Премини към съдържанието
tyrboman

Съвети за покупка на музикални системи/тонколони вкъщи

Препоръчан отговор

До сега не съм имал мощна музика вкъщи и сега, когато най после мога да си го позволя не искам да бързам, а първо да поискам съвет какво да бъде.Много съм се кефил, като съм бил някъде в дискотека как, като удари баса бие в гърдите.Не знам за какви ватове става въпрос или за какви херци, но искам да взема нещо такова.Ще свържа музиката, която купя в стая 4 на 4 на 4 към PS4 Pro и телевизор също на сони така, че ще е хубаво ако и музиката е на сони.Не разполагам с хиляди левове пък и за това, каквото и да взема ще е на лизинг.Предполагам, че до около 1000 - 1500 лв е приемлива сума.
Не съм имал система за домашно кино та какво ще кажете за начало на дискусията да попитам що за оферта е тази или ще е по добре нещо такова?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюсът на домашното кино е, че звукът ти идва от няколко точки. То е подходящо за озвучаване на по-големи помещения (например хол). Слушал съм как свирят домашните кина и мога да кажа, че си заслужават. Тонколоните също не изглеждат лоши, но в характеристиката им е написано, че басът слиза само до 100 херца, тоест "лумтят". Някои хора обичат "лумтящ" бас, аз например не съм от тези. Най-доброто решение е да тестваш как звучат преди да ги закупиш и сам да прецениш дали те удовлетворява, или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Деянчо написа:

Плюсът на домашното кино е, че звукът ти идва от няколко точки. То е подходящо за озвучаване на по-големи помещения (например хол). Слушал съм как свирят домашните кина и мога да кажа, че си заслужават. Тонколоните също не изглеждат лоши, но в характеристиката им е написано, че басът слиза само до 100 херца, тоест "лумтят". Някои хора обичат "лумтящ" бас, аз например не съм от тези. Най-доброто решение е да тестваш как звучат преди да ги закупиш и сам да прецениш дали те удовлетворява, или не.

За съжаление няма къде да тествам такива техники, защото съм от провинцията.То няма от къде да се купят тук, а ти за тестване приказваш. :)
Колкото и да е мощна системата за домашно кино някак си без басът за, който говорех няма да е това, което искам.Няма да съм удовлетворен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PigManu написа:

Ресивър примерно Yamaha с тонколони Jamo или DALI ZENSOR.

Колегата добре те е посъветвал - усилвател с две тонколони. Обаче като ги купуваш се съобразявай с импеданса и мощността.

преди 10 минути, tyrboman написа:

Колкото и да е мощна системата за домашно кино някак си без басът за, който говорех няма да е това, което искам.Няма да съм удовлетворен!

От бас до бас има разлика. Домашното кино има субуфер за ниските честоти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За посочената сума това:

https://www.technopolis.bg/bg/Audio-systems/Audio-system-SONY-SHAKE-X30/p/153143

https://www.technomarket.bg/mini-audio/sony-shakex30pn-hi-fi-system-09154764

Намираш най-близкия магазин, където го има в наличност, ловиш автобус, влак  или някой с кола и отиваш на място да го чуеш. Записваш си предварително на флашка или качваш на смартфон няколко песни с хубав бас и искаш да ти ги пуснат в магазина. Не качвай бас тестове, защото няма да искат да ги пуснат. Ето ти песен с хубав мек и плътен бас. Справи ли се с нея почти усилена до край няма да има проблем с други басове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домашното кино се разминава с първоначалната идея за hi fi музика.

Ако искаш уредба hi fi виж тези усилвател , тонколони и dac .

преди 11 минути, andreygg написа:

За посочената сума това:

https://www.technopolis.bg/bg/Audio-systems/Audio-system-SONY-SHAKE-X30/p/153143

Намираш най-близкия магазин, където го има в наличност, ловиш автобус, влак  или някой с кола и отиваш на място да го чуеш. Записваш си предварително на флашка или качваш на смартфон няколко песни с хубав бас и искаш да ти ги пуснат в магазина. Не качвай бас тестове, защото няма да искат да ги пуснат. Ето ти песен с хубав мек и плътен бас. Справи ли се с нея почти усилена до край няма да има проблем с други басове.

Точно с това чудо на техниката ще падне голямо звучене,ако не се търси качество е идеално,но същата работа ще свършат и караоке колоните за 200лв.

преди 32 минути, Деянчо написа:

Домашното кино си е за филми,музика не може да свирят качествено,защото не им е това приоритета.Идеята при тези кина е да имаш максимално ясна сцена,тоест преобладават средните честоти,а ниските и високите са орязани,независимо от марката на системата,като тук се прави изключение при ресивърите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Домашното кино се разминава с първоначалната идея за hi fi музика.

Ако искаш уредба hi fi виж тези усилвател , тонколони и dac .

Точно с това чудо на техниката ще падне голямо звучене,ако не се търси качество е идеално,но същата работа ще свършат и караоке колоните за 200лв.

След като си ме цитирал, да те цитирам и аз. В поста на питащия е посочена марка Сони, бюджет 1000 - 1500 лева и никъде не пише, че трябва да е hi-fi. Ако беше отворил един от линковете щеше да прочетеш следното:

"Sound Pressure Horn за баси, които можете да усетите.
Оставете потресаващият бас да ви зашемети със Sound Pressure Horn. Вътрешна конструкция на сгънат рог ефективно увеличава акустичното налягане, като пропуска енергията през усилващ извод. Резултатът е значително по-ефективен от традиционните усилватели и обработка на сигнала, които хабят енергия, и придава яркост и плътност, които наистина можете да усетите във всичките си басови линии".

В поста си питащия иска бас, като в дискотека, като удари баса бие в гърдите. Когато посочените от теб колони извадят такъв бас ми се обади. Няма спор, че са качествени, но човека иска як бас на Сони. Пробвал съм я на живо при приятел и баса дъни много яко.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, andreygg написа:

След като си ме цитирал, да те цитирам и аз. В поста на питащия е посочена марка Сони, бюджет 1000 - 1500 лева и никъде не пише, че трябва да е hi-fi. Ако беше отворил един от линковете щеше да прочетеш следното:

"Sound Pressure Horn за баси, които можете да усетите.
Оставете потресаващият бас да ви зашемети със Sound Pressure Horn. Вътрешна конструкция на сгънат рог ефективно увеличава акустичното налягане, като пропуска енергията през усилващ извод. Резултатът е значително по-ефективен от традиционните усилватели и обработка на сигнала, които хабят енергия, и придава яркост и плътност, които наистина можете да усетите във всичките си басови линии".

В поста си питащия иска бас, като в дискотека, като удари баса бие в гърдите. Когато посочените от теб колони извадят такъв бас ми се обади. Няма спор, че са качествени, но човека иска як бас на Сони. Пробвал съм я на живо при приятел и баса дъни много яко.

Питащия пита за уредба за музика,което само по себе си говори за hi fi,а ако следваме логиката ти щом иска бас да му предложим един субуфер и да си слуша само бас,нали идеята е да не се цакне с 1500лв и да псува след това,нали идеята е питащия да получи максимално качество за посочената сума,не търси китайски еднодневки с посредствен звук,защото ако търсеше щеше да си купи първата такава в технотата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, andreygg написа:

Затова питащият нека отиде из магазините, да разгледа всички аудио системи и да си купи такава, която да дъни като за десетка по скалата на Рихтер.

преди 45 минути, tyrboman написа:

За съжаление няма къде да тествам такива техники, защото съм от провинцията.То няма от къде да се купят тук, а ти за тестване приказваш.

Палиш колата и отиваш до някой по-голям град. Влизаш в няколко магазина, които предлагат аудио системи, преглеждаш ги, тестваш ги, харесваш си някоя и си я купуваш.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Ресийвъра няма блутут. 21 век сме все пак. Да бъдем в крак с последните технологии.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, andreygg написа:

Ресийвъра няма блутут. 21 век сме все пак. Да бъдем в крак с последните технологии.

Какво като сме 21-ви век,блутут къде се вписва в hi fi.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, AAUUXX написа:

Какво като сме 21-ви век,блутут къде се вписва в hi fi.

Ето тук:

https://www.sony.bg/electronics/audio-komponenti/map-s1

Само, че тук става въпрос за други суми. Не си компетентен по темата и нямам намерение да споря повече с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, andreygg написа:

Ето тук:

https://www.sony.bg/electronics/audio-komponenti/map-s1

Не си компетентен по темата и нямам намерение да споря повече с теб.

Не правиш разлика между домашно кино и hi fi,няма да споря на човека в темата с теб,дали съм компетентен или не!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Не правиш разлика между домашно кино и hi fi

И ям доматите с колчетата. Нищо лично, жив и здрав, лека вечер.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, andreygg написа:

И ям доматите с колчетата. Нищо лично, жив и здрав, лека вечер.

Андрейчо!

Разсъжденията на AAUUXX са много правилни и на място. Що се касае до питащият, точно той не знае какво и кое иска.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, andreygg написа:

За посочената сума това:

Нещо ми хвана окото този модел , но го нямат във врачанските магазини на технополис или техномаркет, които са ми най близо на 60 км.Та си мисля, че и без да съм чувал за како иде реч ще ми хареса.
Как мислите?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно като се купува аудио система, повече от 70-80% от сумата която можеш да отделиш трябва да се задели за тонколони. Стерео усилвателя е добре да е аналогов с трансформаторно захранване, транзисторно крайно стъпало и без излишни "екстри" като радио, блутут, wi-fi, дакове, флашки и щуротии. Ако искаш допълнителни "екстри" за да си в крак с модота на 21-ви век си има отделни такива устройства, които да свързваш и използваш.

За парите които си готов да дадеш колоните трябва да са нещо като тези https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-7-light-walnut  , стерео усилватели за до 300-400 лв. има бол и то качествени.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tyrboman написа:

Нещо ми хвана окото този модел , но го нямат във врачанските магазини на технополис или техномаркет, които са ми най близо на 60 км.Та си мисля, че и без да съм чувал за како иде реч ще ми хареса.
Как мислите?!

Според мен за тези пари можеш да си купиш някое много по-хубаво озвучаване. Пак си оставам на мнението, че най-добре е да чуеш на място и сам да прецениш. Аз харесвам едни неща, Ванката харесва други, Пешо харесва трети, а ти може да харесваш съвсем различни. От звук до звук има голяма разлика. Някой ден все ще си вземеш отпуска, ще се разходиш до големите градове да ги разгледаш и същевременно ще прескочиш до няколко магазина да видиш какво има и да си избереш нещо. Така като ти предлагаме разни работи, ти и да си купиш някое от нашите предложения и то да не ти допадне, после ще ни обвиняваш, че сме те изпързаляли. Или например - купуваш си някоя система като тази, която си посочил, изпратят ти я с куриер, платиш я и я пуснеш. Да, но не ти отговаря на очакванията. Ъъъ... и тогава какво правим?!

Казах ти как да действаш. Това е най-доброто, което можеш да направиш, и да няма после удряне на главата от стената. Хайде, желая ти успех и дано намериш това, което да ти допадне! Ще следя новините за земен трус с епицентър Софрониево (предизвикан от вибрацията на потресаващия бас, който ще има твоето озвучаване).

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път казвам - крайния елемент от апаратурата, който контактува с УХОТО, са тонколоните! Човек избира звученето според слуха си!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за мненията, но си избрах това.Реших в краен случай щом телевизора ми е сони бравиа, плеистеишъна е сони значи и музиката трябва да е на сони.Пък и, като помислих, че не разбирам от специфики реших, че е по добре да не се правя на акъл и да компилирам усилвател с колони за да не стане фал и най добре да взема нещо вече компилирано, което специалисти казват, че едното си върви идеално с другото.Пък и ми казаха, че 5 + 1 и 7 + 1 няма да вади бас тоя буфер, като две колони са едни ей такива малки колонки и те са повече за ефекти и "викане", а това дето си избрах е баш за тая работа.Вярно няма тия ефекти, но истината е в баса поне за мен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър избор. "Това" имам много як бас, ще останеш доволен.

Добре, че не търсиш качествен звук, там е по-сложно :) 

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си е това, решението си е негово, както и 2299-те лева, които ще изгърми. Не е претенциозен и очевидно не разбира особено от звук и тежкия лумтеж, който вероятно има тази уредба, ще го удовлетвори. За някои хора най-важното е да се тресе всичко и да кънти зверски, а качеството е маловажна подробност. Важното е да си му харесва на него, той ще си го купува и той ще си го слуша, а не ние, форумните обитатели.

• Харесва ми 3
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tyrboman написа:

Мерси на всички за мненията, но си избрах това.Реших в краен случай щом телевизора ми е сони бравиа, плеистеишъна е сони значи и музиката трябва да е на сони.Пък и, като помислих, че не разбирам от специфики реших, че е по добре да не се правя на акъл и да компилирам усилвател с колони за да не стане фал и най добре да взема нещо вече компилирано, което специалисти казват, че едното си върви идеално с другото.Пък и ми казаха, че 5 + 1 и 7 + 1 няма да вади бас тоя буфер, като две колони са едни ей такива малки колонки и те са повече за ефекти и "викане", а това дето си избрах е баш за тая работа.Вярно няма тия ефекти, но истината е в баса поне за мен!

Избраното от Вас е уредбичка е в стил за купони.

Ако това търсите добре. Но, не става за слушане на качествена музика.

За първото Да.

И не на последно място. Ако гледате мощноста ватовете, те се силно преувеличени.

Разделете, ги поне на 10/20 за да получите реалната мощност на "това чудо за купони"

И гледайте, все пак да я вземете където цената е по изгодна, например тук.

Напълно погрешно е да робyвате на марката, ако ще е свързвате с друга техника.

Ако, ще се свързва директно към плосък телевизор (желателно е да има поне оптика s/pdif) за да не останете после разочаровани от зле звучащата (и без друго ) уредба.

• Харесва ми 2
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.