Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам каква е разликата в AUX мъжки жак с 4 сектора и този с 3 сектора на самата метална част на жака, тази която влиза? намирам 2 вида- с 3 сектора и с 4 сектора?! Необходим ми е за Авто CD-то където AUX входа се намира отзад и се чудя какъв  кабел е по подходящ от 2та типа, за да подавам допълнителен източник на музика. CD-то е PIONEER, ако е от  значение?!

cable_aux_3965_1_58723127.png

1_ab9b3720-2443-4df8-9b74-3d5cde202019_500x.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, marti76 написа:

Искам да попитам каква е разликата в AUX мъжки жак с 4 сектора и този с 3 сектора на самата метална част на жака, тази която влиза? намирам 2 вида- с 3 сектора и с 4 сектора?! Необходим ми е за Авто CD-то където AUX входа се намира отзад и се чудя какъв  кабел е по подходящ от 2та типа, за да подавам допълнителен източник на музика. CD-то е PIONEER, ако е от  значение?!

Трябва ти класически стерео чинч жак,ако е с такъв изхода от авто CD-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 3.5 мм жакове ли говорим? Ако да - трябва ти триполюсен (l,R, Gnd). 4-полюсните са за случаите, когато има и микрофон в схемата

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този с 4 има и микрофон. От върха към основата на жака са съответно ляв, десен канал, микрофон (ако има) и маса.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да за 3,5 мм ....благодаря за отговорите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показваш снимка на 3,5мм жак от двете страни,авто CD-то сигурен ли си че е с такъв вход,да не се окаже че е с чинч.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Показваш снимка на 3,5мм жак от двете страни,авто CD-то сигурен ли си че е с такъв вход,да не се окаже че е с чинч.

Колко авто системи имат чинчове? Повечето имат просто гнездо за 3.5 на предния панел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, killchain написа:

Колко авто системи имат чинчове? Повечето имат просто гнездо за 3.5 на предния панел.

Има и с чинч вход и изход авто CD-та затова и питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а това означава ли, че ако го ползвам този с 4те сектора и не се ползва микрофон, а само подавам музика в CD-то ще наруша стереото, примерно, или ще ми свири само един канал...ей такива?! че имам наличен такъв с 4, не е проблем да си купя и с 3, евтиния са си,  но да питам!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, marti76 написа:

а това означава ли, че ако го ползвам този с 4те сектора и не се ползва микрофон, а само подавам музика в CD-то ще наруша стереото, примерно, или ще ми свири само един канал...ей такива?! че имам наличен такъв с 4, не е проблем да си купя и с 3, евтиния са си,  но да питам!?

Телефоните са предвидени за такива жакове, но може да има проблем от страната на CD-то. Ако клемичката за масата на CD-то разчита на цялата дължина на жака и се случи, че контактува там, където е сегментът за микрофона (или на границата между масата и микрофона), най-вероятно няма да се чува както трябва (така както звучат например слушалки, ако не си вкарал жака докрай).

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, killchain написа:

Телефоните са предвидени за такива жакове, но може да има проблем от страната на CD-то. Ако клемичката за масата на CD-то разчита на цялата дължина на жака и се случи, че контактува там, където е сегментът за микрофона (или на границата между масата и микрофона), най-вероятно няма да се чува както трябва (така както звучат например слушалки, ако не си вкарал жака докрай).

ами значи най-добре би било са 3-ка сектори да си взема, да не се вади CD-то излишно после, понеже входовете са отзад!! Благодаря за вниманието!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.