Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.

Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.

Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай му дограмата

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и натисни Enter
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и като се появи иконката на бележника, кликни по нея.
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в този режим и автоматично ми влиза в windows help center и започват да ми излизат грешки. Не мога да ти изпратя снимка.Когато започна да търся notepad забива и се рестартира сам.

Мисля си, че всичко идва от антвирусната (Norton360).

Не искам да го преинсталирам, защото е с оригинален windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, при стартиране влез в Safe mode with command prompt. Като се появи черният прозорец, в него впиши"
sfc  /scannow > %userprofile%\desktop\sfc.txt
и натисни Enter.
На работния плот ще се създаде текстов файл sfc. Отвори го и ако  пише, че е намерило проблем, копирай съдържанието на файла и го публикувай тук.
Може да се окаже и че имате вредоносна намеса.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да стигна до там. Като отворя winkey и напиша cmd или notepad започва да мисли...мисли 10 минути и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чете ли? Къде видя notepad или cmd?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е закупен лаптопа? След какво се появи проблема? Гаранционен ли е още? Имате ли друга компютърна техника - примерно стационарна машина където да свържете твърдия диск на лаптопа или да запишете оптичен диск с различни инструменти за диагностика? Лаптопа колко се нагрява при работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е закупен втора употреба.

Работено е с него може би около 2012-та година.

Имам друг лаптоп, но нямам кабели да вържа хард диска.

И да доста загрява при работа.

Не мога нищо да правя освен да отворя start panela и до там нищо не мога да пиша или отворя.

Забива и се рестартира.

Прикачвам снимка какво ми излиза като грешка до като чакам да зареди.

received_1728496107228493.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен стъпките трябва да са следните:

- първо да се установи дали има важна информация на лаптопа, ако да да се източи

- пълна хардуерна профилактика на лаптопа

- подмяна на компоненти ако се налага - лоши сектори по дикс-а, може да се помисли за SSD

- чиста инсталация на ОС-а Win7 HP като ключа може да се вземе от старата инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма важна информация, а мога ли да изтрия всичата информация без windows-a.

Само как ще стане след като не мога нищо да правя, веднага забива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай по следния начин:

1. Стартираш и влизаш в Сейф моде с command prompt.

2. Провери дали си с админ права

Ако си с такива права създай нов админ потребител

После се прехвърли в профила на въпросния и изтрий стария

Рестартирай и виж дали тръгва

При мен това свърши работа

Успех!

п.с. Това е само в случай, че няма важна информация в компютъра, т.е в профила на въпросния потребите.....

Ако ли не можеш по този начин първо пробвай с диск или флашка да го поправиш и/или преинсталираш с ключа който най-вероятно е на самия компютър даден или е под батерията....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-boot-configuration-data-error-code-0xc0000185-on-windows-10/

мисля, че ще е почти по този начин справяне с въпросната грешка в Windows 7 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободна USB памет с обем поне 4GB имате ли?

Ако да може да свалите някоя linux дистрибуция и да прожерите работоспособността на системата, а може и Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Ако е така.... направо да преинсталира.... ключа да си намери.... примерно на Dell e зад батерията.... сваля батерията и вижда ключа...

Друг е въпроса ако иска да спаси някаква информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че и загрява. Най-добре го занеси в сервиз да го обслужат и да го инсталират. Сериен номер - или под батерията или някъде по корпуса отдолу трябва да има стикер със серийния номер (продуктов ключ) на Winows.

Може и с този инструмент, но казваш, че забива при всяка операция...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален windows 8/10, при нова инсталация и включване на интернет връзка би трябвало сам да се активира. Виж това видео, избери си версията на windows с която си в момента, запиши на USB, стартирай от USB компютъра и следвай стъпките на инсталатора:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Petar02 написа:

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Щом си с оригинален windows 8/10

преди 3 часа, Petar02 написа:

лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium

преди 3 минути, PigManu написа:

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Отнася се за Win 8/10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Petar02 написа:

lenovo къде е ключа

някъде от долу трябва да има лепенка с ключа, провери и под самата батерия, ако не откриеш въпросния стикер, хм.... има начини, но не тука е мястото им...

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Но, съвета ми е първо да пробваш да го поправиш с въпросния инсталационен диск.... и чак тогава нова инсталация....

Успех!

п.с. Когато стартираш  инсталационния диска следвай инструкциите и забележи дали има опция за поправка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Отнася се за Win 8/10

Пак ли тия седмици:mad:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Да, и при поправка обикновено не приема ключа, с който е инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.