Премини към съдържанието
nqma_me3

Поръчка от сайт и плащане с карта

Препоръчан отговор

Здравейте имам един въпрос, искам да направя подарък на един човек и да купя нещо от сайт и да платя с карта и човека да си вземе стоката от офис на еконт. Въпроса ми е, когато го взима от офиса какви бележки ще му дадът и дали някъде ще фигурира името на картата с която е плащано и номера на картата?? Или просто ще му дадът стоката и това е. Не съм правил такова нещо и ме интересува как стоят нещата

2 въпрос, Ако платя с карта в сайта и сложа номер на телефон на който да се свържат, могат ли да звъннат на телефона на самата карта, или ще се свържат на телефона, който съм оставил в сайта. Смисъл такъв от сайта виждат ли номера на който е регистрирана картата с която плащаш. ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам от кой сайт искаш да пазаруваш, но когато правиш поръчка ще трябва да въведеш някакви данни - адрес за доставка, получател, телефон за връзка. Друго не би трябвало да ти искат. Плащаш както ти е удобно на теб - наложен платеж, с карта, Paypal. Ако искаш друг да получи пратката ще тярбва да дадеш неговите данни. Като отиде в Еконт ще му искат лична карта, за да докаже, че той е лицето, за което е пратката. Обаче има един малък проблем - от сайта може да искат да потвърдиш поръчката и ако дадеш твоят телефонен номер, за да може да ти се обадят за потвърждение, то този номер ще отиде и при Еконт. т.е. те ще се обадят на теб. Решение на проблема е да дадеш различен телефон за доставка, пратката да е до адрес(на човека, на когото искаш да направиш подарък), за да не се налга той да ходи до офис на Еконт. Ако сайта е български - звъниш на поддръжката и се разбирарте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи давам телефона на човека на който ще го подарявам във самия сайт, и ще го предупредя , така ще стане номера и той да потвърди, ама като е безплатна доставката в сайта и платя с карта, няма да му искат нищо нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nqma_me3 написа:

Значи давам телефона на човека на който ще го подарявам във самия сайт, и ще го предупредя , така ще стане номера и той да потвърди, ама като е безплатна доставката в сайта и платя с карта, няма да му искат нищо нали?

След като ти си платил(включително и доставката) на него няма да му искат нищо. На Еконт ще бъде платено от сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но нали сайтовете звънят за потвръждение, аз като платя с карта дали ще звънят, след като парите вече са отишли или направо от еконт ще звънят, като дойде>

Нали сайта изисква имена, тел и емайл, въпроса ми е, сайта се свързва с тия неща които напиша, там , а не с емайла, тела и другото на самата карта с която плащам, те изобщо виждат ли номера на самата карта виза или просто плащането става от картата, а всичко друго е , което оставя в сайта, като връзка... Това ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи доставка до адрес на името на човека, на когото искаш да направиш подарък. Ако е техника, проучи как стои въпроса с гаранцията, понеже може да му пратят със стоката и фактурата. Може да им кажеш да пратят фактурата на друг адрес или да ти я пратят електронна, в случай че има проблеми с гаранцията. Говори с търговеца и се разберете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, nqma_me3 написа:

Да, но нали сайтовете звънят за потвръждение, аз като платя с карта дали ще звънят, след като парите вече са отишли или направо от еконт ще звънят, като дойде>

Нали сайта изисква имена, тел и емайл, въпроса ми е, сайта се свързва с тия неща които напиша, там , а не с емайла, тела и другото на самата карта с която плащам, те изобщо виждат ли номера на самата карта виза или просто плащането става от картата, а всичко друго е , което оставя в сайта, като връзка... Това ме интересува.

От сайтовете звънят ли за потвръждение, ако платиш с карта ме интересува, защото с наложен платеж винаги звънят, а с карта как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, nqma_me3 написа:

Плащането става от картата, споко, не вижда никой данните на картата ти.

Тя и за това си има код - за защита. А този код го знаеш само ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nqma_me3 написа:

От сайтовете звънят ли за потвръждение, ако платиш с карта ме интересува, защото с наложен платеж винаги звънят, а с карта как е?

