Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.

Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 

Давайте съвети.

Screenshot (46).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално. В момента си убиваш лаптопа. Не знам какво и къде си клоквал, но върни всичко в нормалните настройки ако искаш да ти оцелее машината.

• Харесва ми 3
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако си геймър, моят съвет е при следващите ти няколко заплати спести си някой лев и си купи дори сам си сглоби геймърска конфигурация на десктоп машина!

И изпълни съвета на съфорумника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е, всички лаптопи, които се водят "геймърски" са така, особено при по-сериозно натоварване (CPU+GPU). Пробвай с тази програма - при мен върши работа - слагам вентилатора на 75-100% и температурата на процесора си седи максимум на 75 градуса и при "тежки" игри.

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

Пробвай различни профили, докато почне да променя оборотите на вентилатора, дори да я няма твоята машина. Изчаквай малко след смяната да си нагласи оборотите.

Процесора колкото и да го клокваш, разлика няма да видиш при това слабо видео. Дори по-добре му изключвай turbo boost при игрите - най-лесно става в "power options/edit plan..../change advanced... - processor power..../maximum../plugged..." го правиш на 99%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Радослав Матев написа:

Нормално е, всички лаптопи, които се водят "геймърски" са така, особено при по-сериозно натоварване (CPU+GPU). Пробвай с тази програма - при мен върши работа - слагам вентилатора на 75-100% и температурата на процесора си седи максимум на 75 градуса и при "тежки" игри.

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

Пробвай различни профили, докато почне да променя оборотите на вентилатора, дори да я няма твоята машина. Изчаквай малко след смяната да си нагласи оборотите.

Процесора колкото и да го клокваш, разлика няма да видиш при това слабо видео. Дори по-добре му изключвай turbo boost при игрите - най-лесно става в "power options/edit plan..../change advanced... - processor power..../maximum../plugged..." го правиш на 99%.

Я пак кое е нормално?Това нещо ври и умира. Не говорете глупости. Ще ми се ако се налагаше да поемете отговорност пред постващия дали щяхте да пишете същите простотии.

1. Това не е геймърски лаптоп а пластмасова консервена кутия си гореща нвидиа видеокарта, без грам охлаждане.

2. Това нещо не става за тежки игри.

3. Лаптоп не се клоква при никакви положения.

Всяко друго свободно съчинение води до смърт за дадената машина. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, имам в предвид, че всички лаптопи са такива - вдигат си ги тези температури при по-сериозни натоварвания. Не е много нормално, но производителите на лаптопи го смятат за нормално, въпреки че процесорите над 90 градуса тротълват,  максималните им допустими температури са от порядъка на 100-105 градуса. Все още не са измислили процесори, които да работят без да греят. Почти няма ревю на лаптоп с I7 4-ядрен, който да не вдига подобни температури и да не тротълва. Моя лаптоп от подписа, дори и със сменена термопаста при сериозен товар пак го прави това и без overclock. Единствено ме спасява като увелича оборотите на вентилатора. Този лаптоп го карах така доста време и все още не е умрял, въпреки че е на около 3 и половина години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, fanatika.hr.at написа:

Давайте съвети.

По принцип си издържа до тия температури, 95-100, но не е препоръчително да работи повече от няколко минути в тоя диапазон.

Добре е не повече от 78-82.

За намаляне драстично не знам, евентуално охлаждаща подложка голяма, и с не по-малко от два вентилатора на 1000 оборота поне: https://laptop.bg/cooling_pads-deepcool-deepcool_n8_ultra_black. Това да намали с 5-7 градуса да речем. За повече трябва някаква самоделно с външно захранване например и по-бързи вентилатори. Нещо с което вярвам не ви се занимава. Според мене това си струва да се пробва. И пак да кажа, не каква да е, щото на най-евтините слагат една светеща лампичка, пък вентилатора е 500 оборота и едвам перперка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Oтново ще спомена десктопа е за игри.
Лаптопа е за учебни и бизнес цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

Oтново ще спомена десктопа е за игри.
Лаптопа е за учебни и бизнес цели.

