Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет

Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика

За в момента съм се прицелил във 

https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/

https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1

На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях

Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи на какви стилове музика наблягаш.

Всичко това е китайска пръъдня, то и източниците ти такива. Компютърът ще е по-качествен източник (ако НЕ ползваш изхода за слушалки).

От всичкитемай последното изглежда най-добре. Поне за гюрултия и околен шум. Качеството е на други пари. Във форума е писано многократно, ако имаш желание поне за ограмотяване по въпроса ползвай търсачката.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите дето си изброил не стават за музика, но ако трябва да се избира от тях то Edifier R1280DB е избора.
Кажи бюджет и да видим какво може да се намери за него, активни тон-колони или аудио система търсиш, или няма значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

И трите дето си изброил не стават за музика, но ако трябва да се избира от тях то Edifier R1280DB е избора.
Кажи бюджет и да видим какво може да се намери за него, активни тон-колони или аудио система търсиш, или няма значение?

Няма значение дали ще са активни или аудио система

170 в краен случаи 200 макс лв 

Ще се надяван на черния петък 

Доколкото съм прочел до тук за музика 2.0 било добре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Obscurity написа:

Няма значение дали ще са активни или аудио система

170 в краен случаи 200 макс лв 

Ще се надяван на черния петък 

Доколкото съм прочел до тук за музика 2.0 било добре 

Освен гореспоменатия Edifier R1280DB  също и Edifier R1600T III е нелош избор, бюджета е ограничен и избора не е голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Освен гореспоменатия Edifier R1280DB  също и Edifier R1600T III е нелош избор, бюджета е ограничен и избора не е голям.

Ами тези

https://edigital.bg/komplekt-tonkoloni/sal-20bt-bluetooth-aktiv-tonkoloni-auxfmusbsd-p553624

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/solo-6c-2-0-p41631998/

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1850db-2-0-p391838107/

Edifier r1850 са ми малко краина точка на бюджета но може би бих ги купил стига да намеря добри отзиви

Зa microlab 6c съм чул добри неща

А sal 20 са ми тъмна индия гледам че имат и fm 

Ще може ли мнение и за тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Obscurity написа:

Ами тези

https://edigital.bg/komplekt-tonkoloni/sal-20bt-bluetooth-aktiv-tonkoloni-auxfmusbsd-p553624

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/solo-6c-2-0-p41631998/

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1850db-2-0-p391838107/

Edifier r1850 са ми малко краина точка на бюджета но може би бих ги купил стига да намеря добри отзиви

Зa microlab 6c съм чул добри неща

А sal 20 са ми тъмна индия гледам че имат и fm 

Ще може ли мнение и за тях

SAL 20BT не съм ги слушал и нямам впечатления от тях Microlab Solo 6C не са лоши, може малко ниски да им липсват, но нищо фатално, Edifier R1850DB са много добре звучащи за цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм може би ще са r1850 дано на черен петък да ги пуснат малко по евтино все пак ще се поразтърся малко за тези сал любопитно ми е що за животни са

Досега не съм имал тонколони все от слушалки слушам 

Та ми е малко труден избора 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Obscurity написа:

Хм може би ще са r1850 дано на черен петък да ги пуснат малко по евтино все пак ще се поразтърся малко за тези сал любопитно ми е що за животни са

Досега не съм имал тонколони все от слушалки слушам 

Та ми е малко труден избора 

Мисля, че ще си доволен от Edifier R1850DB като звучене :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, AAUUXX написа:

Мисля, че ще си доволен от Edifier R1850DB като звучене :)

Видях че може да се включи и субуфер към тях мога ли да включа какъв да е гледам в базар олх продават разни по евтинко или трябва да е от същата марка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Obscurity написа:

Видях че може да се включи и субуфер към тях мога ли да включа какъв да е гледам в базар олх продават разни по евтинко или трябва да е от същата марка

Къде видя, че може да се включи субуфер към тях ?
Ооо да наистина имат не се бях заглеждал за това, ще проуча дали изхода е за активен или пасивен субуфер.

Мисля , че трябва да е активен субуфера не успях да намеря в нета категорично инфо по въпроса, ще попиташ когато ги купуваш дали трябва активен или пасивен субуфер да включиш към тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определенно ще отделя време да разуча за субуфера 

Ам до колко ще има разлика във звука от свръзване със компютъr или от таблет чрез bluetooth или AUX 

И в случаи че нямам възможност да ползвам таблета а искам да слушам поне радио какво устроиство би било подходящо да взема(нямам кои знае какви амбиции за това но го обмислям като възможност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Obscurity написа:

Определенно ще отделя време да разуча за субуфера 

Ам до колко ще има разлика във звука от свръзване със компютъr или от таблет чрез bluetooth или AUX 

И в случаи че нямам възможност да ползвам таблета а искам да слушам поне радио какво устроиство би било подходящо да взема(нямам кои знае какви амбиции за това но го обмислям като възможност)

Ако се държи на някакво прилично качество на звука, сложи външна аудио карта/DAC на компютъра, колкото до таблет и телефона не очаквай много от тях по отношение качество на звука.
Излишно е да даваш много пари като начало, аз на един от компютрите си съм сложил  Creative Sound Blaster PLAY 3 и съм доволен, DAC Varna е също много добре звучащ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

Ако се държи на някакво прилично качество на звука, сложи външна аудио карта/DAC на компютъра, колкото до таблет и телефона не очаквай много от тях по отношение качество на звука.
Излишно е да даваш много пари като начало, аз на един от компютрите си съм сложил  Creative Sound Blaster PLAY 3 и съм доволен, DAC Varna е също много добре звучащ.

