Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 1-вия срок свършва в понеделник, а госпожата по биология хич я няма до днес за да поправя оценките по предмета, защото имам само една слаба оценка. Една учителка ни каза, че не трябва да имаме 2-ка за първи срок, защото нямало да можем да вземем дипломите след това? Така ли е, нещо не ми е ясно..... не ли е така 1-ви срок слаба оценка, а 2-рия по-висока и за годишната не се получава слаба оценка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се връзват нещата.

1. Поради каква причина имаш само една оценка първия срок. Бил си болен и си отсъствал или  учителката е отсъствала?

2. Защо след като си получил двойка не си учил и не си се напънал поне да я поправиш. По принцип, за да се оформи ученик трябва да има поне 3 оценки.

3. Важна е годишната оценка, а не срочната, така че втория срок си сядаш на задника се напъни поне една тройка да изкараш, ако този предмет не ти е интересен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова пиша тук, защото нещата не се свързват. А и не намерих нещо по тази тема, явно госпожата е заплашвала. Аз съм отсъствал много и за това нямам повече оценки, но ме интересува дали е така за слабите оценки 1-ви срок, но в 12 клас... въпреки че и на мен не ми звучи логично но...... трябва ми дипломата, затова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, chic0 написа:

Затова пиша тук, защото нещата не се свързват. А и не намерих нещо по тази тема, явно госпожата е заплашвала. Аз съм отсъствал много и за това нямам повече оценки, но ме интересува дали е така за слабите оценки 1-ви срок, но в 12 клас... въпреки че и на мен не ми звучи логично но...... трябва ми дипломата, затова. 

Сядаш и учиш, щом ти трябва дипломата, а какво става в твоето училище ние няма как да знаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е въпроса само да се вземе диплома, а какви са оценките вътре. С тройки какво ще учиш после? Това образование, ако не мислиш да го ползваш, защо изобщо го учиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2019 г. в 15:02, chic0 написа:

Една учителка ни каза, че не трябва да имаме 2-ка за първи срок, защото нямало да можем да вземем дипломите след това?

:lol6:Ами значи тъкмо втория срок може въобще да не влизаш в часа по биология - нали така или инак ще оставаш на изпит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че не може да си с една оценка за срок. Говори с жената, бъди честен, ако е човек ще те разбере и ще ти пише някоя тройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако първия срок ти пише 2-ка то ще трябва втория срок да изкараш 4-ка. 

на 1.02.2019 г. в 21:15, badsector написа:

Не е въпроса само да се вземе диплома, а какви са оценките вътре. С тройки какво ще учиш после? Това образование, ако не мислиш да го ползваш, защо изобщо го учиш?

Във вузовете има много незапълнени места. Важното е автора да завърши средното и после ако има желание ще може да запише и висше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sky1 написа:

...Във вузовете има много незапълнени места. Важното е автора да завърши средното и после ако има желание ще може да запише и висше.

Вероятно. По-интересното е как ще навакса пропуснатите знания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badsector написа:

Вероятно. По-интересното е как ще навакса пропуснатите знания.

Ми не е невъзможно...

Цитат

Това, което е пропуснато с ръце на кръста, се наваксва със запретнати ръкави...

Практиката обаче показва, че това много рядко става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами запретнал съм ръкавите от доста време насам, ама не става наваксването. Ако наваксваш каквото си пропуснал да научиш, докато му е било време, почваш да изтърваш каквото трябва да научиш, за да се развиваш в работата. Много е тегаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали и ас тфа казвам... Трудно става... Рядко се получава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не ме отчайвай така сега :( Надеждата ми е, че малкият расте, ще учим заедно, ще наваксам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъхъхъ... По-добре го научи да учи сам! Ей тогава ше научиш какво е отчаяние, когато усетиш, че знае повече от теб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То днешните няма кой знае какво значение какво или как ги учиш. Те сами си решават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване