Премини към съдържанието
The Negative One

Как да спра автоматичните ъпдейти на Win 10

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Ползвам малоумната 10-тка, теглена от официалния сайт на маймуните.След като за пореден път докато си цъкам на някоя игра, компютъра ми умира, играта почва съответно да засича, щото хард диска ми е натоварен на 100%.И като отворя таск мениджъра и опитам да затворя тия системни повърни, заради които диска ми се пържи и целия компютър буквално става неизползваем, се появява съобщение, че ако ги спра, то компютъра ще се изключи.

Всеки ден докато играя, дикетно ме изхвърля от играта, заради тъпо съобщение, което ме кара да рестартирам заради някакъв ъпдейт(нещо такова).Уж го отлагам, ама понеже на чичо Бил му е много добра операционната система, тя решава, че точно по средата на играта трябва да рестартира компютъра и да ме кара да чакам с часове докато си инсталира ненужните боклуци.

Днеска тегли 5 часа някакъв гнуслив ъпдейт, след което отново ме ауттабна от играта, появи се прозорец, уж кликнах да не се рестартира ама то и толкоз ме послуша.Айде пляс рестарт, айде 1 час висях и го чаках да зареди и накрая тръгна.Е вече ми писна.Един път се реших да го ресна да си свърши квото има да върши, е на другия ден пак същото.Не мога да го трая това вече.Търсих из гугъла разни работи, но нещо си останах само с търсенето.Реших и тук да питам, щото съм сигурен, че има поне няколко човечета, де могат да ми кажат от къде да спра тез автоматични ъпдейти.То това вече си е подигравка.И дори след като уж инсталира каквото имаше да инсталира, пак харда ми е на  червено.Ето и скрийншот от таск мениджъра.Така е цял ден.

Windows 10 Pro 64bit.Ако има някакво значение.

image.thumb.png.6bb9d806c0b1052d3234482b2163ea65.png

Редактирано от The Negative One (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧАКАШ!! Хайде сега кажи, че тази помия е перфектна!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя пъ, мисли си че е само той, а микромеките ги няма, те са на заточение на Луната. Ми ще ъпдейтнеш компито бе аймана, ти ли си най-отворения да ти спи компютъра когато теб те сърби? Аз загубих ценен запис от телевизията, докато записвах и четенето на хард диска срина записа. А ти за някаква игра си ми се разциврил! Научи се, че Windows има задължения и те могат да се появят във всеки един момент. Обикновено му спирам ъпдейта от сервиза, но това спиране е валидно за седмица. После не си ли го дооправил, биеш същия тупан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Windows Update MiniTool.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един път месечно има ъпдейти. Какво толкова им се плашите и не знам...

Отделно - има си настройка кои са активните часове на user-а - просто може да си посочите в нея часовете, в които ползвате компютъра и рестарта след ъпдейт ще бъде направен в неактивен час. Съвсем просто и ефективно решение.

Редактирано от toc (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, The Negative One написа:

Днеска тегли 5 часа някакъв гнуслив ъпдейт, след което отново ме ауттабна от играта, появи се прозорец, уж кликнах да не се рестартира ама то и толкоз ме послуша.Айде пляс рестарт, айде 1 час висях и го чаках да зареди и накрая тръгна.Е вече ми писна.

Така е адаш, тъпотия си е.

1. Виж, изчакай го да се ъпдейтне напълно и да свърши.

2. Иди в контрол панела и му дай да провери за обновления пак. Би трябвало да каже че няма.

3. Само след като е проверило и казва че няма други, пусни сървисите и отиди на Windows update. Спри го и дай десен бутон, направи startup type да е disabled. Ето картинка:

Disable-the-Windows-Update-service.png

Пробвай и виж пак ли прави така след това. Но много е важно да се ъпдейтне напълно преди да спреш тоя сървис и да дадеш дисейбъл. Поне при мен така ги спира.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай Windws 7,Windows 8.1 не че той не е същия боклук с тея ъпдейти. :mad: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Julius Decimus написа:

Пробвай и виж пак ли прави така след това. 

И ти си един правач! Това не е перманентно решение, ми че го и питаш да види дали му се решава проблема.

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението се казва Group Policy (за Windows 10 различен от всяка Home версия):
Стартираш gpedit.msc и навигираш до
1. Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update
2. В  дясно кликаш два пъти на Configure Automatic Updates:

23801d1485952526t-enable-disable-windows

Долу е показано задаване на уведомяване за изтегляне и уведомяване за инсталиране:
В т.1. задаваш:
- Disabled - тотално спира актуализирането на Windows
- Enabled:
- след активиране на тази опция, под нея се активират за избор и конфигуриране различните режими на проверка и инсталиране на актуализациите - описани са подробно в десния панел.

23802d1436458945-enable-disable-windows-

Избираш си желата опция и потвърждаваш с ОК.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 5
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, The Negative One написа:

Ето и скрийншот от таск мениджъра.Така е цял ден.

Хахахахаха, каква е тая бангия, дето от 2.3 мегабайта в секунда за писане отива на 95%? :D Май трябва да помислиш за нов хардуер, а не за смяна на операционната система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge а опция disable няма ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има - на 2. картинка -> Disabled
Но това не е препоръчително. В бясната надпревара за пробиви и запушване, изключването на актуализациите е крайно непрепоръчително.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, The Negative One написа:

ненужните боклуци.

Интересно, българското невежество винаги е агресивно-всички са виновни, че въпросният не си е направил труда да си изучи операционната система. А е толкова лесно-иска само един грам мозък и малко търпение. Пък и никой не те е карал насила да ползваш Уиндоус 10. Игри може да се играят и с клечки и камъчета-въпрос на интелектуално равнище.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Решението се казва Group Policy (за Windows 10 различен от всяка Home версия):
Стартираш gpedit.msc и навигираш до ... 

Има ли друг начин да се стигне до Group Policy? Понеже ...

870036.jpg

870037.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е версията на Win? Имаш ли C:\Windows\System32\gpedit.msc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Локвайте.Аз отивам да си купя нов хард диск и да си поиграя с камъчета, щото нямам грам мозък и не съм отделил малкото свободно време,което имам, в изучаването на операционната ми система.Мерси на тия де се опитаха да помогнат, ще видя какво мога да направя.Ако пък не сработи, явно ще опра до чуждестранни форуми.Приятен уикенд.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, toc написа:

Един път месечно има ъпдейти. Какво толкова им се плашите и не знам...

има си настройка кои са активните часове на user-а - просто може да си посочите в нея часовете, в които ползвате компютъра и рестарта след ъпдейт ще бъде направен в неактивен час. Съвсем просто и ефективно решение.

Реалността е безкрайно сложна !!! Прости решения- айде моля ти се.  И тъй като това е факт, факт е че и аз мога да искам да си ползвам машината в 2,3, 5 или в Точно Колкото Си Поискам Часа през денонощието !

Откъде на къде Microsoft ще ми определят граници ?

За това аз директно изтрих услугата wuauserv, както съм писал и в голямата тема за Windows 10 и вече нямам, ама никакви ядове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето решение за спиране на ъпдейтите, в 3 стъпки:

870038.jpg

870039.jpg

870040.jpg

За всеки случай, на втората картинка се скролва по-надолу, и се проверява дали е спряна услугата Windows Update.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още 5 пари по темата:

1. Windows Update MiniTool

От ограденото падащо меню се избира желаният режим (примерно Disabled)

Snap1.png

Или съвсем без инструменти - в cmd с админски права:

net stop wuauserv &net stop bits &net stop dosvc
sc config wuauserv start= disabled &sc config bits start= disabled &sc config dosvc start= disabled

• Харесва ми 3
  • Любов 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е защо трябва да се прави това? Тоест тези updates са ненужни и безмислени. И не всеки потребител ще иска да рови там. Тръгваш да използваш тази ОС и започваш да влизаш къде ли не, за да и спреш боклуците. А какво правим ако нещата се омажат или потребителя забрани нещо друго? А пък ако си фирма нали се сещаш, че администратора няма да влиза и да прави настройки на 200-300 компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Има - на 2. картинка -> Disabled
Но това не е препоръчително. В бясната надпревара за пробиви и запушване, изключването на актуализациите е крайно непрепоръчително.

За какво са ми актуализациите против пробив като на мен няма какво да ми вземат. Освен едни програми и игри, които даже не съм и платил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, казва се:
За мен

на 1/21/2018 в 12:58, Емил Костов написа:

тези updates са ненужни и безмислени.

Но това не прави това мнение меродавно и със силата на аксиома. То си е твое.
Как мислиш - дали ако са толкова ненужни, капиталистите ще дават заплати на хиляди инженери за нещо ненужно?

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.