Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

В тази тема ще засегна мойте наблюдения върху послувутата десетка, като потребител на лаптоп с легален софтуер, така закупен от магазин.

1. Купуваш си нов комп и съответно искаш да видиш какво си си купил. Да ама не. Компа започва да дърпа ъпдейти, да се рестартира и така 12-15 часа. Еле на следвашия ден започваш да си виждаш покупката и да се "радваш". Тъй като ползвам компа за работа имам да си кача и настроя програми които са ми необходими - всичките лицензирани и закупени по недлежен ред. Започвам да тествам компа ка се държи и ...

2. Идва поредния ъпдейт, поредните няколко часа в които седиш и гледаш тъпо в екрана надявайки се точките да стигнат 100% и да можеш да ползваш това което си си купил. И да видиш изненада, програмите които трябват за работа НЕ работят, но за сметка на това титаните

са напълнили компа с някакви тъпи игрички, които бях махнал умишено преди това, да не говорим и за поредните им  кретенски идей за някои програми. Поредна борба с настройки на програми, но този път без ефект.

3. Странно, но когато си с десетка НЕ може да си ползваш компа в първите 10-20 мин. защото всичкия наличен ресурс е тотално окупиран и превзет от ъиндоус и програми в него. След разговор с майкрософт, се оказа, че и те няма какво много да помогнат, защото този уиндоус е такъв.

Няколко въпроса:

1. След като купуван нещо надлежно от магазин, то на практика става мое и аз придобивам правата над него, нали ? Това важи и за операционната система на компа.

2.  "Microsoft препоръчва да качите ъпдейт ... " , само че ако не го кача до няколко дена ме принуждават да бъде качен съответния ъпдейт/писах малко по-нагоре по тази тема/. Този комп мой ли е или на Microsoft ?  Кой всъщност решава какво да имам на Моя чисто нов закупен от магазин компютър ?

3. Ако Microsoft ще ползват лаптопа ми за опитна платформа, то не следва ли да плащат за това ? Все пак аз им платих софтуера, нали ?

4. Откровенно казано се чуствам дискриминиран от Microsoft, защото моя избор на програми за МОЯ комп, за тях не значи нищо и те си набутват разни кретенийки по техен избор. Защо аз и моята работа трябва да  бъдем жертви на някакъв разработчик от титаничната фирма ???

5. Ние оптребителите толкова ли сме тъпи, да не можем да изберем какво да имам на устрйствата си, та Microsoft ще ни налагат.  Къде точно е МОЕТО ПРАВО НА СВОБОДЕН ИЗБОР ?  Това не е ли мачкане на ПРАВАТА ми като ПОТРЕБИТЕЛ ? По този начин не ставаме ли всички едни тотално зависими роби на Microsoft ?

Ха да видя какво мисля и други хора ;)

А аз имам още какво да кажа и не само по горните теми

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което си написал, не отговаря на истината. Купуваш си не софтуера, а лиценза-прочети си лицензионното споразумение. Ако не ти харесва-пълно е с компютри без операционна система. Относно ъпдейтите-повечето що-годе читави компютри са в състояние да инсталират ъпдейтите във фонов режим-почти без да се усети. Там, в прозореца за актуализиране, има опции как да се рестартира (ако е нужно), направи си го в такива часове, когато няма да работиш. Какво да се зарежда и да работи се наглася от папка "СтартУп" или с подходяща програма. Като казах програма, в моите три компютъра с Уиндоус 10 има много всякакви програми, нито един път някоя не е спряла да работи по вина на ОС. Разните "тъпи игрички" се махат безкрайно бързо и лесно. Те са сложени, та какъвто и идиот да попадне на Уиндоуса, да намери нещо за себе си.

Приятелски съвет-не бързай с оценките. Вземи едно огледало и се поогледай и ще разбереш ...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Teddy Bul написа:

След като купуван нещо надлежно от магазин, то на практика става мое и аз придобивам правата над него, нали ?

