Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.

Бюджет 2000 - 2500 лв.

Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).

Няма да овърклоква

2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.

Има монитор 1920х1080

Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD 2 гигабайта

RAM  8 гигабайта

Захранване  700 - 750 вата

SDD 100 - 120 гигабайта

DVD - 30 -50 лв.

Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такива изисквания най-добре да вземе някоя готова конфигурация от технобакалиите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте аз ако разбирах щях да  събера отделните компоненти, затова помолих някой да направи конфигурацията. Просто не знам какви точно компоненти да се съберат или там каквото е.

Ако може някой който разбира от тези неща да направи конфигурацията.

Извинявам се ако нещо съм объркал но не знам какво точно да сложа, че като се сглоби машината да си тръгне без проблеми.

А от технобакалиите си беше взел една която до сега му прави само ядове и не може да сложи Windows 7 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Niderland написа:

Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика

За такива изисквания не ти трябват чак:

преди 1 час, Niderland написа:

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD 2 гигабайта

RAM  8 гигабайта

SDD 100 - 120 гигабайта

DVD - 30 -50 лв.

Кутия 200-250 лв.

По-скоро ако ще се играят игри, или ще се реднва нещо на тази машина...

Сигурно има нещо още което не си казал като цел ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно това е което съм казал.

Ще се ползва за филми онлайн, телевизия и радио онлайн.

Поне това ми е казал човека, нищо друго!?!?

И аз не го разбирам защо има такива изисквания но все пак парите са си негови

Само иска да може да си сложи Windows 7 

Мога само да му предложа моята конфигурация с която съм в момента, ама...

Редактирано от Niderland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са параметрите на сегашната му машина?

преди 46 минути, Атанас Славов написа:

Ще му трябва и една тесла!

ASUS PRIME X370-A AM4

1 274.40 лв. 274.40 лв.
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 1 251.53 лв.

251.53 лв.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Атанас Славов написа:

Атанас Славов погледна ли какви компоненти си предложил в тази странна сглобка ? Имаш поставен процесор от 8 поколение на Интел и дънна платка с чипсет X 370 сокет АМ 4 на АМД. Как според теб ще работи тази конфигурация ?

Графичната карта,която е предложена е вече морално остаряла и е лишено от логика да се поставя в нова конфигурация.Ако ще купува такава поне да е от последното актуално поколение на пазара.Друг е въпроса колко му е необходима,при условие,че ползва компютър за интернет и филми.

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Атанас Славов погледна ли какви компоненти си предложил в тази странна сглобка ? Имаш поставен процесор от 8 поколение на Интел и дънна платка с чипсет X 370 сокет АМ 4 на АМД. Как според теб ще работи тази конфигурация ?

Грешката е моя.... Исках всъщност да предложа дъното Asus PRIME Z370-А/PRIME Z370-P. Благодаря, че ме поправи!

По принцип конфигурация за 2000-2500 лева е абсурдна, според изискванията на приятеля на автора на темата. Обяснено му е на човека какво, що и че няма смисъл, но той си знаел, за това направих това предложение. А и да хванем бюджета от 2000-2500 лева.

И още веднъж извинение за допусната грешка от мен! :) 

Редактирано от Атанас Славов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Графичната карта,която е предложена е вече морално остаряла и е лишено от логика да се поставя в нова конфигурация.Ако ще купува такава поне да е от последното актуално поколение на пазара.Друг е въпроса колко му е необходима,при условие,че ползва компютър за интернет и филми.

Но пък отговаря на изискванията - AMD 2 гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се играят игри, и няма да се работи със взискателен софтуер, този бюджет е прекалено висок. Според мен нещо ти е спестил да ти каже твоя приятел. При тези условия един Пентиум му е достатъчен. Видеокарта е излишна дори.

http://nikem-bg.net/cart/57674p1r57762p1r2250p1r54541p1r54826p1r55008p1r57856p1r54250p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Еми, по-горе на човека му е обяснено. Насила да направиш, нещо нямам как. :)

преди 58 минути, ncl написа:

Но пък отговаря на изискванията - AMD 2 гигабайта.

За съжаление, да, отговаря само на изискванията. Не бих взел и не бих предложил никога тази карта вече. Аз съм с GTX760 2gb и все едно да я предложа на някого да си я вземе нова, която струва все още някъде 300-400 лева.... да му я предложа втора ръка и непретенциозен за игри - да, но иначе.... 

