Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Teddy Bul

Windows 10 ни лишава от права

Препоръчан отговор

преди 20 часа, Teddy Bul написа:

Иначе , да не е лоша дестката, ако си редиш пасианси, преглеждаш си пощата и гледаш филмчета.

да не е лоша гледаш филмчета една две седмици и на третата почва да цикли да се влачи и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, =Ivan= написа:

да не е лоша гледаш филмчета една две седмици и на третата почва да цикли да се влачи и т.н

Проблема е само при теб. Ползвам този windows на 2 машини от подписа, също така на майка ми на лаптопа, който е Celeron x4 процесор, 4 GB RAM + SSD и вградено видео, също е с windows 10 - работи си перфектно, не се е оплаквала, лично и аз съм го ползвал и нито е бавен нито нищо, инсталациите са преди повече от 7-8 месеца последно. Също така на машините в подписа съм им спрял defender и нямат антивирусни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Защо мислиш така? Ако правиш промени по хардуера, може да ти откажат гаранция. Също така ако нещо се повреди, ако не искаш да е за твоя сметка, трябва да си спазил гаранционните условия. Да не говорим, че много търговци/вносители/производители слагат лепенки,  при което ако ги нарушиш пак оставаш без гаранция. Хайде къжи къде съм стъпил на криво? Докато лаптопа е в гаранция, в повечето случаи дори и почистване и смяна на термопаста не можеш да му направиш.

Това, че ще ти откажат гаранция не означава, че компютърът не е твоя собственост. Можеш да го почистваш, да му сменяш каквото искаш, без никакви правни последици.  Единствената разлика при гаранционно и след гаранционно  обслужване е че в единия случай не плащаш, а в другия плащаш. Ама гаранцията е включена в цената, така че пак си платил, ама предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lupis написа:

Това, че ще ти откажат гаранция не означава, че компютърът не е твоя собственост. Можеш да го почистваш, да му сменяш каквото искаш, без никакви правни последици.  Единствената разлика при гаранционно и след гаранционно  обслужване е че в единия случай не плащаш, а в другия плащаш. Ама гаранцията е включена в цената, така че пак си платил, ама предварително.

Така е, но на 100% твой става след изтичане на гаранционния срок. За да е мой аз разбирам да си го модифицирам, отварям и правя каквото си искам - реално това, докато е в гаранция, няма как да стане, освен ако не съм някой милионер и да не ми пука дали ще се повреди нещо - ако това се случи да го хвърля. И не във всички държави дават гаранция - в UK примерно има много техники, за които гаранцията се заплаща допълнително ако искаш или е 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

Проблема е само при теб. Ползвам този windows на 2 машини от подписа, също така на майка ми на лаптопа, който е Celeron x4 процесор, 4 GB RAM + SSD и вградено видео, също е с windows 10 - работи си перфектно, не се е оплаквала, лично и аз съм го ползвал и нито е бавен нито нищо, инсталациите са преди повече от 7-8 месеца последно. Също така на машините в подписа съм им спрял defender и нямат антивирусни.

сега мисля да не си купувам SSD заради windows 10 при положение че с 8.1 си работи идеално.нали точно тая песен пея до сега че за да работи 10 добре трябва да си купя ssd след някои друг ъпдейт ще трябва да сменяваме и видео картите и така нататък до безкрай,и от какъв зор да пълня на някои си гушата не виждам 10 с какво е повече от 7 или от 8 наблъскали са едни глупости че отначало докато човек ги премахне може да откачи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Raze написа:

Ти не се прави на луд, а дай параметрите на лаптопа, да видим защо е толкова бавен? И какви са тези програми, които нямат аналог под линукс? При софтуера не важат тези неща "да е твой, след като си го купил". Може да стане твой ако си го напишеш сам. Прочети си лицензионното споразумение, което 100% си пропуснал да прочетеш при инсталацията. Реално и лаптопа не е твой, а на магазина/сервиза/доставчика/производителя, особено докато е в гаранция.

Здравейте пак :)

Лаптопа е Acer Aspire E5-523G  cpu AMD 2,9-3,5 , RAM 8 GB. HDD 1 TB. Закупен преди няма две седмици. 

Дригия ми проблемен лаптоп със напълно същите проблеми е Lenovo ideapad 100 intel, cpu 2,4 GHz ram 8 GB hdd 500 GB

И двете машинки не са никак лоши, еднствения им проблем е Уиндоус 10. На Ейсъра качих осмица и напаво литна. Проблема беше с драйвърите, най-вече за видео картата.

А иначе програмата която ползвам за работа е Siglos dublon Pro От сайта www.powerkaraoke.com  версията която сега изобщо не тръва след последния ши*ан ъпдейт е 2.0.52. Сега не тръгва, а предишния път ми каза, че била нелегална, което е тотален абсурд.

Та защо Майкрософт се ебава с хората и им пречи да си ползват техниката за това за което  е купена ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На която и OS да инсталираш обновявания, особено ако са по-големи, ще има забавяне, което е много по-осезаемо при бавен диск, също и при бавен процесор. Като искаш си ползвай старата OS, но после не се чуди защо нещо не ти работи или не можеш да покараш някоя игра примерно. Ако си ползваш компютъра с по-стар софтуер и не обновяваш и него или за непретенциозна работа, може дори и без да инсталираш OS - има много linux дистрибуции, които се подкарват само от USB. По този начин нито ще имаш забавяния, нито нищо, дори и SSD няма да се налага да купуваш.

преди 1 минута, Teddy Bul написа:

Лаптопа е Acer Aspire E5-523G  cpu AMD 2,9-3,5 , RAM 8 GB. HDD 1 TB. Закупен преди няма две седмици. 

Дригия ми проблемен лаптоп със напълно същите проблеми е Lenovo ideapad 100 intel, cpu 2,4 GHz ram 8 GB hdd 500 GB

И двете машинки не са никак лоши, еднствения им проблем е Уиндоус 10. На Ейсъра качих осмица и напаво литна. Проблема беше с драйвърите, най-вече за видео картата.

А иначе програмата която ползвам за работа е Siglos dublon Pro От сайта www.rowerkaraoke.com  версията която сега изобщо не тръва след последния ши*ан ъпдейт е 2.0.52. Сега не тръгва, а предишния път ми каза, че била нелегална, което е тотален абсурд.

Та защо Майкрософт се ебава с хората и им пречи да си ползват техниката за това за което  е купена ?

Да бе, последен писък на модата са. Този, дето си го купил за нов, с този умрял двуядрен AMD A9-9410 2.9 GHz Dual-core процесор е по-слаб дори и от среден клас телефон най-вероятно. Ако и Lenovoto е с някой pentium/celeron, разликата ще е никаква. Инсталирай си windows 10, изчакай го да се обнови и ти гарантирам, че ще върви по същия начин, дори може и по-добре като windows 8. Последния достъпен официален windows 10 е от септември миналата година, затова трябва да се изчака известно време да си изтегли актуализациите. Докато windows 8 вече няма нови версии и най-вероятно тази, която си изтеглил, е с последните ъпдейти. Относно това, дали ти тръгва програмата или не, се свържи с разработчиците и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teddy Bul написа:

Eто ти един примерен лаптоп с какви параметри долу горе трябва да бъде за да работи безпроблемно 10

И да се наслаждаваш.

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-520-15IKB-80YL00TABM/p/516869

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teddy Bul написа:

А иначе програмата която ползвам за работа е Siglos dublon Pro От сайта www.rowerkaraoke.com  версията която сега изобщо не тръва след последния ши*ан ъпдейт е 2.0.52. Сега не тръгва, а предишния път ми каза, че била нелегална, което е тотален абсурд.

И на Ейсъра искаш да ми кажеш, че 10 вървяла зле, а като си качил 8 и направо литнала? О, моля те недей! Лаптоп за почти 2 бона! Извинявай, но няма как да ти повярвам, че недоразумението 8 (което се води за най-големия провал на Майкрософт - по-голямо даже от Милениум и Виста) ти върви по-добре от 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Pavel! написа:

Един който разбира нещата.

Масово хората си купуват някакви скромни лаптопи, в магазина им инсталират някакъв уиндоус с пуснати телеметрии, дефендъри, смарт скрийн и всякакви глупости, после се чудят защо им работи бавно - ми бавно ще е, я си натовари колата с 2 тона да видим дали ще е бърза.

Тъй че ако искате да ви е бързо или си купувате мощна машина, или режете компоненти на ОС.

Аз съм го спрял и поради друга причина - конфигурациите ги ползвам само АЗ, ако стане нещо знам как да го оправя, дори и да се наложи нова инсталация поради проблем/вирус (което за 3 и повече години не ми се е случвало), мога да се оправя. Софтуер/игри, които инсталирам, са от проверени сайтове, а ако има нещо съмнително го сканирам онлайн или го тествам как се държи във виртуална машина. Реално антивирусните и windows defender не ми казват нещо, което аз да не знам, да не говорим, че при инсталиране на кракнати игри/програми пак се налага да се спират, което отново обезсмисля използването им. Все пак всеки си има наблюдения и предпочитания относно дадена OS, но да кажеш, че нещо не става поради факта, че не можеш да го ползваш или го ползваш с много слаб хардуер и се чудиш защо не работи, при условие, че на останалите потребители всичко им е нормално, не мисля че е много умно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло windows е боклук. Ползвам 10-тка не заради тъпите програмки и т.н НЕ ЗНАМ ЗАЩО ХЕЙТИТЕ но аз лично съм доволен от 10-ката и си я инсталирах сам на моя компютър и нямам никакви проблеми. Ползвам 10-ка от ноември месец 2015 година (тя излезна края на юни или юли мисля 2015) и съм си доволен от нея. Относно досадните ъпдейти аз нямам проблем с тях, нито ме известява "трябва да направите ъпдейт" когато си иска, нито нищо. Не съм спрял ъпдейтите нека се ъпдейтва спрял съм известията и за по-голям performance съм и махнал анимации и т.н . Относно gameplay има някакъв fps спад от 7-цата на 10-ката ама е минимален. Също 10-ката се счита за най-лекия СЪВРЕМЕНЕН windows. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2018 г. в 19:46, RudeBoy написа:

Когато в едно изречение се изброяват различни възможности, пред всяка от тях се слага запетая.

Когато изброяваш няколко неща, слагаш запетая след второто "и", а не след първото.

преди 1 час, MrIvanPlays написа:

Също 10-ката се счита за най-лекия СЪВРЕМЕНЕН windows. 

Виж минималните на 10 и ги сравни с тези на Vista, 7, 8. Най-лекия, ама к*ра ми Янко. Като го намааш с драйвери, програми и разните му "оптимизатори" ще видиш колко "лек" ще стане....типично за windows.

преди 7 часа, Pavel! написа:

Един който разбира нещата.

Масово хората си купуват някакви скромни лаптопи, в магазина им инсталират някакъв уиндоус с пуснати телеметрии, дефендъри, смарт скрийн и всякакви глупости, после се чудят защо им работи бавно - ми бавно ще е, я си натовари колата с 2 тона да видим дали ще е бърза.

Тъй че ако искате да ви е бързо или си купувате мощна машина, или режете компоненти на ОС.

Абе да немаш антивирусна, това е малоумно. Само идиот си мисли, че може да се опази срещу няколко милиона бацили. Колко наивно.

на 26.04.2018 г. в 21:11, BG-Team-DRIFT написа:

Струва ми се, че въпросния комп е доста евтин, вероятно с бавен хард диск. Съвсем скоро един колега ми даде компютъра си да го проверя, щото след като някакъв му инсталирал win 10, компютърът направо не вървял. Вярно, някакъв по-стар двуядрен Пентиум, но хард диска ужасно бавен. Дори при пускане на тест, стана като гребен, а доста чести нива на четене бяха от порядъка на 2-3 MB/s. Помислих си, да не би да има лоши сектори и проверих, но нямаше. Затова изчаках няколко часа да се ъпдейтне десятката, да не би да е от нея и о, чудо. Компюютъра стана малка светкавица със стария хард диск.  При мен не се сещам да е имало подобни проблеми, защото ОС ми е инсталирана на SSD, но явно на PC  без SSD  нещата се бавят доста. Затова препоръката ми поне от 5 години е - не си купувайте PC  дори за филми, ако няма SSD. Същото важи и за лаптоп, дето само ще ви дразни с бавното си зареждане. Да, знам, има необременени от времето хора и не им пука дали страница се отваря за 3 секунди или за 30, но за тях не говоря. Неспасяем случай са в това забързано ежедневие, в което всяка секунда е ценна. 

Диска ми е 5400, заводския. Боли ме фара, че го чакам минута да зареди 7цата и останалите работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Когато изброяваш няколко неща, слагаш запетая след второто "и", а не след първото.

Виж минималните на 10 и ги сравни с тези на Vista, 7, 8. Най-лекия, ама к*ра ми Янко. Като го намааш с драйвери, програми и разните му "оптимизатори" ще видиш колко "лек" ще стане....типично за windows. 

Абе да немаш антивирусна, това е малоумно. Само идиот си мисли, че може да се опази срещу няколко милиона бацили. Колко наивно. 

Диска ми е 5400, заводския. Боли ме фара, че го чакам минута да зареди 7цата и останалите работи.

Идиоти и малоумни са тези, които разчитат на антивирусни да ги пазят и пак хващат вируси и подобни боклуци. При мен това нещо работи на 2 системи безотказно 3 години и повече може би, следя си процесите и използването на ресурсите и ако има нещо съмнително ще го засека на момента. По-сигурен начин от този няма. Има много начини да се предпазиш от съмнителни приложения и без да разчиташ на софтуер, който да следи нонстоп какво става излишно, казал съм как става по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2018 г. в 21:59, Eclipse2G написа:

Виж минималните на 10 и ги сравни с тези на Vista, 7, 8. Най-лекия, ама к*ра ми Янко. Като го намааш с драйвери, програми и разните му "оптимизатори" ще видиш колко "лек" ще стане....тиично за windows.

Съгласен съм за програмите. Vista е най-големия провал в историята на Microsoft така че нема кво да го говорим него. Относно 8-цата тя е с абсолютно същите шитни и програми. За 7цата няма какво да кажа тя си е една от най-хубавите версии на Windows, която някога Microsoft е правила. За минималните изисквания съм гледал и 3-те ОС-а искат едни и същи параметри (за 32 бита 1 GB рам и 1 GHz процесор и 512 MB видеорам, за 64 бита 2 GB рам и 2 GHz процесор и 512 MB видеорам)

на 28.04.2018 г. в 1:42, Raze написа:

Идиоти и малоумни са тези, които разчитат на антивирусни да ги пазят и пак хващат вируси и подобни боклуци. При мен това нещо работи на 2 системи безотказно 3 години и повече може би, следя си процесите и използването на ресурсите и ако има нещо съмнително ще го засека на момента. По-сигурен начин от този няма. Има много начини да се предпазиш от съмнителни приложения и без да разчиташ на софтуер, който да следи нонстоп какво става излишно, казал съм как става по-горе.

За антивирусните не си много прав. Да повечето, като avast, avira и онея китайски cleaner-и изобщо не те предпазват, но поне не ти заразяват компа с вирус. За току-що изброените "антивирусни" програми ти натоварват компа. За мен най-добрите истински антивирусни са Malwarebytes и Eset, които работят наистина и работят както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2018 г. в 20:49, Agentpat написа:

, без разни идиотски активатори, които често скапват стартирането на самата система, след някой ъпдейт - случвало ми се е неведнъж на 7.

Не си подбрал правилния активатор. :) 10ката ми тровеше достатъчно нервите. Виждал съм служебни машини с i7 +ssd да циклят. Така, че да ми разбравяте, че 10 не забива са пълни глупости. Спирането на ъпдейтите е подсъдимо. По телеметрията ще ви гепят. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Eclipse2G написа:

. Виждал съм служебни машини с i7 +ssd да циклят

И аз съм виждал извънземни  C015

преди 9 минути, Eclipse2G написа:

Така, че да ми разбравяте, че 10 не забива са пълни глупости. 

