Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора искам да си закупя компютър втора употреба бихте ли ме посъветвали кои да избера от двата?Разликата е в цената i5 3570 е със 120 лева по евтин.

процесор - i5-4570 3.20GHz
рам - 8GB DDR3 
дъно - Asus H87M-Plus
хард диск - 500 GB 
DVD-RW
захранване - CoolerMaster RS-500
кутия - CoolerMastrer
видео карта - Gigabyte GTX1060-3GB

или

Процесор i5-3570 3.40GHz
Рам памет - 8GB DDR3L 1600MHz
Хард диск - 500GB
SSD - 128 GB Samsung
Дънна платка - ASRock B75M
Видео картата - Gigabyte GTX1060 - 3GB ,192bit
Кутия - CoolerMaster
Захранване - FSP Raider RA550W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви все пак са цените?  Само разликата в тях не е достатъчна. Да не се окаже, че може да се сглоби изцяло нова машина, примерно с цена колкото тази на по-скъпата оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за i5 3570 цена 480 лв а за i5 4570 цената е 600 лв мисля че са прилични цените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1060-ките са добре  цените...а колко гаранция дават? Между другото от набора на компоненти не виждам основателна причина за по-висока цена на конфигурацията с i5-4570  разликата в цените и производителността само на процесорите почти няма и двата са достатъчно стари и сходни. Единствено в машината с i5-4570  захранващият блок е "марков" и с една идея по-скъп, но пък в нея няма ССД...Направо не знам на какво основание искат по-висока цена. Бих избрал конфигурацията с i5-4570 , ако ми я продадат на цената на конфигурацията с i5-3570  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се пропуснал съм да напиша има ssd при i5-4570 120 GB ново било уж

Има вариант и за i7 обаче според мен не си заслужава 

процесор i7 - 4770 3.4GHz 4c/8t
Рам памет - 8GB 
Хард диск - 500GB
Дънна платка - Asus H87-Plus
Кутия - CoolerMaster
без ссд за 650лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да пуснеш линк към двете машини за да няма грешки?

За какво ще се ползват системите, с какъв монитор, колко е максималния ти бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж ново ССД, пък въпреки това цената със 120лв по-ниска от конфигурацията без ССД...Както и да е, вече поясних какво бих избрал от конфигурациите в коментар 1, при условието да се продаде на цената на по-евтината оферта, с разликата която се пести в цената(120лв.) може да добавите също така ново ССД, с обем цели 480ГБ на цена 116лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не е ли по-добре да пуснеш линк към двете машини за да няма грешки?

За какво ще се ползват системите, с какъв монитор, колко е максималния ти бюджет?

Монитора ми не е кои знае какво Proviev 22 инча това ми показва от everest за монитора с vga вход е старичък е знам компютъра ще се ползва за игри филми игрите са world of tanks blade and soul.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си I7 и разликата при процесорно зависимите игри ще е доста осезаема. Аз съм с подобен процесор и съм пробвал с изключен HT - при игри като Assassins Creed примерно, както и при доста други, има доста осезаеми спадове на кадри.

Също и ако монитора ти е само с VGA, ще трябва да си намериш и активен преходник, за да го включиш в GTX 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста необективна оценка, реално при многонишкови задачи HT ти дава около 30% повече производителност. Иначе разликата е главно, че 4 поколение поддържа AVX2 и малко по-добра single core производителност, но това зависи и от честотата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи ли че i7 4770  бие повечето i5 от шеста генерация въпреки че са с DDR4 и с по-малка консумация на енергия https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4770-vs-Intel-Core-i5-6500/1978vs3513 или не е така изключвам k версиите на i5 шеста генерация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи при какви условия. При еднонишкови задачи и някои игри, които не ползват много ядра, I5 6500 може и да даде малко по-добри резултати поради по-силната еднонишкова производителност и DDR4. Но в повечето случаи I7 4770 ще се справя по-добре поради допълнителните нишки, а вече приложенията и игрите вървят по-добре с повече ядра/нишки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.02.2019 г. в 11:39, Ivan899 написа:

Здравейте хора искам да си закупя компютър втора употреба бихте ли ме посъветвали кои да избера от двата?Разликата е в цената i5 3570 е със 120 лева по евтин.

процесор - i5-4570 3.20GHz
рам - 8GB DDR3 
дъно - Asus H87M-Plus
хард диск - 500 GB 
DVD-RW
захранване - CoolerMaster RS-500
кутия - CoolerMastrer
видео карта - Gigabyte GTX1060-3GB

или

Процесор i5-3570 3.40GHz
Рам памет - 8GB DDR3L 1600MHz
Хард диск - 500GB
SSD - 128 GB Samsung
Дънна платка - ASRock B75M
Кутия - CoolerMaster

Информативно!

Погледни и това:  https://outletpc.bg/hp-elitedesk-800-g1-sff-8625/ Има го и във стандартна кутия на по ниска цена и с 2 години гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор i7 - 4770 3.4GHz 4c/8t
Рам памет - 8GB 
Хард диск - 500GB
Дънна платка - Asus H87-Plus
Кутия - CoolerMaster

без ссд за 650лв.

Този вариант според мен е по добър не е от сайт а от един човек с преглед и тест.

Лошото в случая е че няма ssd и ramta е в single режим  може след време да се сложи още една плочка 8 гб и  ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 4 GB RAM да добавиш още, пак ще стане dual channel. Някаква остатъчна гаранция има ли нещо в тази конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване