Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

and!

Избор на университет за Информатика/Компютърни Науки/Програмиране... (НБУ или СУ)

Препоръчан отговор

Здравейте, тази година ще завършвам и ми предстои кандидатстване. Ориентирал съм се към IT сферата/програмирането и ми е трудно да избера университет. Спрял съм се на Нов Български Университет със специалност Информатика и на ФМИ-Софийски Университет със специалност Компютърни Науки или Софтуерно Инженерство. Лично аз предпочитам НБУ, защото мисля, че е модерен и либерален университет с добра материална база, мога да завърша и втора специалност, има шанс да взема пълна стипендия (поне за първата година) и университетът ми харесва като цяло. Чувал съм и лоши неща от вида, че там може да завършиш и без да учиш (това не ме касае много, тъй като аз съм решен да уча). Цените също не ми харесват, но както казах се стремя към стипендия. А за СУ мисля, че е най-престижният университет в България. Притеснява ме, дали в НБУ ще получа добро образование и подготовка в тази специалност.
МОЛЯ всеки, който има някакво мнение за НБУ, за СУ и за тази тема като цяло да се включи! Може да ми препоръчате и други университети с тези специалности.
Благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, and! написа:

Здравейте, тази година ще завършвам и ми предстои кандидатстване. Ориентирал съм се към IT сферата/програмирането и ми е трудно да избера университет. Спрял съм се на Нов Български Университет със специалност Информатика и на ФМИ-Софийски Университет със специалност Компютърни Науки или Софтуерно Инженерство. Лично аз предпочитам НБУ, защото мисля, че е модерен и либерален университет с добра материална база, мога да завърша и втора специалност, има шанс да взема пълна стипендия (поне за първата година) и университетът ми харесва като цяло. Чувал съм и лоши неща от вида, че там може да завършиш и без да учиш (това не ме касае много, тъй като аз съм решен да уча). Цените също не ми харесват, но както казах се стремя към стипендия. А за СУ мисля, че е най-престижният университет в България. Притеснява ме, дали в НБУ ще получа добро образование и подготовка в тази специалност.
МОЛЯ всеки, който има някакво мнение за НБУ, за СУ и за тази тема като цяло да се включи! Може да ми препоръчате и други университети с тези специалности.
Благодаря за помощта!

Каквото и да учиш и където и да се запишеш знай, че нещата са занижени до отчаяние. Ако ще учиш нещо и ще се развиваш ще трябва да се обучаваш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В НБУ само ще ти вземат парите и нищо няма да научиш, особено по програмиране. Там преподават така сякаш ти цял живот си програмирал и си отишъл в НБУ само да си рефрешнеш знанията.
Ако искаш наистина да научиш нещо от програмиране, иди в СофтУни. Друг е въпросът дали ще те пуснат да вземеш изпита или ще го "нагласят", както правят винаги и само шуро-баджанащината успява да им мине изпита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и това.

Мой близък е в него и е доволен.

Сега завършва и още като студент успя да се уреди да работи по специалността си.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, верно ли прочетох, да се препоръчва Наков-ското школо за тъпи кодери? То и там ако няма никаква основа програмист как да стане човек. Без основата, без да знае какво и защо се получава по определен начин, когато се напише по определен начин, как се става програмист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина му времето на програмирането. Сега на мода е медицина и фармация. Всеки втори кандидат студент записва това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да подбутна темата :)

Интересувам се от "същото" само че избора е измежду варненските университети!

В ТУ Варна има "Компютърни системи и технологии" и "Софтуерни и интернет технологии"

В ИУ Варна има "Информатика и компютърни науки"

Във ВСУ също има "Информатика и компютърни науки"

и в ВВМУ има "Информационни и комуникационни технологии" и "Киберсигурност"

Синът ми, който в момента е в 12-ти клас, иска да се занимава със сериозно програмиране, не иска да прави сайтчета и  приложенийца (както той се изразява).

Прицелил се е в  СУ, но ние сме от Варна, и при наличие на 4 университета тук ...

А и все пак трябва да има резервен вариант.

Казах му че, ако ще е в София, ще е само ако е в СУ. Но ако трябва да избира измежду Варнненските ? 

Хайде, дайте мнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Нелина
      Здравейте! Може ли някой да ми помогне с тази задача, опитах се сама но нея разбирам. Не мисля да следвам с математика, а със съвсем друго, така че не е проблем за неразбирането ми по мат...
      Моля хора от сорта на ,, АААА АКО ТИ ДАДЕМ, КАК ЩЕ СЕ НАУЧИШ ДА РЕШАВАШ" да не пишат под коментарите. Никога не съм била добра по математика. Повтарям няма да кандидатствам с математика. Опитаха се да ми обяснят решението на тази задача, просто не мога да разбера, от малка не разбирам нищо по математика. Та моля да няма агресивни коментари, ако нещо не ви е харесало по тази тема, подминете, никого не карам да ми помогне. Благодаря предварително! 