Зависи от лаптопа и кой за какво му трябва. Аз с моя съм играл какво ли не, понякога по цял ден и не съм имал проблеми. Това беше преди да му сменя термопастата, грееше си доста. Десктоп компютрите също си загряват доволно, въпроса е, че там можеш да им сложиш по-добро охлаждане и да направиш по-добър въздухопоток поради по-голямото пространство (в повечето случаи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

Зависи от лаптопа и кой за какво му трябва. Аз с моя съм играл какво ли не, понякога по цял ден и не съм имал проблеми. Това беше преди да му сменя термопастата, грееше си доста. Десктоп компютрите също си загряват доволно, въпроса е, че там можеш да им сложиш по-добро охлаждане и да направиш по-добър въздухопоток поради по-голямото пространство (в повечето случаи).

Играл съм като тинейджър с часове, е чиповете за видеото изгоряха, и вашите ще изгорят. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Julius Decimus написа:

По принцип си издържа до тия температури, 95-100, но не е препоръчително да работи повече от няколко минути в тоя диапазон.

Добре е не повече от 78-82.

За намаляне драстично не знам, евентуално охлаждаща подложка голяма, и с не по-малко от два вентилатора на 1000 оборота поне: https://laptop.bg/cooling_pads-deepcool-deepcool_n8_ultra_black. Това да намали с 5-7 градуса да речем. За повече трябва някаква самоделно с външно захранване например и по-бързи вентилатори. Нещо с което вярвам не ви се занимава. Според мене това си струва да се пробва. И пак да кажа, не каква да е, щото на най-евтините слагат една светеща лампичка, пък вентилатора е 500 оборота и едвам перперка.

Няма ефект от тези подложки, пробвал съм. Единствено я ползвам за поставка, колкото лаптопа да не е на леглото. С и без включени вентилатори (4 на брой, 2 големи и 2 малки) няма никаква разлика.

http://www.deepcool.com/product/nbcooler/2013-12/8_509.shtml

преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

Играл съм като тинейджър с часове, е чиповете за видеото изгоряха, и вашите ще изгорят. :D

Това е възможно, някой ден. В момента почти не играя на лаптопа, въпреки че е нонстоп включен. Температурите му, дори и да играя, гледам да не минават 80 градуса на всички компоненти, както писах по-горе си увеличавам при нужда оборотите на вентилатора. Ползвам го над 3 и половина години, клоквам видеото с около 200 MHz видео и памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Радослав Матев написа:

Това е възможно, някой ден. В момента почти не играя на лаптопа, въпреки че е нонстоп включен. Температурите му, дори и да играя, гледам да не минават 80 градуса на всички компоненти, както писах по-горе си увеличавам при нужда оборотите на вентилатора. Ползвам го над 3 и половина години, клоквам видеото с около 200 MHz видео и памет.

Едно време игрите не бяха като сега. Та затова така се получава.

Например на лаптопски i7 като му пуснеха игра 2012-2014 и се товари 20-30% и само видеото бичи на макс. А пък сега при новите игри, и двете са на макс, процесора и видеото, та затова така греят.

Тенденцията обаче не е към подобряване на положението.

преди 2 часа, fanatika.hr.at написа:

Давайте съвети.

Цитирам и теб да видиш.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Moят Асус К555LJ работи 24/7/365, първото което виждам е че взеха да му умират пикселите  :D, ako играех игри щях да съм видял сметката ахаха..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, fanatika.hr.at написа:

Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.

Давайте съвети.

Screenshot (46).png

Използвай нвидиа контрол панел за да си направиш профили на игрите !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересни съвети получих. Като за начало настолен няма да си закупя ако ще света да се обърне. Това че казват лаптопите не са за геймин всеки да си мисли каквото си иска.

Предния ми Лаптоп беше ASUS X550 там играх 2 год на 100% и сега го ползва приятел и няма никакви проблеми като и той е стоян на 90С постоянно.

За новият ми лаптоп идеята която питах е дали има вариант да сваля малко температурата . Падове не искам да слагам тва е най голямата тъпня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички лаптопи стават за игри включително и най-скапаните нетбуци, просто щом ти грее играеш прекалено тежки игри за тоя лаптоп - намери си по-леки преди да е умрял.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета е да увеличаваш оборотите на вентилатора като играеш  със софтуера, който съм ти дал и да намалиш честотите на процесора - пробвай както ти казах да спреш turbo boost и ще видиш, че няма да има разлика с тази видеокарта в кадрите. Няма как лаптопа да умре при високи температури, след като така е проектиран/произведен. По тази логика дай лаптопите да ги ползваме само зимата на -10 градуса навън, че да не загряват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съвета е да увеличаваш оборотите на вентилатора като играеш  със софтуера, който съм ти дал и да намалиш честотите на процесора - пробвай както ти казах да спреш turbo boost и ще видиш, че няма да има разлика с тази видеокарта в кадрите. Няма как лаптопа да умре при високи температури, след като така е проектиран/произведен. По тази логика дай лаптопите да ги ползваме само зимата на -10 градуса навън, че да не загряват.
Съгласен съм с теб ... Аз играя от 1 година на този с МАКС WoW, Diablo 3, LoL и други игри просто сега взех да се питам дали е нормална температурата. Но ще пробвам с програмата дали ще стане нещо.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Радослав Матев написа:

