Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.

Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.

Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера

192.168.1.1 

User - root

Pass - vivaNETway

И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.

Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.

Някой ако може да помогне.

IMG_20180127_200020_574.JPG

Screenshot_20180127-200212.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих рутера втора употреба  - Това е достатъчно за мен. И не обвинявай Виваком, ако рутера е повреден. И толкоз ли няма как да извадиш 40 лева да си вземеш един TP link. Да не говорим, че може да напипаш и нещо от промоции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://my.contact.bg ако си абонат на viva се логваш с данните си за профила.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм абонат. И отделно не ползвам виваком. Искам да го подкарам на друг доставчик.

Редактирано от Ndishev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ndishev написа:

Искам да го подкарам на друг доставчик.

Това ясно още от първи пост, но защо си ни дал снимка (визирам тази от менюто на рутера), където пипаш в DDNS настройките. Ако само това настройваш, няма да тръгнат нещата изобщо. DDNS има друго предназначение и не е свързано с получаване на WAN настройки, т.е. трябва на WAN да се настройват нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш купуваш си един обикновен рутер TP-Link TL740N за около 35лв крайна цена, ако имаш възможност може и на дилърска цена от 8лв да си го закупиш и си решаваш проблема с този прословут долнопробен Huawei който пробутват като много добър рутер, но свъщност струва по малко от една бутилка кока кола и си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, exwol написа:

...т.е. трябва на WAN да се настройват нещата.

И да не се забравя, че ако доставчикът удостоверява клиентите си по мак адрес, без мак адреса на преди свързаното устройство, след всички настройки, ще трябва да звъннете на доставчика да зададе мак адреса на новото устройство за да тръгне интернетът.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, exwol написа:

Това ясно още от първи пост, но защо си ни дал снимка (визирам тази от менюто на рутера), където пипаш в DDNS настройките. Ако само това настройваш, няма да тръгнат нещата изобщо. DDNS има друго предназначение и не е свързано с получаване на WAN настройки, т.е. трябва на WAN да се настройват нещата.

Добре но в WAN  няма никакъв начин да се въведе потребителското име и парола. За това го мъча от там. Доставчика ми е предостаеил user and pass които трябва да въведа а там е единствено.

А на останалите със савета да си купя друг. Аз това отдавна съм го направил. А и защо да не подкарам този? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи снимка на WAN раздела (виж за избор на PPPoE Russia)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Покажи снимка на WAN раздела (виж за избор на PPPoE Russia)

Ето

Първата снимка е на WAN а втората на LAN

А няма избор на PPPoE никъде в настройките, или не го виждам.

Screenshot_20180128-181602.png

Screenshot_20180128-181632.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Screenshot.png
Срещу Wan connection type от падащото меню избери PPPoE

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

Screenshot.png
Срещу Wan connection type от падащото меню избери PPPoE

Не може. Само автоматично е. Пробвах но това е единствената опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си ресет 30-30-30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Направи си ресет 30-30-30

Задържам 30сек изключвам от захранванеото държа още 30 включвам захранването и последните 30.

При стартирането не спира да мига power индикатора и когато пусна reser-a продължава да премигва. 

Щях да пробвам да не изключвам от захранването но рутера нямя power бутон. 

Вече мисля, че няма да стане по никакъв начин

Сега се заиграх с ресет бутона. 

На този рутер 1 натискане на ресета му е достатачно да го направи. А дългото задържане е безмислено защото нищо не се получава. 

При едно натискане на ресет бутона и след2секунди премигват всички лампи и връща в първоначалния вивакомски вид и заличава всички нсправени от мен настройки. 

Има ли вариант да е заключен, блокиран или нещо от сорта. 

Аз до сега несъм срещал такова животно. Ама ме е яд за 20те лева дето дадох и за това искам да го подкарам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след ресета нищо ли не се появява от падащото меню(виж по-горе). Ако не се появява, най-много да го ползваш като повторител/разширител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, DarkEdge написа:

И след ресета нищо ли не се появява от падащото меню(виж по-горе). Ако не се появява, най-много да го ползваш като повторител/разширител

Абсолютно нищо не се появявя. Абсилютно същото си стои. 

Това явно са някакви бъгави останали рутери които са реставрирани от смартком и са специално за виваком. Вътре на платката не пише производител дори на самата платка се вижда че има изходи които трябва да са зя USB и 3g/4g но са отстранени. Както и кутията не е оригинална зящото ги няма изходите и не съвпада мак адреса с този от платката което е странно. Просто е сложен някакъв Firmware специално за вивакомци.... Аз друго обяснение нямам

И не те разбрах за какъв разширител да се ползва? 

Screenshot_2018-01-29-01-56-13.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ndishev написа:

Абсолютно нищо не се появявя. Абсилютно същото си стои. 

