Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,от доста време се замислям да си поръчвам от AliExpress но не знам до колко е надежден сайта .Знам,че има доста хора които пазаруват са доволни повечето .Харесах си един фенер и мисля да си го поръчам пише ,че доставката е безплатна до България но не съм наясно как се отваря точно този диспут и как да проследявам доставката ето линк на фенера да кажете дали е надежден продавача . https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0

Ето и линк до къде стигнах  как да отворя диспут  и линк за да следя пратката 

222222 (600 x 450).jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пратката може да я следиш, ако има проследяващ номер и то едва след като я изпратят, а товя може да отнеме няколко дни. Принципно на по-евтините продукти и особено тези, които са с безплатна доставка, не им слагат проследяващ номер, ако имат, ще се оскъпи пратката. Като си поръчаш и платиш стоката, имаш опция да гледаш дали е тръгнала от пощата и горе-долу колко време ще я чакаш. Аз съм си поръчал едни каишки за часовник за $3.48 и ми пише, че ще пристигнат за 37 до 59 дена. Също така пише, че ако не пристигнат до дадена дата, може да си отвориш диспут и да искаш да ти върнат парите. Иначе преди съм поръчвал и други неща и са идвали. Въпроса е след като поръчаш, да проверяваш периодично след месец - месец и нещо в кварталната поща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

Пратката може да я следиш, ако има проследяващ номер и то едва след като я изпратят, а товя може да отнеме няколко дни. Принципно на по-евтините продукти и особено тези, които са с безплатна доставка, не им слагат проследяващ номер, ако имат, ще се оскъпи пратката. Като си поръчаш и платиш стоката, имаш опция да гледаш дали е тръгнала от пощата и горе-долу колко време ще я чакаш. Аз съм си поръчал едни каишки за часовник за $3.48 и ми пише, че ще пристигнат за 37 до 59 дена. Също така пише, че ако не пристигнат до дадена дата, може да си отвориш диспут и да искаш да ти върнат парите. Иначе преди съм поръчвал и други неща и са идвали. Въпроса е след като поръчаш, да проверяваш периодично след месец - месец и нещо в кварталната поща.

В случая  да си напиша данните и номера на картата  в случая не мога ли да си отворя  предварително деспут  да има някаква гаранция,че няма да ми изгорят парите  .

преди 5 минути, maxx271 написа:

В случая  да си напиша данните и номера на картата  в случая не мога ли да си отворя  предварително деспут  да има някаква гаранция,че няма да ми изгорят парите  .Кое да натисна -Купи този продукт от продавач или Купи всичко ?

1111 (600 x 450).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво няма да можеш да отвориш? Всичката информация си ти седи в акаунта, при проблеми диспут се отваря с натискане на бутон само. За да си направиш поръчка, цъкаш "купи всичко". От там вече ще видиш какви опции имаш за изпращане и евентуално дали ще има опция да се проследява пратката. Сайта си има и раздел, където имаш правила, въпроси и т.н., каквото не ти е ясно го пише.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, maxx271 написа:

в случая не мога ли да си отворя  предварително деспут  да има някаква гаранция,че няма да ми изгорят парите  .

Не можеш. Диспут се започва ако ти изгорят парите, или не си получил пратката, или си получил не това което трябва. До тогава чакаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, maxx271 написа:

Здравейте ,от доста време се замислям да си поръчвам от AliExpress но не знам до колко е надежден сайта .

Сайта е перфектен, като цени и като надеждност. Споко...

В момента чакам със сигурност над 20 поръчки....:wink12: 

Ако не  пристигне до 60 + 15 дена мисля имаше срок, пускаш диспут и ти връщат парите. Но при над 30лв, като при твоя случай има вероятност, пратката да се задържи на митницата за освобождаване на ДДС....Трябва да прочетеш малко преди да поръчваш, чак толкова голяма сума.....Че тука не ми се разказва всичко....:wink12:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Zaza Zaraza написа:

Сайта е перфектен, като цени и като надеждност. Споко...

В момента чакам със сигурност над 20 поръчки....:wink12: 

Ако не  пристигне до 60 + 15 дена мисля имаше срок, пускаш диспут и ти връщат парите. Но при над 30лв, като при твоя случай има вероятност, пратката да се задържи на митницата за освобождаване на ДДС....Трябва да прочетеш малко преди да поръчваш, чак толкова голяма сума.....Че тука не ми се разказва всичко....:wink12:

Вече поръчах  каквото стане  може ли ако ми задържат пратката  да не плащам нищо и да не си я търся   .

Изпратиха ми в пощата   това  има и някакъв линк  qidong yang: Dear Dimitar Hristov: 
We got your order 95125784365559. 
We have a National Holiday from 30th,September to 4th, October, Your order will be shipped as soon as possible we back to the office.Thank you for shopping with us. 
Best regards, 
qidong yang

Please do not reply directly to this email. Click the button above or use the following link:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, maxx271 написа:

Вече поръчах  каквото стане  може ли ако ми задържат пратката  да не плащам нищо и да не си я търся   .

Бъди точна и коректна личност, не зависимо от сценария! Тъпо е да се  правиш на ганьовец! Щото заради такива шмекерии на дребно, после страдаме всички.....Едва ли са случайни фактите, че някой търговци не искат да изпращат до БГ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Zaza Zaraza написа:

Бъди точна и коректна личност, не зависимо от сценария! Тъпо е да се  правиш на ганьовец! Щото заради такива шмекерии на дребно, после страдаме всички.....Едва ли са случайни фактите, че някой търговци не искат да изпращат до БГ....

Ти като си наясно   можеш да кажеш в случая ако ми задържат пратката   до колко пари трябва да платя мито  и къде да го платя  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го задържат на митница!Спират се пратки от 30 евро, или левовата им равностойност на горе.Задължително си взимай пратките, не се прави на циганин.Както продавачите имат рейтинг, така и куповачите.Не е за изпускане възможността да си купуваш неща от тях.

Преди години си взех тактически ръкавици на Механикс за 25лв. Тук струваха над 50!Сравних ги в магазина - 1 към 1.Карам колело с тях, имам доста падания, но дори не са се протъркали!!!

Аааа забравих да кажа, че и пари са ми връщали, при това яз бях виновен.Обърках количествата.За мой късмет още не бяха пратили пратката, и ми възтановиха разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, maxx271 написа:

Ти като си наясно   можеш да кажеш в случая ако ми задържат пратката   до колко пари трябва да платя мито  и къде да го платя  .

20% ДДС плюс 12 лв плюс 3.5 лв-за бг пощите за обработка на документите при освобождаването от митницата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Zaza Zaraza написа:

Като направиш такъв номер, парите ти няма да се върнат! Проблема си е твой. Парите остават в продавача. Той има документи да докаже, че е изпратил стоката, ще стигнат до митницата и ще те разследват, че не си взел стоката че лъжеш.

преди 29 минути, spielberg написа:

20% ДДС плюс 12 лв плюс 3.5 лв-за бг пощите за обработка на документите при освобождаването от митницата

Стигне ли до митница, всички гемии потъват - търси нотариуси, формуляри за EORI номер, плаща на митнически агент за номера, облагания на транспорта, на стоката, ДДС, копия от сделката от поръчката, което показва цена, че е закупена. Ще си пръсне всичките джобни пари, че даже ще пита за още. Може да вземеш заем от майка си. ;)

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Mlechko написа:

Като направиш такъв номер, парите ти няма да се върнат! Проблема си е твой. Парите остават в продавача. Той има документи да докаже, че е изпратил стоката, ще стигнат до митницата и ще те разследват, че не си взел стоката че лъжеш.

