Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте. Отдавна не съм влизала тук. Имам питане, надявам се да се види ли от хора, които разбират. Един луд хакер ме следи от известно време. Както компютъра, така и телефона ми. Инсталирах си spyhunter на компютъра, а телефона го връщам към фабричните настройки, за да шкартирам програмката, с която ме следи. Spyhunter откри червей на компа, изтрих го. Това достатъчно ли е като защита и възможно ли е да ми качи пак шпионски програми, без да разбра и без да бъдат отчетени от притовошпионската?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми мога да вметна че повечето жени са големи Патици !
В случая не искам да обидя авторката !
Значи не може да се доверявате на разни хора / повечето жени го правят / и да си давате данни или пък някой да ви поправя телефона или компютъра и след това да казвате че някой е хакер или луд :)
Никой нормален хакер няма да се занимава с вас !!!
Защото дори и да има познания задачата да се влезе в устройството на някой съвсем не е лесна !!!
В случая един човек със минимални познания може да ви качи някоя програмка за следене или подслушване :)
Тези програми или поне повечето от тях се качват с ДОСТЪП до САМОТО устройство :)
Така че моят съвет е !!!
Занесете си устройствата в оторизиран сервиз да ги прегледат и повече НИКОГА не давайте на някой да пипа в тях :)
Ако нещо не разбирате ....Или четете в нета или отново във сервиз ! Е така няма да има хакери :D
Това е от мене !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, velislavvasilev написа:

вкупом с продуктите им.

И от къде ще пишеш тогава този пост?С димни сигнали ли ще го "излъчваш"

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, velislavvasilev написа:

А, не дей. Че в сервиза да не ти "поправят" компа под клетва и видеонаблюдение? Хакери няма да има, когато Microsoft, Intel и ред други компании изчезнат от лицето на земята вкупом с продуктите им. Е, поне драстично ще намалее бройката на хакерите и на зловредния софтуер.

Само да вметна :)
Исках да кажа че в нейните устройства няма да има хакери :) А не че ще изчезнат хи хи ....
А и да допълня ...Един сервиз който е със име и известен ..Никога няма да си заложи името за да направи някоя щуротия на клиент !
Виж като ти гледам писанията ...Да не си ти хакера дето тормози девойчето ? :D :D :D
Да спреш веднага ! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, dzaabo написа:

Исках да кажа че в нейните устройства няма да има хакери

хм, ами ако ползва Wi-Fi?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Не съм си давала данните на никого. Разбил ми е паролите и е вкаран вирус дистанционно, никой не ми е пипал устройствата, нито компа, нито телефона. Копма го преинсталираха в сервиз, след като разбрах за проблема, но след това пак продължи проблемът, сменям си паролите периодично и пак ги разбива.

Надявах се някой да даде съвет за защита, а не да пишете общи приказки, на базата на неоснователни предположения. Не мога всеки месец да преинсталирам компа, по-скоро искам да намеря надеждна защита. 

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, vesever написа:

Надявах се някой да даде съвет за защита

пробвай на първо време да не ползваш Wi-Fi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма начин, аз работя от вкъщи чрез интернет и ползвам домашен wi-fi. Работата ми е ежедневна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, vesever написа:

Няма начин, аз работя чрез интернет и ползвам домашен wi-fi. Рботата ми е ежедневна...

извикай някой спец, да ти настрои рутера
разбивайки паролата на рутъра, влизам в твоята мрежа, а по-нататък, вече няма да казвам, щото форума не ми позволява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аха. Не се бях сетила а рутера, аз опитвах да защитя компа и телефона си, чрез защитни програми или преинсталиране.

Благодаря ти, утре ще се обадя на фирмата доставчик, да видя какво ще направят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, vesever написа:

Здравейте. Отдавна не съм влизала тук. Имам питане, надявам се да се види ли от хора, които разбират. Един луд хакер ме следи от известно време. Както компютъра, така и телефона ми. Инсталирах си spyhunter на компютъра, а телефона го връщам към фабричните настройки, за да шкартирам програмката, с която ме следи. Spyhunter откри червей на компа, изтрих го. Това достатъчно ли е като защита и възможно ли е да ми качи пак шпионски програми, без да разбра и без да бъдат отчетени от притовошпионската?  

Компютърът и телефонът ви не са компрометирани а услугите в Интернет които ползвате !

Използвайте сложни за отгатване пароли + нов акаунт !

Иначе мога да ви препоръчам тайни уол - защитна стена от типа ако не дадете изрично разрешение неможе да се осъществи атака към вас !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно ви причинява хакерът ?

В какво се изразява следенено ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е хакерът да е използвал уязвимост на рутера !

Принципно рутерите могат да бъдат контролирани със браузър през интернет или локалната мрежа !

Сменете администраторската парола на рутера !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Грегори, ако можеш напиши ми за tiny wall, откъде да го инсталирам, 

Направих си нов акаунт, който бе хакнат за часове. Затова бях останала  с впечатлението, че самото устройство е хакнато и до всичко, което излезе от устройството, хакерът има достъп чрез въпросния "червей".  След като изтрих червея със spyhunter, не съм сигурна достатъчна защита ли е. Затова искам стабилна защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vesever написа:

Грегори, ако можеш напиши ми за tiny wall, откъде да го инсталирам, 

Направих си нов акаунт, който бе хакнат за часове. Затова бях останала  с впечатлението, че самото устройство е хакнато и до всичко, което излезе от устройството, хакерът има достъп чрез въпросния "червей".  След като изтрих червея със spyhunter, не съм сигурна достатъчна защита ли е. Затова искам стабилна защита.

преди 7 минути, Gregory House написа:

Възможно е хакерът да е използвал уязвимост на рутера !

Принципно рутерите могат да бъдат контролирани със браузър през интернет или локалната мрежа !

Сменете администраторската парола на рутера !

Ако рутерът ви е компрометиран нищо не може да ви помогне !

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Gregory House написа:

Ако рутерът ви е компрометиран нищо не може да ви помогне !

за това ѝ казах да извика спец да настрои рутера, ама като че ли не вдява:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Грегори, и нов рутер да си взема, каква е гаранцията, че няма да хакне и него!

Руст, дава ми знаци, че ме следи, пращайки мейли фантоми /така ги нарекох, защото изчезват след 24 часа, изчезва и самият електронен адрес, от който ги праща, някак го деактивира, от различни адреси праща и всички ги деактивира след 24 часа, явно с алгоритъм. А мейлите му съдържат моя лична кореспонденция, до която никой не би трябвало да има достъп. Също така ми трие мои мейли, при това служебни, изпратени от мен към колеги, те не ги получават. И някои мейли, отново служебни, пратени до мен, аз не ги получавам. Периодично ми блокира пощата. Накрая научих колегите по скайпа да пускат файловете, там автоматично се получават и няма как да ми ги изтрие. В скайпа има начин да провериш колко устройства използват даден  скайп акаунт, обикновено рано сутрин ми излизат освен моите устройства, още едно, което е обозначено THEPHANTOM. Има и други неща, които прави, като знаци, за да видя, че ме следи, но не са за споделяне на всеослушание.

А в телефона ми се изтриват контактите, след като го върна към фабрични настройки, ми се връщат. Малко упражнения за луди, но засега не знам друг начин. И други аномалии се случват с телефона, примерно да набира сам, без да съм го докоснала, сменя ми се картинката на дисплея, докато телефона е в чантата ми и не го пипам, заключен е...в регистър на мои приятели излиза, че съм им звъняла, а аз не съм, както казах, телефонът е заключен и в чантата ми, а в моя регистър не се отчита такова позвъняване. Затова моето предположение е, че го контролира дистанционно, нямам друго обяснение. 

Дръндю, нали отговорих, и ти благодарих за съвета, написах, че утре ще се обадя на фирмата доставчик да дойдат да видят рутера..

Тук не намирам опция да отговоря на всеки поотделно, затова отговарям на всички в едно съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

немъм думи:no-no:

а бе извикай спец да ти настрои рутера
WPA2
no WPS
нова парола с букви и цифри за достъп и нова админска парола на рутъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vesever написа:

Грегори, и нов рутер да си взема, каква е гаранцията, че няма да хакне и него!

Руст, дава ми знаци, че ме следи, пращайки мейли фантоми /така ги нарекох, защото изчезват след 24 часа, изчезва и самият електронен адрес, от който ги праща, някак го деактивира, от различни адреси праща и всички ги деактивира след 24 часа, явно с алгоритъм. А мейлите му съдържат моя лична кореспонденция, до която никой не би трябвало да има достъп. Също така ми трие мои мейли, при това служебни, изпратени от мен към колеги, те не ги получават. И някои мейли, отново служебни, пратени до мен, аз не ги получавам. Периодично ми блокира пощата. Накрая научих колегите по скайпа да пускат файловете, там автоматично се получават и няма как да ми ги изтрие. В скайпа има начин да провериш колко устройства използват даден  скайп акаунт, обикновено рано сутрин ми излизат освен моите устройства, още едно, което е обозначено THEPHANTOM. Има и други неща, които прави, като знаци, за да видя, че ме следи, но не са за споделяне на всеослушание.

Обърнете се към сервиз !

Тъй със форум трудно ще ви се реши проблема !

Има много добри специалисти по информационна безопасност !

Вие си знаете !

Не съм казвал да си купете рутер а да се смени администраторската парола !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки преинсталирането на компютъра, не е зле да посетите антивирусния раздел на форума и да изпълните изложените там инструкции:

Защото някои зловредия остават и след преинсталиране на операционната система.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре, разбрах за рутера, ще го направя, а ако се окаже, че проблемът не е в рутера, ще търся още спецове, явно.

Благодаря за помощта!

Darkedge, сега ще го прочета, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, vesever написа:

Добре, разбрах за рутера, ще го направя, а ако се окаже, че проблемът не е в рутера, ще търся още спецове, явно.

Благодаря за помощта!

след като си оправиш рутера, чак тогава се обърни към спец за почистване от вируси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро ме съмнява, че въпросния човек все още има личните ви данни и пароли.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

По скоро ме съмнява, че въпросния човек все още има личните ви данни и пароли.

преди 2 часа, Gregory House написа:

Компютърът и телефонът ви не са компрометирани а услугите в Интернет които ползвате !

Използвайте сложни за отгатване пароли + нов акаунт !

Съгласен !

Авторът на темата го гони и параноя !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Yvan Sergeev
      1/ прибиране на  дрешките с къс ръкав и къси панталонки и обувките с дупки
      и изваждане на есенно-зимните вълнени дрехи 
      2/  не инвестирайте в ябълки цената ще падне под лев килото.

3/ може инвестиция в тикви 
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от loranst looa
      Здравейте наскоро си закупих Самсунг галакси с6 едге зелен и сега искам да му сложа протектор закалено стъкло , имам обаче колебания какво точно да бъде на пазара има различни видове има такива които са прозрачни има такива които са зелени в горната и долната част  кое е по добро .  Освен това днес докато обикалях по магазините видях на външен вид абсолютно еднакво стъкло на едно място за 10 лв а на друго за 25 лв  каква е разликата . Аз купих такова закалено стъкло което е със зелено но се чудя дали него да поставям . Дайте съвет  дали е качествено 

• от plmen88
      Днес по радиото чух за нов продукт от SDI, "Спестявай със защита". Продукта според описанието работи като застраховка живот или банков депозит. Най-важното от цялата работа е, че ако продукта се ползва като  депозит, то той не може да бъде запориран от нито една държавна или частна институция.
      Моля разбиращите да погледнат офертата и да кажат заслужава ли си в подобно нещо човек да си сложи парите? И наистина ли не може да се запорират?
      SDI
    • от Martin LN
      Здравейте! Имам идея в главата си, която мисля да я споделя с хората тук, които са готови да ми помогнат. В момента имам Huawei p8 lite, купен преди 2 години и скоро ще бъде продаден. Въпросът ми е...дали iPhone7 си заслужава за парите или някой друг телефон от който вие сте впечатлени...Аз засега съм наблегнал главно на iPhone седмицата, защото доста ги харесвам, но не съм имал Apple продукт от 2-3 години вече. Разполагам не с повече от 1000лв. даже и по-малко и мисля, че този телефон е добър. Моля помогнете и дайте мнения за този телефон и за други също! Чудя се дали от OLX си заслужава да си взема, защото не държа да е изкрящо нов, а там цената е поне 20-30% по-ниска. Моля Ви помогнете ми, Благодаря предварително!

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.