Премини към съдържанието
mi7aka

Какъв Windows да си инсталирам ?

Препоръчан отговор

Здравейте ! Ще кача снимка на характеристиките на лаптопа ми. В момента съм с Windows 7 и не съм доволен,твърде бавно се случват нещата,особено когато е пуснат chrome много се товари процесора.. Ако си сложа Windows 10 дали няма да работи по-добре ?

13627896_.PNG.b96f81c1e1cff508ac2605ae29e475d0.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.1 си сложи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, mi7aka написа:

Здравейте ! Ще кача снимка на характеристиките на лаптопа ми. В момента съм с Windows 7 и не съм доволен,твърде бавно се случват нещата,особено когато е пуснат chrome много се товари процесора.. Ако си сложа Windows 10 дали няма да работи по-добре ?

Процесорът е слабичък и единственото спасение според мен е подмяната на HDD с SSD. + W10. Но не очаквай чудеса. Все пак ще има значително подобрение.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, mi7aka написа:

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и кажи модела на дънната платка. Ако е лаптоп кажи точния модел на лаптопа. Така ще видим в сайта на производителя за коя версия на Windows има драйвери. Нея е препоръчително да инсталираш и използваш. Бавната работа може да се дължи и на повреден хард диск. Инсталирай си програмата HD Tune и покажи Health статуса на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и кажи модела на дънната платка. Ако е лаптоп кажи точния модел на лаптопа. Така ще видим в сайта на производителя за коя версия на Windows има драйвери. Нея е препоръчително да инсталираш и използваш. Бавната работа може да се дължи и на повреден хард диск. Инсталирай си програмата HD Tune и покажи Health статуса на хард диска.

370960422_.PNG.a9fa4a6e55bb52bf3595695d30c6310a.PNG

1789429700_hdtune.thumb.PNG.6fa39a5bc9e5a4468d99f76632d5a484.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същата машина и работи перфектно с Windows 8.1.  С хард диска ти има проблем, затова и машината ти бави. Хубаво е да си вземеш SSD, което ще сложиш на мястото на DVD плеъра, а хард диска ще го използваш само за съхранение на програми и информация. И тази информация е хубаво да я имаш на още един носител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Имам същата машина и работи перфектно с Windows 8.1.  С хард диска ти има проблем, затова и машината ти бави. Хубаво е да си вземеш SSD, което ще сложиш на мястото на DVD плеъра, а хард диска ще го използваш само за съхранение на програми и информация. И тази информация е хубаво да я имаш на още един носител.

Какъв е проблемът с хард диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mi7aka написа:

Какъв е проблемът с хард диска ?

Тази грешка показва, че има проблем с механиката на хард диска. Като за начало смени SATA кабела между хард диска и дъното. Ако проблема продължава оставаш хард диска като устройство, където се съхранява информация, а не се зарежда ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако имам важни файлове на този диск бих си направил резервно копие веднага, също така бих заменил диска в най-скоро време като може да се помисли дали да е с друг механичен диск или по-голямо SSD.

А този диск остава за тест и не важни данни.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Като за начало смени SATA кабела между хард диска и дъното.

На лаптопа?
Този лаптоп има и някакъв друг проблем(може и да е драйвър):
дънна платка.PNG

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

На лаптопа?

:giggle1: да, изцепих се макар, че има модели където има кабел между дъното на лаптопа и хард диска.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да инсталираш, Chrome ще си работи еднакво, независимо с каква ОС го ползваш, дори и под линукс, както и сайтовете, които отваряш там са същите. Просто процесора е на ниска честота и с малко ТДП - 15 вата, така че няма да има разлика. По-скоро пробвай да си активираш/инсталираш ад блокър, ако нямаш. Виж и дали ти е включено хардуерното ускорение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

W10.

Дам,уин 10 е чудесен за слабичък процесор!Ти отварял ли си таск менаджера на 10ка да видиш колко процеси са стартирани?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще кажа само едно, Linux!

В бизнес светът компютри с процесор под 2 GHz в големите компании се ползват с ембедед операционни системи на Микрософт за терминален достъп по RDP до виртуални машини или до физически работни станции, или се ползва виртуална десктоп инфраструктура технология, но на потребител не им се дава такава машина, ако се ползват такива системи от потребители (служители), то те се ползват в специфични случаи , например на чекин гишета в летища, също така и за информационни табла и KIOSK и т.н. .
Обикновено тези слаби машини са HP Thin Clients Т серия.
В по големите компании най слабият процесор който използват е i3.
Масово се ползва i серията от i3 до i7, а рамът варира от 4 до 8 GB, а диска варира от HDD до SSD, ако потребител много пищи и тормози ИТ отдела, му се дава SSD или се моли учтиво през разходният център на отдела си да си заяви SSD диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.