Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.

Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.

Моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай му дограмата

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и натисни Enter
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

Пробвай да стартираш лаптопа в Safe mode with networking (Sikkermodus med nettverk) може би така трябва да изглежда. Като зареди до десктоп, натисни Winkey и в полето за търсене напиши notepad и като се появи иконката на бележника, кликни по нея.
Копирай и постави текста в него:

function Change-Language {            
    param ($Language)            
    Set-ItemProperty 'HKCU:\Control Panel\Desktop' -Name "PreferredUILanguages" -Value $Language            
}            

Change-Language -language 'en-US'

Сега запиши като lang.ps1 на работния плот
Стартирай

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в този режим и автоматично ми влиза в windows help center и започват да ми излизат грешки. Не мога да ти изпратя снимка.Когато започна да търся notepad забива и се рестартира сам.

Мисля си, че всичко идва от антвирусната (Norton360).

Не искам да го преинсталирам, защото е с оригинален windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, при стартиране влез в Safe mode with command prompt. Като се появи черният прозорец, в него впиши"
sfc  /scannow > %userprofile%\desktop\sfc.txt
и натисни Enter.
На работния плот ще се създаде текстов файл sfc. Отвори го и ако  пише, че е намерило проблем, копирай съдържанието на файла и го публикувай тук.
Може да се окаже и че имате вредоносна намеса.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да стигна до там. Като отворя winkey и напиша cmd или notepad започва да мисли...мисли 10 минути и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чете ли? Къде видя notepad или cmd?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е закупен лаптопа? След какво се появи проблема? Гаранционен ли е още? Имате ли друга компютърна техника - примерно стационарна машина където да свържете твърдия диск на лаптопа или да запишете оптичен диск с различни инструменти за диагностика? Лаптопа колко се нагрява при работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е закупен втора употреба.

Работено е с него може би около 2012-та година.

Имам друг лаптоп, но нямам кабели да вържа хард диска.

И да доста загрява при работа.

Не мога нищо да правя освен да отворя start panela и до там нищо не мога да пиша или отворя.

Забива и се рестартира.

Прикачвам снимка какво ми излиза като грешка до като чакам да зареди.

received_1728496107228493.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен стъпките трябва да са следните:

- първо да се установи дали има важна информация на лаптопа, ако да да се източи

- пълна хардуерна профилактика на лаптопа

- подмяна на компоненти ако се налага - лоши сектори по дикс-а, може да се помисли за SSD

- чиста инсталация на ОС-а Win7 HP като ключа може да се вземе от старата инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма важна информация, а мога ли да изтрия всичата информация без windows-a.

Само как ще стане след като не мога нищо да правя, веднага забива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай по следния начин:

1. Стартираш и влизаш в Сейф моде с command prompt.

2. Провери дали си с админ права

Ако си с такива права създай нов админ потребител

После се прехвърли в профила на въпросния и изтрий стария

Рестартирай и виж дали тръгва

При мен това свърши работа

Успех!

п.с. Това е само в случай, че няма важна информация в компютъра, т.е в профила на въпросния потребите.....

Ако ли не можеш по този начин първо пробвай с диск или флашка да го поправиш и/или преинсталираш с ключа който най-вероятно е на самия компютър даден или е под батерията....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ugetfix.com/ask/how-to-fix-boot-configuration-data-error-code-0xc0000185-on-windows-10/

мисля, че ще е почти по този начин справяне с въпросната грешка в Windows 7 ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободна USB памет с обем поне 4GB имате ли?

Ако да може да свалите някоя linux дистрибуция и да прожерите работоспособността на системата, а може и Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

@ДиоиД, доколкото разбирам няма проблем със зареждането. На мен по-скоро ми прилича на счупен или заразен Windows

Ако е така.... направо да преинсталира.... ключа да си намери.... примерно на Dell e зад батерията.... сваля батерията и вижда ключа...

Друг е въпроса ако иска да спаси някаква информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че и загрява. Най-добре го занеси в сервиз да го обслужат и да го инсталират. Сериен номер - или под батерията или някъде по корпуса отдолу трябва да има стикер със серийния номер (продуктов ключ) на Winows.

Може и с този инструмент, но казваш, че забива при всяка операция...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален windows 8/10, при нова инсталация и включване на интернет връзка би трябвало сам да се активира. Виж това видео, избери си версията на windows с която си в момента, запиши на USB, стартирай от USB компютъра и следвай стъпките на инсталатора:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Petar02 написа:

Не искам да спасявам информация...минавам към преинсталиране...а на lenovo къде е ключа и някой може ли да ми каже как по точно да преинсталирам?

Благодаря

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Щом си с оригинален windows 8/10

преди 3 часа, Petar02 написа:

лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium

преди 3 минути, PigManu написа:

Щом е активиран един път Windows би трябвало след преинсталация сам да се активира.

Отнася се за Win 8/10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Petar02 написа:

lenovo къде е ключа

някъде от долу трябва да има лепенка с ключа, провери и под самата батерия, ако не откриеш въпросния стикер, хм.... има начини, но не тука е мястото им...

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Но, съвета ми е първо да пробваш да го поправиш с въпросния инсталационен диск.... и чак тогава нова инсталация....

Успех!

п.с. Когато стартираш  инсталационния диска следвай инструкциите и забележи дали има опция за поправка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Отнася се за Win 8/10

Пак ли тия седмици:mad:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Не мога да си спомня дали при поправка от диск се иска ключа....

Да, и при поправка обикновено не приема ключа, с който е инсталирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.