Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Използвам рутер модел ZTE E5501, буквално закупен от доставчика (знам, че беше лоша идея просто беше най-евтиния).

Скоростта на wi-fi е прилична, но интернета, който тече по Ethernet кабела е доста нестабилен, въпреки, че на интернет тестовете показва доста стабилни резултати.

Особено когато играя някоя видео игра, там осезаемо се осеща "лаг".

Компютърът ми е с добри параметри, а Ethernet кабела е жълт, като ми казаха, че това най-вероятно е Cat3.

Та въпросът ми е следният - Зависи ли какъв модел/марка/колко е качествен самият рутер спрямо Ethernet кабела, дали по някакъв начин интернета пада защото съм с китайски рутер ?

Добавям, че скоростта за която плащам е 100mbps и до колкото съм запознат съм с оптичен/fiber FTTB мрежа и в моят квартал доставчика има пълен обхват, поне така пише в сайта им, доставчика ми е Comnet Sofia.

Много ви благодаря.

Test.PNG

Редактирано от PinTheHuman
Допълнителна информация (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да направите няколко теста при изключени всички програми, които ползват интернет (например торент клиенти и подобни).

Лаговете в игрите могат да се дължат на много причини(натоварени, бавни или проблемни сървъри, омазани драйвъри от твоя страна и др.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента масово се използва модел CAT5E и да има ефект всеки кабел си има скорости и характеристики. 

https://customcable.ca/cat5-vs-cat6/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Overwatch нямам лаг в Heroes of the Storm имам :thinking:

В twitch.tv и youtube.com имам понякога проблеми с прекъсвания и бавни зареждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал,че лага идва от проблем с нета, или бавен такъв!Търси проблема на друго място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е каква е логиката на по-тежката игра в пъти по-тежка да нямам лаг, а на по-неизискващата толкова да имам ?

Както вече написах клиповете в youtube.com също зареждат бавно някой път и особено в twitch.tv има прекъсвания.

Дефакто единствения вариант трябва да е интернета.

Не би ли една смяна на по-хубав/качествен рутер подобрила връзката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, PinTheHuman написа:

Е каква е логиката на по-тежката игра в пъти по-тежка да нямам лаг, а на по-неизискващата толкова да имам ?

Както вече написах клиповете в youtube.com също зареждат бавно някой път и особено в twitch.tv има прекъсвания.

Каква ти е мрежовата карта ? Сигурен ли си, че си инсталирал правилните драйвери ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PinTheHuman написа:

Проблема ти е в доставчика. Youtube както и Twiych са международни сайтове. За да ти ги предоставя доставчика ти е купил бизнес интернет от някоя от водещите компании, но той е скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, ivanov0597 написа:

Каква ти е мрежовата карта ? Сигурен ли си, че си инсталирал правилните драйвери ? 

ИНТЕРНЕТ КОНТРОЛЕР Intel I219V Gigabit LAN 10/100/1000 Мбит/сек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, PinTheHuman написа:
ИНТЕРНЕТ КОНТРОЛЕР Intel I219V Gigabit LAN 10/100/1000 Мбит/сек

Intel имат проблеми с някои мрежови карти. Аз имах подобен проблем в Twitch, Youtube. Пробвай да инсталираш най-новия драйвер. Ако не стане му дай рол-бек на стара версия и ще ти се реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivanov0597 написа:

Intel иамт проблеми с някои мрежови карти. Аз имах подобен проблем в Twitch, Youtube. Пробвай да инсталираш най-новия драйвер. Ако не стане му дай рол-бек на стара версия и ще ти се реши проблема.

А в сайта на производителя на дъното ми има за теглене LAN, предполагам това е за мрежовата карта също ?

image.png.2d592f431030b152506f40cf0e1c4cfd.png

преди 26 минути, ivanov0597 написа:

Intel имат проблеми с някои мрежови карти. Аз имах подобен проблем в Twitch, Youtube. Пробвай да инсталираш най-новия драйвер. Ако не стане му дай рол-бек на стара версия и ще ти се реши проблема.

Изтегллих и инсталирах както посъветва, не съм изключвал интернета докато инсталирах, буквално се инсталира за секунди.

.image.thumb.png.1436826b35671b1269dc0dbf36ada3f8.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://downloadcenter.intel.com/download/25016/Ethernet-Intel-Network-Adapter-Driver-for-Windows-10?product=82186 Това ти трябва.

Ако не стане, пробвай с Driver Booster да ги рол-бекнеш.

Дръж ме в течение. Дано оправим проблема :)

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ivanov0597 написа:

https://downloadcenter.intel.com/download/25016/Ethernet-Intel-Network-Adapter-Driver-for-Windows-10?product=82186 Това ти трябва.

Ако не стане, пробвай с Driver Booster да ги рол-бекнеш.

Дръж ме в течение. Дано оправим проблема :)

Точно това свалих, а  Driver за LAN от Дъното да свалям ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, PinTheHuman написа:

Точно това свалих, а  Driver за LAN от Дъното да свалям ли ?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.