Разбира се, че не. От тук произлиза разочарованието ти, имаш нереални очаквания.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 28 минути, Teddy Bul написа:

След като купуван нещо надлежно от магазин, то на практика става мое и аз придобивам правата над него, нали ? Това важи и за операционната система на компа.

Не, това не важи за операционната система. Придобиваш лиценз само да я ползваш, но не е твоя собственост. Собственост е на Microsoft и затова могат да правят с нея (и правят) каквото си поискат!

Редактирано от James T.K.
не беше довършено (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Teddy Bul написа:

5. Ние оптребителите толкова ли сме тъпи, да не можем да изберем какво да имам на устрйствата си, та Microsoft ще ни налагат.  

Аз като "оптребител" мога да избирам какво да имам на "устрйствата" си. Понеже не съм тъп, и знам как да го направя.

Ти като не можеш, и като ти гледам правописа, и наивните въпроси, които задаваш - ами направи си извода :)  

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2018 г. в 18:57, RudeBoy написа:

Аз като "оптребител" мога да избирам какво да имам на "устрйствата" си. Понеже не съм тъп, и знам как да го направя.

Ти като не можеш, и като ти гледам правописа, и наивните въпроси, които задаваш - ами направи си извода :)  

Човека е изял/разместил някоя буква. Случва се. Това не го прави неграмотен.  На твоя отговор, преди първото  "и", не се слага запетая. ;) Са по темата - да MS те води за каишка и ти казва какво да правиш Те ти диктуват какво да правиш, а ти като муле просто изпълняваш.  Ако ти кажат да се насереш - ще се насереш. Вързан си. Тъпо е, че не можеш (официално) да спреш ъпдейтите. Тъпо е, че има и телеметрия, заради която гръмна голям скадал. Тъп беше и метода да ти свали 10ката без твое знание и да я инсталира. Тъп е и графичния интерфейс - мелез между 7 и 8. Не виждам защо трябва да слагам 10. Полза 0(цифром нула). За щастие ползвам 7-ца и Линукс. Доволен съм.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за да ползуваш Windows 10 трябва човек да е мазохист.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teddy Bul написа:

Компа започва да дърпа ъпдейти...

Деабилитираш  WindowsUpdate. Забраняваш на Дифендера да ти досажда с непрекъснати съобщения че има проблеми и компютъра е в голяяма опасност и си го ползваш спокойно!  :) А колкото до самия Windows 10..... Хайде да не казвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха да видя какво мисля и други хорa

На единстения лаптоп който притежавам в момента, нещата се случват както ги описваш.
Но аз пък почти не го ползвам, стой си на топло в гардероба при дрехите.
Другите ми компютри са десктопи и на последния купен ( по-точно събран от нови и стари чарколяци) тази гадост 10 на микромеките просто няма право да присъства. Турих му Минт и на микромеките съм им eбaл тъпия бизнес модел. Те не ме уважават като потребител и аз спирам да съм им потребител. Вместо да си блъскам главата да разучавам как да ги надхирям да им спирам апдейти и да чистя тъпи игри, аз за по-лесно не им ползвам 10-ката.
Те така.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[...]

2. Идва поредния ъпдейт, поредните няколко часа в които седиш и гледаш тъпо в екрана надявайки се точките да стигнат 100% и да можеш да ползваш това което си си купил. [...]

2.  "Microsoft препоръчва да качите ъпдейт ... " , само че ако не го кача до няколко дена ме принуждават да бъде качен съответния ъпдейт/писах малко по-нагоре по тази тема/. Този комп мой ли е или на Microsoft ?  Кой всъщност решава какво да имам на Моя чисто нов закупен от магазин компютър ?

Ъпдейтите могат да се спрат. Аз съм от край време с версия 1511 и не ъпдейтвам, с изключения на веднъж-дваж принудително от тяхна страна, но естествено пак се върнах на желаната от мене версия, като впоследствие, преди няколко месеца открих мой си начин, съвсем прост - за спирането им, и сега разчитам на него и не съм го променил:

За друг начин или начини, ето една друга тема: 

Там обаче не съм тествал нищо, нямам и намерение - за мене важи правилото "Не го поправяй ако не е счупено/ако работи ! " ;) 

П.С: Пише се "откровеНо" - с една буква Н и "моИте" (не с Й ) "идеИ" - също... Не се заяждам, само споменавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В тази тема ще засегна мойте наблюдения върху послувутата десетка, като потребител на лаптоп с легален софтуер, така закупен от магазин.

1. Купуваш си нов комп и съответно искаш да видиш какво си си купил. Да ама не. Компа започва да дърпа ъпдейти, да се рестартира и така 12-15 часа. Еле на следвашия ден започваш да си виждаш покупката и да се "радваш". Тъй като ползвам компа за работа имам да си кача и настроя програми които са ми необходими - всичките лицензирани и закупени по недлежен ред. Започвам да тествам компа ка се държи и ...

2. Идва поредния ъпдейт, поредните няколко часа в които седиш и гледаш тъпо в екрана надявайки се точките да стигнат 100% и да можеш да ползваш това което си си купил. И да видиш изненада, програмите които трябват за работа НЕ работят, но за сметка на това титаните

са напълнили компа с някакви тъпи игрички, които бях махнал умишено преди това, да не говорим и за поредните им  кретенски идей за някои програми. Поредна борба с настройки на програми, но този път без ефект.

3. Странно, но когато си с десетка НЕ може да си ползваш компа в първите 10-20 мин. защото всичкия наличен ресурс е тотално окупиран и превзет от ъиндоус и програми в него. След разговор с майкрософт, се оказа, че и те няма какво много да помогнат, защото този уиндоус е такъв.

Няколко въпроса:

1. След като купуван нещо надлежно от магазин, то на практика става мое и аз придобивам правата над него, нали ? Това важи и за операционната система на компа.

3. Ако Microsoft ще ползват лаптопа ми за опитна платформа, то не следва ли да плащат за това ? Все пак аз им платих софтуера, нали ?

4. Откровенно казано се чуствам дискриминиран от Microsoft, защото моя избор на програми за МОЯ комп, за тях не значи нищо и те си набутват разни кретенийки по техен избор. Защо аз и моята работа трябва да  бъдем жертви на някакъв разработчик от титаничната фирма ???

5. Ние оптребителите толкова ли сме тъпи, да не можем да изберем какво да имам на устрйствата си, та Microsoft ще ни налагат.  Къде точно е МОЕТО ПРАВО НА СВОБОДЕН ИЗБОР ?  Това не е ли мачкане на ПРАВАТА ми като ПОТРЕБИТЕЛ ? По този начин не ставаме ли всички едни тотално зависими роби на Microsoft ?

Ха да видя какво мисля и други хора ;)

А аз имам още какво да кажа и не само по горните теми

Това вече е коментирано, даже МС си го и признаха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха да видя какво мисля и други хора

Купуваш си лаптоп с Linux или с DOS, и си инсталираш седмица и Линукс Минт, и няма да те дразни десятката.

Аз на стария компютър, карах с ХР и Минт едновременно, и мисля, че за обикновен потребител, за браузване Минт е много добра алтернатива.

Другия месец мисля за инсталирам на стария IBM тоя Линукс, и да видя как ще се държи..

И на мен не ми харесва десятката, затова стоя със седмица ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Eclipse2G написа:

Човека е изял/разместил някоя буква. Случва се. Това не го прави неграмотен.  На твоя отговор, преди първото  "и", не се слага запетая. ;) Са по темата - да MS те води за каишка и ти казва какво да правиш Те ти диктуват какво да правиш, а ти като муле просто изпълняваш.  Ако ти кажат да се насереш - ще се насереш. Вързан си. Тъпо е, че не можеш (официално) да спреш ъпдейтите. Тъпо е, че има и телеметрия, заради която гръмна голям скадал. Тъп беше и метода да ти свали 10ката без твое знание и да я инсталира. Тъп е и графичния интерфейс - мелез между 7 и 8. Не виждам защо трябва да слагам 10. Ползва 0(цифром нула). За щастие ползвам 7-ца и Линукс. Доволен съм.

С мен ли си тръгнал да се заяждаш на тема "грамотност"? :cool:  Когато в едно изречение се изброяват различни възможности, пред всяка от тях се слага запетая. Но не се слага в израза: "преди първото "и" не се слага запетая". Това е от твоя пост. А "Са по темата" май няма нужда изобщо да го коментирам :D . Неграмотен го правят "мойте наблюдения" , "еле на следвашия", "недлежен ред", "кретенски идей" , и други подобни бисери.

А и в поста ми става дума по-скоро за липса на компютърна грамотност. Спирането на ъпдейтите на Windows е лесно. Иска се малко търсене в Google, а не първосигнално да тръгваш да ревеш по форумите, че си онеправдан, и са ти отнели правата.

Пък на когото не му харесва Windows и политиката на Microsoft - не е длъжен да им става клиент. Има си безплатни алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, =Ivan= написа:

Грешиш!!! Даже и светата инквизиция му завижда ;)

преди 19 минути, barbuncela написа:

Деабилитираш  WindowsUpdate. Забраняваш на Дифендера да ти досажда с непрекъснати съобщения че има проблеми и компютъра е в голяяма опасност и си го ползваш спокойно!  :) А колкото до самия Windows 10..... Хайде да не казвам!

Въпроса е защо трябва да се прави??? Нали е перфектна ОС. За да ползваш 10 нормално трябва да влезеш и да оринеш половината му безмислени глупости. Не всеки потребител го може. При едно 80% всичко е на auto и те реват и се оплакват и с право.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

Когато в едно изречение се изброяват различни възможности

Без да се заяждам,но ти не изреждаш различни възможности,а поредица от действия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Слави Маринов написа:

Без да се заяждам,но ти не изреждаш различни възможности,а поредица от действия.

Добре, че не се заяде, а даде своя ценен принос към темата :cool: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Въпроса е защо трябва да се прави??? Нали е перфектна ОС. За да ползваш 10 нормално трябва да влезеш и да оринеш половината му безмислени глупости. Не всеки потребител го може. При едно 80% всичко е на auto и те реват и се оплакват и с право.

Аз го ползувах точно 4 дена...Нямам никакво намерение повече да го инсталирам...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Аз го ползувах точно 4 дена...Нямам никакво намерение повече да го инсталирам...

Чудесно!! Аз го махам от компютри вече трета година. За ползване го издържах само 5 минути. Ще те черпя сладолед някой път!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Въпроса е защо трябва да се прави??? Нали е перфектна ОС. 

Не, не е. Не съществува такова нещо "перфектна ОС" .

Ползвал съм всички излезли Windows-и от XP досега, няколко вида Linux, и Android. Всяка една ОС съм я настройвал и модифицирал според личните си предпочитания. 10-ката с нищо не е по-различна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Чудесно!! Аз го махам от компютри вече трета година. За ползване го издържах само 5 минути. Ще те черпя сладолед някой път!!!

За мене е провал. Както на времето Vista! 

Мерси за сладоледа!!! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

Добре, че не се заяде, а даде своя ценен принос към темата :cool: 

Нали?Темата е изчерпана общо взето,от 3 год. се дъвче и предъвква в десетки варианти!Нещата около уин10 се знаят как стоят от тези дето се интересуват!Майкрософт що за стока са -също се знае:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, =Ivan= написа:

И аз така мислех, до преди месец и нещо. От скоро съм с 10-ка и нямам никакви проблеми с нея. Бърза, пъргава, всичко върви и най-вече любимите ми игри, а те са огромно количество. Никакви проблеми с ъпдейтите - поне до сега. Какви 12-15 часа, какви 5 лв.? Изумих се колко бързо изгасва компа 6-7 сек. а при 7 това отнемаше повече от 30, а понякога и повече. Вярно, интерфейса е малко плосък и постен (тъпото метро), но пък всичко друго е на 6. Не ми пука за телеметрията! Много важно условие е 10-та да е легална, без разни идиотски активатори, които често скапват стартирането на самата система, след някой ъпдейт - случвало ми се е неведнъж на 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Agentpat написа:

И аз така мислех, до преди месец и нещо. От скоро съм с 10-ка и нямам никакви проблеми с нея. Бърза, пъргава, всичко върви и най-вече любимите ми игри, а те са огромно количество. Никакви проблеми с ъпдейтите - поне до сега. Какви 12-15 часа, какви 5 лв.? Изумих се колко бързо изгасва компа 6-7 сек. а при 7 това отнемаше повече от 30, а понякога и повече. Вярно, интерфейса е малко плосък и постен (тъпото метро), но пък всичко друго е на 6. Не ми пука за телеметрията! Много важно условие е 10-та да е легална, без разни идиотски активатори, които често скапват стартирането на самата система, след някой ъпдейт - случвало ми се е неведнъж на 7. 

Така е и аз съм доволен от Windows 10, ползвам го откакто е излязъл. А автора най-вероятно е с някоя бюджетна машина с 2/4 ядрен celeron и с бавен 5400 RPM HDD, затова се налага да чака толкова време обновяванията. Най-малкото, ако си сложи SSD, нещата ще са доста по-различни в негова полза.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да го чакаш с часове да се ъпдейтва от по-стара версия, направо си изтегли от сайта на Microsoft последната 10-ка на флашка и си я инсталирай на лафтопа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Всичко, което си написал, не отговаря на истината. Купуваш си не софтуера, а лиценза-прочети си лицензионното споразумение. Ако не ти харесва-пълно е с компютри без операционна система. Относно ъпдейтите-повечето що-годе читави компютри са в състояние да инсталират ъпдейтите във фонов режим-почти без да се усети. Там, в прозореца за актуализиране, има опции как да се рестартира (ако е нужно), направи си го в такива часове, когато няма да работиш. Какво да се зарежда и да работи се наглася от папка "СтартУп" или с подходяща програма. Като казах програма, в моите три компютъра с Уиндоус 10 има много всякакви програми, нито един път някоя не е спряла да работи по вина на ОС. Разните "тъпи игрички" се махат безкрайно бързо и лесно. Те са сложени, та какъвто и идиот да попадне на Уиндоуса, да намери нещо за себе си.

Приятелски съвет-не бързай с оценките. Вземи едно огледало и се поогледай и ще разбереш ...

Струва ми се, че въпросния комп е доста евтин, вероятно с бавен хард диск. Съвсем скоро един колега ми даде компютъра си да го проверя, щото след като някакъв му инсталирал win 10, компютърът направо не вървял. Вярно, някакъв по-стар двуядрен Пентиум, но хард диска ужасно бавен. Дори при пускане на тест, стана като гребен, а доста чести нива на четене бяха от порядъка на 2-3 MB/s. Помислих си, да не би да има лоши сектори и проверих, но нямаше. Затова изчаках няколко часа да се ъпдейтне десятката, да не би да е от нея и о, чудо. Компюютъра стана малка светкавица със стария хард диск.  При мен не се сещам да е имало подобни проблеми, защото ОС ми е инсталирана на SSD, но явно на PC  без SSD  нещата се бавят доста. Затова препоръката ми поне от 5 години е - не си купувайте PC  дори за филми, ако няма SSD. Същото важи и за лаптоп, дето само ще ви дразни с бавното си зареждане. Да, знам, има необременени от времето хора и не им пука дали страница се отваря за 3 секунди или за 30, но за тях не говоря. Неспасяем случай са в това забързано ежедневие, в което всяка секунда е ценна. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.