Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, не бях ползвал лаптопа 2-3 месеца, защото не ми трябваше а и беше за смяна на хард. С мишка на “hama” съм, уж геймърска. Преди да се развали лаптопа си играех на него без проблем и не слагах подложка на мишка, на самото бюро я движех и беше перфектно, имам чуството че откакто ми смениха харда и преинсталираха уиндолса и мишката не се движи добре на бюрото, а преди това нямаше проблем? Някакси засича.. преди на други мишки съм ползвал една подложка и сега я сложих и пак засича и трудно се движи, дали е нещо от мишката или някой драйвър? С уин10 съм, нямам актуализации за драйвери, всичко е наред. Мишката е нова, на 4-5 месеца е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай я на друг компютър. Така най-лесно може да се разбере.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай я от диспечера на устройства и рестартирай лаптопа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак същото.. много странно. Иначе да, има опция. Сега съм я сложил на гладка тетрадка и е по-добре, но пък ме дразни така.. освен да си купя нова подложка и да пробвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли различните режими на работа? Огледай (при изключена мишка) дали няма мръсотия по "окото" на мишката.

Все пак модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, В. Христев написа:

Сега съм я сложил на гладка тетрадка

Огледай оптиката да не е замърсена. Може и с чиста мека четка без натиск да минеш отдолу мишката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, В. Христев написа:

освен да си купя нова подложка и да пробвам?

Едва ли е причината е в килимчето. В "контрол панела" има настройка "мишка", махнете всякакви отметки там с изключение за точността.

После отидете на сайта на хама и свалете за модела последните драйвери. > Инстал и рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи я върху повърхност, която не отразява светлината - не е лъскава или много гладка като тетрадката примерно. Пробвай върху лист хартия, който да не е много гладък или върху чаршаф примерно. Също и това, че мишката е "нова", не е фактор да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма проблем върху гладка тетрадка, най-вероятно е от подложката..Ако все още има проблеми, прегледай "окото" отдолу дали не е замърсено, или драйверите на модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да я почистя и да инсталирам драйвери за мишката, но в официалния сайт намирам драйвери, но пък не знам кой от всичките да изтегля, не пише модели.. те са няколко..  

мишката ми е : hama urage reaper neo. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за мишка няма да намериш, освен ако няма някой допълнителен софтуер, който да променя функция на бутоните или нещо друго. Те са си универсални. Тествай мишката на друг компютър/лаптоп, както ти казаха и по-горе, но най-вероятно самата мишка толкова си може. За 20 лева толкова, това дали е "геймърска" или не нищо не значи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, В. Христев написа:

Това намерих и аз, но не знам точно кой е.

Ами пробвай . Гледам има някакви номера на модела и избери твоите и гледай да е за Windows 10 .

Докато се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, В. Христев написа:

hama urage reaper neo. 

Ще, ти дам най добрият съвет, купи си нова мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.