Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.

Багодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв windows 8 пробваш, от къде е изтеглен, каква версия? С Windows 10 x64 пробвал ли си? Ето ти един сайт, от който можеш да си теглиш Windows директно от сървърите на микромеките:

https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=bg-BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не е заключен. Щом ще инсталираш Windows 8 в Bios трябва да избереш опциите UEFI mode и SecureBoot on. След това трябва да си сигурен, че Windows 8 е читав както и че диска или флашката, на която си го направиш са здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не разбрах - на тоя лаптоп имало ли е някога инсталиран работещ Windows 7.

преди 46 минути, asdfj написа:

На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката

На диск - да се разбира ли, че дискът е DVD? 
От къде се инсталира Windows 8? От DVD или от USB драйв?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм с уиндоус изтеглен от официалния сайт и от замунда ефекта е един и същ.Отново записах от замунда и това се показва на снимката и  не мога да продължа,свързал съм външна мишка и клавиатура и без успех,блокира тази на лаптопа и външната.Някаква идея какво може да е ?

Screenshot_20180413-202724.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С windows 10 пак ли е същото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

С windows 10 пак ли е същото?

Да опитах и с 10 и пак блокира.Единствено тръгва на уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/G50-30-problem-with-installing-windows-8-or-10/m-p/2213799#M49890
Enter the bios go to exit and choose other OS
Then set default load
Then go back yo configuration and disabled hot key
Save and exit

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/G50-30-problem-with-installing-windows-8-or-10/m-p/2213799#M49890
Enter the bios go to exit and choose other OS
Then set default load
Then go back yo configuration and disabled hot key
Save and exit

Хиляди благодарности, тръгна! И на всички благодаря за бързите отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Понеже не знам как конкретно да се свържа с Майкрософт реших да питам вас за помощ. пробвал съм всеки Уиндоус до сега. И до скоро бях с 10... Смених го защото след Априлското обновление някои стари програми и игри започнаха да крашват. Избрах 8.1 защото е по бърз от 7 та дори и от 10. Но 8.1 не показва правилно повечето емотикони. Свързах се с познати с тази ОС и те имат този проблем. Не съм компетентен в сферата на програмирането, но не смятам и че ще ги затрудни да го оправят. Благодаря ви за отделеното време и приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви икони на кое?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като изключиш приставката/опцията за блокиране на реклами какво става? С друг браъзър как е - примерно вградения explorer/edge?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еdge е само за 10 и не е точно браузър а приложение. Но не е от приставките и преди ги ползвах. След някои ъпдейт нещо са осрали.(Не,че се учудвам.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kakви са тези сайтове

Без име.png

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с Дефендера съм.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гарантирам ти, че е безопасен. Пжлзвам го от години.

Ползвам*

Иначе не разчитай много на него. По добре си каче друг антивирус. На приятел с дифендъра пред очите ми вирус за 4 секунди сдуха всичко.

от някаква игра

Препоръчвам ти eset nod32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти изключи си адблокера първо и пробвай и с друг браузър. Проблема е само при теб, в клипа, който си качил, има съобщение, че е блокирано зареждането. Може и антивирусната ти да ги блокира тези неща. И как edge не е браузър - какво е? А какво е приложение имаш ли представа, браузъра също е приложение.

https://www.google.com/search?q=microsoft+edge&ie=utf-8&oe=utf-8

Web Browser

Днес само капацитети във форума.......

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Божидар Богутев написа:

Препоръчвам ти eset nod32

Аз съм с Дефендера от 2години и нямам проблеми.

А от игри можеш да лепнеш сичко с каквото и да си.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

блокираното са реклами и изкачащи прозорци

факт но според мен есет е по сигурен иначе ако някои е с 8.1 да види че съм прав

мога да ви дам и скрийншоти от познати с тази ос

за да се уверите 

значи много мразя като някой спори но не е пробвал нещо като мен :D

То не е и кой знае какво... но все пак.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тествах 8.1 x64 на виртуална машина с explorer и там е същата работа. Щом ти е голям проблем това, минавай на windows 10.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали казах защо се отказах от 10

Аз не минах на 8 защото ми е скучно и да си експериментирам

и идеята беше ако някои знае да ми каже как да се свържа с майкрософт за да го оправят 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:
      При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.
      Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.