Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колко време се зарежда първия път нов телефон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Diana * написа:

Колко време се зарежда първия път нов телефон ?

Докато напише, че батерията е заредена!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото искаш. И не е добре батерията да се изхарчва докрай, това беше за едни много стари батерии преди много години. Зареждай си я когато и колкото искаш без да я мислиш, без значение дали е пълна или празна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/12/2018 в 23:49, Радослав Матев написа:

Зареждай си я, когато ѝ останат 5-10% заряд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това къде видя да съм го писал???

преди 3 минути, hudyr написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си го написал. Поправих те, за тва е в чАрвено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Напротив, това не е препоръчително за новите батерии - т.е. от последните няколко години, да им се  изразходва заряда до такава степен. Къде видя, че трябва да ги разрежда/зарежда така?

Ето виж тук:

https://www.techrepublic.com/blog/five-apps/five-tips-for-extending-lithium-ion-battery-life/

препоръчва се да се избягват пълни разреждания и да се набляга на частичните. Това е за Li-ion батерии, каквито са масовите в момента (може и да има някои изключения). Също е препоръчително веднъж на 30 зареждания (1-2 пъти в месеца примерно) да се прави пълно разреждане (10-15%) и след това пълно зареждане.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно разреждане не е 10-15%. Пълно разреждане е 0%.

Нали се сещаш, че батерийката си брои циклите? С всяко зареждане батерията се пълни една идея по-малко. Резултатът не се усеща в рамките на 1-2-5 месеца, а в дългосрочен план. Нексусът ми вече е на почти  година и един месец, батерията издържа 48 часа(+- 1-2 часа) с между 3.5 и 4 часа SOT. Начинът ми на експлоатация си е един и същ - мобилните данни не ги спирам(от време на време пускам wi-fi, ако трябва да мятам големи файлове), локацията ми не спира, facebook/messenger lite, color switch и ancient bricks(понякога и doge 2048), google maps при шофиране по непознат терен или за по-бърза навигация, тук там снимки, музика(дали на слушалки или в колата). Батерията си я ползвам от 100% до 10-5% и слагам на зарядно. Никога до 0(е, един път я изпуснах, защото не пъхнах щепсела като хората).

"Дозареждането" на батерията ти е "загубата" в капацитета. Тия 30%, които ги споменават в "статията", моментално ги "губиш" при пъхане на зарядното - батерията вече брои следващия цикъл, останалият заряд от преди зареждането не се уползотворява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам какво пишат хората, тази батерия ако я разредиш на 0% после трябва да я хвърлиш. Телефона дори и да ти показва 0%, в батерията пак си има заряд, има електроника, която ограничава разреждането до 0. И аз ползвам Samsung S6+ втора употреба, който си държи по 2-3 дена с малко употреба, но не е там въпроса.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Радослав Матев написа:

Аз ти казвам какво пишат хората

Хората не винаги пишат цялата истина.

=====================================

тази батерия ако я разредиш на 0% после трябва да я хвърлиш.

Не е съвсем вярно, защото

Телефона дори и да ти показва 0%, в батерията пак си има заряд,

има електроника, която ограничава разреждането до 0.

Тва е повече от ясно. Иначе телефонът щеше да гасне моментално, вместо да го гледаш 5-10 секунди как се изключва.

не е там въпроса.

Въпросът е там, че, като дозареждаш батерията от 30%, ти "губиш" тия 30% - те си остават неуползотворени, ти ползваш другите 70, които си дозаредил, а интегралът си брои следващия цикъл и батерията поема по-малко ток.

Просто някои хора нямат сметка батерията ти да е "вечна".

Отделно, издръжливостта на батерията зависи и от приложенията, инсталирани на телефона. Някои недъгаво написани(facebook) до такава степен тормозят ядрото със заявки, че телефонът може въобще да не спи.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-правилния начин е много семпъл.. Когато Андроид устройстовото или обикновенния мобилен тел. те извести за слаба батерия, тогава се зарежда устройството до пълното му зареждане. Например моя таблет ме известява да го зареждам след като заряда му падне до 15%.. А аз му пъхам зарядното когато е на 11% 

2018 сме за бога! днешните батерии не са каквито бяха от преди 10 - 12 години. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време трябва да се зарежда телефон които не е зареждан 1 година ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото трябва, за да се зареди, в зависимост от това дали искаш да го заредиш на 100% или по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип най-правилния начин за да не прецакаш една батерия, е да я изразходваш до край, след това е препоръчително да я зареждаш винаги на 100%

И най-важното е да спазваш указаниято как точно трябва да боравиш със зарядното.. Например за Nokia трябва 1-во да свържеш зарядното към контакт след това към буксата на мобилния.

- За 1 година незареждане нямаш абсолютно никъв проблем... Моя мобилен Samsung от 5 години не съм го ползвал, веднъж реших да го видя кво става с него, зарежда и държи нормално.... Така че няма за кво да се притесняваш.

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, NCS 121 написа:

И най-важното е да спазваш указаниято как точно трябва да боравиш със зарядното.. Например за Nokia трябва 1-во да свържеш зарядното към контакт след това към буксата на мобилния.

За всеки случай си гепи някой шаман от африка да изпълнява вуду ритуали докато се зарежда телефона.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Динамото" от Discavery ше свърши по-добра работа, тъкмо знам и Английски, ше може да се разбираме!

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.