Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Оказа се след монтжа на Бойлер MIdea D50-20D ,не може и един човек от семейството ни да се изкъпе дори и при икономично ползване!

Не се доверявайте на тази марка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 2 часа, Dimitrov_ptr написа:

Оказа се след монтжа на Бойлер MIdea D50-20D ,не може и един човек от семейството ни да се изкъпе дори и при икономично ползване!

Не се доверявайте на тази марка!

Това са глупости. Кой ти го монтира и как ти го монтира. Дай така също и точната спецификация, щото ако бойлера е 50 литров и термозащитата изключва на 60 градуса няма да се изкъпе даже и кучето ти ако имаш такова.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

бойлера е 50 литров

http://www.midea-bg.com/bg/products/bojleri/d50_20_d/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувате най-евтиното без елементарна сметка и мрънкате. Какво е виновна марката (надписа)? Аз съм със 120 литра. Защо ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара.

Термо защитата е на максимална степен и по каталог казват, че би следвало да изключи на 70 градуса.  Иначе сте прав , че с този бойлер и "едно куче  не може да се изкъпе". С нормален 80 л. бойлер сме се къпали  3 човека? Определено при 30 л. разлика не би следвало да е проблем къпането на един човек!   Закупих го поради ограничения в мястото на инсталация, не поради цената!

Производителя е Китай и определено това е най-лошата ми покупка в последните години!

Дори и да закупя 80л./100/л. имам ли гаранция, че поне двама ще могат да се изкъпят с Мидеа бойлерите?

Пиша това , за да не се "набутват " и други !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги произвеждат тия "Мидеа"? Иначе не се изненадвайте, че през зимата не достига водата. Аз съм с 80л. Ariston pro eco 80 ,стига ми да се изкъпя, но примерно лятото с 1 бойлер се къпем двама. Работата е в това, че в момента входящата вода е ледена и топлата вода в бойлера бързо изстива. 50 ми се струва малко. Термоизолацията също си е важна, преди имах някакъв мелез между елном и дипломат, кой го знае що за чудо беше, но 1 компонент читав по него не ми се падна. Като го порих, в долната предна част към 1 педя липсваше термо пяна. При него значително по-бързо свършваше топлата вода, при положение, че и двата са 80л. 
50 е малко според мен. Пробвайте, докато се къпете да не изключвате бойлера, така ще ви стигне топлата вода за малко по-дълго време. Също преди къпане загрявайте водата до максималната възможна температура. Това е всичко, което може да се направи. 

С 80 литра бойлер, макар и с хубава изолация двама трудно (през зимата) ще се изкъпят пълноценно. Аз обичам сравнително дълго да стоя под душа (30-40мин.) Има хора които се къпят и за 15 минути. Със 100 литров не би трябвало да има проблем. 

Иначе от изолацията на "Аристон" съм много доволен. Случвало се е да отсъствам 3 дни, през това бойлера не е бил включван, но все още водата в него е оставала топла. При стария боклук, само няколко часа ,след като е изключен, вече водата не може да се нарече топла, а по-скоро хладка. Разликата между читавия продукт и боклука е огромна. Тия загуби преди всичко се отразяват в сметката ви за ток, така евтиното излиза по-скъпо.

П.С. А знаете ли, че имате право до 15 работни дни да върнете продукта, ако не ви устройва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за изчерпателния отговор.

Прав сте, че този бойлер (производство Китай, което за съжаление после разбрах) няма почти никаква топло изолация. При пълно загрят бойлер на следващия ден водата е хладка!

Пишем тези коментари , за да не излъжат и други. Моя съвет е не си купувайте никога бойлери марка Мидеа(MIdea)!

Петър Димитров

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.