Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте някой може ли да помогне каква температура потдържа изолация от фибран при  -20 градуса

да речем кутия от фибран 8 см оплътнена добре каква температура потдържа отвътре при - 20 градуса без да се утоплява вътре в нея и можете ли да ми пратите линк с топлинни свойства на фибрана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, dwni написа:

Здравейте някой може ли да помогне каква температура потдържа изолация от фибран при  -20 градуса

да речем кутия от фибран 8 см оплътнена добре каква температура потдържа отвътре при - 20 градуса без да се утоплява вътре в нея и можете ли да ми пратите линк с топлинни свойства на фибрана

Без топлинен източник, дори херметично затворена температурите в кутията ще се изравнят с външната до 24 часа.

Можеш да сложиш термометър в празен термус, който да поставиш във фризер и да си видиш разликата след 24 часа.

Според спецификацията на фибран  дебел 8см. Има топлинна загуба от

Коефициент на топлопроводимост λn 0,033 W/mK
  https://bg.wikipedia.org/wiki/Топлопроводимост
Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви защото ползвам фибрам 8 см за изолация на външен водопровод като първо водопровода е изолиран с каменна вата и после го изолирахме с фибран 8 см и стиропор 10 см но тази кутия със стериопор фибран и вата в която сложихме външната тръба дали ще замръзне при примерно - 20 градуса тръбата в нея все пак има циркулация на водата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, виждал съм водомери в дворове целите в парцали и стари дрехи, които са издържали през зимните месеци без да замръзнат. Така, че не се притеснявай само напиши водопровода открит ли е или вкопан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

водопровода е под земятано тази част която искам да изолирам е от вън това е от външна чешма която махнахме и пуснахме тръбата в помещение ето снимки

20171025_184233.jpg

ето още една

ето още една

20171019_083358.jpg

с тази пвц тръба облякахме металната траба която е останала от външната чешма и напълнихме с вата пвц трабата

и от горе изолирахме с фибран 8 см и стериопор 10 см дали ще издържи на - 20 градуса и каква е причината ако издържи

защото под тази изолация няма топлинен източник и ако до 24 часа без топлинен източник температуратА ПОД ИЗОЛАЦИЯТА Е СЪЩАТА С ВЪНШНАТА ПРИ НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ ЩЕ ЗАМРЪЗНЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай, нощно време пускай да тече вода като конче. Това ще предотврати замръзването дори и без никаква изолация.

Моята тръба е инсталирана по същия начин, но аз изградих от тухлички на буквата (П).  Получи се нещо като шахта, която изолирах със студиопор от вън и от вътре. После го измазах с вар и вече вътре го пресовах със слама, но и пръст да го бях напълнил пак щеше да е достатъчно за да не мръзне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, dwni написа:

каква е причината ако издържи

защото под тази изолация няма топлинен източник

Няма да има топлинен източник, ако не се ползва вода. Ако има консумация на вода, то тя идва с температура зависеща от дълбочината на полагане на водопроводната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

умотай търбата с вълна или стъклена вата   и направи тухлен  зид  около нея и я зъпълни със всякякви изолационни неща стероопор вата квото намериш и сложи един капак за ревизия  да се затваря плътно и  под капа да е 20 см до търбата растояние

20171019_083358.thumb.jpg.00509e965f5e7d

или така и горната част да се маха

може и спясък или баластра но нивото на оранжевата търба

или с винкели и както имаш фибран правиш  рамка и слагаш фибрата и изолираш с пяна 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК А ТАЗИ ИЗОЛАЦИЯ КОЯТО СМЕ Я НАПРАВИЛИ С ФИБРАНА НА СНИМКАТА ПО ГОРЕ ЩЕ ИЗДЪРЖИ ЛИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казаха ти - ако има консумация, поне малка няма да замръзне. Достатъчно е дори 10 - 20 литра на ден.

Ако искаш точно да смяташ - топлинните коефициенти и т.н. 

Разните водомери по дворове са във водомерни шахти, а не на открито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK БЛАГОДАРЯ ВИ НО ЗАВСЕКИ СЛУЧАЙ ЩЕ Е ДОБРЕ ДА ПУСКАМ ЛЕКО ДА ТЕЧЕ ВЕЧЕР ПРИ ТЕМПЕРАТУРА ПО НИСКА ОТ -10ГРАДУСА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 12/09/2017 в 13:30, dwni написа:

OK БЛАГОДАРЯ ВИ НО ЗАВСЕКИ СЛУЧАЙ ЩЕ Е ДОБРЕ ДА ПУСКАМ ЛЕКО ДА ТЕЧЕ ВЕЧЕР ПРИ ТЕМПЕРАТУРА ПО НИСКА ОТ -10ГРАДУСА

у

Здравейте някой може ли да ми обясни просто как се изчислява коефициентана топлопроводимост например на фибран 8 см 0.033 W/mk

Вслучай една херметически затворена кутия без топлинен източник от този фибран ако в кутията  температурата е 20 градуса а температурата на вън е 2 градуса колко градуса ще е температурата в кутията  след 24 часа каква ще е топлинната загуба в тази кутия как се изчислява обяснете ми по просто и тези 0.033 на колко градуса се равняват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тинтири минтири коефициенти  моефициенти  изчесленията са за иделна среда

зависи колко ти е надупчен фибрана на херметическизатворената кутия.

природата се стреми към оеднаквяване на температурите

търбата и водата като са 2 градуса

херметизацията ти отива на кино.

замръзват неща които са в покой на отрицателни температури а когато са на открито и северняка духа ускурява процеса на замръзване

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ясно а в идеална среда някой може ли да ми обясни как се изчислява по просто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

K = 1/Rk
Rk = 1/ALFAi + Rл + 1/ALFAe

преди 18 часа, dwni написа:

случай една херметически затворена кутия без топлинен източник от този фибран ако в кутията  температурата е 20 градуса а температурата на вън е 2 градуса колко градуса ще е температурата в кутията  след 24 часа

правиш херметична кутия с 20 градуса  и слагаш термометър вътре и я слагаш в хладилника на 2 градуса и отваряш след 24  часа и виждаш  цифрата.

нема да се пуашиш и водата на открито в локвите не замръзва лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.