Работата е в това че в компа рядко ще ги включвам та ми се искаше ако може качеството от таблет и смартфон да подобря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Obscurity написа:

Работата е в това че в компа рядко ще ги включвам та ми се искаше ако може качеството от таблет и смартфон да подобря

Би трябвало с OTG кабел да можеш да свържеш USB аудио карта с таблет или телефон, бих го тествал но нямам такъв кабел в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AAUUXX написа:

Би трябвало с OTG кабел да можеш да свържеш USB аудио карта с таблет или телефон, бих го тествал но нямам такъв кабел в момента.

Изглежда като решение на проблема и кабела не е скъп 

Меже ли да те помоля да го тестваш,нямам нито аудио карта нито кабел амвидях че на аудиокартата пише операционна сисема mac windows и прочие  дали няма да има проблем със андроид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Obscurity написа:

Изглежда като решение на проблема и кабела не е скъп 

Меже ли да те помоля да го тестваш,нямам нито аудио карта нито кабел

Не би трябвало да има проблем, ще го тествам през следващата седмица.

преди 7 минути, Obscurity написа:

амвидях че на аудиокартата пише операционна сисема mac windows и прочие  дали няма да има проблем със андроид

Тествал съм го и под линукс и няма проблеми, сигурен съм че и под андроид ще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Не би трябвало да има проблем, ще го тествам през следващата седмица.

Тествал съм го и под линукс и няма проблеми, сигурен съм че и под андроид ще работи.

Да може в този форум го дискутират

В момента нямам време да го чета подробно но маи обсъждаха и дали има значение версията на андроида .

https://android.stackexchange.com/questions/111937/connect-a-usb-soundcard-to-an-android-phone-and-use-it-for-videos

Ок за в момента се спирам на на edifier r1280bt + otg кабел и звуковата карта която ми препоръча до петък най-късно ще поръчам поне тонколоните

Но все пак ще продължа да разглеждам и за др опции

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Obscurity написа:

Да може в този форум го дискутират

В момента нямам време да го чета подробно но маи обсъждаха и дали има значение версията на андроида .

https://android.stackexchange.com/questions/111937/connect-a-usb-soundcard-to-an-android-phone-and-use-it-for-videos

Ок за в момента се спирам на на edifier r1280bt + otg кабел и звуковата карта която ми препоръча до петък най-късно ще поръчам поне тонколоните

Но все пак ще продължа да разглеждам и за др опции

Аз се ангажирам да тествам този DAC дали ще тръгне на таблет под ОС андроид следващата седмица и ще пиша в темата за резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех OTG кабел от приятел за проба, и Creative play 3 не тръгна нито на телефона нито на таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Взех OTG кабел от приятел за проба, и Creative play 3 не тръгна нито на телефона нито на таблета.

Малко кофти замислям се дали да поръчвам толкпва скъпи(скъпи за ме )колонки след като няма да мога даи им използвам на макс потенциала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Obscurity написа:

Малко кофти

Слушаш с DAC от компютъра, а от телефона и таблета колкото-толкова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип има мобилни DAC-ове с вграден усилвател за слушалки. Някои от тях освен изход за слушалки имат и линеен изход. Естествено тези изходи са стерео минижак 3.5 мм. Но с един кабел стерео минижак-два чинча спокойно можеш да ги свържеш към линеен вход на усилвател или активни колонки. Дори и мобилният ДАК да няма линеен изход, винаги може да свържеш изхода за слушалки към колонките /усилвателя/. Стига да си направиш връзката - смартофон/таблет/ -  OTG - мобилен ДАК - активни колонки или усилвател.

Примерно фирмата FIIO предлага много свестни мобилни ДАК-ове освен Hi-Res плейъри. Аз имам такъв FIIO E17K Alpen, но той е от друга ценова категория - над 200 лева.fiio-e17k-alpen-2-usb-dac-headphone-port

FIIO се предлагат от Plesio.bg.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок.Благодаря дано да се намери и нещо като за мен до 100-110 лв

Ще ги разгледам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Velizar Yasenoff
      Здравейте, искам да направя група която да свири всякакви жанрове музика! Не е задължително музикално образование, просто стига да имате нюх към стила музика и разбира се да може да свирите на даден инструмент. Също така ще е добре някой да разбира от Daw програми като fl studio и др. Аз съм от Севлиево.
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.