Премини към съдържанието
cynep

Помощ при избор на радиатор за зимата

Препоръчан отговор

Здравейте, чудя се какъв радиатор да си купя за зимата. Бюджет до около 200 лв. Някой да препоръча или да спореди мнение, ще отоплявам спалня за през нощта. Благодаря предварително !

Разглеждам някакви в Технополис,

1. Теси - 159 лв.

2. Делонги - 179 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е събери повечко пари и вземи климатик - нов или дори на старо, доста по-малко ще ти изхарчва...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, vstoitsov написа:

Моето мнение е събери повечко пари и вземи климатик - нов или дори на старо, доста по-малко ще ти изхарчва...

Напълно съм съгласен, но е за квартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей дава толкова пари за радиатори, ще измръзнеш от студ с тях! Аз имам същия като горния с 12 ребра и топли колкото 1KW конвектор, въпреки че е 2000W, поради причината че температурата на радиаторите е ограничена от термостата и той не може да загрее до край и така те отдават само половината от паспортната си мощност. Долния като гледам е само с 9 ребра, той пък колко ли ще топли? За да отдаде пълната си мощност един 2KW радиатор, той трябва да е с 24 ребра. Реално отдадената топлинна мощност може да се засече на електромера за 1 час време. Има доста леки и малки конвектори за по 30лв., които топлят идеално, вместо да мъкнеш тези тежки танкове, още повече когато си на квартира.Така и аз си купих конвектор и го използвам в комбина с радиатора включени на първа степен, не че конвектора не ми е достатъчен, но просто да не ми стои като паметник този радиатор.

Единственото предимство на радиаторите е че са пожаробезопасни и можеш да си сушиш чорапите върху тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.09.2018 г. в 16:55, cynep написа:

Здравейте, чудя се какъв радиатор да си купя за зимата. Бюджет до около 200 лв. Някой да препоръча или да спореди мнение, ще отоплявам спалня за през нощта. Благодаря предварително !

Разглеждам някакви в Технополис,

1. Теси - 159 лв.

2. Делонги - 179 лв.

Тесито е по-голям и по ще грее.
Погледни и този тонвектор,малко по-скъп е но ще е значително по-добър в отоплението.
Голям фактор е помещението,като изложение,изолация и дограма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, peppone1 написа:

Единственото предимство на радиаторите е че са пожаробезопасни и можеш да си сушиш чорапите върху тях.

Както и гащите, подгизнали от поредния приключенски сън. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Както и гащите, подгизнали от поредния приключенски сън. :)

Това е за пубертетчетата като теб, възрастните нямат такива сънища...за съжаление.

преди 40 минути, AAUUXX написа:

Тесито е по-голям и по ще грее.
Погледни и този тонвектор,малко по-скъп е но ще е значително по-добър в отоплението.
Голям фактор е помещението,като изложение,изолация и дограма.

Аз говорих именно за Тесито, имам го същия. Помещението е последен фактор,все пак човека ще купува печка, а не апартамент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, peppone1 написа:

Аз говорих именно за Тесито, имам го същия. Помещението е последен фактор,все пак човека ще купува печка, а не апартамент.

Помещението е първи фактор,ако не се съобразиш с него ще мръзнеш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, AAUUXX написа:

Помещението е първи фактор,ако не се съобразиш с него ще мръзнеш!

Намираш едни ламарини, туряш на земята, редиш дръвчетата, драскаш кибритчето и ето ти отопление. И не само отопление, а и безплатно осветление и безплатна печка. На по-практично от това здраве му кажи. :)

преди 21 минути, peppone1 написа:

Това е за пубертетчетата като теб, възрастните нямат такива сънища...за съжаление.

Викаш - в твоя случай играе ръчицата само. :)

Сега сериозно - ще свършат работа тези радиатори. Всеки един отоплителен уред консумира електричество. Ти ще отопляваш спалня, а не физкултурен салон. Каквото и да сложиш, все ще имаш консумация. Електрическото отопление е скъпо удоволствие, но ти няма да усилваш толкова, че да правиш сауна. Върху работещ електрически радиатор не се слага нищо отгоре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, peppone1 написа:

топли колкото 1KW конвектор, въпреки че е 2000W

Пак тъпотии на куб. Заявки за perpetuum mobile не се приемат от поне 2 века. Защо ли?

За питащия:

При реотан независимо от надписа (марката) преобразуването е директно - колкото върти електромера толкова топло. При климатик топлото е поне 3 пъти повече. Ще си избиеш инвестицията за няколкото месеца отоплителен сезон. А и лятото ще разхлажда. Не си пояснил за колко време ще си в квартирата и как е топлоизолацията (саниране) и околни помещения. А може и да се договориш за сметка на наема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Филипов написа:

Пак тъпотии на куб. Заявки за perpetuum mobile не се приемат от поне 2 века. Защо ли?

