Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, нов член съм ако темата не е за тук се извинявам!

Така поръчах си нов pc. прикачвам и снимка към това което съм поръчал. 

Дъното : Х310М PRO VD MSI.

РАМ : TeamGrup Vulcan DDR4 2400.

Цената на този е 2200 лв.

Но пък доста хора ми казаха, да попитам вас - да пиша тема ако може да ми предложите конфигураций. Та ако сте достатъчно добри бихте ли ми предложили конфигурацийки, в рамките на тези 2200лв. (Без части 2ра употреба). PC-то ще се ползва предимно за игри и за стрийм.

Извинявам се отново ако темата не е за тук.

Благодаря ви и лек ден!

39958406_465361203945653_3510298250152247296_n.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Тази система я забрави.

На какъв монитор ще ги играеш игрите?

Колко спешно трябва да се закупи системата?

Intel за 2208 лв.

AMD за 2209 лв.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в рамките на седмица?! :)

P.S - Предпочетох такъв сайт, защото ми предложиха лицензиран лин10+Антивирусна инсталирани и нагласени. Един вид взимаш го , пускаш и играеш на момента..

Монитора за в момента е 19 инча за сега. Ще започна от PC-то и ще сменям цялостно периферията в рамките на месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Inno написа:

@Ангел Атанасов Честита машина, може ли да ни зарадваш със реални снимки ?

Inno, в понеделник трябва да дойде. Но пък много хора ме разубедиха ,че не е добра и ще я върна.. малко на циганин ще се правя, ама няма да дам толкова пари за PC ,което няма да ми върши работа в действителност. :(

P.S - https://plasico.bg/компютър-mortar-coffee-lake-intel-core-i7-8700-8gb-1tb-gtx-1070-8gb-66899.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега с готовите сглобки ситуацията е че се слагат по-скапани части с по-малка гаранция са и с по-голяма надценка което не значи че не вършат работа.

Хубаво си решил да се посъветваш лошото е че не си последвал собствените си съмнения и си купил нещо готово.

п.с. Старият монитор ако е само с D-Sub ще трябва да купуваш и конвертор. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето и моето предложение:

Дъно - MSI B450 PRO

Процесор - Ryzen 5 1600

RAM - Teamgroup T-Force Vulcan 2x8GB 3000Mhz

Видеокарта - Zotac GTX 1080 mini zt

Хард диск - Toshiba p300 1TB

SSD - ADATA Ultimate SU650 240GB

Кутия - Focus G

Захранване - BitFenix Formula Gold 450W

Ако са ти проблем тея 100 лева отгоре, режеш вудеокартата на 1070/1070ti или махаш ССД-то.

Друг вариант е и с РАМ паметта да се ореже на 2х4 (8ГБ).

@PANOV Я кажи с ватовете как е :P Гледам тая 1080-ка е 195, процесора 65 и останалите компоненти около 30, общо 290W :)

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази машина ако не е с поне 16 GB  RAM и SSD 250+ GB няма смисъл да се дават толкова много пари за нея. +8 GB RAM +SSD 250 GB са около 300 лева. А и на тази конфигурация 100% ще има лепенка на кутията. Предложението на kyoshinn е много по-добро. Относно ОС - горната конфигурация е без такава, ако слагат или ще е нелицензирана - т.е. пробна версия или някоя пиратка. При условие, че могат да се купят легални лицензи за windows за около 20-30 лева, че може и да има и по-евтини, не виждам смисъл да се правят подобни набутвации само заради ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Тази машина ако не е с поне 16 GB  RAM и SSD 250+ GB няма смисъл да се дават толкова много пари за нея. +8 GB RAM +SSD 250 GB са около 300 лева. А и на тази конфигурация 100% ще има лепенка на кутията. Предложението на kyoshinn е много по-добро. Относно ОС - горната конфигурация е без такава, ако слагат или ще е нелицензирана - т.е. пробна версия или някоя пиратка. При условие, че могат да се купят легални лицензи за windows за около 20-30 лева, че може и да има и по-евтини, не виждам смисъл да се правят подобни набутвации само заради ОС.

Прав си , съгласявам се с мнението ти. Ще изчакам до понеделник за мнения, ако няма други просто ше послушам киошин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, kyoshinn написа:

Ето и моето предложение:

Дъно - MSI B450 PRO

Процесор - Ryzen 5 1600

RAM - Teamgroup T-Force Vulcan 2x8GB 3000Mhz

Видеокарта - Zotac GTX 1080 mini zt

Хард диск - Toshiba p300 1TB

SSD - ADATA Ultimate SU650 240GB

Кутия - Deepcool Kendomen

Захранване - BitFenix Formula Gold 450W

Ако са ти проблем тея 100 лева отгоре, режеш вудеокартата на 1070/1070ti или махаш ССД-то.

Друг вариант е и с РАМ паметта да се ореже на 2х4 (8ГБ).

@PANOV Я кажи с ватовете как е :P Гледам тая 1080-ка е 195, процесора 65 и останалите компоненти около 30, общо 290W :)

Захранването е достатъчно, системата с умерен клок е около 300W под цялостен товар. 550W мисля беше 15-20лв отгоре, ако има притеснения. По-скоро кутията вече поостаря като вътрешна подредба и дизайн, един Fractal Focus G ще влезе добре. За карта и 1070 Ti става, след клок си гони 1080, което позволява Ryzen 5 2600 или по-голямо SSD, понеже 480GB е едва 150-160лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен лично тази кутия ме кефи, затова я предлагам толкоз :D Иначе аз не виждам смисъл да се дават повече пари за 2600 пред 1600.

Захранването е достатъчно, системата с умерен клок е около 300W под цялостен товар. 550W мисля беше 5-20лв отгоре, ако има притеснения. По-скоро кутията вече поостаря като вътрешна подредба и дизайн, един Fractal Focus G ще влезе добре. За карта и 1070 Ti става, след клок си гони 1080, което позволява Ryzen 5 2600 или по-голямо SSD, понеже 480GB е едва 150-160лв.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kyoshinn написа:

Иначе аз не виждам смисъл да се дават повече пари за 2600 пред 1600.

Аз бих взел 1600X. Дори е на по-ниска цена(RYZEN-5-1600X).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант, само охладител му трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, PANOV написа:

И това е вариант, само охладител му трябва.

Мда. Нещо евтинко да държи процесора в разумни граници. Примерно: tornado.

преди 15 минути, Ангел Атанасов написа:

Давайте идеи момчета, аз не съм грам в час с новите ИТ технологий.:(

Нещо набързо, че излизам:

Untitled.png

С повече RAM, по-бърза карта, по-качествени кутия и захранване, добра дънна платка на отлична цена, не лош процесор. Може да се спестят едни 100 лева от кутия и RAM, но така е по-джиджино.:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едитнах си поста с конфигурацията, та размених кутията с фокуса.
Колкото до видеокартата, автора да каже дали иска 1070ti, било то без да я клоква, а само, за да спести пари, че и без това сме над бюджета.
Колкото до 1600Х, не е окей при простата причина, че е от скай, виж ако му сглобиш цялата машина от там е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, цената е междинна 2200-2500лв. И без това бях се навил да дам около 2500лв за ОС и антивирусна.

преди 1 час, kyoshinn написа:

Едитнах си поста с конфигурацията, та размених кутията с фокуса.
Колкото до видеокартата, автора да каже дали иска 1070ti, било то без да я клоква, а само, за да спести пари, че и без това сме над бюджета.
Колкото до 1600Х, не е окей при простата причина, че е от скай, виж ако му сглобиш цялата машина от там е друг въпрос.

SSD-то не е ли по добре 500ГБ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скай също се събира добре, като това на Xecutioner, само дето скъпи памети и кутия за сметка на SSD, което според мен не бива да се изпуска при конфигурация с такава цена. Има XPG GAMMIX D10. Пък и B450 дъната на MSI са близки по цена.

Вече до около 2500лв. може да се подобрят кутия, захранване, SSD - по-скъпа карта от 1080 и без това не влиза.

MSI B450-A PRO, RYZEN 5 2600, TEAMGROUP VULCAN 16GB 3000MHZ KIT TLGD416G3000HC16CDC01, TOSHIBA 1TB, CRUCIAL MX500 500GB, ZOTAC MINI GTX 1080, PHANTEKS ENTHOO PRO M, BITFENIX FORMULA GOLD 550W - 2569лв от vario.bg

С коментарите за процесора от по-горе - има опции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, PANOV написа:

От скай също се събира добре, като това на Xecutioner, само дето скъпи памети и кутия за сметка на SSD, което според мен не бива да се изпуска при конфигурация с такава цена. Има XPG GAMMIX D10. Пък и B450 дъната на MSI са близки по цена.

Вече до около 2500лв. може да се подобрят кутия, захранване, SSD - по-скъпа карта от 1080 и без това не влиза.

MSI B450-A PRO, RYZEN 5 2600, TEAMGROUP VULCAN 16GB 3000MHZ KIT TLGD416G3000HC16CDC01, TOSHIBA 1TB, CRUCIAL MX500 500GB, ZOTAC MINI GTX 1080, PHANTEKS ENTHOO PRO M, BITFENIX FORMULA GOLD 550W - 2569лв от vario.bg

С коментарите за процесора от по-горе - има опции.

Вече за 2500 лева може и това, което съм предложил, но с предложената от теб RAM. Запазваме същите компоненти като добавяме по-качествена 1070Ti и направо 1TB SSD. Няма да е PCI, но за тези пари според мен ще е добър избор. Ето пример:

Untitled.png

Иначе вариантите са много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, XECUTIONER написа:

Вече за 2500 лева може и това, което съм предложил, но с предложената от теб RAM. Запазваме същите компоненти като добавяме по-качествена 1070Ti и направо 1TB SSD. Няма да е PCI, но за тези пари според мен ще е добър избор. Ето пример:

Untitled.png

Иначе вариантите са много.

Оценявам мненията на всички, но нека да стигнем всички до крайно решение и да не се разтягат лукуми излишно ииии дс поръчвам и така. Не искам да бъда груб,но времето ме притиска и така... 2500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ангел Атанасов написа:

Оценявам мненията на всички, но нека да стигнем всички до крайно решение и да не се разтягат лукуми излишно ииии дс поръчвам и така. Не искам да бъда груб,но времето ме притиска и така... 2500лв.

Уж нищо не разбираш, но според теб се разтягат локуми?! След като те притиска времето си плати за консултация, но като гледам си някакъв шиб@н дришльо и ще трябва първо да се консултираш с бащицата. Не Б.Б., а родителското тяло.

Пътувай...

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ангеле, избирай от предложенията и влачи и се кефи, разликите са при видеокарта и SSD, според нуждите си взимай, останалото е достатъчно добро, че да не го мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, XECUTIONER написа:

Уж нищо не разбираш, но според теб се разтягат локуми?! След като те притиска времето си плати за консултация, но като гледам си някакъв шиб@н дришльо и ще трябва първо да се консултираш с бащицата. Не Б.Б., а родителското тяло.

Пътувай...

Много агресия на тоя свят. Шибан дришлио или не вадя парите сам, не чакам на „тати” щото отдавна го няма ;)

Тона ти не е приличен за ,,голям” човек..

П.с2 - не се опитах да засегна никой, ама карай да върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто гледай за надеждно захранване прилична кутия и дъно и 6 ядрен щом ще е намесен и стрийм. 

Видеокартата и 1060 да е игрите ще си вървят добре при 1080p.

1060 - http://nikem-bg.net/cart/57206p1r57915p1r60785p1r58327p1r60498p1r61027p1r58253p1r59101p1rf.html
1070TI - http://nikem-bg.net/cart/57915p1r60785p1r58327p1r60498p1r61027p1r58253p1r59101p1r58169p1rf.html
1080 - http://nikem-bg.net/cart/57915p1r60785p1r58327p1r60498p1r61027p1r58253p1r59101p1r57227p1rf.html

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.