Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги 

Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250

Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да принтираш цветно, най-добре обикновен лазерен. Ако не ти трябва и скенер, още по-евтино ще минеш. Може да разучиш по фирмите, които зареждат тонери, кои принтери са най-изгодни и там също може да ти предложат нещо добро, дори и втора употреба, въпроса е да излиза най-евтино зареждането на тонера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сложна задача .Аз лично препоръчам втора и трета позиция, макар, че преди време все "рекламирах" друг модел, което се оказа груба грешка. Всичките от ниския бюджетен клас са еднакви боклуци. Бавни, шумни и с изключително скъпи консумативи (мастилници), които свършват без време. Ще трябва да се научиш сам да си пълниш мастилниците и да нулираш брояча за отработено мастило (ако въобще е възможно) Предимството обаче е функцията 3 в 1 и цветен печат. Печата обаче излиза скъп между 10 и 20 стотинки на копие. Никак не са подходящи за използване в офис или обемно печатане на материали.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домашен Принтер: HP Laser Jet P 1102 Professional- 169 лв. от Плесио- Гърците до Славейков.

Съвместим тонер 285 за 1200-1500 стр. А4 по- католог - реално до 500 листа А4 текст 18-20 пики. Чисто нов за 29 лв. от Плесио- Гърците до Славейков.

Цветен Лазарен принтер Samsung CLP- 300  за 269 лв. от Кауфланд-съседен магазин Домо.

Четири цвята син, жълт, червен и черен всеки често нов за 29 лв. от сервиза на принтерите Самсунг.

Виж на Промоции или намалени стоки на JAR Computers.  Има интересни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, kalansuv написа:

Домашен Принтер: HP Laser Jet P 1102 Professional- 169 лв. от Плесио- Гърците до Славейков.

Твърде стар модел на височка цена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DarkEdge написа:

Твърде стар модел на височка цена

Стар модел - може би по  добре. Новите са чудо на чудесата. Нали знаеш как рекламирах преди време една многофункционална цветна мастилена машина. Оказа се, че препълни "контейнера за отработено мастило", който фабрично е моделиран така, че да не се чисти и отиде директно за на боклука. По- старите модели са и по лесно манипулируеми и като ,че ли по - качествени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Black Power написа:

Стар модел - може би по  добре

Инсталирането на драйвъра му е малко приключение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като консумативи HP-то е най-изгоден около 40лв . Притеснява ме това ,че месечният обем е 200 страници. При Canon iP7250 месечният обем е по-голям но от страна на консумативи е около 80-90лв.

преди 2 часа, Raze написа:

Ако няма да принтираш цветно, най-добре обикновен лазерен. Ако не ти трябва и скенер, още по-евтино ще минеш. Може да разучиш по фирмите, които зареждат тонери, кои принтери са най-изгодни и там също може да ти предложат нещо добро, дори и втора употреба, въпроса е да излиза най-евтино зареждането на тонера.

Какво може да ми предложиш колега. По отношение на лазерен принтер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал къде какво има. Казвам, че по принцип, лазерния печат е най-изгоден. Провери по фирмите покрай тебе къде зареждат тонер касети и какви и те ще те ориентират.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих ноември HP Envy 4525 и съм изключително доволен от абонаментната функция за патроните. 2,99 евро за 50 страници на месец, като няма значение от страниците какви са(аз си печатам снимки като ми останат неупотребени). Досега са ми пратили само веднъж патрони и са на 1/4. Не знам колко по-евтино може, но само заради удобството никога вече да не се грижа дали имам мастило и да не ходя да търся патрони, бих си го купил пак. Да не говорим за системите с пълнене на патрони и прочие глупости. Така си прецаках стария принтер. 10 години оригинални патрони и един път си поръчах "евтини" пълнени от Ebay и сега съм с нов. Ок мен ме и мързи да го разглабям да му чистя главите, но все пак, за човек ,който печата фактури и важни документи, да остане без принтер или мастило е супер тъпо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Valentin Kostadinov
      Здравейте! Решил съм да си взема DSLR фотоапарат. Любител аматьор съм така, че за първи апарат мисля да отделя до 1300-400лв. Ще ми трябва предимно за снимане на пейзажи и нощни снимки. Спрял съм се на няколко модела. 
       Nikon D5600
      Nikon D3500
      Canon 750D
      CANON 2000D 
      SONY A68

моля споделете мнение за въпросните апарати. Гледам доста сравнения е нета и като цяло Сонито бие всички с характеристиките си, но все пак не знам до колко наистина е добър. Иначе в момента във Фосинтезис го има на промоция с два обектива. 
      Ще съм благодарен за адекватни коментари!
    • от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.