Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройка на браузър Opera

Гошко21

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да ползвам за основен браузър Opera. С openSuSE Leap 15 съм. Въпросите ми са:

- Има ли някакви специфични настройки, ако съм с SSD?

- Как да си го направя да ми е по подразбиране? Няколко пъти му задавам "yes", но явно не правя нещо както трябва.

screenshot.png

- И това съобщение, което излиза реших да го игнорирам, но винаги пак се показва. Може би трябва да приема тази опция, на която е включен бутона?

Screenshot-20181227-094418.pngprint screen

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, GermanecaBG написа:

Има ли някакви специфични настройки, ако съм с SSD?

Не.

преди 10 минути, GermanecaBG написа:

Как да си го направя да ми е по подразбиране? Няколко пъти му задавам "yes", но явно не правя нещо както трябва.

По принцип, би трябвало кликането на "Yes" да е достатъчно. Разровѝ се в настройките, оттам също можеш да го зададеш.

преди 11 минути, GermanecaBG написа:

И това съобщение, което излиза реших да го игнорирам, но винаги пак се показва. Може би трябва да приема тази опция, на която е включен бутона?

Това не е от Opera, нещо свързано с KDE е. При мен на Linux Mint Mate няма такива работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, p4p написа:

Няма проблем при мен:

https://i.imgur.com/ZFhNX3f.png

https://i.imgur.com/tbtXrrA.png

Това първото го направих.

Screenshot-20181227-103926.png

Обаче остана другото. Портфейла? Там не знам кое и как да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, GermanecaBG написа:

Портфейла? Там не знам кое и как да направя.

Аз го изключвам. Не го ползвам. :)

И оправи ли хранилището на операта? 

Преди имаше проблем.

/etc/zypp/repos.d/

opera.repo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От там започнах, но при мен липсва този файл opera.repo

Изключих го портфейла. Важното е да знаеш къде и как да го намериш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Копирай го като Администратор в /etc/zypp/repos.d/  и ще го имаш вече. ;)

opera.repo

Като изключиш Портфейла и добавиш хранилището рестартирай и след това обнови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Системата се обнови и всичко работи както трябва. Даже забелязах, че Opera ми хаби по-малко ресурс от Лисицата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GermanecaBG написа:

Системата се обнови и всичко работи както трябва. Даже забелязах, че Opera ми хаби по-малко ресурс от Лисицата!

Хаби или ползва ? Тия спестени ресурси в банка ли ще ги сложиш ? Отдавна съм спрял да се интересувам, кое консумира повече или по- малко, щом работи бързо и ми върши работа. При тази мултимедия в страниците не можеш да избягаш от разхода на ресурси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, cybercop написа:

Хаби или ползва ? Тия спестени ресурси в банка ли ще ги сложиш ? Отдавна съм спрял да се интересувам, кое консумира повече или по- малко, щом работи бързо и ми върши работа. При тази мултимедия в страниците не можеш да избягаш от разхода на ресурси.

Взимам си забележка. Не съм се изразил правилно, а това е важно да умееш правилно и последователно без двусмислие да се изразяваш. Ценя забележката ти. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Видях, че в папка "opera", която се намира : /home/user/.cache/opera  има натрупан кеш от 300MiB. Не съм сигурен дали трябва да се трие от време на време ,ако започне да се увеличава? И как да добавя opera в BleachBit защото го няма по подразбиране? Само Firefox мога да почиствам.

Screenshot-20190104-103800.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@GermanecaBG : Стартирай Bleachbit в потребителски режим или го стартирай със sudo bleachbit от терминала да ти изкара всички опции. 

Всеки браузър има опция за изчистване на потребителските данни.

https://i.postimg.cc/xCvVcqNJ/clean.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от karadzha
      Сигурен браузър

CCleaner Browser е бърз и сигурен браузър от производителите на CCleaner.

Спира проследяващите и прикрива вашия цифров отпечатък, така че вашата самоличност остава анонимна. 
      Блокира досадни реклами, защото по-малкото зареждане означава по-бързо сърфиране. 
      Може да сърфирате, пазарувате и банкирате, знаейки, че сте защитени от злонамерен софтуер, фишинг измами и кражба на самоличност.
      Инсталатор на програмата може да изтеглите директно оттук

• от karadzha
      Насладете се на по-безопасно, по-бързо и по-интелигентно сърфиране
      Bright Browser задава стандарта за днешните уеб браузъри.
      Изключително безопасен уеб браузър, Bright Browser има удобен за потребителя дизайн, който гарантира сърфирането в Интернет и навигацията да са удобни и приятни.
      В същото време разработчиците са поели инициативата за включване на някои вградени функции, които никога не бихте очаквали.
      Инсталатора на програмата може да изтеглите оттук или директно оттук

• от dipsuchos
      Здравейте, симпатични хора,

Направих една уеб-страничка, вместо да създавам документ на MS Word, да речем. Ей тъй, за разнообразие. Е, да, ама малко късно се усетих, че този линк мога да си го гледам само аз. 
      Как да го направя разпространим и видим за всички?

file:///C:/Users/mkker/Desktop/Conv1nce.html
    • от dipsuchos
      Технически лица,

Стана така, че послушах съвета ви да пробвам Хрома, но компа ми така яко започна да сече, че ми се отщя да го използвам. Когато се помъча да го махна, той най-безцеремонно ми отказва. Да съм била затворела всички прозорци, а аз не съм отваряла абсолютно нищо. Намирисва ми на проблем. Да не говорим, че само при него не е описана големината му (KB/MB).
      Както винаги, бих се радвала да се заформи дискусия и до скоро!

• от Marinela Georgieva
      Здравейте!
      Преди 2 дни инсталирах пиратската версия на Norton Internet Security + ID security. След рестарта на компютъра обаче, за появи огромен проблем с Chrome - не зарежда, не иска да показва начална страница, дори и настройки! Рових се в настройките на антивирусната, деинсталирах я, рестартирах компютъра няколко пъти. Опитах да деинсталирам Google Chrome, но ми даде грешка. Не че не мога да използвам Morzila/Opera, но с Chrome ми е по-удобно.
      Моля, помогнете!

Благодаря много предварително!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване