Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте другарчета! 

Понеже съм решил да си купувам въпросният модел и марка хард диск, някой може ли да ми каже каква е разликата между Seagate Barracuda Guardian 2TB  и само Seagate Barracuda 2TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само модела. Никаква разлика помежду им не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел не мога да дам. Гледам ги в Никем. Двата диска са един до друг с разлика в цената 1 лв -134 и 133. Гледам, че има още една Barracuda 136лв с 3 години гаранция. Та се чудя каква е разликата. На другите два не пише гаранцията, та си мисля дали не са с две години гаранция. Пък и не виждам особена разлика. Явно ще се взима този с три години гаранция.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=HDD

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Stoyannnov написа:

Диск с тази марка никога не бих си купил!

И аз до преди 2 години мислех така, но вече мисля съвсем различно. Вече имам 2 (един 2 тб. и един 3 тб.) и двата засега се представят отлично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Agentpat™ написа:

И аз до преди 2 години мислех така, но вече мисля съвсем различно. Вече имам 2 (един 2 тб. и един 3 тб.) и двата засега се представят отлично.

Seagate са толкова качествени, колкото и WD, и т.н. Сега ако има някоя куца бройка из дадена серия, не означава че всичките не са хубави.

Аз също ползвам на Seagate, и съм доволен. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах Сеагейт само ,че Пата 80 гб .Ползвах го 5-6 години .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам на служебния компютър точно SG ST2000DM006 2ТБ с 3 години гаранция. Доста бърз и тих диск, поне в моята кутия, която се намира под бюрото и не го чувам изобщо. Вкъщи ползвам само WD дискове, заради предишните издънки на SG, но ако ми потрябва диск сега, определено и този SG ще е част от избора. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовно чета форумите на Калдата и винаги тук правилно са ме ориентирали, за което и много благодаря! Но все пак преди да взема нещо се доверявам на сайтове, които се занимават с тестове на стотици, даже хиляди компоненти. Та специално този диск в бюджетния сегмент го дават най-удачен - по бързина е непосредствено след по-скъпите версии на WD и Seagate като Black и Barracuda Pro.

http://hdd.userbenchmark.com/

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/19/2017 в 18:25, Agentpat™ написа:

"Засега" е ключовата дума тук. Това е марка, която беше уловена, че залага фабрично стареене на продуктите си, което значи, че проблемите се очакват след изтичане на гаранцията. За това и според статистиките не може с точност да се определи колко действително са трошливи и колко нарочно, но обикновенно водят тези класации. Може и да имат читави серии, в които не са си заложили мизериите на ниво фърмуер, но при положение, че има избор, дори и само заради старите практики, аз не бих си купил нищо с тази марка вече. Едно време си е за едно време. Сега дори и сериите, които уж били добри в началото, изведнът показват странно увеличен брак, след изтичане на гаранцията. Може би има причина винаги да са с някой лев по-евтини от конкуренцията и уж с маалко по-добри параметри. Нито забележимо по-добри, нито забележимо по-евтини, но да се излъже някой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