Зависи от сайта......Има сайтове, на които ако си лоялен клиент, на мен не ми звънят....Но най-добре ти им се обади и им обясни, че е за подарък.....

Все пак много внимавай от къде ще го правиш това плащане. Трябва да си сигурен, че устройството ще бъде идеално чисто.

Вече ако е чисто, няма от какво да се притесняваш - никой няма да ти види картата, нито през борика, нито и през ипей....

Но по-добре го направи през ипей. Стига само сайта да го подържа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи нито сайта нито никой не може да види телефонния номер на картата? А всички виждат, това което съм въвел в самия сайт като адрес име и тел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой освен продавача няма да ти види данните, а данните на картата съвсем, те си отиват в банката. Като толкова се притесняваш и ако пазариш често онлайн, направи си една карта към същата сметка, която ще ти е само за онлайн пазаруване и като ти трябват пари там си прехвърляш от другата сметка през сайта на банката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не ми е ясно ти оръжия и наркотици ли ще купуваш или какво??? Има ли значение!! Правиш подарък. Човекът ще го оцени! Направо ме плашите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Търговеца вижда имената ти на картата, независимо на чие име пишеш и към кого изпращаш! Конкретно казвам за плащане чрез PayPal  - от опит! Вариант е да регистрираш специален бизнес акаунт (на фирма) в PayPal, за да се вижда някаква символика например, а не да се вижда името на картодържателя... Това ако си мислиш, че си анонимен! :)

2. Ако се опиташ манипулация с VPN да не ти виждат реалното IP ще те изловят в некоректна употреба и ще се наложи да свидетелстваш, че ти си съдържателя, но не чрез SMS, ами ще чакаш банката за код. :) Това не помня точно как се правеше.

3. Като дойде стоката твоя получател може да му поискат мито. Тогава ти се оправяй и ходи да му го освобождаваш. Гарантирам ти от опит 24 часово сновене из града по нотариуси, митнически агенти, куриери, данъчни бюра, компютърни и копирни услуги за принтиране, ходиш си напред назад докато те заболят краката. Вземи си под наем инвалидна количка за да ти е по-облекчено. Защото подозирам, че има вероятност да не издържиш на този хал, но при по-голям късмет, не като мен, защото аз мито не очаквах и отказах да ми пренасочват стоката,  моли се работата да поеме куриерската фирма, като ти кажат, че стоката отива за София и от там да ти я пратят втори път до адреса с включени всички такси и такса обслужване (комисионна за тях). :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mlechko написа:

1. Търговеца вижда имената ти на картата, независимо на чие име пишеш и към кого изпращаш! Конкретно казвам за плащане чрез PayPal  - от опит! Вариант е да регистрираш специален бизнес акаунт (на фирма) в PayPal, за да се вижда някаква символика например, а не да се вижда името на картодържателя... Това ако си мислиш, че си анонимен! :)

2. Ако се опиташ манипулация с VPN да не ти виждат реалното IP ще те изловят в некоректна употреба и ще се наложи да свидетелстваш, че ти си съдържателя, но не чрез SMS, ами ще чакаш банката за код. :) Това не помня точно как се правеше.

3. Като дойде стоката твоя получател може да му поискат мито. Тогава ти се оправяй и ходи да му го освобождаваш. Гарантирам ти от опит 24 часово сновене из града по нотариуси, митнически агенти, куриери, данъчни бюра, компютърни и копирни услуги за принтиране, ходиш си напред назад докато те заболят краката. Вземи си под наем инвалидна количка за да ти е по-облекчено. Защото подозирам, че има вероятност да не издържиш на този хал, но при по-голям късмет, не като мен, защото аз мито не очаквах и отказах да ми пренасочват стоката,  моли се работата да поеме куриерската фирма, като ти кажат, че стоката отива за София и от там да ти я пратят втори път до адреса с включени всички такси и такса обслужване (комисионна за тях). :P 

направо го отказа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване