Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да сложа скрита камера в офиса за известен период от време. Трябва да я свържа към WiFi. Въпросът ми е може ли някой да види в настройките на някой от компютрите (или на друго място), че към този WiFi  има свързано нещо. Изобщо къде се вижда, кои устройства ползват един WiFi. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има един сайт, то си има и програми де, но аз май не съм ползвал такива, а само един сайт:

http://arllc.net/findipcam/

В този сайт, като кликнеш на зеления голям бутон Scan My IP Camera,  ти намира може би всички камери, които са в тази мрежа, към която ти е свързан в момента компютъра. Не е задължително да е безжична. Може да си се свързал към безжична мрежа на магазин, училище, ако щеш и на полицията или на друга обществена сграда, но има ли камери - ще ги намери, но може би все пак трябва да отговарят на някакви протоколи и/или на стандарти, портове и така нататъка.

Не ме разбирай обаче погрешно - това НЕ ти гарантира достъпа до тях, въпреки че ако са зададени или по-точно НЕ са зададени никакви специални потребителско име и парола, а са оставени на често ползваните "default"-ски ("по подразбиране") за рутери, камери, а предполагам и други мрежови устройства име "admin" и парола "admin" - тогава можеш да гледаш чужда камера, с помощта само на вълшебната думичка "admin" :)

Та в заключение - Да, който има достъп до въпросната Wi-Fi мрежа, е много вероятно и да може да провери за такава камера, но едва ли някой ще се рови специално...

Това е мое мнение, нека някой по-запознат също да се изкаже, може и да греша.

П.С: Може ли линк или поне марка/модел на камерата да я видим, ако вече е избрана такава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко се вижда, а най-добре гледа мрежовия администратор, но може и системния да свърши тази работа.

Дали действието Ви не е наказуемо от закона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наказуемо е, и ако някой разбере може да ви осъди. Редно е когато на едно място(склад, магазин, бардак и др) има камера(и) да е упоменато със знак и надпис на входа и всички работещи там да са подписали съгласие да бъдат заснемани или подслушвани ако се записва и звук с микрофони.

Едва ли на някой ще му хрумне да сканира, но все пак да си знаете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си шеф го добави като условие в документа който ти разписват служителите като вдигат минималната и те няма да разберат

http://85.187.120.201:8082/control/userimage.html

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Без умствен капацитет написа:

ако си шеф го добави като условие в документа който ти разписват служителите като вдигат минималната и те няма да разберат

http://85.187.120.201:8082/control/userimage.html

;)

Да бе, няма да разберем. На мен ми предлагаха да разписвам и ей така между другото имаше изречение, че се съгласявам да ме наблюдават с камерите за охрана. Не съм го разписал и до днес това, както и някои други колеги.  След това шефа ми викаше да отида при ТРЗ и да разпиша, казах му аргументите и той се съгласи да уточня, че не искам да ползват камерите. Разбира се, аз такова нещо по такъв начин никога няма да разпиша. Ще разпиша само, когато се махне изречението за заснемане с видеокамери.  Всъщност, то на всички ни се наложи от Европейския парламет да разпишем тия листа за личните данни, но незнайно защо шефа реши, че там трябва да упомене и нашето съгласие за заснимане.  И понеже не съм съгласен да ме снима, няма и как да ме накаже по това, което е видял на камерите, които все пак си работят, нарушавайки личното ми пространство. Да, камери за охрана, но след края на работния ден. Предлогът е, че камерите се ползват против кражби, но реално никой не ги ползва за това, най-малко шефа :)   Така, че аз не съм разписал вече няколко месеца, няма и да разпиша никога, докато не се махне изречението, че съм съгласен да ме снимат.  Пък те да ме снимат. Фотогеничен съм.  Разбира се, ако почне да ме снима как си човъркам в носа и гъза, веднага подавам заявление за напускане. 

И да, търсил съм за скрити камери с приложение, не ни мислете за глупаци, щом сме работници и служители. Все един умен ще има, дето да претърси за скрити камери, ако се усъмни нещо, като мен например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WI-FI е като всяка друга мрежа. С прост MAC адрес скенер всичко закачено в нея ще стане ясно.

ПП: Тази скрита или не камера ползва уеб интерфейс или каквото и да било да се свързва с теб, това означава отворен TCP порт. От където следва лесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Аз самата все още се чудя дали да го маправя, защото не е много редно от морална гледна точка. Но има човек, който злоупотребява много с коректността ми и ме лъже нагло. Това е мотива ми. Принципно не е в нрава ми да правя подобни неща и все още се чудя как да направя така, че да разбера истината (или по-скоро да се убедя в това, което подозирам), но да не влизам в грозни схеми. Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.