За питащия:

При реотан независимо от надписа (марката) преобразуването е директно - колкото върти електромера толкова топло. При климатик топлото е поне 3 пъти повече. Ще си избиеш инвестицията за няколкото месеца отоплителен сезон. А и лятото ще разхлажда. Не си пояснил за колко време ще си в квартирата и как е топлоизолацията (саниране) и околни помещения. А може и да се договориш за сметка на наема.

Не разбирам за какво перипетуум мобиле говориш, аз говоря за развален двигател.

Пеобразуването е директно, ама ограничено от термостат до макс 80 градуса. Именно електромера ми показва и при първа степен 1000W и при втора 2000W еднаква консумирана мощност за един час 900-1000Wh. А радиатора поддържа си поддържа стабилна температура 80 градуса, независимо на коя степен е. Така като един бойлер, той като е 3KW, същата мощност ли консумира за 1 час? Ами не, мощността е 600Wh, т.е. водата може да се загрее до тази температура с 600W нагревател, само че за по-дълго време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Филипов написа:

При климатик топлото е поне 3 пъти повече.

Не на всеки му понася, да спи на работещ климатик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на всеки му понася на електромера да ми се завива свят от въртене. И да плаща навъртявното. Да не казвам че ще седи на студено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на приоритети. Понякога здравето е по-важно от оборотите на електромера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, peppone1 написа:

Именно електромера ми показва и при първа степен 1000W и при втора 2000W еднаква консумирана мощност за един час 900-1000Wh.

Интересно ми е дали ти сам си вярваш на тези измервания? Как установи например, че радиаторът е работил всичките 60 минути на максимална мощност, след като термостатът е там за да я контролира и след като си бил на тъмно за да не ти се бъркат другите консуматори в изследването?

преди 10 часа, baitexpo написа:

Въпрос на приоритети. Понякога здравето е по-важно от оборотите на електромера

Здравето е пропорционално на стайната температура, ако си тъп недораслек, който го мързи да си изсуши косата след баня и да се облече. Най-болнавата зима в моето семейство е когато живяхме под наем в сграда с централно парно и развалени термостати. Всяко излизане от прекалено топло на студено е шок за организма. Кожата ме се пукаше и кървеше. Сега януари и февруари държим 18-20 градуса и почти не боледуваме. Е, не можеш да се разхождаш по гащи, ама това не е важно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам на електромера. Какво има да установявам, нека радиатора сам си установява каква температура си поддържа, аз знам само че с тоя радиатор стоя на студено, докато един конвектор за 30лв. превръща за броени минути стаята в сауна. Разбира се че измерването го провеждам без включени лампи, ми че ако беше с тях, може би щеше да е 800Wh. Нагревателя не може да отдаде максималната си мощност след като термостата непрекъснато го изключва на 80 градуса, т.е. работи 5 мин. и после почива 5мин., каква мощност очакваш накрая, ами естествено половината. И аз за да стоя на топло не ми трябва спиращ се радиатор, а печка работеща нон-стоп. И на вас ви се иска радиатора да топли, ама той не ще. И не, аз не искам да стоя на 18 градуса, искам печка на която каквато мощност пише така и да топли, вече ако искам да си понижа температурата на 18 градуса, това сам ще си го реша и просто ще врътна термостата, а не печката ми да се саморегулира както на нея й харесва. Сега ако изкарам радиатора навън на снега, той няма да може да загрее до 80 градуса и ще отдава пълната си мощност, но аз не искам да топля небето с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда си получил прозрение, че всички потребители и производители, които крият реотаните в маслини радиатори са балъци.

Сега остава да се замислиш дали повърхността на нажежените открити реотаните дава нещо повече от всичко ребра на маслените радиатори, даже и при 80 градуса.

Иначе няма спор, че маслените изглеждат по-бавни (ако си оставил стаята да се охлади) и не започват веднага с лъчеста енергия на която да си сгрееш ръцете в иначе студена стая. Те са направени да поддържат комфорт в безопасност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

Изглежда си получил прозрение, че всички потребители и производители, които крият реотаните в маслини радиатори са балъци.

Сега остава да се замислиш дали повърхността на нажежените открити реотаните дава нещо повече от всичко ребра на маслените радиатори, даже и при 80 градуса.

Иначе няма спор, че маслените изглеждат по-бавни (ако си оставил стаята да се охлади) и не започват веднага с лъчеста енергия на която да си сгрееш ръцете в иначе студена стая. Те са направени да поддържат комфорт в безопасност.

Маслините са за ядене, а маслените радиатори не топлят, поради причините които изброих. Не говоря за всички производители, а за българските от Теси, другите не съм ги пробвал, но те могат да загряват и до 100градуса, може и обемът им да е по-голям, не мога да говоря за тях, просто знам че българина е некадърен във всичко което прави. Имах и един кухненски бойлер Дипломат който се запали и направи пожар, а на други вносни бойлери съм виждал вътре изпепелени кабели и капака им леко стопен, но не и изгорял. Българите незнаят дори каква негоряща пластмаса да сложат, а днес всички кухненски бойлери са пластмасови. Българите са посредствени производители с материали и части внесени отвън, с неясно качество, нито музика не можем да произвеждаме, нито филми, нито футбол, а какво остава за печките и бойлерите. Аз не искам в дома си комфортна компромисна среда, а идеална и се надявам че за това за което съм си дал парите ще върши нещо повече от това да си суша чорапите върху него и да пускам допълнителна печка, щото този радиатор си решил да работи в комфортна безопасна среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, peppone1 написа:

Маслините са за ядене, а маслените радиатори не топлят, поради причините които изброих. Не говоря за всички производители, а за българските от Теси, другите не съм ги пробвал, но те могат да загряват и до 100градуса, може и обемът им да е по-голям, не мога да говоря за тях, просто знам че българина е некадърен във всичко което прави. Имах и един кухненски бойлер Дипломат който се запали и направи пожар, а на други вносни бойлери съм виждал вътре изпепелени кабели и капака им леко стопен, но не и изгорял. Българите незнаят дори каква негоряща пластмаса да сложат, а днес всички кухненски бойлери са пластмасови. Българите са посредствени производители с материали и части внесени отвън, с неясно качество, нито музика не можем да произвеждаме, нито филми, нито футбол, а какво остава за печките и бойлерите. Аз не искам в дома си комфортна компромисна среда, а идеална и се надявам че за това за което съм си дал парите ще върши нещо повече от това да си суша чорапите върху него и да пускам допълнителна печка, щото този радиатор си решил да работи в комфортна безопасна среда.

Такова оплюване на Българина не бях чел скоро,това че ти си технически неграмотен не значи,че всички са такива!Аз имам Теси радиатор с 12 ребра от доста години и не мога да кажа нищо лошо,имам и конвектор на Елдом от който също съм доволен,греят си достатъчно качествено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ти като някаква баба бре, от всичко си доволен. Навлекъл пуловерите и терлиците и радиатора му супер. Няколко чашки Гроздова преди това и парче сланина и у дома лято. Това ли е твоят технически обоснован отговор, засече ли го до каква температура загрява на първа и след това на втора степен? Засече консумацията му за 1 час? Когато направиш това, тогава започни с хвалбите. Преди този радиатор бях закупил по-малък с 9 ребра, но още на следващия ден го върнах защото умрях от студ. Чудя се само той каква ли мощност е отдавал, може би 500-600Wh, по-малко от една ютия и един сушоар.

Ама и на вас спамерите трябва да съм благоадарен, преди малко ми се обади един потребител прочел темите ми във форума, питайки за техническа консултация. Така че само това ми е достатъчно, ама я пак ми качете рекламата, колкото и лоша да е, пак си е реклама. Поне затова съм ви благодарен, макар и направено с лоша умисъл. Но човек трябва да търси доброто навсякъде, но аз в този радиатор не виждам добро. Но може би е по-здравословно да седи този грамаден радиатор до леглото ми и да се завия с чифт одеяла и юргани и да спя на 18 градуса, може би трябва да се калявам, но щом производителите са решили че така е най-добре, нека да не спорим, те знаят най-добре. Кои сме ние от простолюдието че ще решаваме коя температура е най-добра за нас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, peppone1 написа:

А бе ти като някаква баба бре, от всичко си доволен. Навлекъл пуловерите и терлиците и радиатора супер. Това ли е твоят технически обоснован отговор, засече ли го до каква температура загрява на първа и след това на втора степен? Засече консумацията му за 1 час? Когато направиш това, тогава започни с хвалбите. Преди този радиатор бях закупил по-малък с 9 ребра, но още на следващия ден го върнах защото умрях от студ. Чудя се само той каква ли мощност е отдавал, може би 500-600Wh, по-малко от една ютия и един сушоар.

Като съм доволен как да кажа друго?
Нямам нужда от така наречените “засичания“защото не ме интересува,радиатора е 2500 вата с КПД почти 100%,грея си се идва сметката плащам си я и толкова!

преди 6 минути, peppone1 написа:

Ама и на вас спамерите трябва да съм благоадарен, преди малко ми се обади един потребител прочел темите ми във форума, питайки за техническа консултация. Така че само това ми е достатъчно, ама я пак ми качете рекламата, колкото и лоша да е, пак си е реклама. Поне затова съм ви благодарен, макар и направено с лоша умисъл. Но човек трябва да търси доброто навсякъде, но аз в този радиатор не виждам добро.

Обадил ти се е Рептил да му направиш филтри за музиката в летящата му чиния?:D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, peppone1 написа:

А бе ти като някаква баба бре, от всичко си доволен. Навлекъл пуловерите и терлиците и радиатора супер.

За пръв път чувам някой да казва, че бабите били от всичко доволни. Обикновено те се смятат за символ на негодуване, сърдитост, инат, всезнайничество и т.н.

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Обадил ти се е Рептил да му направиш филтри за музиката в летящата му чиния?:D

Не! Да му направи други работи! Малко по-палави работи срещу заплащане на час. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Не! Да му направи други работи! Малко по-палави работи срещу заплащане на час. :)

Е първо музика,яко ръчка на сръбите и после другото :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.