Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,телевизора беше оставен включен и през това време екрана му изгасна сам,чува се звукът от каналите,но екрана не свети.дори никаква подсветка няма.Изключвах го от штепсела,рестартирах го,но никакъв резултат.Телевизора е на около 3 години,каква може да е причината или от какво може да е станало?Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има гаранция се възползвай, и друг път не купувай такива кучета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Djeilqn Ivanov написа:

Здравейте,телевизора беше оставен включен и през това време екрана му изгасна сам,чува се звукът от каналите,но екрана не свети.дори никаква подсветка няма.Изключвах го от штепсела,рестартирах го,но никакъв резултат.Телевизора е на около 3 години,каква може да е причината или от какво може да е станало?Благодаря предварително.

Избираш си един контейнер и го хвърляш в него. Просто е повреден. Ремонта ще ти струва скъпо, ако въобще някой се навие да прави ремонт на подобно нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

Ако има гаранция се възползвай, и друг път не купувай такива кучета.

Да,вече не бих взел нео,но няма гаранция.

току-що, Емил Костов написа:

Избираш си един контейнер и го хвърляш в него. Просто е повреден. Ремонта ще ти струва скъпо, ако въобще някой се навие да прави ремонт на подобно нещо!

Ти си прав,но трябва да го закарам да видя колко ще струва и ако е скъпо няма да се занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава може да го занесеш в някой сервиз и да попиташ коллко би струвало поправката, ако не те изгонят, но както са ти казали... тези неща се ползват докато уж работят и после се изхвърлят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Djeilqn Ivanov написа:

Да,вече не бих взел нео,но няма гаранция.

Ти си прав,но трябва да го закарам да видя колко ще струва и ако е скъпо няма да се занимава.

Да, точно така. Закарай го в сервиз да ги видят и като не става това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава може да го занесеш в някой сервиз и да попиташ коллко би струвало поправката, ако не те изгонят, но както са ти казали... тези неща се ползват докато уж работят и после се изхвърлят.

Ще го занеса,благодаря ви,че поне ме посъветвахте.

току-що, Емил Костов написа:

Да, точно така. Закарай го в сервиз да ги видят и като не става това е положението.

Аз мислех че мога и сам да направя нещо по въпроса

току-що, Djeilqn Ivanov написа:

Ще го занеса,благодаря ви,че поне ме посъветвахте.

Аз мислех че мога и сам да направя нещо по въпроса

Но явно няма какво 

Редактирано от Djeilqn Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма как ще го хвърляш?? Пускай го за продажба в OLX - ще пишеш като екстра, че въобще не натоварва очите 

• Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ined написа:

Ма как ще го хвърляш?? Пускай го за продажба в OLX - ще пишеш като екстра, че въобще не натоварва очите 

За хора които не гледат,а слушат телевизор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те тези, които само слушат телевизор, няма да ти видят обявата :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те тези, които само слушат телевизор, няма да ти видят обявата :D

Да,но други ще я видят :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сасипа ме :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

технополиса мисля че и други от време на време правят промоции

връщаш стария и взимаш нов с 20,50 лева по малко

в момента нямат оферта http://www.technopolis.bg/bg/recycling

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая техника е такава, ако се развали по време на гаранцията си е производствен дефект и е поправимо, но ако се развали след гаранцията направо или го продаваш за части или го хвърляш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Djeilqn Ivanov написа:

Окъсил диод на подсветката или заминал контролер/инвертор на подсветката. Възможно е и да са обикновени кофти кондензатори просто.
Светни с фенерче срещу екрана. Ако се вижда някаква картина, значи направо ти се размина..Всичко е много лесно...спокс, нито е скъпо, нито много интересно... Един ремонт...и си готов...и после пак ще гледаш часа на Милен Цветков! :D
И недей ги слуша тия горе...Не мина и година...и станаха по-експерти дори от докторе...
Послепис. Айде и сега на бис...Току-сегиз...ти пише един инженер-балалелер...

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питонски викаш и ти си хора, трябва да има за Ескорти :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Окъсил диод на подсветката или заминал контролер/инвертор на подсветката. Възможно е и да са обикновени кофти кондензатори просто.
Светни с фенерче срещу екрана. Ако се вижда някаква картина, значи направо ти се размина..Всичко е много лесно...спокс, нито е скъпо, нито много интересно... Един ремонт...и си готов...и после пак ще гледаш часа на Милен Цветков!
И недей ги слуша тия горе...Не мина и година...и станаха по-експерти дори от докторе...
Послепис. Айде и сега на бис...Току-сегиз...ти пише един инженер-балалелер...
Благодаря,светнах и наистина се вижда картина,значи само подсветка няма,а сега какво да направя?

Изпратено от моят 6037Y с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Djeilqn Ivanov написа:

Благодаря,светнах и наистина се вижда картина,значи само подсветка няма,а сега какво да направя?

Ми сега го разглобяваш и гледаш за надути кондензатори. Ако няма, значи най-вероятно диод от подсветката е изгорял.
Ремонтира се, но се налага да се разглоби всичко. Няма да се оправиш най-вероятно..
Дори не знам дали с кондензаторите ще се оправиш, не си казал какви са ти уменията...
Ако нямаш умения, не пипай там където не ти е работата, че токът като хване и не пуска.
В сервиза ще ти го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми сега го разглобяваш и гледаш за надути кондензатори. Ако няма, значи най-вероятно диод от подсветката е изгорял.
Ремонтира се, но се налага да се разглоби всичко. Няма да се оправиш най-вероятно..
Дори не знам дали с кондензаторите ще се оправиш, не си казал какви са ти уменията...
Ако нямаш умения, не пипай там където не ти е работата, че токът като хване и не пуска.
В сервиза ще ти го оправят.
Ами поправял съм някой неща,но на по- старите телевизори,имам някакъв опит,но още не съм отварял лед телевизор,ще видя за надути кондензатори и ще пиша,мерси за информацията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Djeilqn Ivanov написа:

Ами поправял съм някой неща,но на по- старите телевизори,имам някакъв опит,но още не съм отварял лед телевизор,ще видя за надути кондензатори и ще пиша,мерси за информацията

Новите телевизори са по-чупливи. Не се хващай, освен ако не знаеш, не си сигурен или не искаш да го прежалиш.
Не искам да те разочаровам, но след като нямаш опит, има възможност да направиш мазало и като отидеш после в сервиза - да платиш десеторно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Новите телевизори са по-чупливи. Не се хващай, освен ако не знаеш, не си сигурен или не искаш да го прежалиш.
Не искам да те разочаровам, но след като нямаш опит, има възможност да направиш мазало и като отидеш после в сервиза - да платиш десеторно.
Ами добре щом казваш,ще го закарам на сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре щом казваш,ще го закарам на сервиз

Ти си решаваш. Телевизорът е твой. Парите - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.12.2017 г. в 23:03, Djeilqn Ivanov написа:

Ти го каза - няма подсветка. И не е само при Neo, на всички нови телевизори това им е най-честата повреда, независимо от марката. В настройките на картината има опция да се регулира силата на подсветката, а повечето производители фабрично я усилват на макс, за да стане точно това, което при теб е станало, малко след като изтече гаранцията. Повредата е поправима, колкото да се закрепи телевизора, а след време вече старата подсветка може да поддаде на друго място и да го ремонтираш до безкрай, докато не се подмени цялата. А някои техници поради дефицитът на части в България, изрязват дефектният компонент и телевизора продължава да работи, но с неравномерна подсветка и на бял фон се забелязват тъмни сенки. Други майстори пък сменят цялата подсветка с КИТ модули, които могат да променят цветовата температура, а и силата не ще се регулира повече от менюто на картината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти го каза - няма подсветка. И не е само при Neo, на всички нови телевизори това им е най-честата повреда, независимо от марката. В настройките на картината има опция да се регулира силата на подсветката, а повечето производители фабрично я усилват на макс, за да стане точно това, което при теб е станало, малко след като изтече гаранцията. Повредата е поправима, колкото да се закрепи телевизора, а след време вече старата подсветка може да поддаде на друго място и да го ремонтираш до безкрай, докато не се подмени цялата. А някои техници поради дефицитът на части в България, изрязват дефектният компонент и телевизора продължава да работи, но с неравномерна подсветка и на бял фон се забелязват тъмни сенки. Други майстори пък сменят цялата подсветка с КИТ модули, които могат да променят цветовата температура, а и силата не ще се регулира повече от менюто на картината.
Ами да това изглежда е повреда,която се случва често при всичко телевизори,но при тези по-скъпите и по-известни марки всякъш са здрави повече време,но нямах възможност за по-скъп тогава,ще го впдя на ремонт и да св надявам че няма са изрязват подсветката...благодаря за информацията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да това изглежда е повреда,която се случва често при всичко телевизори,но при тези по-скъпите и по-известни марки всякъш са здрави повече време,но нямах възможност за по-скъп тогава,ще го впдя на ремонт и да св надявам че няма са изрязват подсветката...благодаря за информацията :)

Tака е, по скъпите и маркови телевизори са и съответно по здрави.

Докато NEO e VESTEL - Турско производство най ниско качество.

Ако си купуваш телевизор ти препоръчвам тези марки SONY, Panasonic и Samsung. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от plamenkolev1984
      Здравейте! Закупих си тв сони 55xe9305 преди 4 месеца. От около месец започна да прави следния проблем. През няколко дни не успявам да включа телевизора, нито от дистанционното, нито от копчето на самия телевизор. Проблема се оправя като изключа от кабела. След това при включването му, се изписва за секунди някаква грешка от сорта на С++ error. Буквално е за секунда и не успявам да прочета цялата грешка. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен!
    • от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
    • от vankata4
      Здравейте, таа на кратко - опитвайки се да си сложа клавиатурата на s4 с цифричките си изтрих default - натата.... Някфи идеи как да си я върна(изтегля) или да си сложа клавиатурата на s4? 
    • от IvankaPetrova
      Здравейте,
      бих искала да помоля за съвет някой който се е сблъсквал с моя проблем. Имам телевизор Samsung UE55JU6400 който закупих с вече инсталирано приложение на HBO GO. От както HBO GO си обновиха приложението филмите постоянно прекъсват или блокират. Казаха ми че трябва да изтрия приложението и да го сваля наново, но когато тръгна да го трия, на екрана се изписва съобщение,   че приложения от основния набор на приложения на устройството не могат да бъдат изтрити. Моля някой ако има идеи как да се справя с проблема да пише!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.