Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги модела на пералнята е gorenje wa 65205 проблема е със tuch screen не иска да отчита когато докосна сам почва да работи след 15 дни забелязах че има вода във него и мисля че това му е и проблема където и да натисна ме праща другаде и така опитах се да пусна електрическа печка да махне водата но нищо опитах се да го разглобя но има толкова много букси и не успях да ги извадя моля дайте съвет как да махна водата благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PigManu написа:

Явно им слабо място дисплея и трябва да се замени

http://www.bg-mamma.com/?topic=512760

Някаква идея как да го потшуша . Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Viktor Ivanchov написа:

Някаква идея как да го потшуша . Благодаря

Не знам, но и се съмнявам даже и някой да ти каже как, че отново ще работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще трябва да се разглоби, а може и водата да е повредила нещо друго. Най-добре не я включвай и извикай някой техник, който знае какво прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към ПУ има много букси, към дисплея би трябвало да има само една. Той би трябвало да е свързан към ПУ с един лентов кабел. Първи свалете платката, без да изключвате окабелавянето от нея, след това ще ви се открие достъп до самия дисплей, който се изключва лесно, държи се на 1 букса. Ако не знаете, как да го подсушите, дайте го в сервиз, едва ли ще ви вземат повече от 40лв,. Ако го развалите, този сензорен екран вероятно ще е не по-малко от 100лв. 

image;s=644x461

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни се към сервиз. Защо всеки се чувства компетентен да рови навсякъде и в неща които не разбира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То остави дисплея. По-големия проблем е защо в него има вода. Съмнява ме, че ще трябва да си купуваш нова пералня. То в сервиза като ти поръчат нов дисплей и ти оправят проблема с теча ( ако въобще някой се съгласи да го направи) ще ти излезе като нова пералня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че един такъв екран е колкото самата пералня затова търся някаква алтернатива :))

преди 7 минути, Емил Костов написа:

То остави дисплея. По-големия проблем е защо в него има вода. Съмнява ме, че ще трябва да си купуваш нова пералня. То в сервиза като ти поръчат нов дисплей и ти оправят проблема с теча ( ако въобще някой се съгласи да го направи) ще ти излезе като нова пералня.

преди 50 минути, Soviet Soldier написа:

Към ПУ има много букси, към дисплея би трябвало да има само една. Той би трябвало да е свързан към ПУ с един лентов кабел. Първи свалете платката, без да изключвате окабелавянето от нея, след това ще ви се открие достъп до самия дисплей, който се изключва лесно, държи се на 1 букса. Ако не знаете, как да го подсушите, дайте го в сервиз, едва ли ще ви вземат повече от 40лв,. Ако го развалите, този сензорен екран вероятно ще е не по-малко от 100лв. 

image;s=644x461

Разбирам но от дол има около още 10 букси който се държат и немога да махна екрана без да махна тях защото се държи на една основа на едни 2 болчета и като се махнат тези два болта се държи от тези букси :/ и после пак при вкарването и ще стане беля ако се объркат :|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като свалиш дисплея какво?? Трябва отнякъде да поръчаш същия модел и да го монтираш. Не се надявам даже да намериш камо ли после да го монтираш.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Viktor Ivanchov написа:

Разбирам но от дол има около още 10 букси който се държат и немога да махна екрана без да махна тях защото се държи на една основа на едни 2 болчета и като се махнат тези два болта се държи от тези букси :/ и после пак при вкарването и ще стане беля ако се объркат :|

За това хващате перманентен маркер и надписвате, кое къде е било, така със сигурност няма да ги объркате при сглобяване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Soviet Soldier написа:

За това хващате перманентен маркер и надписвате, кое къде е било, така със сигурност няма да ги объркате при сглобяване. 

Благодаря на всички който отделиха време за моя пост а някой ако има може ли да ми изпрати и линк на някой клип как се разглабя че и така не намерих благодаря пак :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Viktor Ivanchov написа:

Благодаря на всички който отделиха време за моя пост а някой ако има може ли да ми изпрати и линк на някой клип как се разглабя че и така не намерих благодаря пак :))

Как да се разглабя, махате горния капак, може да развиете целия преден полимерен панел, но преди това вадите чекмеджето за прах. Свалянето на предния панел е нужно, само ако платката не е удобна за развиване от самия панел, на който е прикрепена. След това вадите буксите една по една и номерирате, кой кабел, в коя букса е стоял. Като свалите платката дисплея би трябвало да е прикрепен към предния панел с 4 винта, а към платката с въпросния лентов кабел чрез букса. Сваляте дисплея и вече ще му мислите, ако може да го подсушите добре, ако не в сервиз да го видят, ако пак не става се обадете в сервиза на gorenje да питате, колко би струвал нов дисплей. https://www.gorenje.bg/za-klienti/serviz-na-gorenje

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viktor Ivanchov написа:

Здравейте колеги модела на пералнята е gorenje wa 65205 проблема е със tuch screen не иска да отчита когато докосна сам почва да работи след 15 дни забелязах че има вода във него и мисля че това му е и проблема където и да натисна ме праща другаде и така опитах се да пусна електрическа печка да махне водата но нищо опитах се да го разглобя но има толкова много букси и не успях да ги извадя моля дайте съвет как да махна водата благодаря :)

Вода в дисплея????? За първи път чувам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Black Power написа:

Вода в дисплея????? За първи път чувам. 

Конденз. Случва се за жалост. Пералнята е много хубава, но дисплея им е ахилесова пета на тези серии. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Viktor Ivanchov написа:

Ето ти малко информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване