Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Записах се в Русенския университет със специалност "Компютърни системи и технологии" ,но не знам какво точно се изучава там.Може ли да ми кажете какви технологии се разглеждат ,както и какви програми и езици за програмиране се учат и т.н.Просто искам да знам подробности за тази специалност,защото не откривам такива в сайта на университета.Знам,че за тази специалност много се учи,което е добре за моето развитие. Благодаря предварително за отговорите!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ivelin99 написа:

Здравейте на всички!

Записах се в Русенския университет със специалност "Компютърни системи и технологии" ,но не знам какво точно се изучава там.Може ли да ми кажете какви технологии се разглеждат ,както и какви програми и езици за програмиране се учат и т.н.Просто искам да знам подробности за тази специалност,защото не откривам такива в сайта на университета.Знам,че за тази специалност много се учи,което е добре за моето развитие. Благодаря предварително за отговорите!:)

Много интересно как се записваш просто така някъде наизуст. Ето ти информация за предмета. Там има и телефони, където ще ти дадат повече информация. Вероятно я има в сайта, но нямам време в момента да ровя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Много интересно как се записваш просто така някъде наизуст. Ето ти информация за предмета. Там има и телефони, където ще ти дадат повече информация. Вероятно я има в сайта, но нямам време в момента да ровя.

Не се записвам "наизуст",знам някои неща за тази специалност,но в сайта на университета няма подробности.Чел съм,ровил съм се в сайта им,но не откривам повече информация,иначе нямаше да ви питам,ако знаех.Проблемът е,че не пише конкретно какво се изучава,а пише само обща информация, например "По време на обучението си студентите придобиват теоретични знания и практически умения по програмиране, проектиране и реализация на системен и приложен софтуер, информационни системи, web приложения, проектиране на компютърни системи, системи за управление, изграждане и администриране на компютърни мрежи, и др." и така нещо от този сорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Ivelin99 написа:

Не се записвам "наизуст",знам някои неща за тази специалност,но в сайта на университета няма подробности.Чел съм,ровил съм се в сайта им,но не откривам повече информация,иначе нямаше да ви питам,ако знаех.Проблемът е,че не пише конкретно какво се изучава,а пише само обща информация, например "По време на обучението си студентите придобиват теоретични знания и практически умения по програмиране, проектиране и реализация на системен и приложен софтуер, информационни системи, web приложения, проектиране на компютърни системи, системи за управление, изграждане и администриране на компютърни мрежи, и др." и така нещо от този сорт.

Там има няколко телефона. Можеш да се обадиш и на тях. Ще ти се даде подробна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Там има няколко телефона. Можеш да се обадиш и на тях. Ще ти се даде подробна информация.

Пробвал съм да се обадя,обаче това са секретарки,които най-много да знаят кога ще протече даден изпит или курс,например приемния изпит за университета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, Ivelin99 написа:

Пробвал съм да се обадя,обаче това са секретарки,които най-много да знаят кога ще протече даден изпит или курс,например приемния изпит за университета.

Ще искаш да те свържат с инспектора или да те насочат към човек, който може да ти обясни за дадената специалност. Даже е хубаво да отидеш на място. Всяка една година нещата се променят.

В дадени от мен линк на сайта отиди най-отодлу на полезни връзки. Там има разписание на учебния процес. А в ляво пък има телефон на канцеларията и на ректора. Така, че само от теб зависи какво ще правиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

КСТ изучават както хардуер, така и софтуер. Какво имам предвид:
- имаш вероятно 3 семестъра висша математика, 1 семестър английски.
- имаш предмети като Електротехника, Материали и компоненти в електрониката, Компютърна периферия, Цифрова Схемотехника, Компютърни Архитектуи, Микропроцесорни Системи(в зависимост от базата на университета, упражненията включват разглеждане на най-различни "антични" спрямо 2018 година мишки, клавиатури, плотери, принтери и др.).
- имаш предмети като Синтез и анализ на алгоритми, Синтез и анализ на логически схеми, Софтуерни технологии, Web дизайн, Бази от данни(в общи линии програмиране на езици като C/C++, C#, Java/JavaScript, боравене с SQL бази данни и прочие).
- не знам дали русенският го има в разписа си за курса на обучение, но си помисли за в бъдеще къде можеш да караш ~152 часа стаж(дали някъде като програмист или компаджия, или каквото се сетиш близко до специалността). Може и да ти се наложи да описваш през всеки ден на стажа какво си правил(Х часа разглобявах и почиствах лаптоп, Y часа преинсталирах един таблет, Z минути лафех с колегите щото нямахме работа).
- сигурно ще имаш и Организация на компютъра, където ще се научиш да събираш/изваждаш/умножаваш/делиш числа на машинен код(нули и единици).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване