Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Тази година се изнесох на квартира в квартал Младост в София. Идвайки отоплителния сезон, пуснах парното на максимална степен, мислейки че цената за отопление е фиксирана и това не би повлияло на месечните ми разходи. Така остана цели три месеца, като през това време плащах по 30-40 лева сметки за отопление. Спокойствието ми беше нарушено миналия ден, когато разбрах, че тези сметки, които съм плащал са били прогнозни, а лятото ще има изравнителна такава. Веднага изключих единствения радиатор, който ползвам, но предстоящата изравнителна сметка ме безпокои. Поинтересувах се и разбрах, че не мога сам да изчисля колко ще трябва да платя за месеците, в които се размотавах безгрижно по тениска вкъщи. Във формулата за изчисление има неизвестни, които няма как да определя. Ще си закътам едни 500 лева в очакване на най-лошото. Та искам да попитам вас, въпреки че няма как да ми кажете с точност, колко горе долу ще бъде тази изравнителна сметка? Ще бъда ли разорен? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай. За миналия отоплителен сезон /от април до април/ платих общо 580 лева за парно и топла вода за панелна гарсониера от 46 кв. м. на последен етаж, без изолация. Всичко беше на макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изравнителната сметка идва към кая на лятото. 500лв мисля че няма стигнеш, но си прав че никой не може да ти каже точно. За ориентир може да ползваш стари фактури и да видиш от тях каква е била цената на една топлинна единица в тази сграда (предполагам сградата е от старите с индивидуални разпределители закачени на всеки радиатор) виждаш колко си навъртял и това ти бонуса. Тези 30-40лв дето си ги плащал ми се струват като само за топла вода и сградна инсталация.

Качи една сметка след започване на отоплителния сезон да видим какво има включено. Може миналия сезон да не са пускали радиаторите и затова да толкова ниски сметките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от общия обем и колко крадат комшиите. Ако всички ползват нормално не би трябвало да има големи сметки. Тази година зимата е доста по-топла. Което би компемсирало  +20% цена на енергията в голямото село. А в моето напълно необосновано си изсмукаха +38% повишение. При непроменена цена на газта. И 3-4 пъти по-ниска международна на петрола и нафта, които участват във формулата. ДКЕВР и особено заеквашия са много меко казано неадекватни.

Между другото защо там сте на годишно изравняване, прогнози и шашми? При нас се отчита месечно на датата и се знае. Дори и сложихме с дистанционно отчитане та и в къщите вече не влизат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Филипов написа:

Между другото защо там сте на годишно изравняване, прогнози и шашми?

Ми защото така е по-евтино. Всяко идване на някой да отчита отнема време и човешки ресурс и трябва да му се заплати за това. Проблема е в това ,че по-този начин се улесняват кражбите, защото на тези които свалят радиаторите им се налага  да правят демонтаж и монтаж само веднъж годишно (това за сградите с индивидуални разпределители). За по-новите сгради с топломери кражбите са по-трудни и не могат да се правят от човек с умствен капацитет стигащ до това да развърти два холендъра. Изравнителни сметки има също и при ВиК-то, но там са на 3 месеца (мисля) и повечето хора не го осъзнават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Като дойде изравнителната сметка, ще пиша колко е била.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сметката за тока си беше напълно нормална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2018 г. в 15:49, TigerBG написа:

Сметката за тока си беше напълно нормална.

Нали го говореше за изравнителната на ТЕЦ-а? Колко е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше около 100 лева, даже се оказа, че сме надплатили.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.