Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди година се преместих в Линц, Австрия, и се боя, че тук не мога да торентвам по същия начин, по-който си го правих в България. Разбрах, че мога да влезна в Замунда чрез БГ прокси, но ме притеснява факта, че самият торент може да бъде проследен. Все пак проксито е само за браузъра. Ще бъда много благодарен, ако някой би бил така добър да ми изясни как стават нещата. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Kaloyan Marinov написа:

Здравейте, преди година се преместих в Линц, Австрия, и се боя, че тук не мога да торентвам по същия начин, по-който си го правих в България. Разбрах, че мога да влезна в Замунда чрез БГ прокси, но ме притеснява факта, че самият торент може да бъде проследен. Все пак проксито е само за браузъра. Ще бъда много благодарен, ако някой би бил така добър да ми изясни как стават нещата. Благодаря предварително!

Тегля от години и няма проблеми. Сваляй магнити от браузера.  Един път бях без прокси и сийдвах. И получих глоба. Явно проблема е не че сваляш, а че после и сийдваш.  Сега гледам всичко онлайн и си закупувам софтуер. И влизам много рядко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Тегля от години и няма проблеми. Един път бях без прокси и сийдвах. И получих глоба. Явно проблема е не че сваляш, а че после и сийдваш.  Сега гледам всичко онлайн и си закупувам софтуер. И влизам много рядко.

Благодаря за отговора, но имам едно въпросче. Трябва ли да държа проксито отворено през цялото време докато тегля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато теглиш... не си разбрал принципа ! Вярно,  че вече има uТоррент WEB, ама и там няма как да ти минава връзката през proxy -то с него.

Самит ти по-горе си написал че проксито е само за браузъра. (Има си и такива приставки за браузъра, които действат като прокси, но без да влизаш в такъв сайт.)

Връзката на uTorrent, BitTorrent, BitComet или който и да ти е клиента ще минава чрез прокси, но НЕ през WEB прокси-то (през сайта), а през това което зададеш в Windows настройките или в настройките на саият клиент (торент - програма).

Като най-лесен вариант, без да настройваш каквото и да било - можеш да ползваш Windscribe - Free VPN and Ad Block с държава Румъния - работи и Zamunda. Може би и с други страни, чрез които можеш безплатно да се свържеш, но не съм пробвал. Веднъж пуснеш ли въпросната програма, целият ти интернет трафик на компютъра/лаптопа/Android устройството (смартфон/таблет) ще минава през proxy, но не WEB прокси... просто прокси.

П.С: А, да - имат и версии и за iOS и Mac... и Linux... : https://windscribe.com/download

Директен линк за сваляне за Windows : https://windscribe.com/install/desktop/windows

Пак не мога да ти гарантирам, че няма да те проследят, имат си начини, чрез бисквитки (cookies), други разни методи, не съм се задълбочавал... { ! }

Също така, свалянето и браузването, изобщо цялата интернет връзка, докато е пусната и свързана програмата, ще ти бъдат значително забавени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kaloyan Marinov написа:

Благодаря за отговора, но имам едно въпросче. Трябва ли да държа проксито отворено през цялото време докато тегля?

Не. Само магнитите тегли. Да нямаш нужда от тракер. Пробвай в RARBG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете си изяснете как стават нещата.  Магнитно може да си сваляте и сийдвате всичко - намирането на пиъри става само по хеша. Само торентът не трябва да е <private>. - т.е. да има магнитен линк.

Могат да ви засекат единствено по анонса към тракера на всеки 30-60 минути. По него тракерът води статистиката към акаунта свалено/качено. И поне при нас съгласно закона при доставчика всичко такова се записва в лог и е доказателство, а предполагам и оттатък. Няма анонс - няма лог. Комуникацията е p2p  и никой не може да протоколира и докаже с парченце от някакъв хеш. Между другото доста тракери минаха и на https анонс - не би трябвало да могат да го проследят, защото така е и банковата комуникация.

При рутракера е опционно - избираш си,, замундата мина на https, зелката още изчакват. Самото ваше участие в p2p комуникация означава че вашето IP се вижда от участващите в нея. Ако не искате - VPN и други. Но пък службите могат да се замислят. Тракерите не се интересуват, а и няма нито смисъл, нито ресурси да записват IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение дали могат да засекат дали и какво точно тегли, обемът на осъщественият трафик няма как да скрие, нито това че го тегли от много източници, което е типично за торентите. Така че, магнит, немагнит, причини да се усъмнят има достатъчно. Хей там ония в службите да не мислите че са вчерашни и не знаят за какво става въпрос. Това, че не можело да се докаже какво е минавало през тръбите. Невъзможни неща не съществуват.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.