Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали това е мястото за този въпрос или не, но все пак въпросът ми е следния:

Имам задача да направя презентация на тема "нещо, към което взимам отношение или нещо, което ми харесва и ме влече. И нямам никаква идея на каква тема да я направя. Ще предложите ли теми, които биха били полезни за обществото, и в същия момент - интересни?

Презентацията ще се представя пред публика!

Редактирано от hspro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hspro написа:

Аз бих помислил какво повече знам за тази публика - години, интереси, среда, тази презентация не е просто така измислена - сигурно има някаква цел.

Как се прави добра и интересна презентация, когато нямаш никакви идеи. - твоята лична драма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е мястото за този въпрос или не, но все пак въпросът ми е следния:

Имам задача да направя презентация на тема "нещо, към което взимам отношение или нещо, което ми харесва и ме влече. И нямам никаква идея на каква тема да я направя. Ще предложите ли теми, които биха били полезни за обществото, и в същия момент - интересни?

И какво те влече или харесва? Примерно мен ме влече математика, но едва ли ще удачно, ако ти кажа направи презентация на тема вавилонска бройна шестдесетична система. Заради тях между другото 1 минута е 60 секунди, 1 час е 60 минути, една окръжност има 360 градуса, 1 година има близо 360 дена, 1 месец има половината на 60 дни .. Всичко това е много полезно за обществото.

https://mathlegacy.blogspot.com/2012/04/4-7.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест не знаеш какво ти харесва и какво те влече??? Е сега вече се изплаших сериозно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло ме интересуват най-вече компютри, но имам една идея, която ми се върти в главата и тя е българското образование и българската образователна система.

Все пак предложете нещо и по двете теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hspro написа:

Имам задача да направя презентация

И нямам никаква идея на каква тема да я направя.

Ще предложите ли теми

А сега:

Ние за темата ли трябва да помогнем или просто да седнем и да почваме презентации, ти после ще си избереш една на която да сложиш името си отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hspro написа:

Като цяло ме интересуват най-вече компютри, но имам една идея, която ми се върти в главата и тя е българското образование и българската образователна система.

Ако пишеш за компютри, можеш да представиш усъвършенстването им през годините като включиш интересни факти и изображения. Започваш от първите създадени компютри и стигаш до съвременните. Ако пишеш за образованието в България, можеш да измислиш някаква поучителна история и същевременно интригуваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Деянчо написа:

Ако пишеш за компютри, можеш да представиш усъвършенстването им през годините като включиш интересни факти и изображения. Започваш от първите създадени компютри и стигаш до съвременните. Ако пишеш за образованието в България, можеш да измислиш някаква поучителна история и същевременно интригуваща.

Туринг машина,  комп на Цузе  Z3  и комп на Атанасов-Бери са съвсем различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, acnekt написа:

И какво те влече или харесва? Примерно мен ме влече математика, но едва ли ще удачно, ако ти кажа направи презентация на тема вавилонска бройна шестдесетична система.

Защо да не е удачно? Колко хора са наясно всъщност, с основите на бройните системи? Или примерно Последната/голямата теорема на Ферма - също интересен казус - доколкото аз знам, все още няма еднозначно, емперично доказателство.////

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.