Премини към съдържанието
Radet0

Моля и аз за помощ при избор на Телефон

Препоръчан отговор

Здравейте. Мъжа ми и аз нищо не разбираме от телефони и вече ми писна да взимам неща видяни от реклами и прочие. Реших да се допитам тук, като се надявам, че ще получа адекватно мнение. 

Трябва ми телефон на прилична цена (максимум 600лв). 

Трябва ми основно за работа из групите за покупко-продажба във фейсбук. Продавам неща за деца и бебета и членувам в множество групи и ги следя постоянно. Правя снимки на артикулите и ми трябва и сносна камера и доста място в телефона. Имам и малки бебчета, които снимам постоянно, така че ми трябва апаратче, което има място, работи бързо и се ползва доста. 

Сегашния ми телефон доста цикли, зарежда бавно и даже изключва като го претоваря.... нямам претенции за марка, видях че предлагате китайска марка Хаоми или там както се казва, та изобщо нямам претенции за дизайн, марка или други изгъзици. Трябва ми камера, място и процесор.... 

Предвид и факта, че идват празници доста от веригите ще правят и промоции и в тази връзка ако имате впечатление и от по скъп модел може да го споделите като бонус предложение, за което ще следя евентуално за промоции.... 

Благодаря ви изключително много и дано да се включи някой! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 7 Plus - Отлична изработка, масивен алуминиев корпус, камерата е прилична с немски оптики Zеiss. Най-хубавото в тях е, че за разлика от повечето телефони с Андроид, нокиите пристигат с чиста и стабилна операционна система, чиято поддръжка е гарантирана в продължение на най-малко 2 години напред. Според мен Nokia предлагат идеално съчетание между, хардуер, софтуер и цена. Лично аз преди няколко месеца взех от новите андроид нокии и съм много доволен. Препоръчвам! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Radet0 написа:

Здравейте.  

Аз не бих се втурнал да ви препоръчвам нещо, без да ви попитам поне за големината на дисплея какви са ви предпочитанията и на Андроид апарат ли държите или бихте приела да работите и с iPhone?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei P20 Lite пасва точно в бюджета.

@algor, за 600лв какъв iPhone може да си вземе? 6S Plus? За iPhone трябва да се гледа най-малко 7 Plus. Главно заради супер издръжливата му батерия. На плюс версиите при iPhone батерията е уникална, съжалявам, че го замених със S9 Plus.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и за читав 6S няма да стигнат. Приятелката ми има Iphone 6 и много се оплакваше от IOS-11, но все пак това е телефон на 4 години, хардуерно е доста остарял. Батерията също му е слаба страна. Иначе и аз предпочитам IOS пред Андроид, но в този ценови диапазон читав Iphone няма да намери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ваше място бих си купил телефон за 200 лв, и читаво фотоапаратче за останалите пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, RudeBoy написа:

На ваше място бих си купил телефон за 200 лв, и читаво фотоапаратче за останалите пари.

Този за 200лв, едва ли ще върши работа за което се иска.Но за още толкова отгоре може да се намери нещо на Xiaomi или Huawei.

преди 8 часа, Radet0 написа:

Здравейте. Мъжа ми и аз нищо не разбираме от телефони и вече ми писна да взимам неща видяни от реклами и прочие. Реших да се допитам тук, като се надявам, че ще получа адекватно мнение. 

Трябва ми телефон на прилична цена (максимум 600лв). 

Трябва ми основно за работа из групите за покупко-продажба във фейсбук. Продавам неща за деца и бебета и членувам в множество групи и ги следя постоянно. Правя снимки на артикулите и ми трябва и сносна камера и доста място в телефона. Имам и малки бебчета, които снимам постоянно, така че ми трябва апаратче, което има място, работи бързо и се ползва доста. 

Сегашния ми телефон доста цикли, зарежда бавно и даже изключва като го претоваря.... нямам претенции за марка, видях че предлагате китайска марка Хаоми или там както се казва, та изобщо нямам претенции за дизайн, марка или други изгъзици. Трябва ми камера, място и процесор.... 

Предвид и факта, че идват празници доста от веригите ще правят и промоции и в тази връзка ако имате впечатление и от по скъп модел може да го споделите като бонус предложение, за което ще следя евентуално за промоции.... 

Благодаря ви изключително много и дано да се включи някой! 

Ето едно предложение, ако големината на дисплея не е проблем Mi Max 3 и Mi A2 (Mi 6X), който е с по-малък дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам   Global Version Xiaomi Redmi Note 6 Pro 4GB 64GB Smartphone Snapdragon 636 Octa Core 6.26" Notch Full Screen Dual Camera 4000mAh , от Goldway излиза към $220 или пък Original Xiaomi Redmi Note 5 6GB RAM 128GB ROM Smartphone Snapdragon 636 Octa Core 5.99" 18:9 Full Screen MIUI Dual Camera към $266. Но пък наистина трябва да кажеш все пак предпочитан размер на екран.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

Този за 200лв, едва ли ще върши работа за което се иска.

И защо не?...

Xiaomi Redmi 6A за 179 лв.

Xiaomi Redmi 5A за 209 лв.

Honor 7S DS за 219 лв .

Примерно. Вършат идеална работа като телефони. За снимки си има фотоапарати, които за същата цена предлагат повече възможности и по-високо качество на снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

И защо не?...

Xiaomi Redmi 5A за 209 лв.

Honor 7S DS за 219 лв .

Примерно. Вършат идеална работа като телефони. За снимки си има фотоапарати, които за същата цена предлагат повече възможности и по-високо качество на снимките.

Как, защо?Цитираните телефони стават само за ало, ало и до там, слаб процесор, малко рам памет, малко обща памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, AAUUXX написа:

Цитираните телефони стават само за ало, ало и до там, 

Стават и за сърфиране в нета. В случая не виждам да се иска някаква особена мощ на процесора. Не се предвижда инсталиране и на много и тежки приложения, така че не е нужна и много RAM. Ако телефонът не се ползва за снимки, не трябва и голямо хранилище.

От друга страна, телефоните до 600 лв масово се правят с миниатюрни матрички и обективи, със слаби параметри. Качеството на снимките се определя изцяло от софтуера. И последното не може да се сравнява с това от фотоапарат. За 400 лв може да се намери запазен употребяван модел дори и с APS-C матрица! Освен това ще има ръчни настройки, евентуално RAW формат, няколкократен зуум, качествен(и) обектив(и). В пъти е по-добре за снимки от който и да е телефон. 

От 2 години съм с телефон за 530 лв, имам и хубав фотоапарат, снимал съм много пъти и с двата, при едни и същи условия. След това съм сравнявал снимките, и съм виждал за какво става въпрос.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, AAUUXX написа:

Как, защо?Цитираните телефони стават само за ало, ало и до там, слаб процесор, малко рам памет, малко обща памет.

Не съм пробвал конкретните китайци, но смятам че телефоните в ценови диапазон 200-300лв. са напълно прилични устройства. За разговори и интернет за напълно задоволителни. Приложения, като, ФБ, Месенджър, Скайп, Вайбър и подобни вървят без никакъв проблем. Разполагат с NFC ,камерите снимат прилично, голяма част от игрите, дори и по-тежките вървят прилично, макар и не на макс графика. Колкото до паметта, повечето съвременни смартфони имат възможност да се постави карта памет. И често се пренебрегва качеството на самия корпус, което поне за мен е важно и налично при бюджетните устройства. За какво ми е да дам 2 бона за Iphone X, при положение че моите потребности ги покрива телефон за под 300лв? 
Хората купуващи бюджетни телефони не са глупаци, просто знаят добре, от какво точно имат нужда, вместо да пилеят пари за ненужни вещи. Тази грешка често я забелязвам при дамите, много држат да дадат над 1000лв за телефон заради яката камера, а след това отиват в снапчат, инстаграм и разни подобни приложения да унищожат качеството на снимката от скъпия телефон, понеже "магаре се снимало - магаре излезнало", а тях това не ги устройва. 

Ето една интересна гледна точка относно хората пилеещи пари за скъпи телефони: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RudeBoy написа:

Стават и за сърфиране в нета. В случая не виждам да се иска някаква особена мощ на процесора. Не се предвижда инсталиране и на много и тежки приложения, така че не е нужна и много RAM. Ако телефонът не се ползва за снимки, не трябва и голямо хранилище.

От друга страна, телефоните до 600 лв масово се правят с миниатюрни матрички и обективи, със слаби параметри. Качеството на снимките се определя изцяло от софтуера. И последното не може да се сравнява с това от фотоапарат. За 400 лв може да се намери запазен употребяван модел дори и с APS-C матрица! Освен това ще има ръчни настройки, евентуално RAW формат, няколкократен зуум, качествен(и) обектив(и). В пъти е по-добре за снимки от който и да е телефон. 

От 2 години съм с телефон за 530 лв, имам и хубав фотоапарат, снимал съм много пъти и с двата, при едни и същи условия. След това съм сравнявал снимките, и съм виждал за какво става въпрос.

С четириядрен процесор от най нисък клас и сърфирането ще е мъка, автора не търси фотоапарат, а телефон, и за да определи бюджет от 600лв е наясно, че нискобюджетни телефони няма да вършат работа.

преди 11 минути, Soviet Soldier написа:

Не съм пробвал конкретните китайци, но смятам че телефоните в ценови диапазон 200-300лв. са напълно прилични телефони. За разговори и интернет за напълно задоволителни. Приложения, като, ФБ, Месенджър, Скайп, Вайбър и подобни вървят без никакъв проблем. Разполагат с NFC ,камерите снимат прилично, голяма част от игрите, дори и по-тежките вървят прилично, макар и не на макс графика. Колкото до паметта, повечето съвременни смартфони имат възможност да се постави карта памет. И често се пренебрегва качеството на самия корпус, което поне за мен е важно и налично при бюджетните устройства. За какво ми е да дам 2 бона за Iphone X, при положение че моите потребности ги покрива телефон за под 300лв? 
Хората купуващи бюджетни телефони не са глупаци, просто знаят добре, от какво точно имат нужда, вместо да пилеят пари за ненужни вещи. Тази грешка често я забелязвам при дамите, много држат да дадат над 1000лв за телефон заради яката камера, а след това отиват в снапчат, инстаграм и разни подобни приложения да унищожат качеството на снимката от скъпия телефон, понеже "магаре се снимало - магаре излезнало", а тях това не ги устройва. 

Ето една интересна гледна точка относно хората пилеещи пари за скъпи телефони: 

Евтин телефон автоматично означава големи компромиси във всичко, като почнеш от хардуер, дисплей и корпус, тествал съм за кратко такива телефони от най-нисък бюджетен клас и не стават за нищо освен някое дете на 6-7г да си играе с него, точно затова не бих препоръчал такъв за да не ме псуват след това.
Има и прилични бюджетни с какъвто съм аз в момента Xiaomi redmi 5 за около 300лв, но и той едва ли ще свърши работа на автора зареди не особено мощния си процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

С четириядрен процесор от най нисък клас и сърфирането ще е мъка, автора не търси фотоапарат, а телефон, и за да определи бюджет от 600лв е наясно, че нискобюджетни телефони няма да вършат работа.

Евтин телефон автоматично означава големи компромиси във всичко, като почнеш от хардуер, дисплей и корпус, тествал съм за кратко такива телефони от най-нисък бюджетен клас и не стават за нищо освен някое дете на 6-7г да си играе с него, точно затова не бих препоръчал такъв за да не ме псуват след това.
Има и прилични бюджетни с какъвто съм аз в момента Xiaomi redmi 5 за около 300лв, но и той едва ли ще свърши работа на автора зареди не особено мощния си процесор.

Много голяма част от потребителите изобщо не са наясно, какво точно търсят, какви потребности имат, а залагат на това да отделят максимално голяма сума според възможностите им за телефон. Принципът е колкото по-скъпо, толкова по-добре. 
Най-ниския бюджетен клас реално са много мудни, но телефоните между 200-300лв с добра софтуерна поддръжка в момента функционират нормално. Процесори, като Snapdragon 430 и Mediatek MT6750N са достатъчно комфортни за работа в интернет. Забиването за жалост най-често е заради лошата софтуерна оптимизация на дадено устройство. Ще дам за пример Windows Phone ,те като цяло бяха доволно слаби от към хардуер, но работеха доста стабилно в сравнение с много по-силни хардуерно конкурентни устройства с Андроид. Просто Apple и Microsoft оптимизираха само за техните устройства (с малки изключения) дадения софтуер, докато при Андроид всеки производител си оптимизира сам спорен устройствата, които предлага. Често оптимизацията е лоша, а поддръжката краткотрайна. Ще дам пример със старите Iphone ,като 6-та серия, за която, дори и днес има последна версия IOS ,докато преди време разглеждах Samsung Galaxy Note от горе-долу същия период ,стоеше си още с андроид Киткат, чиято поддръжка отдавна е прекратена, а нови версии на Андроид, Samsung така и не пусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

Много голяма част от потребителите изобщо не са наясно, какво точно търсят, какви потребности имат, а залагат на това да отделят максимално голяма сума според възможностите им за телефон. Принципът е колкото по-скъпо, толкова по-добре. 
Най-ниския бюджетен клас реално са много мудни, но телефоните между 200-300лв с добра софтуерна поддръжка в момента функционират нормално. Процесори, като Snapdragon 430 и Mediatek MT6750N са достатъчно комфортни за работа в интернет. Забиването за жалост най-често е заради лошата софтуерна оптимизация на дадено устройство. Ще дам за пример Windows Phone ,те като цяло бяха доволно слаби от към хардуер, но работеха доста стабилно в сравнение с много по-силни хардуерно конкурентни устройства с Андроид. Просто Apple и Microsoft оптимизираха само за техните устройства (с малки изключения) дадения софтуер, докато при Андроид всеки производител си оптимизира сам спорен устройствата, които предлага. Често оптимизацията е лоша, а поддръжката краткотрайна. Ще дам пример със старите Iphone ,като 6-та серия, за която, дори и днес има последна версия IOS ,докато преди време разглеждах Samsung Galaxy Note от горе-долу същия период ,стоеше си още с андроид Киткат, чиято поддръжка отдавна е прекратена, а нови версии на Андроид, Samsung така и не пусна.

Windows Phone вървеше добре на слаб хардуер, защото беше много “постна“ОС, макар че и за нея минимума беше четириядрен процесор и 1GB RAM за Windows Phone 8.1 за 10 на същия хардуер не вършеше работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Windows Phone вървеше добре на слаб хардуер, защото беше много “постна“ОС, макар че и за нея минимума беше четириядрен процесор и 1GB RAM за Windows Phone 8.1 за 10 на същия хардуер не вършеше работа.

Това не е вярно. Най-разпространение Windows Phone ,Lumia 520 с двуядрен 1ghz процесор и 512 вървеше сравнително гладко докато 8.1 се поддържаше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Това не е вярно. Най-разпространение Windows Phone ,Lumia 520 с двуядрен 1ghz процесор и 512 вървеше сравнително гладко докато 8.1 се поддържаше. 

Е стига де имах Lumia 630 и знам колко гладко вървяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Е стига де имах Lumia 630 и знам колко гладко вървяха.

Еее в сравнение със съвременните устройства, едва ли може да ги определим като бързи, но всичко с времето си. Като цяло Windows Phone се считаха за телефони с добра софтуерна оптимизация (за времето си). Серията Nokia X и XL, която бе с андроид по онова време работеше доста по-тромаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Soviet Soldier написа:

Nokia 7 Plus - Отлична изработка, масивен алуминиев корпус, камерата е прилична с немски оптики Zеiss. Най-хубавото в тях е, че за разлика от повечето телефони с Андроид, нокиите пристигат с чиста и стабилна операционна система, чиято поддръжка е гарантирана в продължение на най-малко 2 години напред. Според мен Nokia предлагат идеално съчетание между, хардуер, софтуер и цена. Лично аз преди няколко месеца взех от новите андроид нокии и съм много доволен. Препоръчвам! 

Не знам за седмицата, но трима колеги се опариха от Нокиа
Двама с Нокиа 3 и един с Нокиа 6.

И на тримата  се прецака зареждането на батерията. На един зарежда до 24 %, на друг до 70% и не иска повече, а на третия изобщо не иска да зарежда.

Това в рамките на 3-6 месеца от покупката на телефоните.

Гаранционно им ги смениха и двама  ги продадоха. Третия още се мъчи и псува.
Нокиа не са това вече, което бяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, neroni написа:

Не знам за седмицата, но трима колеги се опариха от Нокиа
Двама с Нокиа 3 и един с Нокиа 6.

И на тримата  се прецака зареждането на батерията. На един зарежда до 24 %, на друг до 70% и не иска повече, а на третия изобщо не иска да зарежда.

Това в рамките на 3-6 месеца от покупката на телефоните.

Гаранционно им ги смениха и двама  ги продадоха. Третия още се мъчи и псува.
Нокиа не са това вече, което бяха.

Случват се подобни неприятни дефекти при всички телефони. Поне имат гаранция. Аз лично никакви проблеми нямам с моята Nokia. Nokia си е това което беше, даже екипът който я разработва е същия. Основателя на HMD-Global Jean-François Baril e бивш вицепрезидент на компанията в най-силните ѝ години (преди Microsoft). Всички технологии на Nokia са предадени на HMD Global. Произвеждат се от китайските заводи Фокскон ,та от там им тръгна славата че били китайски бранд, макар че и преди Nokia сътрудничеше с Фокскон. Впрочем Фокскон произвеждат и Iphone, това е компания, доказала се като производител на едни от най-качествените устройства. 

Nokia е синоним на здрав, надежден телефон и смятам, че напълно си оправдават тази им слава: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Този найстина е добър,ама си го предложил на безумна цена!http://www.prophonebg.com/index.php/product/xiaomi-mi-a2-64gb/На мен по ми допада този:http://www.aparatbg.com/produkt/xiaomi-poco-f1-64gb/.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Този найстина е добър,ама си го предложил на безумна цена!http://www.prophonebg.com/index.php/product/xiaomi-mi-a2-64gb/На мен по ми допада този:https://www.smartfonbg.com/Xiaomi-Pocophone-F1-Dual-Sim-64GB-Blue.:)

Дадох го като пример, относно цената при интерес може да бъде потърсен в pazaruvaj.com и да бъде избрана най-ниската цена на която се предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Дадох го като пример, относно цената при интерес може да бъде потърсен в pazaruvaj.com и да бъде избрана най-ниската цена на която се предлага.

Готин е сайта pazaruvaj.com ,но за жалост не винаги там са най-ниските цени. За жалост този сайт не си сътрудничи с основни търговци на подобна техника, като E-mag (там често цените са много добри) Техномаркет, Технополис, Зора и други. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Soviet Soldier написа:

Готин е сайта pazaruvaj.com ,но за жалост не винаги там са най-ниските цени. За жалост този сайт не си сътрудничи с основни търговци на подобна техника, като E-mag (там често цените са много добри) Техномаркет, Технополис, Зора и други. 

До сега каквото и да съм сравнявал в pazaruvaj.com все съм го намирал на по-ниска цена от техномагазините или пък зора, за е-маг да не говорим, ако не става въпрос за “черен петък“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, AAUUXX написа:

До сега каквото и да съм сравнявал в pazaruvaj.com все съм го намирал на по-ниска цена от техномагазините или пък зора, за е-маг да не говорим, ако не става въпрос за “черен петък“.

Реално Е-маг са големи мошеници и в 90% промоциите им са фейк. Преди време ми беше направило впечатление за Nokia 3 в Е-маг беше 197лв. плюс подарък зарядно за запалката на автомобил и безплатна доставка, докато в pazaruvaj най-ниската оферта бе 209лв. плюс 6лв за доставка. Ей сега проверих от любопитство Nokia 3 в Е-маг си е на старата цена, без подаръка, докато в Pazaruvaj e върху 195лв, но си плащаш 8лв доставка в единствения магазин предлагащ тази цена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.