Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да Ви попитам, с какво може да се подобри следната машина: Intel Core i7-6700 3.40GHz, MSI H170M PRO-VDH, Sapphire AMD Radeon RX480 8GB, Raidmax Thunder V2 RX-535AP, Kingston ValueRAM 32GB (2x16GB) DDR4, HDD 3TB. Приемам всякакви предложения, най-вече ме интересува дали има смисъл да се смени видеокартата. Бюджет - до 1000лв.

Редактирано от R4bb1t (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, R4bb1t написа:

Здравейте, искам да Ви попитам, с какво може да се подобри следната машина: Intel Core i7-6700 3.40GHz, MSI H170M PRO-VDH, Sapphire AMD Radeon RX480 8GB, Raidmax Thunder V2 RX-535AP, Kingston ValueRAM 32GB (2x16GB) DDR4, HDD 3TB. Приемам всякакви предложения, най-вече ме интересува дали има смисъл да се смени видеокартата. Бюджет - до 1000лв.

Може да се подобри със закупуването на SSD. В момента е лудост да се купуват видеокарти, а и твоята е достатъчно бърза за повечето съвременни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От монитора предполагам си предоволен щом дори не се сещаш за него?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, plamen_petrov_80 написа:

В кое не се справя машината?

SSD имаш ли?

Проблеми единствено има на Star Wars BF2, където ме пуска на Ултра от настройките, но ми цепи първите 10-ина секунди щом се spawn-a в игра. Играя я на High, но пак е така + че понякога играта директно се изключва, но съм склонен да мисля, че самата игра си има проблеми?!

преди 45 минути, Roujin Z написа:

От монитора предполагам си предоволен щом дори не се сещаш за него?

Samsung Monitor Curved 27'' LC27F591

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не разбрахме за SSD, също потърси някой клипове примерно дали и други имат подобен проблем с тази игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клок на картата и проца, само че за проца трябваше да вземеш Z 170 дъно (всяко) или версиите на Asrock с Hyper BCLK Engine.

(Може да подобриш и захранването, макар да няма връзка с производителността на машината)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятната причина за проблема, който описваш. При насичането следил ли си дисковата активност - най-лесно дали ти свети индикацията на кутията - дали свети постоянно? Вземи SSD, инсталирай там играта и пробвай пак - най-вероятно няма да имаш описания проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радослав Матев написа:

Най-вероятната причина за проблема, който описваш. При насичането следил ли си дисковата активност - най-лесно дали ти свети индикацията на кутията - дали свети постоянно? Вземи SSD, инсталирай там играта и пробвай пак - най-вероятно няма да имаш описания проблем.

Ако се спреш на SSD включи в обема му ОС, програми и желаните от теб игри (апетита идва с яденето) + 10-20% минимален свободен обем - така ще получиш големината към която се стремиш да закупиш. След това идват и параметрите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За CCD-то много се чудя, защото ще ми трябват най-малко 500гб, тъй като използвам доста програми + игри. А аз ще наблъскам всичко вътре и ще стане 500/500гб. А имам и 3TB хард, който доста ще се опразни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш си там програмите и игрите най-вече, които играеш най-често и при които усещаш забавяне при зареждането от HDD. Другите си ги дръж на HDD-то. Аз съм с 500 GB SSD, играя игри от време на време, но на SSD държа само 3-4, другите са ми на HDD - 2х500 RAID0, а инсталации, филми и други неща на HDD 3TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@r4bbit обърни внимание какво ти е писал Цецко, това захранване изобщо го не бива, гледам к'во е писал Tazz за по-големия модел:

- Под средните резултати за регулиране на напрежението.

-Не може да покрие бронзовия сертификат.

-Слабо представяне на +5VSB линия, макар тя да не е от голямо значение, но е показателно.

Остава само един светещ вентилатор като екстра :) Не вярвам 535W модел да е с нещо по-различен. Та не е лошо да похарчиш някой лев за по-добро захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/18/2018 в 13:15, Bel1al написа:

@r4bbit обърни внимание какво ти е писал Цецко, това захранване изобщо го не бива, гледам к'во е писал Tazz за по-големия модел:

- Под средните резултати за регулиране на напрежението.

-Не може да покрие бронзовия сертификат.

-Слабо представяне на +5VSB линия, макар тя да не е от голямо значение, но е показателно.

Остава само един светещ вентилатор като екстра :) Не вярвам 535W модел да е с нещо по-различен. Та не е лошо да похарчиш някой лев за по-добро захранване.

Какво захранване можеш да ми предложиш? Нещо на be quiet! или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bel1al написа:

Колко пари може да отделиш ?

Нещо в рамките на нормалното. :)  Но приемам всякакви предложения, просто информативно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно SEASONIC FOCUS Plus 550 Gold, 550W ще бъде достатъчно в твоя случай, дори да вземеш нещо от сорта на GTX1080 (не че има налични) ако не клокваш, захранването ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Иван Йорданов написа:

Нещо в рамките на нормалното. :)  Но приемам всякакви предложения, просто информативно.

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-Sama-FORZA-550W-Gold-HTX-550-B3/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цеци верно е на доста изгодна цена, обаче не намирам никакво ревю, а даже най-високия им клас Sama Forza Titanium, не е първа хубост. Да не се окаже някой камък като DQ550ST :) Иначе няма лошо да има включване на нови OEM-и различни от CWT, Seasonic и Super Flower.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Bel1al написа:

Цеци верно е на доста изгодна цена, обаче не намирам никакво ревю, а даже най-високия им клас Sama Forza Titanium, не е първа хубост. Да не се окаже някой камък като DQ550ST :) Иначе няма лошо да има включване на нови OEM-и различни от CWT, Seasonic и Super Flower.

Не е лошо, макар да не е на новото на Фокус +, но и цената е друга. DQ550ST не е лошо захранване, подобни се купуваха доста- G550M ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DQ550ST не е лошо захранване, ама не е и хубаво :) Лично аз предпочитам да взема нещо по-скъпо като Focus-a, но да имам едно прилично захранване, още повече разликата е едни 40 лв. Та се надявам в Sama FORZA да не са сложили най-евтините чаркове и криво-ляво да влиза в спецификациите, както е в DeepCool-а за да докарат ниската цена. Ще ми се да е нещо като SEASONIC SS-520GB - добро захранване на добра цена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bel1al написа:

DQ550ST не е лошо захранване, ама не е и хубаво :) Лично аз предпочитам да взема нещо по-скъпо като Focus-a, но да имам едно прилично захранване, още повече разликата е едни 40 лв. Та се надявам в Sama FORZA да не са сложили най-евтините чаркове и криво-ляво да влиза в спецификациите, както е в DeepCool-а за да докарат ниската цена. Ще ми се да е нещо като SEASONIC SS-520GB - добро захранване на добра цена :)

Не е точно така- G/S12G са добри захранвания на добра цена (макар сега фокусът да е върху Focus Gold), a M/S12II си е най- обикновен кошник.

(Ако се върнем няколко години назад- S12II ги отричаха, че са с 2 +12 на етикет и ги плюеха накорем, докато Иван не ги светна, че си е точно една +12, макар в началото да не му вярваха, но после... юруш- дай да го бутаме навсякъде) :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Ooo и тук ли е имало вечната тема сингъл/мултирейл...:D

Няма нито тема, нито дилема, а интернет папагали. Немалко захранвания с повече от една са по ферми; даже по спомен любимите ти "тихи", които са на ФСП, са си още с 4ри линии, например пуснати така: за проца, за 1во видео, за 2ро видео, за дъното и молексите. Цялата работа е там, че просто трябва да е висок клас с нужното изпълнение и защита и тогава е по- добре да е с няколко. Само че, пак повтарям, сме (и аз) интернет папагали, а не разбирачи и затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние с Цеци си говорим евтините захранвания, за линии не е ставало въпрос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.