитат

Опциите за съхранение са както обикновено - M.2 SSD слот и 2.5-инчов твърд диск. HDD е Toshiba 1TB на 5400 об / мин, докато M.2 SSD слотът поддържа обичайния стандарт 2280, както и по-рядко срещаните 2260 и 2242. Устройството, което проверихме, не успя да разпознае PCIe NVMe , но някои потребители съобщават, че това е възможно след актуализация на BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да не отварям нова тема и да задам следния въпрос.

Вечерта изключвам лаптопа на пълен заряд,но го изключих от тока и след 12-13 часа когато го пуснах беше на 88% батерия.

Другото странно нещо е когато играя някоя игра след 1 час някъде батерията започва бавно да пада,въпреки,че е включен в тока.

Ползвам го на High Performance Mod когато играя към него съм вързал мишка,слушалки,охладител и една флашка която почти постоянно е включена за Readyboost.

Та въпросът ми е някой дали има идея как ми дърпа батерия докато играя и лаптопа е в тока,както и когато е изключен отново пада зарядът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Power Options функцията Turn on fast startup включена ли е?  

Mисля, че заради нея лаптопа не се изключва до край и затова харчи ток от батерията ?

Редактирано от milevmilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2017 г. в 17:08, milevmilev написа:

В Power Options функцията Turn on fast startup включена ли е?  

Mисля, че заради нея лаптопа не се изключва до край и затова харчи ток от батерията ?

Беше включена,но я изключих.Някаква идея защо когато играя някаква игра и след час някъде започва да пада батерията на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дадеш марка/модел на лаптопа и операционна система, която позлваш, може и да ти дадем някакви насоки, така освен да хвърляме боб или да включим кристалната сфера, друго не знам какво можем да направим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радослав Матев написа:

Ако дадеш марка/модел на лаптопа и операционна система, която позлваш, може и да ти дадем някакви насоки, така освен да хвърляме боб или да включим кристалната сфера, друго не знам какво можем да направим.

Acer aspire vx15(i7 7700HQ+gtx 1050TI),Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чел наскоро за подобен "бъг" с някакви microsoft лаптопи - като се ползва отделното видео, освен че е включен на зарядно, пак дърпа и от батерията. Lenovo имат софтуер, който не позволяваше батерията да се зарежда над 80% в случай, че лаптопа се ползва на зарядно. В сайта на Acer за съответния модел търсил ли си разни програми дали има, които да контролират нивото на батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радослав Матев написа:

Бях чел наскоро за подобен "бъг" с някакви microsoft лаптопи - като се ползва отделното видео, освен че е включен на зарядно, пак дърпа и от батерията. Lenovo имат софтуер, който не позволяваше батерията да се зарежда над 80% в случай, че лаптопа се ползва на зарядно. В сайта на Acer за съответния модел търсил ли си разни програми дали има, които да контролират нивото на батерията?

И в сайта им гледах,но не открих нищо.Това е доста кофти понеже падне ли под 100% забелязвам,че и температурата скача с 3-5 градуса и има спад в FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем си направи рекламация пред търговеца, от който си го закупил и там вече да си го пращат в сервиза за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/18/2017 в 13:13, Go0dLike написа:

Реших да не отварям нова тема и да задам следния въпрос.

Вечерта изключвам лаптопа на пълен заряд,но го изключих от тока и след 12-13 часа когато го пуснах беше на 88% батерия.

Другото странно нещо е когато играя някоя игра след 1 час някъде батерията започва бавно да пада,въпреки,че е включен в тока.

Ползвам го на High Performance Mod когато играя към него съм вързал мишка,слушалки,охладител и една флашка която почти постоянно е включена за Readyboost.

Та въпросът ми е някой дали има идея как ми дърпа батерия докато играя и лаптопа е в тока,както и когато е изключен отново пада зарядът.

Драйвърите и операционната система обновени ли са ?

Балансираната пауър схема ползвали ли сте ?

Операционната система и хардуерът ви е оптимизиран за балансираната пауър схема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.