Премини към съдържанието
NCS 121

Твърдо монтажно лепило за прекреване на Тоалетна

Препоръчан отговор

Идваха майстори да правят ремонт у нас... И колко пъти стана вече идват за една толетна.. не могат да закрепят стабилно за плочките..
Със разни силикони ми я прекрепят.. можете ли да си представите.
- Вие сте ми последната надежда. Кажете ми някое бюджетно твърдо лепило да я закрипя да застане стабилно, да не се клати.. че ми писна!

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cd60554bfacd8d494b70f7bfc6be116a_390x300

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И със тея работи пробваха от (начало) като временна мярка, но са слаби и не държат. Като се намокри отдолу се разхлабват и биквално се откачат. Да се знае че не разполагам с разни машинки да пробивам и така нататъка, за това искам да е някакво здраво лепило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко пари си дал по "майстори", но можеше с тази лоша инвестиция, да си я дал за качествени материали извън бюджетните като цена. Лично мнение. А въпросните майстори, повече не ги наемай, щото така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом дюбел и силикон не издържат, ще е грешна техника на сядане - възможно е и самата тоалетна да се разпадне.

За такива случаи клекало или втори ред плочки, дори и квадрат около тоалетната чиния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на 19г Не съм аз майстора че да избирам материали и така нататък. Ако разбирах и бях майстор щях сам да си направя ремонта. Тоалетната е постав4на на съвсем равно и стабилно, просто не могат да я направят кат хората. Ако вземя някое свясно здраво лепило, нещата ще се оправят. Силикона го слагат от страни по ръбовете, супер некачественно.-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NCS 121 написа:

Силикона го слагат от страни по ръбовете, супер некачественно.

Смени майсторите. Щото или са някакви идиоти, или го правят нарочно, за да си осигурят повече посещения и заплащания. Оправданието с възрастта не го приемам. Все имаш наоколо, ако не по-възрастен роднина, поне съсед или познат, който има по-богат опит и познава евентуално истински майстори, които да препоръча и да се отървеш от тия отрепки, на които си се нахендрил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NCS 121, най-добре се обърни към някой по-разбиращ, който да ти разпробие пода за по-големи дюбели. Добре е да се почисти мястото от всякакви прахоляци, цимент и силикон. Преди поставянето на тоалетната чиния на вече почистеното място да се намаже с монтажно лепило, подходящо за керамика - има такива с универсално приложение, които са доста здрави. По този начин ще има двойно закрепване, все пак не е лека самата керамика.

ПП: Ето ти примерно търсене в гугъл за монтажно лепило, има доста информация.

Успех!

Редактирано от housetime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На етажа под мен правят ремонт.. Обясних им за кво иде реч.. изместиха тоалетната, почистих мястото, изляха цимент, сложиха ибратно всичко както трябва да си му е реда, и обясниха до 1/2 да не ползва тоалетна. Ще видим дали ще има проблеми след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше едни монтажни лепила на фирмата "BISON" .Те са за различно предназначение и от асорнимента им избери това ,което може да ти свърши работа.Ако не си си решил проблема , разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим след няколко дни ще я бъде ли, тогава ще взимам монтажни лепила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полиуретаново лепило на салам. Лепил съм чиния само с него без дюбели, от 3год не е мръднала.Струва към 10 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е толкова луд да си лепи тоалетната чиния !!! В едната ми тоалетна децата напъхаха химикали и играчки и трябваше да я вадя. Отвих две гайки и готово. После само ново уплътнение сложиш че е от грес точно къде свършва охлюва на сифона. Това за сифона. Към пода отстрани само смес за фуги за плочки че да не идва миризма от септиката.
Моята чиния си дойде със стойка за захващане под нея и на стойката има място за двата крепежни винта 8мм. Стойката е хваната за пода с 6 видии за бетон 4мм.
Какви са тия майстори къде един кенеф не могат да монтират. Предполагам под плочките е здрав бетон а не някоя  икономична замаска в съотношение пясък/цимент 1/10.

п.п. Може да заложиш и на това
product_1943.jpg

Но се иска здрава основа под плочките.
Отиди в някой магазин за крепежни елементи и питай за 8мм анкери за бетон.
Първо ги набий и стегни без чинията да се заклини добре а после сложи чинията и стегни на ръка с умерена сила че да не се чупи тоя китайки порцелан.

Аз съм ей така
96-0.jpg

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.08.2018 г. в 12:17, NCS 121 написа:

На етажа под мен правят ремонт.. Обясних им за кво иде реч.. изместиха тоалетната, почистих мястото, изляха цимент, сложиха ибратно всичко както трябва да си му е реда, и обясниха до 1/2 да не ползва тоалетна. Ще видим дали ще има проблеми след това...

В старата квартира така го бяха направили и беше стабилно. Малко е кофти на външен вид този цимент, а и се повдига самата чиния нагоре, но здравината е чудесна. И на мен ми предстои в скоро време да пренареждам моята, че е лепена със силикон преди четири години и вече взе да мърда. Та този път ще действам с дупка, силикон в нея, после анкерчето и затягам. Само трябва някаква гумена подложка да измисля, за да няма директен допир на порцелан с гранитогрес.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, badsector написа:

Само трябва някаква гумена подложка да измисля, за да няма директен допир на порцелан с гранитогрес.

Продават се универсални подложки, само я обрязваш според модела на чинията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко си е наред! Цимента се затвърди стабилно и няма мърдане дори когато банята е мокра. Благодаря на всички отзовали се! Темата е приключена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахаха...Точно както го обичам - грозно и невероятно здраво :D
Всичко криво е красиво, нищо право не е здраво! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.