Спокойно, имам в предвид, че всички лаптопи са такива - вдигат си ги тези температури при по-сериозни натоварвания. Не е много нормално, но производителите на лаптопи го смятат за нормално, въпреки че процесорите над 90 градуса тротълват,  максималните им допустими температури са от порядъка на 100-105 градуса. Все още не са измислили процесори, които да работят без да греят. Почти няма ревю на лаптоп с I7 4-ядрен, който да не вдига подобни температури и да не тротълва. Моя лаптоп от подписа, дори и със сменена термопаста при сериозен товар пак го прави това и без overclock. Единствено ме спасява като увелича оборотите на вентилатора. Този лаптоп го карах така доста време и все още не е умрял, въпреки че е на около 3 и половина години.

За чипа на процесора или на ГПУ тази темепратура не е страшна. Страшна е обаче за целия останал хардуер. При такива темепратури край с хард диск, видео рам, кондензатори, елементи, пластмаси и за каквото още се сетиш. Ако лаптоп стои постоянно натоварен, темепрартура над 70 градуса е проблемна. А какво ще прави постващия, когато дойде лятото? 

И гарантирам, че нямаш лаптоп работещ на 90 градуса постоянно, който да е над 3 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам излишен лаптоп, а и тока не е много евтин, иначе бих пробвал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постващия лятото ще пържи яйца и след това ще си купи поредния пластмасов боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Year Zero написа:

Постващия лятото ще пържи яйца и след това ще си купи поредния пластмасов боклук.

Ами както виждаш не желае да приеме подобно обяснение. Виж му последния пост. Щом иска да си убива машината то е си е негово желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами както виждаш не желае да приеме подобно обяснение. Виж му последния пост. Щом иска да си убива машината то е си е негово желание.
Аз задавам въпрос вие почвате да развивате теорията на живота .... Ако не харесвате какво казвам просто подминете ... Аз тези лаптопи си ги пържа по 3 години и нямам проблеми ... Реших да влезна в форума да видя как стоят нещата а то 100 човека почнаха да ми се карат и да ми казват да си взимам настолен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, fanatika.hr.at написа:

Аз задавам въпрос вие почвате да развивате теорията на живота .... Ако не харесвате какво казвам просто подминете ... Аз тези лаптопи си ги пържа по 3 години и нямам проблеми ... Реших да влезна в форума да видя как стоят нещата а то 100 човека почнаха да ми се карат и да ми казват да си взимам настолен.

Аз моето мнение съм си го казал. Ти си убиваш лаптопа. Щом не го приемаш то си е твое право и решение. Продължавай с убийството. Когато лаптопа изгасне и не пожелае да се включи повече ще се сетиш, че имаше един модератор дето приказваше врели некипели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е отговор който исках да чуя ... Благодаря

Аз моето мнение съм си го казал. Ти си убиваш лаптопа. Щом не го приемаш то си е твое право и решение. Продължавай с убийството. Когато лаптопа изгасне и не пожелае да се включи повече ще се сетиш, че имаше един модератор дето приказваше врели некипели.
Добре така да започна ... Лаптопа е на 14 месеца ... След като съм минал през едно лято и не съм го убил това не е ли достатъчно че и за още едно няма да го убия ? По вашата преценка до сега трябва да е умрял 2 пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от rian14
      Здравейте всички, тъй като старата машина взе да издава багажа (11г.) съм се насочил към нова. По конкретно ASUS FX550IU-DM123_8gb . Насочил съм се към него поради следните причини:
      В бюджета ми е (1000-1200) 
      Голям почитател съм на марката. 
      Ще се използва за учене, на моменти работа с леки и среднотежки програми и игри които да вървят на средни изисквания що годе добре.  Очаквам мнения и съвети и разбира се впечатления,ако някой има такъв.   

Целта е да издържи повече от гаранцията. (Да ме издържи поне 4-5 г)
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.