Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.

Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.

Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай му дограмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и натисни Enter
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и като се появи иконката на бележника, кликни по нея.
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в този режим и автоматично ми влиза в windows help center и започват да ми излизат грешки. Не мога да ти изпратя снимка.Когато започна да търся notepad забива и се рестартира сам.

Мисля си, че всичко идва от антвирусната (Norton360).

Не искам да го преинсталирам, защото е с оригинален windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добре, при стартиране влез в Safe mode with command prompt. Като се появи черният прозорец, в него впиши"
sfc  /scannow > %userprofile%\desktop\sfc.txt
и натисни Enter.
На работния плот ще се създаде текстов файл sfc. Отвори го и ако  пише, че е намерило проблем, копирай съдържанието на файла и го публикувай тук.
Може да се окаже и че имате вредоносна намеса.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да стигна до там. Като отворя winkey и напиша cmd или notepad започва да мисли...мисли 10 минути и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чете ли? Къде видя notepad или cmd?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е закупен лаптопа? След какво се появи проблема? Гаранционен ли е още? Имате ли друга компютърна техника - примерно стационарна машина където да свържете твърдия диск на лаптопа или да запишете оптичен диск с различни инструменти за диагностика? Лаптопа колко се нагрява при работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е закупен втора употреба.

Работено е с него може би около 2012-та година.

Имам друг лаптоп, но нямам кабели да вържа хард диска.

И да доста загрява при работа.

Не мога нищо да правя освен да отворя start panela и до там нищо не мога да пиша или отворя.

Забива и се рестартира.

Прикачвам снимка какво ми излиза като грешка до като чакам да зареди.

received_1728496107228493.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен стъпките трябва да са следните:

- първо да се установи дали има важна информация на лаптопа, ако да да се източи

- пълна хардуерна профилактика на лаптопа

- подмяна на компоненти ако се налага - лоши сектори по дикс-а, може да се помисли за SSD

- чиста инсталация на ОС-а Win7 HP като ключа може да се вземе от старата инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма важна информация, а мога ли да изтрия всичата информация без windows-a.

Само как ще стане след като не мога нищо да правя, веднага забива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай по следния начин:

1. Стартираш и влизаш в Сейф моде с command prompt.

2. Провери дали си с админ права

Ако си с такива права създай нов админ потребител

После се прехвърли в профила на въпросния и изтрий стария

Рестартирай и виж дали тръгва

При мен това свърши работа

Успех!

п.с. Това е само в случай, че няма важна информация в компютъра, т.е в профила на въпросния потребите.....

Ако ли не можеш по този начин първо пробвай с диск или флашка да го поправиш и/или преинсталираш с ключа който най-вероятно е на самия компютър даден или е под батерията....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-boot-configuration-data-error-code-0xc0000185-on-windows-10/

мисля, че ще е почти по този начин справяне с въпросната грешка в Windows 7 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободна USB памет с обем поне 4GB имате ли?

Ако да може да свалите някоя linux дистрибуция и да прожерите работоспособността на системата, а може и Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Ако е така.... направо да преинсталира.... ключа да си намери.... примерно на Dell e зад батерията.... сваля батерията и вижда ключа...

Друг е въпроса ако иска да спаси някаква информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че и загрява. Най-добре го занеси в сервиз да го обслужат и да го инсталират. Сериен номер - или под батерията или някъде по корпуса отдолу трябва да има стикер със серийния номер (продуктов ключ) на Winows.

Може и с този инструмент, но казваш, че забива при всяка операция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален windows 8/10, при нова инсталация и включване на интернет връзка би трябвало сам да се активира. Виж това видео, избери си версията на windows с която си в момента, запиши на USB, стартирай от USB компютъра и следвай стъпките на инсталатора:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Petar02 написа:

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Щом си с оригинален windows 8/10

преди 3 часа, Petar02 написа:

лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium

преди 3 минути, PigManu написа:

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Отнася се за Win 8/10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Petar02 написа:

lenovo къде е ключа

някъде от долу трябва да има лепенка с ключа, провери и под самата батерия, ако не откриеш въпросния стикер, хм.... има начини, но не тука е мястото им...

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Но, съвета ми е първо да пробваш да го поправиш с въпросния инсталационен диск.... и чак тогава нова инсталация....

Успех!

п.с. Когато стартираш  инсталационния диска следвай инструкциите и забележи дали има опция за поправка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Отнася се за Win 8/10

Пак ли тия седмици:mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Да, и при поправка обикновено не приема ключа, с който е инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
    • от DarkEdge
      Microsoft обяви, чe компютрите с Windows 7, използвани в сертифицирани системи за гласуване, ще получат допълнителен безплатен период на поддръжа.
      Технологичният гигант ще направи изключение не само за системите в САЩ, но и в редица други демократически страни, които са заинтересувани от защитата на  изборите през 2020 година.

https://www.anti-malware.ru/news/2019-09-23-1447/30832

0paatch заявиха, че ще продължат да поддържат Windows 7 и Windows 2012 след завършване на поддръжката от Microsoft

• от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Turbocrusher SL
      Здравейте, бих искал да ви задам въпрос. Имам лаптоп които през повечето време работи без батерия (батерията е изкарана, зарядното е включено). Един ден се пробвах да го включа, но не можах. Зарядното не подаваше ток към лаптопа. Реших, че зарядното не работи, затова го махнах и сложих батерията за да го включа. След като го включих реших да пробвам зарядното и то заработи. Можете ли да дадете обяснение какво се е случило и дали ще последват по големи проблеми? Благодаря предварително!!!
  • Дарение

• Добави ново...