Това явно са някакви бъгави останали рутери които са реставрирани от смартком и са специално за виваком. Вътре на платката не пише производител дори на самата платка се вижда че има изходи които трябва да са зя USB и 3g/4g но са отстранени. Както и кутията не е оригинална зящото ги няма изходите и не съвпада мак адреса с този от платката което е странно. Просто е сложен някакъв Firmware специално за вивакомци.... Аз друго обяснение нямам

И не те разбрах за какъв разширител да се ползва? 

Screenshot_2018-01-29-01-56-13.png

За втори път ще ти напиша, че този рутер е повреден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Ndishev написа:

за какъв разширител да се ползва? 

За разширяване на обхвата на съществуващ рутър. Примерно в отдалечена от основния рутър стая да има допълнително покритие на безжичната мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички и най вече на DarkEdge. 

Просто не съм очаквал да има толкова проблемен рутер... Просто исках нещо различно да пробвам ама ето различното хаха. Та рутера е прибран и ще стои докато не стане антика. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ndishev написа:

Просто не съм очаквал да има толкова проблемен рутер

Явно фърмуера е модифициран специално за нуждите на Вива*ом. Предполагам, ако се докопаш до оригиналния фърмуер, ще може да го флашнеш, но за целта трябва да се разбере точния модел на джаджата и хардуерната ревизия евентуално. Нямам идея също така дали ще се намери от някъде такъв .bin за префлаш.

п.п. Може ли да дадеш една снимка от менюто operational mode.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, exwol написа:

Явно фърмуера е модифициран специално за нуждите на Вива*ом. Предполагам, ако се докопаш до оригиналния фърмуер, ще може да го флашнеш, но за целта трябва да се разбере точния модел на джаджата и хардуерната ревизия евентуално. Нямам идея също така дали ще се намери от някъде такъв .bin за префлаш.

п.п. Може ли да дадеш една снимка от менюто operational mode.

Здравей. Пробвах с няколко за Huawei, Ralink и такъв за който четох в форум за същия рутер. На всичките дава, че bin файла е невалиден. Та да намеря оригинален фърмуер ми се струва невъзможно хаха. Иначе прилагам снимка на менюто но там има само опция Enable и Disable. Вече не смятам, че евъзможно това да се оправи. Така яко са го изпипали само за вивата хах. 

Screenshot_2018-01-29-19-07-15.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакъв етикет по рутъра (обикновено отдолу) има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

А някакъв етикет по рутъра (обикновено отдолу) има ли?

IMG_20180129_220428_280.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си го причинявате?

Рутер от друг доставчик на друг доставчик е равно на големи дози проблеми.

Ще дам пример какво бих аз направил.

Аз съм абонат на Виваком.
Знам как работи мрежата им, запознал съм се в детайли.
Знам си настройките за WAN.
Имам достъп до техният рутер.
Лесно мога да го заменя с друг по умен и менажеруем рутер.
Е верно по скъпи са но си имат файурлоли и операционна система и много фийчъри.
А този Вивакомския, който е много слаб и тъпичък може да се закачи към новия рутер като Wireless, тоест да разпръсква само wireless ако примерно сте си сложили Hex а не Hap Mikrotik.

Тоест, като се захващате с подобна задача, трябва да сте запознати как става WAN достъпа, някой спомена мак филтрация, има също и pppoe аутентификация, зависи от доставчика, допълнително някои си имат и процес активация на услугата, изкушавах се да снифя и да анализирам как си стискат ръцете клиента и доставчика при активационнен процес с Wireshark, но ме домързя отдавна не съм на ADSL.

Следващото нещо което трябва да знаете е какво точно да си купите за да не съжалявате и преди покупка има една златна фраза, евтиното излиза скъпо ;)

Ако си вземете рутер от чужд доставчик с техен фърмуер, то без проблем най лесно ще можете да си го ползвате за Wireless.

Т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от Ivelina Voinova
      Здравейте . Въпроса ми е има ли начин да се премине през Block Script със смяна на IP адрес . Или по точно кай са ефикасните начини да си сменя IP адреса, за да не може Blocscript да ми отчита грешка . До сега съм пробвала с браузера ТОР и няколко програми. 
    • от ken.s
      Докато сърфирам, независимо с кой от трите браузъра, ми излиза през неопределен интервал от време прозорец, на който пише за грешка, която не знам как да поправя или премахна. Качвам снимка  с надписа...  Моля за помощ. Благодаря предварително на всеки, който ще се отзове на молбата ми за помощ. Все още съм на XP.

• от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от Rosen27
      Здравейте! Имам проблем с лаптопа ми. Марката е HP, а моделът е G3 450. От скоро започна да не ми зарежда батерията. След това батерията винаги ми стои на 0 процента, дори и с батерия. После започна да става супер бавен и да загрява за има няма никакво време. Сега не ще да включи, тоест включва зарежда уиндолса и дотам, никъде не ще да продължи. Ей сега го включвам и ми показва това. - http://dox.bg/files/dw?a=7a02099d3e ( не ми даде да го прикача от прикачи файл) и това е .. моля за помощ 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.