преди 55 минути, techmaniac написа:

Ако няма да се играят игри, и няма да се работи със взискателен софтуер, този бюджет е прекалено висок. Според мен нещо ти е спестил да ти каже твоя приятел. При тези условия един Пентиум му е достатъчен. Видеокарта е излишна дори.

http://nikem-bg.net/cart/57674p1r57762p1r2250p1r54541p1r54826p1r55008p1r57856p1r54250p1rf.html

Напълно съгласен с мнението, но човека щял да си дава парите.Tова иска, това му се предлага. С 2500 лева ще си цъкам с такъв кеф игрите, че няма накъде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре хора, извинявам е още веднъж и заради мен и заради моя човек. Предложете ми една конфигурация с тези компоненти

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD 1 гигабайт

RAM  8 гигабайта

SDD 100 - 120 гигабайта

Наистина няма значение дали всичко ще е последна мода или най-новото излязло до момента, човека иска да гледа телевизия да слуша радио и да си цъка в нета от време на време това е 

и  иска да може да сложи Windows 7 

Ще му предложа тази конфигурация която ми предложите а пък той да прави каквото иска, наистина много ви моля.

Това е моята конфигурация 

ASUS H81M-A /1150

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE   

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

Бих му я предложил ама не знам дали още се намират такива като нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което му предлагаш ти е хубаво за неговите нужди и доста по-бюджетно, но той си знае....

Това е от мен:
http://nikem-bg.net/cart/55139p1r57762p1r2250p1r1123p1r56315p1r57686p1r55341p1r50127p1rf.html

И пак казвам, с тази видео карта от 1ГБ, със нея и без нея същата работа. От там отпада и нуждата от такова скъпо и мощно захранване, от там пада и цената доста, но както казваш ти, той си знае и преценя.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен първото важно нещо е да се види точно какви са тази: "някаква огромна плазма и аудио системи" както и "монитор 1920х1080".

Говоря за марка, модел, параметри, видео входове, аудио входове и т.н. - както и как точно иска да бъдат използвани те.

Какви филми ще бъдат гледани - като параметри на видео файловете и от интернет или от дискове ще са те? Тук трябва да се помисли и дали се гони само DVD записвачка или Blu-Ray?

Онлине телевизията посредством Kodi ли ще се гледа или друг способ? Дали една безжична мултимедийна клавиатура няма да е подходяща.

Къде ще бъде поместена кутията, каква форма би била най-подходяща? Хубаво е да има добра кутия с поне една тиха перка, тихо захранване и специализиран охладител за процесора, видеото може да се търси пасивно (ако го има). Тук обаче да не стане така, че диска да е най-шумната част! Има ли нужда от механичен твърд диск? Какво количество данни ще бъде съхранявано? Ще има ли критично важни данни?

Изискването за инсталация на 7-ца - тук е хубаво да бъде уточнено от кого трябва да бъде направена тя - дали по принцип да е възможна или да бъде специфично възможна за него.

И пак ще попитам с каква система разполага в момента той и какви са му всичките оплаквания от нея?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, а и както други хора по-горе казваха или има нещо, което не ти казва тоя твой приятел (да няма един ден - "Брат ела да видиш к'ви игри цъкам!" Ти можеш ли така? :D - на компютъра за 2000-2500 за филми и музика), или наистина не е наясно какво зверче може да си има за тия пари. Като ще ги дава да си заслужа поне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атанасе предложенията ти изобщо не са в правилна посока. За тия пари хубава машина ще се спретне ама ква файда от тоя резил. Подкрепям Пламен Петров.

И аз бих сглобил една машина ама от къде да знам дали човека има, или няма намериния да го върже към ТВ и какво ще иска да прави. Въпреки всичко ако ще гледа 4к филми дали на пц или в youtube, един двуядрен процесор с вградена графика е достатъчен за 4К. Кутията също е важен фактор щом се гони тишина. Тя трябша да е затворена а не с прозорец и не само. И тук идва най важния въпрос относно записвачката. Филми ли ще се гледат през нея, ако да то тогава тя ще издава много шум. Дори и при скъпа добре изолирана кутия пак ще шуми но по малко разбира се зависи от кутията. И тук за кутия трябва да се метнат повечко пари щом е важно да е тих. Аудиото на дъното също трябва да е добро като 7.1 ALC892 до ALC1220.

Главно за какво ще ползва записвачката? Ще позва ли ТВ за 4К или само монитора или и двете и дали са в една стая близко едно до друго.

Марка/модел на ТВ и на монитора.

Като отговори на тези въпроси тогава могат да се дават предловения и да се мислят варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук добре. Утре ще отида и ще го разпитам подробно какво и как иска, какво ще гледа, какво ще слуша и така нататък и пак ще пиша.

Огромно благодаря за сега.

ПП.

Доколкото знам гледа някакви немски телевизии  през нета и слуша също такива радиостанции, пак от нета и това е всичко записвачката му е само ако има някакви драйвери които ще дойдат с хардуера (само за да се инсталират) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, goodly написа:

Атанасе предложенията ти изобщо не са в правилна посока. За тия пари хубава машина ще се спретне ама ква файда от тоя резил.

Дали не са в правилната насока. Има изисквания, спазил съм ги! Иска компютър за над 2000 лева, ама с карта от 1гб. Кое не ми върви в правилната посока? Че съм догонил бюджет за близо 2к и точно това, което иска ли? Това беше публикувано в темата, с това помогнах. А и няколко пъти съм споменал, че не съм съгласен с това, което иска за тия пари! И бих предложил много по-добро за тях! 

Но ето, малко, по малко автора на темата ще изясни нещата и накрая надявам се вземе най-рационалното решение. :)

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Атанас Славов написа:

Дали не са в правилната насока.

Не нужно скъпо захранване и излишна видео карта! Точно тези две неща доказшат че не насочваш в правилната посока. Защо да даваш пари като могат да се спестят.

преди 1 час, Атанас Славов написа:

Иска компютър за над 2000 лева, ама с карта от 1гб. Кое не ми върви в правилната посока?

Тук човека си няма ни най малка представа колко ще му струва и за това дава максималния си бюджет.

Не ми се спори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре за да се избегнат някакви недоразумения предложете нещо за тези пари но по възможност с тези компоненти които е написано дъно видеокарта и т.н.

не е задължително  да се гледа бюджета. човека ми каза за около 3000 лева ако можете да се направи някоя конфигурация за по-малко добре дошло. И според мен не си заслужава парите само за да гледаш ТВ Радио и т.н. обаче тай си знае. Просто е по лаик и от мене. Предложете някоя конфигурация за тези нужди но по възможност с тези компоненти.

Само за уточнение

Гледа някакви немски телевизии през нета, също и слуша радио през нета. Друго нищо не прави, както казах записвачката ще е само ако има някакви драйвери за инсталиране може и най-обикновена, от най-евтините.

Процесора може и да не е от най-новите както казах иска да инсталира Windows7 щото си беше взел някаква щайга от магазина която по никакъв начин не щеше да приеме W7 това е цялата работа.

Другото което е, че има някаква огромна плазма и гледа ТВ през нея 

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD 1 гигабайта

RAM  8 гигабайта

SDD 100 - 120 гигабайта

Вече за кутия и записвачка и там другите неща ще му кажа допълнително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си вземе съвременна машина ще трябва да се направят някой магии за да инсталира стара ОС като 7. На дъното независимо кое ще вземе има необходимото.

Asus  - http://www.vario.bg/asus-rog-strix-z370-g-gaming-wi-fi-ac-90mb0vz0-m0eay0 Инфо - https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-G-GAMING/

Най-добрият 4 ядрен Интел - http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-I3-8350K-4GHZ-8MB-LGA1151-BOX/ Инфо - https://ark.intel.com/products/126689/Intel-Core-i3-8350K-Processor-8M-Cache-4_00-GHz

Необходим е охладител тъй като процесора се продава без. Без значение какъв ако няма да се пипа над 70 лв. ако ще има клок.

Ако няма да се пипа но се държи на тишината това е среден вариант - http://www.vario.bg/be-quiet-pure-rock-slim-bk008

Видеокарта не е необходима. Всъщност вградената е по-добра от тия до около 150 лв. (под GTX 1030 и RX 550).

SSD - http://www.vario.bg/adata-xpg-sx7000-128gb-asx7000np-128gt-c 

Захранване и 150W е предостатъчно без видеокарта а със 450W ако се взима някоя по-сериозна (над 450 лв.).

8GB - http://www.vario.bg/crucial-ballistix-elite-dimm-8gb-ble8g4d30aeea

п.с. Едно уточнение. Дъното е с най-доброто възможно вградено аудио щом е за филми и музика а изходите за графиката поддържат 4К (и двата).

Тоест може да върже и телевизор и монитор (заедно ако е необходимо).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом иска windows 7, процесор максимум skylake, обаче за него ще трябва да се барне малко инсталационния образ на  Windows 7, и да се интегрират драйвъри за USB 3.0, и евентуална поддръжка на NVME. Иначе няма да тръгне инсталацията. Асус имат такъв туул който автоматично прави това, но задължително трябва да разполагаш с инсталационно DVD, за USB инсталация ще трябва да си пограете малко с dism.

Захранване 700 вата???? Това пък защо, тостер ли ще включвате към този компютър.

Нещо такова:

1.thumb.JPG.5b6d27fdef55b74a78e186c3eacc8aca.JPG

даже е прекалено изфучено, ама щом има пари човека, то кеф цена няма.

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Пуканчо0 написа:

Щом иска windows 7, процесор максимум skylake, обаче за него ще трябва да се барне малко инсталационния образ на  Windows 7, и да се интегрират драйвъри за USB 3.0, и евентуална поддръжка на NVME. Иначе няма да тръгне инсталацията. Асус имат такъв туул който автоматично прави това, но задължително трябва да разполагаш с инсталационно DVD, за USB инсталация ще трябва да си пограете малко с dism.

Захранване 700 вата???? Това пък защо, тостер ли ще включвате към този компютър.

Нещо такова:

1.thumb.JPG.5b6d27fdef55b74a78e186c3eacc8aca.JPG

даже е прекалено изфучено, ама щом има пари човека, то кеф цена няма.

Точно това е тънката граница на въпроса. След като човека има парите, както прочетох от последния коментар ОКОЛО 3000 лева. Или се прави яка машинка за тия пари, а той след като разполага с тези пари ще прави квото си иска с този компютър, а може и да проиграе, като разбере с кво разполага и няма и да съжалява, че има такава машина или му се обяснява за вече не знам кой път, че няма смисъл от толкова пари за такива нужди. Всеки си има възможности и сам си преценя. Някои нямат пари/имат малък бюджет и искат максимума за парите, други имат пари/голям бюджет и им е все тая.... така, че да дава 3 бона и получава мускулеста машина. 

И все пак, ако наистина грам не е наясно и пича от маалата му е казал, че всеки компютър струва 3к и той хоп айде дава си всичките пари... съм с 4 ръце да му се помогне с рационалния избор за много по-малко пари и за нуждите, които иска момчето. С никого не споря и не съм казал, че е нужно скъпо захранване и безсмислена видео карта, а просто изпълнявах изискванията, хем много пари, хем не е за игри! Всичко съм обяснил в мненията кое, защо съм казал. Ако някой ме е разбрал погрешно, извинявам се!

Иначе за конфигурацията от снимката, ОК е. Даже, това НЕстоково охлаждане според мен е излишно, след като няма да се играе на него -80 лева (освен, ако не греша и процесора е без собствен охладител). Бих предпочел 2х4ГБ рам, за да се ползва dual channel. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от nikchas
      Здравейте!
      От известно време се чудя как мога да си направя собствена марка, да речем за тениски ? Какво е нужно да знам и да направя ? Целта ми е нещо от сорта на print on demand системата само че да се намери солиден спонсор на продукти. Ще съм благодарен ако ми помогнете. 
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от nisanx
      Здравейте!Трябва ми помощ направих две програми обаче незнам как да ги слея в 1 програма,по такъв начин че да не се промени нищо.И да ми изведе двете програми една под друга на команд пропта! Нов съм в програмирането затова ще се радвам ако ми помогнете да ги слея.
      #include <iostream>
      #include <stdlib.h>
      #include <time.h>
      using namespace std;
      #define N 30
      int A[N], n, i;
      void inputkeyboard()
      {
          do
       {
           cout<<"\n Razmer na masiva: ";
           cin>>n;
       }
       while (n<0 || n>N);
          for (i=0; i<n; i++)
          {
            cout<<"\n A["<<i+1<<"] = ";
            do
            {
              cin>>A;
            }
            while (A<100 || A>999);
          }
      }
      void inputrandom()
      {
          srand(time(0));
             do
       {
           cout<<"\n Razmer na masiva: ";
           cin>>n;
       }
       while (n<0 || n>N);
          for (i=0;i<n;i++)
          {
          A =100+rand()%900;
          }
          for (i=0;i<n;i++)
          {
              cout<<"\n A["<<i+1<<"] = "<<A;
          }
      }
      int main()
      {
          inputrandom();
          int P[10] = {};
          int p, max;

for (i=0;i<n;i++)
          {
              P[A%10]++;
              p= A/10;
              P[p%10]++;
              P[p/10]++;
          }

max = -1;
          for (i=0;i<10; i++) 
              if (P>max) 
                  max=P;

for (i=0; i<10; i++)
              if (P==max) 
                  cout <<"\n Nai-chesto sreshtanata cifra e " << i << "  " << max << " broia\n";

system("pause");
          return 0;
      }
      //това е първата програмка//

#include <iostream>
      using namespace std;
      int array[] = { 151,152,123,694,255,956,427,218,769,320 };
      int count = sizeof(array) / sizeof(int);
      int first(int an_array[],int  members)
      {
      int a, j, b, *T;

T = new int [members];

for (a = 0, j = 0; a < members; a++)
               {
                       b = an_array[a]; 
                       if (b % 2)
                              T[j++] = b;
               }
               for (a = 0; a < members; a++)
               {
                       b = an_array[a]; 
                       if (!(b % 2))
                              T[j++] = b;
               }
               cout << "\n\nIztinskiqt masiv e:\n"; 
               for (a=0;a<members; a++)
                       cout << an_array[a] << " ";
               cout << "\n\nV nachaloto sa nechetnite a sled tqh chetnite:\n"; 
               for (a=0;a<members;a++)
                       cout << T[a] << " ";

cout << endl;
               delete [] T;
      }
      main()
      {
                first(array,count);

system("pause");
                return 0;
      } //а това е втората програмка//
      Благодаря ви предварително !!

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.