Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Клапата на вътрешното тяло на климатика при отваряне, и затваряне започна да скърца много.Освен това не отваря плавно,задържа ,и не се отваря и затваря докрай.Затваря се докрай само когато изключа климатика.Някой имал ли е такъв проблем,и има ли някакво решение?Климатика е в експлоатация от 6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плаче за обслужване/почистване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Годишната профилактика е 50лв, когато се тарикатите и ги "спетявате" стават такива и по-големи мизерии, не ми се мисли ако се свали корпуса на вътрешното тяло какво е по топлообменика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измиване на вътрешното тяло може и сам да си извърши човек. С обезмаслител светва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се може сам стига да знае как, че намачка ли ламелите на топлобменника няма оправяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

намачка ли ламелите

Там само се пръска - първо с препарат, после с вода. И нищо друго. Никаква механична намеса, като четки за зъби и др. подобни!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Там само се пръска - първо с препарат, после с вода. И нищо друго. Никаква механична намеса, като четки за зъби и др. подобни!

Да знам, сам си поддържам климатиците години на ред, но съм виждал хора които не знаят какво се прави и тръгнат да чистят с четки,парцали и др. ламелите и правят мазало, същото важи и за външното тяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Плаче за обслужване/почистване.

Точно след профилактика стана това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, RudeBoy написа:

Тогава смажи малко пантите.

Смазах ги със силиконова  грес,но няма ефект.Доколкото четох в нета, тази клапа се управлява от моторче.Може би в него се крие проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Miro40 написа:

Точно след профилактика стана това.

Сам ли си я прави? Разглобявани ли са пластмасите, турбината при тази профилактика. За 50 лв да дойде някой да ти пръсне спрей не е профилактика, а отбиване на номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobivg написа:

Сам ли си я прави? Разглобявани ли са пластмасите, турбината при тази профилактика. За 50 лв да дойде някой да ти пръсне спрей не е профилактика, а отбиване на номер.

Профилактиката я прави уж майстор есента на 2017.Сваля пластмасите,пръска спрей,три, и това беше(на вътрешното тяло),а на външното замерва налягането на фреона.Проблема започна пролета на тази година(2018г.).Майстори много,как да разбера кой съвестно си върши работата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.