Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам стари касети със сантиментална стойност, а видеото - почти на 20 години е отдавна мъртво. Искам да си купя ново, но в магазините ме гледат като извънземно, когато кажа какво търся ... а в сайтове като olx като напиша "видео", ми излиза всичко друго, но не и това. Имате ли идея откъде мога да се сдобия с видео /за предпочитане ново/, за да мога да си въртя касетките от детството ... и не е въпросът да ги направя на DVD във фото. Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Klijes написа:

Здравейте!

Имам стари касети със сантиментална стойност, а видеото - почти на 20 години е отдавна мъртво. 

Ако намериш запазени Panasonic или SONY ти препоръчвам.

Имам записващо Panasonic от 88г. още работи без проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се търси VHS за който има още консумативи на пазара,защото след 20г въртене на касети,главите и ремъците стават на нищо.

Можеш да си ги прехвърлиш на DVD вместо да купуваш VHS на минимум 20г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Трябва да се търси VHS за който има още консумативи на пазара,защото след 20г въртене на касети,главите и ремъците стават на нищо.

Можеш да си ги прехвърлиш на DVD вместо да купуваш VHS на минимум 20г.

Кепчър и старо видео ще му излязат по-евтино, отколкото да плати 300лв за прехвърлянето на 3-4 касети.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.09.2018 г. в 23:18, simtech написа:

Кепчър и старо видео ще му излязат по-евтино, отколкото да плати 300лв за прехвърлянето на 3-4 касети.

От такава гледна точка да,но от къде ще намери читаво видео не ми е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, след като такива устройства не се произвеждат и продават официално никъде от няколко+ години. Все пак 25-50 лева за видео плеър втора употреба е нищо, освен това можеш да си го тестваш преди да го вземеш, дори и пред куриера. Все ще изкара поне колкото да се прехвърлят няколко видео касети през capture устройство, а най-вероятно и много повече, освен ако не е в недобро състояние, като това ще се види преди вземането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. Преди 2-3 години така направих.Видиоплеъра го взех от познат. Все някъде хората ги пазат/особено ако са ги купували от Кореком за 300 лева ,онези пари/, да разпита познати и да си купи устройство за двайсетина лева.

ПС. Ако взема плеър нека първо го отвори и почисти и смаже механиката ,обикновено в нея е причината да не работи. Първата касета да е някаква пробна  за да не похаби тези ,които не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това би ви свършило работа. До преди година две ги имаше в Технополис. Може да им звъннете, да попитате дали не е останала бройка в някой от складовете..

DVD РЕК+ВИДЕОРЕК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислено е да се звъни в Технополис. Щом не фигурират като наличности в сайта, значи и реално ги няма. Такава е системата.

Виж, обратното е възможно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

плеъри(нови  и употребявани)амазон

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sliderum написа:

плеъри(нови  и употребявани)амазон

Цъкнах на няколко само на едно ми излезе, че уж е ново от USA, цената беше 499$ нататък не съм гледал доставка и мита, то това ще излезе златно :), има и някой refubrished на същата цена, другите са used.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Цъкнах на няколко само на едно ми излезе, че уж е ново от USA, цената беше 499$ нататък не съм гледал доставка и мита, то това ще излезе златно :), има и някой refubrished на същата цена, другите са used.

Спомените цена нямат. Ти си цъкнал 1, има още 1010, или повече оферти. Нареди си ги по цена възходяща, или нещо от рода, сложи пределна цена,  комбинирай филтри, или просто бъди по-упорит и отваряй както са подред. Нормално е, цените да не са съвсем както някога, макар че и тогава цените на марковите плеъри/записвачки хич не бяха ниски, производство не знам дали все още съществува, последно имаше инфо за някаква фабрика в Япония, която се занимавала с производството на плеъри, не помня точно,  май по лиценз, или нещо такова, ама инфото ми е от преди няколко години.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те преди няколко години се продаваха и по магазините у нас, но вече няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! Аз си прехвърлих няколко от касетите във фото - 8 лв./час ми взеха, не е милиони. Но идеята ми е да гледам както едно време директно от касетка - усещането е уникално. Ще разгледам линковете от олх и амазон, които ми дадохте :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.