No comment

DRZp3SJX0AA7L3A.jpg

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен с теб, но няма как да не се набутам при положение, че не мога да си позволя SSD с размер поне 1 ТB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя в сравнително голяма за БГ стандартите компания - около 1000 машини, които периодично се подменят с нови. Компютрите не се гасят, съответно дисковете са с между 15К и 30К часа работа. От старите машини дисковете на Сийгейт си работят, някои са с повече бавни сектори, други с по-малко, тук там има и лоши, но дисковете работят, информацията е достъпна. Дисковете на WD, които са идвали с марковите машини са от синята серия, различни модели. На всички директно им изгаря електрониката, като при това са с по около 2-3 години по-нови от Сийгейтите. Тоест около година след изтичането на гаранцията, задължително умира електрониката и информацията е недостъпна. Има доста случаи и с много лоши сектори, от които ползваме електрониката, за да достъпваме информацията на другите WD-та. Вкъщи имам Сийгейт на около 9 години, който постоянно бичи торенти. Има преместени сектори, поради което предполагам, че софтуерите тестващи здравето на диска му дават около 20 дена живот. Това е вече две години откакто тествах последно. Всеки диск има буферна зона, в която се местят логически лоши сектори и е технология, която очевидно удължава срока на работа на дисковете, но хората явно се плашат от това. Имам и 1ТБ черен WD вкъщи, който още след разопаковането си имаше бавни сектори (над 50мс време за достъп). Имам и 2ТБ Самсунг Ф3 на около 5 години, който ползвам за сторидж и за това време не е мръднал.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравняваш дискове от различни "епохи" образно казано. До преди няколко години до .10 серия на Seagate дисковете бяха с една архитектура и сякаш доста по здрави. След десета серия се премина към сас архитектура с всичките плюсове и минуси от това. Имаше проблеми в служебната зона предизвикани от неправилното обработване на лошите сектори. В следващите серии това уж го оправиха, но се появи друг бъг: Повишената температурата в корпуса и според мен умишлено недоизпипване на хардуера + DFL доведоха до масово умиране на дискове заради контакт на главите с плочите. Резултата е малко като метеорита който е унищожил динозаврите, от някои серии почти няма останали работещи дискове. Следващия етап беше въвеждането на нови функции в фирмуера. В комплект с предния проблем над 90% от дисковете на тази марка идващи за данни се оказаха с поне една повърхност която е невъзстановима. Последва заключване на фирмуера - това дори го отчитам за плюс. SSHD дисковете им - трагедия. Фирмуера го написали но никой не предвидил че ССД частта може да дефектира. Замяна на платка - не помага , нужно е пренаписване на кода за да се подкарат. Последните модели с  Shingled magnetic recording . Хубаво на теория , но изпълнението на практика пак с сериозни проблеми. Всичко без СА и частта в кеша където се буферира информацията е с припокриване. Грешка в кеш модула - прощаваш се с данните които не са били обработени от диска. Говорим за обеми от вече от 90ГБ.

WD - и те не са цвете. Старите модели - монтираните елементи по платката си изменят стойностите. Пробив в -5 волта и сервото по диска е заминало. респективно шанс за данни нула. Следващите - проблеми с главите и понякога с платките - главно образуване на патина. Също несработване на системата за паркиране т.е пак умрели глави. Проблеми с фирмуер-а по дисковете изключително рядко, мисля че не съм попадал на фирмуерни ъпдейти за WD. Проблеми с медиата, на местата с по-интензивно записване/четене се получават лоши сектори. Ако много се напряга диска - главите умират. Положителното в случая е че писателите на фирмер са предвидили тези дефекти и много често образно казано не се дава възможност на потребителя да си унищожи данните.

Самсунг - хубави дискове, но след придобиването им от Segate остана само името, механиката е на Seagate

Hitachi - Претопени между Toshiba и WD. Скъпите дискове на WD с хелий са само Hitachi. Тошиба от известно време насам си правят собствени модели , но мисля още си продават и рембрандираните Hitachi модели. Като цяло и 2те марки си имат кофти серии.

Всеки сам си решава къде ще си държи информацията. Лично за себе си знам къде няма да е :)

П.П. 50мс+ не са проблем , важното е да не са повече от 500. Много зависи как си го тествал, ако е под OS или поне OS да има достъп до диска при тестване - всякакви аномалии са възможни. С  Shingled magnetic recording при определени услови на здрав диск се получават резултати в секунди забавяне...

преди 11 часа, badsector написа:

Работя в сравнително голяма за БГ стандартите компания - около 1000 машини, които периодично се подменят с нови. Компютрите не се гасят, съответно дисковете са с между 15К и 30К часа работа. От старите машини дисковете на Сийгейт си работят, някои са с повече бавни сектори, други с по-малко, тук там има и лоши, но дисковете работят, информацията е достъпна. Дисковете на WD, които са идвали с марковите машини са от синята серия, различни модели. На всички директно им изгаря електрониката, като при това са с по около 2-3 години по-нови от Сийгейтите. Тоест около година след изтичането на гаранцията, задължително умира електрониката и информацията е недостъпна. Има доста случаи и с много лоши сектори, от които ползваме електрониката, за да достъпваме информацията на другите WD-та. Вкъщи имам Сийгейт на около 9 години, който постоянно бичи торенти. Има преместени сектори, поради което предполагам, че софтуерите тестващи здравето на диска му дават около 20 дена живот. Това е вече две години откакто тествах последно. Всеки диск има буферна зона, в която се местят логически лоши сектори и е технология, която очевидно удължава срока на работа на дисковете, но хората явно се плашат от това. Имам и 1ТБ черен WD вкъщи, който още след разопаковането си имаше бавни сектори (над 50мс време за достъп). Имам и 2ТБ Самсунг Ф3 на около 5 години, който ползвам за сторидж и за това време не е мръднал.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/22/2017 в 22:54, Samo написа:

Сравняваш дискове от различни "епохи" образно казано. До преди няколко години до .10 серия на Seagate дисковете бяха с една архитектура и сякаш доста по здрави...

Точно .10 серията са супер здрави и имам още 10-тина 250 гигабайтови, които са бавни, но нямат лоши сектори. Серия .11 имаше някакви проблеми с фърмуера, които ги бяха оправяли и трябваше потребителите да си го сменят. Имам познат, който още е с такива дискове в РАИД 0 и продължава да си ги ползва без проблеми. По онова време работех в някаква фирмичка за хардуер и продавахме почти само Сийгейт. За тия 2-3 години не си спомням да сме имали дефектирали дискове.

Моят е .12 от първите, които влязоха в БГ, с по 5 години гаранция. Температурата му е около 36 градуса, което за моята малка и препълнена кутия, със слаб въздушен поток, е доста добре. Още от началото има 436 пренасочени сектора, а в момента е на 70519 часа работа, което е над 8 години :D  За съхранение на информация винаги трябва да има бекъп поне на още едно място. Вече има безплатни софтуери за домашни потребители, които го правят автоматично. Най-добре е и едно копие на важната информация в някой облак. Все още се ослушвам къде мога да кача едни 300-400 гигабайта безплатно, ако имате предложения, казвайте :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животът на един хард диск зависи единствено от натоварването на което е подложено !

Ако средното натоварване е в диапазона 30 - 50% , Дисковете биха изкарали спокойно 10 години !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, badsector написа:

Точно .10 серията са супер здрави и имам още 10-тина 250 гигабайтови, които са бавни, но нямат лоши сектори. Серия .11 имаше някакви проблеми с фърмуера, които ги бяха оправяли и трябваше потребителите да си го сменят. Имам познат, който още е с такива дискове в РАИД 0 и продължава да си ги ползва без проблеми. По онова време работех в някаква фирмичка за хардуер и продавахме почти само Сийгейт. За тия 2-3 години не си спомням да сме имали дефектирали дискове.

Моят е .12 от първите, които влязоха в БГ, с по 5 години гаранция. Температурата му е около 36 градуса, което за моята малка и препълнена кутия, със слаб въздушен поток, е доста добре. Още от началото има 436 пренасочени сектора, а в момента е на 70519 часа работа, което е над 8 години :D  За съхранение на информация винаги трябва да има бекъп поне на още едно място. Вече има безплатни софтуери за домашни потребители, които го правят автоматично. Най-добре е и едно копие на важната информация в някой облак. Все още се ослушвам къде мога да кача едни 300-400 гигабайта безплатно, ако имате предложения, казвайте :)

Не обичам да си натрапвам мнението, нито да убеждавам някого че видиш ли аз съм прав, а човека отсреща бърка.

Само за да поддържам темата жива :) разгледай картинките  от 2013 насам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hitachi е може би най добрата марка имам един на 10 години още работи. Има много лоши сектори но важното е че работи 

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.