Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, хора!

Имам проблем със служебния компютър.Днес цял ден забиваше.При последното забиване нервите не ми издържаха и го изключих директно от шалтера. След това като го пуснах зарежда, зарежда и стига до черен екран, където ме пита да стартира в Safe Mode или нормално.Избирам нормално, но пак почва да зарежда отначало.Избирам след това Safe Mode и пак не тръгва, а се рестартира.Дайте някакъв съвет какво да направя преди да го изпратя на ремонт..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kal_win2ksafemode2.jpg

При стартиране помпиш F8. Ще излезне екран с няколко опции. Избери Last Known good configuration.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, darco написа:

kal_win2ksafemode2.jpg

При стартиране помпиш F8. Ще излезне екран с няколко опции. Избери Last Known good configuration.

Ок.

Утре това ще ми е първата работа като отида на бачкане.. дано да се оправи, че не ми се носи по сервизи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж SMART на диска, ако успееш да го подкараш изобщо. Дано да имаш архив на важните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Виж SMART на диска, ако успееш да го подкараш изобщо. 

Как става това чудо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тръгне, можеш и с Aida64 да го видиш. Ако не, ще трябва да запишеш някоя live дистрибуция на USB и да заредиш от там. Може да е linux или нещо като "sergei strelec" - ще го намериш в гугъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Чакъров написа:

Хард дискът се прецакал една прейнсталация ще му дойде добре 

Ако се е прецакал преинсталацията е най-неправилното нещо, което трябва да се прави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ако се е прецакал преинсталацията е най-неправилното нещо, което трябва да се прави.

И аз съм имал същият проблем преди много време прейнсталирах го но нямах много важна информация вътре ако питащия има важна информация тогава да не преинсталирва 

• Ядосан 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Петър Чакъров написа:

И аз съм имал същият проблем преди много време прейнсталирах го но нямах много важна информация вътре ако питащия има важна информация тогава да не преинсталирва 

Имам проблем със служебния компютър.Днес цял ден забиваше -- Как мислиш, че ще мине преинсталацията при този проблем???? Забиването може да е от различни причини. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Имам проблем със служебния компютър.Днес цял ден забиваше -- Как мислиш, че ще мине преинсталацията при този проблем???? Забиването може да е от различни причини. 

Забиването е когато компютъра работеше явно е бил пренатоварен със излишни програми или някой вирус и когато му забиваше той дръпна захранващият кабел и след това започна да се рестартирва ОС  този проблем много хора са го имали точно  поради причината че дърпат кабела когато е включен 

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Петър Чакъров написа:

Забиването е когато компютъра работеше явно е бил пренатоварен със излишни програми или някой вирус и когато му забиваше той дръпна захранващият кабел и след това започна да се рестартирва ОС  този проблем много хора са го имали точно  поради причината че дърпат кабела когато е включен 

Забиването може и да е от повреден хард диск. Без да се провери това нещо просто се гадае или човек ще си трови нервите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е служебен най-добре е да се викне човека който поддържа компютрите в тази фирма.

Успех!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, darco написа:

kal_win2ksafemode2.jpg

Нищо не става.. пак се рестартира постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Ralica92 написа:

Избирам след това Safe Mode и пак не тръгва

Пробвай да видиш дали ще зареди в Safe mode with command prompt.
Ако зареди - ще го мислим. Ако не зареди - отива за ремонтно преинсталиране.
Най-вероятно нямате Windows XP на CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Ralica92 написа:

Нищо не става.. пак се рестартира постоянно.

преди 1 час, ДиоиД написа:

След като е служебен най-добре е да се викне човека който поддържа компютрите в тази фирма.

Успех!

Не си губете времето .... явно не може да се справите сами ....

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Дали има административни права???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш поправка на инсталацията от инсталационен носител. НО! Този компютър със сигурност е за кофата. Най-вероятно има лоши сектори по диска и механиката му е амортизирана. Твърде вероятно е да има подути кондензатори или да се появят такива в скоро време. Не само на дъното, ами и в захранването. Трудно ми е да проумея как хората могат да си вършат работата и да изкарват пари на техника, която е трябвало да се пенсионира преди 5 години, но е факт, че все още има много такива случаи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, badsector написа:

Този компютър със сигурност е за кофата. Най-вероятно има лоши сектори по диска и механиката му е амортизирана. Твърде вероятно е да има подути кондензатори или да се появят такива в скоро време. Не само на дъното, ами и в захранването.

От едно рестартиране ти изброи пълен апокалипсис. Не, че не са възможни, но
А що се отнася до ползването на древни машини - държавната администрация и болниците са пълни с такива работещи машини. Питай поддържащите ги какво удоволствие е.

По същество:
Възможни причини:
1. Повреда във файловата система
- Решение - компютърът се стартира от USB/CD, където е записан Hirens Boot CD, избира се mini Windows XP
img_5a14d1da03e0d.png
и в command prompt (от една от двете оградени икони)
hiren-minixp.png
се извършва проверка на файловата система на дял С:
chkdsk c: /f
След завършване на проверката се рестартира машината.
Ако се появи менюто Advanced Startup Options се избира Start Windows Normally
Забележка: Ако проверката не завърши, това е показателно за по-сериозни проблеми с твърдия диск. Тогава е добре машината да се диагностицира от специалист. И по най-бързия начин да се копират критичните данни на друг диск!

2. Повреда в регистратурата
- Решение - стартира се Hirens Boot CD, избира се mini Windows XP, от черната икона в трея се стартира Registry > Registry restore wizard:
remote-registry.jpg

указва се папката на Windows, след което се избира бутонът [Next]
restore2d.gif
избира се указаната опция и бутонът [Next]
restore3d.gif
избира се точка на възстановяване и бутонът [Next]
restore4d.gif
потвърждава се с [Yes] възстановяването
restore5d.gif
и като завърши процесът се избира бутонът [Finish]
restore6d.gif

Компютърът се рестартира, като в това време е добре да се извади Hiren's Boot CD носителят (CD/USB).

2.1 Ако и това решение не помогне, пак от mini Windows XP се стартира конзолата Command Promp (черна икона, закачена на лентата със задачи) и в нея се изпълняват следните инструкции:
1.
Въвежда се следните редове в черния прозорец на Command Prompt, за да се направи копие на съществуващата повредена регистратура:

cd /d c:/windows
md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

2.
Въвежда се следното в черния прозорец на Command Prompt:

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

3.

Когато попита за презаписване на съществуващите файлове на регистратура, се натиска "Y".

4.

След като завърши копирането в предходната точка, се рестартира компютърът, като в това време е добре да се извади Hiren's Boot CD носителя (CD/USB).

5.

Изтегляне на Hiren's Boot CD 15.2.
Как се прави стартираща USB флашка с Hiren's Boot CD

Ако никое от горните решения не помогне, се прави Repair install (ремонтна инсталация), като за целта е необходим инсталатор на Windows XP на CD или USB.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Пробвай да видиш дали ще зареди в Safe mode with command prompt.
Ако зареди - ще го мислим. Ако не зареди - отива за ремонтно преинсталиране.

Пак нищо не става. Зарежда постоянно.

Имам малко лична информация на компютъра, щях да я свалям на флашка днес, утре и така си остана. Въпросът ми е, че ще го изпратя на ремонт, но дали ще могат, тези които го ремонтират, да я видят тази информация.. пароли, глупости и т.н 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Ralica92 написа:
преди 21 часа, Raze написа:

Виж SMART на диска, ако успееш да го подкараш изобщо.

Как става това чудо?

Най-лесно - с HDD Expert

На друг компютър се изтегля, разархивира се на флашката с Hiren's Boot CD и в mini Windows XP се стартира.
HDDE_screen.png

преди 6 минути, Ralica92 написа:

Пак нищо не става. Зарежда постоянно.

Имам малко лична информация на компютъра, щях да я свалям на флашка днес, утре и така си остана. Въпросът ми е, че ще го изпратя на ремонт, но дали ще могат, тези които го ремонтират, да я видят информацията.. пароли, глупости и т.н

Това ли прочете само от написаното по-горе?
Да, могат да видят всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Това ли прочете само от написаното по-горе?
Да, могат да видят всичко.

Всички коментари видях, но правя само това, което мога и е по силите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност и можете да се справите с направата на зареждаща флашка с Hiren's Boot CD на друг компютър, както е описано в линка по-горе, може да продължите напред. Ще помагаме от тук.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.