Премини към съдържанието
gogo543

Проблем с отварянето на портовете!

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем и не мога да намеря решение.
Искам да отворя портовете на рутъра си, но по някаква причина въпреки, че съм направил всичко както е изписано по tutorial-ите, които следвах не се получават нещата. 
b419ff82a0d31b1f343e6334a4f18c72.png

Пробвах със всички видове портоколи, няма ефект.
После четох отново теми и там съветваха да се спре Firewall-а, защото той може да блокира портовете, но и от там не се оправи проблема и вече нямам идея..
f490fbdf601e64e88ba013823691bdbf.png

Портовете, които искам да отворя са 80/55909/55919.
Някакви идеи от къде може да идва проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да пусна сървър, а ми дава грешка и когато проверявам в интернет check-ерите ми пише, че портовете са затворени - https://portchecker.co/

Също така съм пуснал и портовете от firewall-а

4eb5bf023fe118d358930663afd46da6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IP-то на локалната машина т.е това, което  наричаш сървър, как е сетнато и какво е то? 

п.п. Виждам и Скайп, който вероятно слуша и на порт 80. Разкарай го или му смени порта.

@gogo543, отвори си един команден прозорец пишеш вътре:

ipconfig

и даваш изхода от тая команда после ще ти кажа къде да пипнеш в рутера, щото подозирам, че не пренасочваш портове до правилния частен ИП адрес 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

85639e2ad2265ee22b233df2e546aa69.png

Ръчках по настройките на рутъра и преди час му направих ресет, впрочем. Опитах се от автоматично да пусна статично ИП, ама се сбъгяса хмм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега с това виждаш МАК адреса на картата

getmac /v

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега в менюто на рутера намираш нещо дето се нарича DHCP  там се оглеждаш за address reservations. Кликаш и създаваш нов запис, като в полето MAC address слагаш ей тези цифри от горната команда, дето са под Physical Address, а за IP 192.168.1.105. Рестартирай рутера, така ще резервираш адрес за машината. После в пренасочването следваш примера, който си дал от картинката в първият ти пост, където е пренасочен порт 80, така направи и за останалите 2 порта. И не забравяй да спреш скайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, трябва да стане нещо такова нали - 55fb851baed37544de81f596ff2b6348.png

Нали няма вариант пак да ми крашне рутъра, защото от пипане по настройките преди няколко часа, въобще не можех да вляза вече в рутъра и трябваше да му правя ресет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gogo543 написа:

Добре, трябва да стане нещо такова нали - 
Нали няма вариант пак да ми крашне рутъра, защото от пипане по настройките преди няколко часа, въобще не можех да вляза вече в рутъра и трябваше да му правя ресет?

Да, точно така както си го направил трябва да е. Сега насочи портовете които ти трябват. дай снимка да видим Рутера няма да крашне от подобни фунционалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е направено както каза и пак ми пише, че не са отворени.(Ребуутнах рутъра)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти напише, че са отворени портовете, ако си ги описал правилно, защото не даде снимка, трябва да работи услугата, която слуша на тези портове. Т.е. стартирай там гейм сървър ли е какво ще е нещото, за да показва, че са отворени.  другият момент е със защитната стена на Win , спираш я временно цялата, за да разбереш дали тя не блокирай някой порт и така се тества. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да дам снимка, защото сървъра не може да стартира, защото портовете са затворени. Спрях firewall-а тотално и няма промяна все са си така затворени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, gogo543 написа:

Няма как да дам снимка, защото сървъра не може да стартира, защото портовете са затворени. Спрях firewall-а тотално и няма промяна все са си така затворени.

Ако си описал портовете в рутера правилно, значи за насочени 100%. За да не стартира въпросното нещо причината е друга. Или нещо друго слуша на тия портове или има друг проблем. Ще кажеш ли какво се опитваш да подкараш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървър на Mu Online, но дори сървъра да не стартира поради друго, факт е че пише, че портовете са затворени в тези Online Checker-и, а съм сигурен, че работят и показват правилно.

e2412e475328b1d8a8c4aca1d50c77f3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, gogo543 написа:

Сървър на Mu Online, но дори сървъра да не стартира поради друго, факт е че пише, че портовете са затворени в тези Online Checker-и, а съм сигурен, че работят и показват правилно.

Не знам за какви онлайн чекери става дума. Казах ти, че за да се покаже даден порт, че е отворен, трябва услугата, която слуша на този порт да е стартирана.  Т.е. като тестваш с тия чекери, трябва сървъра ти да работи. Това, в което съм убеден, е че настройката на рутера е вярна. Остават няколко варианта или доставчика ти блокира някои портове, или не си с публичен ИП адрес или някой антивирусен софтуер блокира портовете, или нещо не си направил с тоя сървър както трябва. Виж в рутера ти на WAN какъв ИП адрес е назначен. Ако е нещо, което започва с 192, или 172 или 10, работата не е добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери локално дали портовете ти са отворени на сървъра, ако са проблема е в рутера, ако не са проблема е в сървъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.