Стигне ли до митница, всички гемии потъват - търси нотариуси, формуляри за EORI номер, плаща на митнически агент за номера, облагания на транспорта, на стоката, ДДС, копия от сделката от поръчката, което показва цена, че е закупена. Ще си пръсне всичките джобни пари, че даже ще пита за още. Може да вземеш заем от майка си. ;)

Глупости на търкалета, ние не сме ходили по митници да освобождаваме пратки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, spielberg написа:

Ти софиянецо не се броиш! Забравяш, че ти си в София, а ние в България! Ако там имаш кой да ти слугува, това си е лично твоя полза. Останалите ходят с бумагите напред назад и се налага да използват целия работен ден до приключване на освобождаването. Айде помисли малко къде се намираш първо, тогава приказвай! Огледай се, послушай хората!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, spielberg написа:

аз съм ходила - защото беше 50 долара, и не от ЕС

ДДС и такси пощи посредник и така

преди 19 часа, Mlechko написа:

къде забърка и нотариуси за митницата

:eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

ДДС и такси пощи посредник

Ако си получаваш на митница пратката няма такса пощи.
ДДС се начислява и на транспорта, ако има такъв начислен в международната цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Ако си получаваш на митница пратката няма такса пощи.
ДДС се начислява и на транспорта, ако има такъв начислен в международната цена!

не ме карай да търся бумащината да ти я снимам защото не е вярно - има такса

получих известие от Български пощи че имам пратка, която е на митницата

после ходих до банката да извадя документа за платената сума, после ксерокс на поръчката, после на митницата - там има гише Български пощи, с изисканите документи се отива точно на това гише, служител ги взима и отива в митницата у другата стая

още към 15 лева платих за да ми дадат пратката - ДДС и такса за Български пощи защото е посредник

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, haidukpikaso написа:

не ме карай да търся бумащината да ти я снимам защото не е вярно - има такса

получих известие от Български пощи че имам пратка, която е на митницата

Ти си ходила на пощенски клон на територията на митницата, а не на самата митница. Така да.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, DarkEdge написа:

Ти си ходила на пощенски клон на територията на митницата, а не на самата митница. Така да.

какъв пощенски клон бе човек

в София митницата е на едно единствено място на ул. Веслец 84 там е и гишето на Български пощи, вътре

къде ли съм ходила а - ти знаеш ли къде ни е митницата в София

пощенския клон ми е до блока ама там няма пратката не разбра ли

защото трябва ДДС да се плати и е над 100 лева тва казаха- пътя чантата и за митницата - там

или обобщено казано не е клон а представителство на Български пощи вътре в самата сграда на Митницата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Mlechko написа:

Само не ми казвайте ,че трябва да ходя до София да я освобождавам ние си имаме  две  митници предполагам  ще мога да си платя тук ако ми я задържат .Дори могат да ми съдействат  защото и аз съм държавен служител  но не работя на митница а на граница  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, maxx271 написа:

Само не ми казвайте ,че трябва да ходя до София да я освобождавам ние си имаме  две  митници предполагам  ще мога да си платя тук ако ми я задържат .Дори могат да ми съдействат  защото и аз съм държавен служител  но не работя на митница а на граница  :)

няма споко

влизай си в сайта и по номера дето са ти го дали - си я следи къде е, във всеки един момент при смяна на местоположението на пратката се изписва къде се намира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

специално за Флопи Централната Софийска митница на ул.Веслец 84

1367227556.jpg

и вътре

1367227676.jpg

вдясно е представителството на Български пощи - посредник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, maxx271 написа:

Само не ми казвайте ,че трябва да ходя до София да я освобождавам ние си имаме  две  митници предполагам  ще мога да си платя тук ако ми я задържат .

Като ти я задържат, ще плащаш на куриерска фирма за доставка от София до вашия град. Те ще те попитат по телефона дали желаеш да ти я пратят или ти лично ще се заемеш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчката ми е приета ,редно ли е сега да направя това което е показано на снимката ?

dispyt-na-aliexpress.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какъв зор?!? Изобщо четеш ли какво пише и какво ти писахме?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.