• от Elll7331
      Здравейте, имам задача от списъци в C++ със следното условие: Да се състави функция за изваждане на две числа, представени чрез списъци (може и двусвързани). До момента съм написала следния код, но списъците не се извеждат на екран и не се извършва изваждането. Бихте ли ми казали къде греша, тъй като в момента го изучавам и се затруднявам. Ще ви бъда много благодарна, ако ми помогнете. 😊
      #include <iostream>
      using namespace std;
      struct elem {
          int key;
          elem *next;
      }
      *list1 = NULL, *list2 = NULL, *list3 = NULL;
      void add1(int n, elem *start)
      {
          elem *p = start;
          start = new elem;
          start ->key = n;
          start ->next = p;
      }
      void list(elem *start)
      {
               elem *p = start;
              cout << "Spisyk:";
              while (p) {
                  cout << p->key << "\t";
                  p = p->next;
              }
              cout << endl;
      }
      int main()
      {
          int i, j;
          cout << "\n Vyvedete pyrvoto chislo: ";
          do
          {
              cin >> i;
              if (i > 0 && i < 10)
                  add1(i, list1);
          } while ((i>=0) && (i<10));
          cout << "\n Vyvedete vtoroto chislo: ";
          do
          {
              cin >> j;
              if (j > 0 && j < 10)
                  add1(j, list2);
          } while ((j >= 0) && (j<10));
          elem *p = list1, *q = list2;
          int pr = 0; //Пренос
          int c = 0;
          while ((p != NULL) || (q != NULL))
          {
              c = 0;
              if (p != NULL)
              {
                  c -= p->key;
                  p = p->next;
              }
              if (q !=NULL)
              {
                  c -= q->key;
                  q = q->next;
              }
              if (pr > 0)
                  c -= pr;
              if (c > 9)
              {
                  c -= 10;
                  pr = 1;
              }
              else
              pr = 0;
              add1(c, list3);
          }
          if (pr > 0)
              add1(pr, list3);
          list(list3);
      }
    • от Joanna01
      I. Да се дефинира абстрактен клас CPerson, с член данни име и ЕГН, освен необходимите методи , да се напишат и следните:
      • абстрактен метод за печат;
      • метод, който връща възрастта иа човека на база на ЕГН-то;
       • метод, който връща месеца, през който е роден човека на база на ЕГН-то.
      II. Да се дефинира клас преподаgател CLecturer наследник на CPerson, съхраняващ информация за научно звание (от изброим тип — ас., гл.ас., доц. ...) и контейнер от дисциплини, които води, с необходимите конструктори, методи и оператори (сред които е функцията за печат).
      III. Да се дефинира клас катедра CDepartment, съхраняващ информация за име на катедрата и контейнер от преподавателите в нея (vector<CLecturer>). Освен необходимите методи, да се реализират и следните член функции:
      • конструктор с параметър име на файл, с данните от който се инициализира обекта;
      • изчислява и връща броя на преподавателите със зададено като параметър научно звание;
      • връща списък от преподавателите (list<CLecturer*>), водещи дисциплина, подадена като параметър;
      • изчисляsа и връща средната възраст на преподавателите със зададено като параметър научно звание;
      • изчислява и връща контейнер от преподаватели, които подлежат на пенсиониране до 3 години;
      • намира броя на преподавателите, родени през месец, подаден като парамеrьр;
      • връща през кой месец има родени най-много доценти;
      • връща броя на преподавателите, родени през зададен като параметър сезон; 

IV. Да се създадат няколко обекта от класа CDepartment u се демонстрира работоспособността на методите му като се направят различни справки и съпоставки между тях (напр. коя катедра има по-киска средна възраст, коя катедра има повече доценти, кои дисциплини се водят от преподаватели и в двете катедри, в коя катедра има повече преподаватели родени през лятото). 
    • от силвия димитрова стефанова
      Здравейте колеги . Не ми стана много ясно в лекцията за тези опашки , стекове , декове и т.н на C++ .На всичкото отгоре имам и задача за домашно . Ако има някой доброволец да ми каже как става ще му бъда много благодарен ..Прочетох правилата ,че не бива да искам на готово , обаче нямам избор като не знам как става. Задачата е следната :
        / Решението да бъде реализирано чрез динамично изграждане и управление на стек, дек и опашка (с указатели). Не  се допуска използване на class и библиотека STL./
      Да се напише програма и всички необходими функции, чрез които 
      само с едно преминаване през елементите на масив от числа (без използване 
      на допълнителни масиви, само с помощта на опашки) да се изведат на екрана 
      елементите на масива в следния ред: отначало всички числа, които са по‐малки 
      от a, след това всички числа в интервала [a,b] и накрая всички останали числа, 
      запазвайки техния първоначален ред (a и b, се въвеждат като входни данни от 
      потребителя, a<b, както и елементите на масива) 
    • от D3VBG
      Безплатни уроци по програмиране! Абонирайте се за канал D3VBG. YouTube: https://youtube.com/channel/UCLB3JA9V926tGRC4k7AhrLA
  • Дарение

• Добави ново...