Няма нямаWorry

преди 11 минути, Eclipse2G написа:

Спирането на ъпдейтите е подсъдимо. По телеметрията ще ви гепят

Дообре:writealetter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PigManu написа:

И аз съм виждал извънземни  C015

Няма нямаWorry

Дообре:writealetter:

Със сигурност. Погледни в огледалото и ще видиш още един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Eclipse2G написа:

Със сигурност. Погледни в огледалото и ще видиш още един.

Видях го зад мен, пише си свободни съчинения на тема "Неприятните ми преживявания с омазаната 10 която теглих някъде из нета и която инсталирах на моя ретро хардуер" K010(1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, MrIvanPlays написа:

За мен най-добрите истински антивирусни са Malwarebytes и Eset, които работят наистина и работят както трябва.

От 5 години работя с Касперски. Качвам какво ли не съм качвал и не съм имал проблеми със заразяване. Товари системата, но само по време на сканиране и дезинфекция. Нод-чето  не го надценявай. На времето се кракваше елементарно и се оказа, че след това не пази както трябва. Трагедия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Не си подбрал правилния активатор. :) 10ката ми тровеше достатъчно нервите. Виждал съм служебни машини с i7 +ssd да циклят. Така, че да ми разбравяте, че 10 не забива са пълни глупости. Спирането на ъпдейтите е подсъдимо. По телеметрията ще ви гепят. ;)

Не се и налага да ползвам активатор - имам оригинален ключ за retail pro версия. Пък и ъпдейтите нямам никакво намерение да ги спирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2018 г. в 12:24, Agentpat написа:

И на Ейсъра искаш да ми кажеш, че 10 вървяла зле, а като си качил 8 и направо литнала? О, моля те недей! Лаптоп за почти 2 бона! Извинявай, но няма как да ти повярвам, че недоразумението 8 (което се води за най-големия провал на Майкрософт - по-голямо даже от Милениум и Виста) ти върви по-добре от 10.

Да, точно това казвам !!! Знам, че е странно, но е аз го виждам с очите си . Освен това 8 мипозволява да си ползвам програмите за работа и НЕ прави идиотски промени по необходимите ми настроики на компа за разлика от 10, който след поредния "ъпдейт" ми спря програмите за работа, както и ми напълни компа с кретенски игрички и приложения от които нямам никаква нужда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Teddy Bul написа:

Освен това 8 мипозволява да си ползвам програмите за работа и НЕ прави идиотски промени по необходимите ми настроики на компа за разлика от 10, който след поредния "ъпдейт" ми спря програмите за работа

Имаш тежка форма на психични отклонения 10 в 1. Ако обичаш, би ли намерил друго място на изява за да опазим околната среда чиста и неопетнена. Възможно е да си въобразяваш, а аз не искам някой невинен да пострада от бръщолевицата ти. Ако си и на дрога, мястото ти е на едно друго место.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Teddy Bul написа:

Да, точно това казвам !!! Знам, че е странно, но е аз го виждам с очите си . 

Спокойно вярваме ти, и други хора в тази тема виждат извънземни Worry

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Mlechko написа:

Имаш тежка форма на психични отклонения 10 в 1. Ако обичаш, би ли намерил друго място на изява за да опазим околната среда чиста и неопетнена. Възможно е да си въобразяваш, а аз не искам някой невинен да пострада от бръщолевицата ти. Ако си и на дрога, мястото ти е на едно друго место.

Драги,

благодарение на десетката работата ми намаля драстично ,тъй като поредния ъпдейт ми спра програмите за работа !!!

Ако на теб някой ти резне доходите, как ще реагираш ?

преди 9 минути, PigManu написа:

Спокойно вярваме ти, и други хора в тази тема виждат извънземни Worry

Чудесна двойка ще сте с Mlechko :)  Ще има да си ги бистрите едни и да си вервате , па и опит с дрога може да пообмените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Teddy Bul написа:

, па и опит с дрога може да пообмените

След употреба или преди употреба ги виждаш извънземнитеGayFighT.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване