Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колко време се зарежда първия път нов телефон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Diana * написа:

Колко време се зарежда първия път нов телефон ?

Докато напише, че батерията е заредена!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото искаш. И не е добре батерията да се изхарчва докрай, това беше за едни много стари батерии преди много години. Зареждай си я когато и колкото искаш без да я мислиш, без значение дали е пълна или празна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/12/2018 в 23:49, Радослав Матев написа:

Зареждай си я, когато ѝ останат 5-10% заряд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това къде видя да съм го писал???

преди 3 минути, hudyr написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, това не е препоръчително за новите батерии - т.е. от последните няколко години, да им се  изразходва заряда до такава степен. Къде видя, че трябва да ги разрежда/зарежда така?

Ето виж тук:

https://www.techrepublic.com/blog/five-apps/five-tips-for-extending-lithium-ion-battery-life/

препоръчва се да се избягват пълни разреждания и да се набляга на частичните. Това е за Li-ion батерии, каквито са масовите в момента (може и да има някои изключения). Също е препоръчително веднъж на 30 зареждания (1-2 пъти в месеца примерно) да се прави пълно разреждане (10-15%) и след това пълно зареждане.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно разреждане не е 10-15%. Пълно разреждане е 0%.

Нали се сещаш, че батерийката си брои циклите? С всяко зареждане батерията се пълни една идея по-малко. Резултатът не се усеща в рамките на 1-2-5 месеца, а в дългосрочен план. Нексусът ми вече е на почти  година и един месец, батерията издържа 48 часа(+- 1-2 часа) с между 3.5 и 4 часа SOT. Начинът ми на експлоатация си е един и същ - мобилните данни не ги спирам(от време на време пускам wi-fi, ако трябва да мятам големи файлове), локацията ми не спира, facebook/messenger lite, color switch и ancient bricks(понякога и doge 2048), google maps при шофиране по непознат терен или за по-бърза навигация, тук там снимки, музика(дали на слушалки или в колата). Батерията си я ползвам от 100% до 10-5% и слагам на зарядно. Никога до 0(е, един път я изпуснах, защото не пъхнах щепсела като хората).

"Дозареждането" на батерията ти е "загубата" в капацитета. Тия 30%, които ги споменават в "статията", моментално ги "губиш" при пъхане на зарядното - батерията вече брои следващия цикъл, останалият заряд от преди зареждането не се уползотворява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам какво пишат хората, тази батерия ако я разредиш на 0% после трябва да я хвърлиш. Телефона дори и да ти показва 0%, в батерията пак си има заряд, има електроника, която ограничава разреждането до 0. И аз ползвам Samsung S6+ втора употреба, който си държи по 2-3 дена с малко употреба, но не е там въпроса.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Радослав Матев написа:

Аз ти казвам какво пишат хората

Хората не винаги пишат цялата истина.

=====================================

тази батерия ако я разредиш на 0% после трябва да я хвърлиш.

Не е съвсем вярно, защото

Телефона дори и да ти показва 0%, в батерията пак си има заряд,

има електроника, която ограничава разреждането до 0.

Тва е повече от ясно. Иначе телефонът щеше да гасне моментално, вместо да го гледаш 5-10 секунди как се изключва.

не е там въпроса.

Въпросът е там, че, като дозареждаш батерията от 30%, ти "губиш" тия 30% - те си остават неуползотворени, ти ползваш другите 70, които си дозаредил, а интегралът си брои следващия цикъл и батерията поема по-малко ток.

Просто някои хора нямат сметка батерията ти да е "вечна".

Отделно, издръжливостта на батерията зависи и от приложенията, инсталирани на телефона. Някои недъгаво написани(facebook) до такава степен тормозят ядрото със заявки, че телефонът може въобще да не спи.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.