Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не храня особенни надежди че и в този форум бих разрешил своя проблем,

тъй като за няколко дни лутане из Интернет пространството успях да събера

съвсем оскъдна информация по случая !

До този момент всичко което ми е известно около този проблем мога да го обединя

в 3 ВАРИАНТА по които мога да постигна това почти невъзможно конвертиране:

1./ Най-трудният и сигурен начин е да инсталирам програмата Google Android SDK

на компютъра си с която да извърша тази дейност.

Но за да сторя това ще се нуждая от доста приличен

компютър (с 8GB RAM) и 10GB свободно дисково пространство,

за да стартирам Android емулатора.

2./ Този пък вариант е свързан с възможността на Android OS да се използва за преместване на

тези ASEC файлове от SD картата към Вътрешната памет на устройството. 

Когато това се случи,  asec file се декриптира и конвертира в стандартния Android APK формат !

Вчера доста си поиграх с два телефона андроид /версии 5 и 8/ за да прехвърлям този файл от SD card във Вътрешната

памет на телефоните, но такова конвертиране така и не се получи.

Опитах се и да го преименувам, но пак нямаше резултат !

В интернет дори гледах клип че това може да се получи ако файла се качи в Google диск и оттам се свали в телефона

с предварително премахната от него SD card, която възможност също изпробвах - но отново без положителен резултат !?

3./ Последният ми вариант /заради който се обръщам към вас/ е да ми посочите място където бих могъл да

конвертирам този файл на подходящ за целта  ONLINE CONVERTER, защото тези които познавам не разпознават

това файлово разширение "asec".

В интернет прочетох че такива онлайн конвертори същектвуват . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.file-extension.org/ru/extensions/asec

Цитат

ВОЗМОЖНЫЕ ПРОБЛЕМЫ С ФАЙЛАМИ В ФОРМАТЕ ASEC

Отсутствие возможности открытия и работы с файлом ASEC, совсем не должен значить, что мы не имеем установленного на своем компьютере соответствующего программного обеспечения. Могут выступать другие проблемы, которые также блокируют нам возможность работы с файлом Google Android Encrypted Application Package Format. Ниже находится список возможных проблем.

• Повреждение открываемого файла ASEC.
  • Ошибочные связи файла ASEC в записях реестра.
  • Случайное удаление описания расширения ASEC из реестра Windows
  • Некомплектная установка аппликации, обслуживающей формат ASEC
  • Открываемый файл ASEC инфицирован нежелательным, вредным программным обеспечением.
  • На компьютере слишком мало места, чтобы открыть файл ASEC.
  • Драйверы оборудования, используемого компьютером для открытия файла ASEC неактуальные.

Если Вы уверены, что все перечисленные поводы отсутствуют в Вашем случае (или были уже исключены), файл ASEC должен сотрудничать с Вашими программами без каких либо проблем. Если проблема с файлом ASEC все-таки не решена, это может значить, что в этом случае появилась другая, редкая проблема с файлом ASEC. В таком случае остается только помощь специалиста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината този файл /приложение с парола/ се намираше в SD card,

която погрешка бе форматирана <от разстояние> с приложението Anti-Theft /срещу кражба/ :

Инструмент към антивирусната програма AVG.

Цялата директория FAT 32 на изтритата SD card успях да възстановя посредством професионалната

програма предназначена за работа с телефони андроид -  GetDataBack for FAT.

Файлът ми е на компютъра с определен размер от 4.09 МВ тъй като в него има единствено

текст /конфиденциална информация/ и датата в която съм го инсталирал на телефона 

преди 3 години.

Ако беше повреден ми се струва че той трябваша да е празен !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASEC файлът е шифрован контейнер, съдържащ apk файл. За да се дешифрира му трябва ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

ASEC файлът е шифрован контейнер, съдържащ apk файл. За да се дешифрира му трябва ключ.

Нямам нужните условия на моето РС,  които са необходими за инсталирането на програмата Google Android SDK !

Къде мога да дам този файл за конвертиране тъй като в GSM сервизите не желаят /където няма да злоупотребят с данните в него/,

след като не може да ми посочите съществуващ онлайн конвертор работещ с този тип файлове . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Optium написа:

след като не може да ми посочите

съществуващ онлайн конвертор работещ с този тип файлове . . .

Не всичко на този свят става онлайн! От къде да ти вземат ключа за декриптиране. То ако ставаше така, каква сигурност щеше да се осигурява?
Никаква!
А и тук вълшебници НЯМА!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

Не всичко на този свят става онлайн! От къде да ти вземат ключа за декриптиране. То ако ставаше така, каква сигурност щеше да се осигурява?
Никаква!

Не знам вече на кого да вярвам след като в сайта "File - Extension.org" пише за подобни

онлайн конвертори в Интернет:

https://www.file-extension.org/convert/asec-apk

Вярно е че това приложение се отваряше с парола /която я имам в мен/ и сигурно е

че след като го конвертирам в "арк", ще трябва да го отворя задължително с нея ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Optium написа:

пише за подобни

онлайн конвертори в Интернет:

https://www.file-extension.org/convert/asec-apk

И що не ги ползваш? Щот не става, нали?
И, не, след конвертиране няма  да иска парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DarkEdge написа:

И що не ги ползваш? Щот не става, нали?

За мен въпроса ми към всички стои отворен и ще продължавам да търся решението му:

Informaciya_ot_sayt_1~0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Optium написа:

За мен въпроса ми към всички стои отворен и ще продължавам да търся решението му:

Решение във вида, в който ти искаш НЯМА да намериш!
Аз приключих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Optium написа:

Чел си...ама нещо не си доразбрал! Идеята на *.asec (Android Secure Application File)  е съвсем друга. Този механизъм беше актуален преди много време, когато устройствата нямаха достатъчно място във вътрешната си памет и се налагаше "местене" на инсталирани приложения във външната памет. Между другото 128 битовия ключ, също може да се "намери", ако имаш root права.

Извличането на *.apk файла от контейнера, по никакъв начин няма да помогне за "прочитане" на user data, създадени с даденото приложение. Има начин да пробва реверс, но процедурата е толкова пипкава, че не си заслужава 100 -те лева, дето ще ги вземеш. Да не говорим, че вероятността за успех е под 50%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване