Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте трябва ми кутия на която до хардовете има места и за SSD, понеже тази кутия с която съм Zalman z1 neo, не съм много доволен и за това искам да я сменя моля не питайте защо. Бюджет до 100 лв и да бъде и долен монтаж на захранване.

GB H110M-DS2 LGA1151 
i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
8GB DDR4 2133 KINGSTON 
Zalman Case ATX Z1 NEO 
SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 
ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като идея - SSD можеш да го завинтиш вертикално зад дъното или около него, ако има място:

How-to-install-SSD-mounting.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fractal Design Focus G FD-CA-FOCUS-GY-W

Има я в още няколко цвята.

Cougar MX330-G 385NC10.0006

Antec P7 0-761345-11609-1

Cooler Master MasterBox Lite 3.1 MCW-L3B3-KANN-01

Редакция: С бракет/адаптер , няма нужда от смяна на кутията. Но все пак е опция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, oic написа:

Редакция: С бракет/адаптер , няма нужда от смяна на кутията. Но все пак е опция.

Къде се монтира на моята кутия, Zalman z1 neo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Къде се монтира на моята кутия, Zalman z1 neo.

На мястото на 3.5 inch хард диск, се монтира бракета.

Само ще трябват винчета за монтирането на SSD-то на бракета.

Има и по евтини no name бракети към 7-8 лева.(наскоро взимах подобен) Потърсете в близкият за Вас PC магазин/сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, oic написа:

На мястото на 3.5 inch хард диск, се монтира бракета.

Само ще трябват винчета за монтирането на SSD-то на бракета.

Има и по евтини no name бракети към 7-8 лева.(наскоро взимах подобен) Потърсете в близкият за Вас PC магазин/сервиз.

Ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам съществуват ли още такива кутии, от новите когато примерно инсталираш нещо и постоянно свети диода на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак по-подробно? Как така кутията ще знае дали инсталираш нещо?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Я пак по-подробно? Как така кутията ще знае дали инсталираш нещо?!?

Ох и аз кво написах :D значи нали знаеш от тея старите кутии как светеха с диод червено и синъо червено светеше постоянно когато инсталираш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш предвид светлинна индикация за работата на твърдия диск?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Да не би да имаш предвид светлинна индикация за работата на твърдия диск?

Нещо като тази да същата индикация.

Compaq Evo D310vbig.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам кутия, която да няма такава индикация. Това е просто един светодиод, който се включва към дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Аз не знам кутия, която да няма такава индикация. Това е просто един светодиод, който се включва към дънната платка.

Два диода са единия червения свети когато правиш на него инсталираш постоянно мига. Това го имаха старите кутии тези новите го нямат>..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този "диод" ти показва дисковата активност - свети тогава, когат се използва някой от дисковете в системата. Възможно е при някои модели кутии да липсва или да не е включен при неправилен монтаж, но едва ли е премахнат изобщо като функция от всички нови кутии или дъна. Харесай си някоя кутия и и виж характеристиките в официалния сайт. А и това дали ще ти свети нещо при дискова активност не виждам каква работа ще ти върши, при условие че можеш съвсем спокойно да си го следиш и софтуерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази също ще си недоволен все пак говори за евтини кутии. Отделно е само с един вентилатор.

Същата работа като с видеокартата ще смениш нещо от което си недоволен с нещо подобно тоест ще си останеш недоволен.

Пари на вятъра както и да го гледам.

п.с. Така както може да вземеш втора ръка GTX 970 / 980 така и за кутия може да потърсиш HAF или подобна.

В Замунда едно момче продава в момента http://www.coolermaster.com/case/full-tower/haf-932-advanced/ но ще ти е над бюджета.

Нищо не пречи обаче да се пробваш за 100 лв. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HAF 932 е голяма, проветрива кутия и до там се приключват плюсовете. От днешна гледна точка подредбата е доста демоде, липсват повече опции за монтаж на 2.5-инчови устройства, а има много от по-големите формати, клетките са статични и лимитират дължина на видеото, кабелният мениджмънт е спартански и най-лошото е, че липсват филтри, затова преди години много хора пропищяха от насъбиране на прах из хафовете. Нищо, което да не можеш да си купиш за 100лв.

Masterbox Lite 3.1 едва ли е най-доброто за тези пари, имаше по-удачни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

От тази също ще си недоволен все пак говори за евтини кутии. Отделно е само с един вентилатор.

С два вкарващи и един изкарващ е не бих я взел за нищо на света без вентилатори.

Аз по принцип съм от хората които, си почистват нещата на 2 седмици се почиства вентилатори на кутия на видеокартата, много ми се иска да сменя термопастата но ме е страх да не объркам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.10.2018 г. в 9:53, The-Walk!nG-Dead написа:

Здравейте трябва ми кутия на която до хардовете има места и за SSD, понеже тази кутия с която съм Zalman z1 neo, не съм много доволен и за това искам да я сменя моля не питайте защо. Бюджет до 100 лв и да бъде и долен монтаж на захранване.

Помисли и не бързай! Веднъж вече си закупил некачествена кутия, а си се устремил към подобна грешка. Събери общо 170-80 левчета и си вземи нещо, което да ти служи вярно. Да е добре проектирано и изработено от качествени материали. Тогава ще можеш да го ползваш дълги години(ще смениш поне 3-4 конфигурации). Стига да не ти омръзне гледката.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста завишена цена предвид че доскоро струваше 78-80 лв. Иначе тази е с 2 вентилатора но при положение че една добра перка е 14 лв. не си струва. 

на 2.11.2018 г. в 20:41, The-Walk!nG-Dead написа:

С два вкарващи и един изкарващ е не бих я взел за нищо на света без вентилатори.

Това колко вентилатори могат да се монтират и с колко идва кутията са коренно различни неща.

MasterBox Lite 3.1 идва с един 120 мм вентилатор отзад.

http://cougargaming.com/products/cases/solution2/index.html 

https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm-co.html

http://nikem-bg.net/cart/58626p1r58117p1rf.html - Ето ти бюджетно решение за 87 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Jorge написа:

Помисли и не бързай! Веднъж вече си закупил некачествена кутия, а си се устремил към подобна грешка. Събери общо 170-80 левчета и си вземи нещо, което да ти служи вярно. Да е добре проектирано и изработено от качествени материали. Тогава ще можеш да го ползваш дълги години(ще смениш поне 3-4 конфигурации). Стига да не ти омръзне гледката.:)

Защо смяташ че тази няма да е по добра? 

Тази с която съм я харесвам много но, с тази която е с 2 вкарващи и 3 изкарващи вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто кутията ти не е за моето дъно.

на 5.11.2018 г. в 19:42, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/58626p1r58117p1rf.html - Ето ти бюджетно решение за 87 лв.

Тази кутия не е за моето дъно.

Иначе хубава кутия но като не мога да сложа, дъното за какво ми е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не очаквах от теб, така да ме набуташ>....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.